dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 114 z 141
Pokaż wyniki od 2.261 do 2.280 z 2801
  1. #2261
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marmaros1983

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    SZUFNAROWA
    Kod pocztowy
    38-124
    Posty
    14

    Domyślnie

    Witam wszystkich!
    chciałbym się was (jako doświadczonych budowniczych) doradzić w sprawie kwestii wyboru projektu. jak pisałem pare postów wcześniej zafascynowany jestem projektem Proton I, ale przeglądałem jeszcze inne i zaciekawił mnie bardzo projekt Fortuna dostępny pod adresem: http://www.dobredomy.pl/projekt/fortuna/lustro .jest on bardzo podobny do protona, prawie taki sam dach i wielkość ale inne rozmieszczenie pomieszczeń. dlaczego się nad nim bardzo zastanawiam ano dlatego że ma 4 pokoje na poddaszu!!! jest to dla mnie bardzo ważne gdyż jesteśmy rodziną 5 osobową, mam 3 chłopaków, najstarszy w wieku 7 lat i bliźniaki w wieku 5,5. oni też oczywiście uczestniczą w wyborze projektów i chcieliby mieć oczywiście własne pokoje. dlatego też układ 4 pokoi na poddaszu jest dla mnie bardzo ważny.
    Jakbyście mogli zerknąć na ten projekt i ocenić biorąc pod uwagę moje sugestie byłbym bardzo wdzięczny. wszelkie sugestie mile widziane. napewno będziecie mieli dużo do powiedzenia w kwestii rozplanowania pomieszczeń czy układ w "Fortunie" jest funkcjonalny itp..
    Wchodziłoby w gre jeszcze np. zaadaptowanie poddasza w protonie I tak aby zrobić 4 pokoje ale nie wiem czy nie wymagało by to zbyt dużych zmian a to może okazać się kosztowne i nie warte świeczki!!!
    pozdrawiam i proszę o sugestie!!!

  2. #2262

    Domyślnie

    Witam

    Marmaros 1983: Jak dla Waszej rodziny to poddasze w Fortunie lepsze niż w Protonie, ale parter jak dla mnie nie do przyjęcia. Wszystko psuje ta łazienka wciśnięta na środku. I nawet nie ma jej gdzie przenieść, żeby reszta nie straciła sensu. Dlatego pokusiłam się o przerobienie poddasza w Protonie tak żeby wygospodarować czwarty pokój. Oto co wyszło: http://picasaweb.google.com/madia.kr...24548840999714
    I już tłumaczę: zmniejszyłam łazienkę przesuwając ściankę, dzięki temu uzyskujemy pokój i miejsce na drzwi do niego( z tego co mierzę to weszłyby tam drzwi z otworem na 90 cm,ale to tak trochę na styk, więc raczej mniejsze). mankamentem tego rozwiązania jest drewniany słup, który zaznaczyłam na czerwono. Normalnie jest on wbudowany w ścianę, na granicy łazienki z pokojem, ale przy zaproponowanej przeze mnie zmianie niestety "wychodzi" na pokój. Po zmianach oba pokoje mają ok.10-11 m2. To tyle co udało mi się wymyślić. Nie wiem czy takie coś w ogóle byłoby sensowne. Na pewno jeszcze szukacie projektu. A co do wykorzystania gabinetu jako sypialni, to my tak obecnie mieszkamy, i mogę powiedzieć, że jest to jednak troszkę mały pokój jak na podwójne łóżko, przez co wydaje się zagracony, ale to tylko tymczasowe rozwiązanie. I właśnie tak sobie myślę, że, może warto poszukać projektu gdzie będzie pokój na parterze z garderobą odpowiedni na sypialnię dla rodziców, a górę = poddasze z 3 pokojami pozostawić do dyspozycji dzieci. Dzieci rosną i z czasem i one i rodzice wolą nie sąsiadować przez ścianę . Mam nadzieję, że choć trochę pomogłam.

    Pozdrawiam

    Madzia

  3. #2263

    Domyślnie

    Witam!
    Marmaros tak sobie myślę, że może spróbował byś udać się do biura projektowego z wstępnym projektem Protona i po prostu zapytał czy udało by się to jakoś rozwiązać.I może stworzyć własny projekt wzorowany na Protonie. Jeżeli chodzi o projekt fortuna, to nie wiem może ja jestem pod zbytnim urokiem Protona ale dla mnie on nie ma tego klimatu. Na górze co prawda są 4 pokoje, ale jak dojdą jeszcze skosy to za wiele miejsca pewnie tam nie będzie. No i ten parter zgadzam się z Madią ta łazienka na środku, kiepskawe rozwiązanie. A może jak by tak zrezygnować z pralni, chociaż moim zdaniem pralnia jest naprawdę przydatnym pomieszczeniem.
    A tak poza tym to powiem Wam,że ten mój domek coraz bardziej mi się podobaNie mogę się już doczekać dalszych prac

  4. #2264

    Domyślnie

    mnie również mój domek zaczyna się coraz bardziej podobac. dzis na budowę dojechała więźba, wybrałam też już klinkier na kominy, ale nie wiem czy będzie pasował do koloru dachówki...no ale zobaczymy

  5. #2265
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    olaialek

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    kędzierzyn-koźle
    Kod pocztowy
    47-260
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sabina i Grzegorz Zobacz post
    Cześć wszystkim Protonowcom !
    Jesteśmy na forum od dziś . Mamy wybudowanego juz Protona 1 w okolicach
    Opola . Wybudowany w tym roku łacznie z dachem . Projekt jest ponadczasowy jak dla nas najładniejszy z wielu możliwych.
    Jadalnia w wykuszu oraz otwarta kuchnia na salon łukowe okna na balkonach ite przypory rogowe to jest ta magia domku.....!!!!
    Mamy do szanownych uzytkowników Protonka 1 pytanie ;
    1. Czy w salonie kąpielowym na piętrze ktoś posiada jednocześnie bidet,wc,wannę z hydromasażem ,kabina prysznicową + 1 umywalkę .
    Jakl to sie ma do kubarury pomieszczenia 11,2m2.
    2. Otwarta kuchnia jak sie Wam sprawdza w uzytkowaniu.
    Dodam iż zrezygnowaliśmy ze spiżarni powiekszając łazienkę na dole zamurowując scianką łazinki na równo z kominem wentlacyjnym przez to kuchnia jest wieksza bardziej ustawna i mała łazienka zyskała miejsca. W kuchni
    oczywiśćie dwa okna .
    3. Jak sie sprawdza podłogowe ogrzewanie parter + piętro i czy ktoś posiada pompę ciepła gruntową lub powietrzną jak się sprawdza przy ociepleniu zewnętrznym 12cm styropianem.
    Dzięki z odpowiedzi!!!!!
    witam, co to znaczy z okolic Opola? bo ja jestem z okolic Koźla i szczerze mówiąc pojawiła się radosna myśl, że może mogłabym zobaczyć Protona w realu?... czy byłaby taka możliwość? jestem przed decyzją, tzn na 99% będzie Proton, ale to decyzja na całe życie, a zobaczenie go w rzeczywistości, to byłoby coś, jeżeli więc tylko zaistniałalby taka możliwość to byłoby super, proszę o wiadomość na email: [email protected],
    pozdrawiam

  6. #2266

    Domyślnie

    Witam.
    Nam się poszczęściło z pogodą i w zeszłą sobotę zakończyliśmy stan surowy otwarty. Teraz jesteśmy na etapie poszukiwania okien, drzwi zewnętrznych oraz bramy garażowej. Czekamy też na wycenę instalacji wodnej i co. I powoli zabieramy się za elektrykę, bo roboty sporo a czasu niewiele
    Pozdrawiam

  7. #2267

    Domyślnie

    Kasiu i Rafał, Czy możecie mi napisać na forum lub na prv ( [email protected] ) ile Was do tej pory wyniósł Proton. Może macie jakiś dokładniejszy podział kosztów na etapy budowy. Czy macie zestawienie materiałów z kosztorysu, jeśli tak, to jakby było można też bym prosiła na e-maila. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam Marta

  8. #2268

    Domyślnie

    Cuby124 - Kosztorysu nie mamy, zestawienie materiałów jakim dysponujemy oraz dotychczasowe koszty które ponieśliśmy wysłaliśmy na e-mail. Pozdrawiam. Kasia

  9. #2269

    Domyślnie

    Hej!
    Potrzebuję waszej pomocy, ile mniej więcej potrzeba cegły na kominy?
    To znaczy chodzi mi o tą część kominów ponad dach. My chcemy to robić z cegły klinkierowej pełniej czy ktoś robił z tego kominy?I ile sztuk jest potrzebne?
    Z góry dziękuję za informację

  10. #2270

    Domyślnie

    nam poszło cegły klinkierowej ok półtorej palety, ale nie wiem dokładnie ile było sztuk.Pozdrawiam.
    Anetka i Bogdan

  11. #2271

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kasia_Rafał Zobacz post
    Cuby124 - Kosztorysu nie mamy, zestawienie materiałów jakim dysponujemy oraz dotychczasowe koszty które ponieśliśmy wysłaliśmy na e-mail. Pozdrawiam. Kasia
    Dziękuję. Marta

  12. #2272

    Domyślnie

    Cytat Napisał biedronki Zobacz post
    Hej!
    Potrzebuję waszej pomocy, ile mniej więcej potrzeba cegły na kominy?
    To znaczy chodzi mi o tą część kominów ponad dach. My chcemy to robić z cegły klinkierowej pełniej czy ktoś robił z tego kominy?I ile sztuk jest potrzebne?
    Z góry dziękuję za informację
    Witam!
    My kupiliśmy 600 szt. klinkieru na wszystkie kominy. Nie przypominam sobie byśmy dokupowali a wystarczyło.
    Biedronki, przeglądałam Twoje zdjęcia i zastanawiam się dlaczego zdecydowaliście się lać drugi strop, między poddaszem a strychem.
    Czy duży wyjdzie wam ten stryszek?
    Pozdrawiam
    sympatyk forum

  13. #2273

    Domyślnie

    Witam!
    Fas-olka dziekuję za informacje.
    Jeżeli chodzi o strop to zdecydowaliśmy się ponieważ jest to bezpieczniejsze np. podczas wiatrów , na poddaszu jest zdecydowanie ciszej i cenowo to wychodzi tak samo. Jeżeli chodzi o stryszek to będzie on taki sam jak u wszystkich.
    Pozdrawiam

  14. #2274

    Domyślnie

    mam pytanie ,czy ktoś budował protonka z silki, zależy mi na tym ile wychodzi pustaków na protonka I ???? dziękuje za odpowiedź !!!

  15. #2275

    Domyślnie

    My dziś zamówiliśmy okienka. Mają być gotowe w okolicach sylwestra i zamontowane zaraz po Nowym Roku

  16. #2276

    Domyślnie

    my tez mamy juz okna zamowione ale montaz bedzie dopiero wiosną. a jakie wy bedziecie miec okna?

  17. #2277

    Domyślnie

    Do: Kasia_Mariusz.. Mam do was kilka pytań ponieważ budujemy taki sam domek. Ile metrów długości ma budynek, a ile szerokości. Mam pytanko odnośnie garażu, a mianowicie chodzi mi o powierzchnię użytkową oraz jego wymiary. Czy na górze macie takie samo rozmieszczenie pokoi jak w protonie z dobrego domu. My oddaliśmy projekt do adaptacji i wyszło nam 173 m pow.u. a góra zupełnie inna. Pozdrawiam wszystkich

  18. #2278

    Domyślnie

    My będziemy mieć okna z firmy OknoPlus - kolor Tiama. Chcieliśmy drewniane ale niestety wydatek rzędu 27 tys. to troszkę za dużo jak na nasz budżet.

  19. #2279
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marmaros1983

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    SZUFNAROWA
    Kod pocztowy
    38-124
    Posty
    14

    Domyślnie

    witam
    jak pisałem kilka postów wczesniej zastanawiam się nad projektem proton I i fortuna a fortuna ze względu na ilość pokoi. tak jak innym troche przeszkadza mi łazienka na środku ale pokombinowałem i tak sobie to pomyślałem. zmnijszyłem garaż i pomieszczenie gospodarcze podzieliłem na 2 części w jednej umieszczając łazienkę. wymiary są dla mnie zadowalające. co o tym sądzicie?? zapraszam do obejrzenia moich założeń w albumie
    pozdrawiam

  20. #2280

    Domyślnie

    Witam!
    Widzę iż pomomo zimy na foprum nastąpiło ożywienie.
    Nam zima niestety nie pozwala na dokończenie dachu,ale zapowiadają jakieś ocieplenie to może jszcze się uda
    Wiidzę że nie tylko my decydujemy się na okna z Okno Plusa Kasia_Rafał również. My jeszca koloru nie wybraliśmy ale pomiar będzie pewnie w następnym tygodniu więc posowalo by podjąć jakąś decyzję i zamawiać. Tylko właśnie nie wiemy jak zrobić czy montować od razu jak pogoda pozwoli czy dopiero na wiosnę, a jak Wy myślicie wszelkie podpowiedzi mile widziane.
    Pozdrawiam wszystkich cieplutko

Strona 114 z 141