dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 141
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 2801
  1. #221

    Domyślnie

    Dzieki za info..moze Beata sie odezwie i powie ile mniej wiecej wydała bez robocizny. To moje opoznienie wyjdzie mi na dobre bo Wy juz bedziecie urzadzac a ja bede mogła podpatrzac a moze i sciągnąc pomysły
    pozdr

  2. #222

    Domyślnie

    Hej Szelma!
    Postaram dzisiaj wieczorem coś wyszukać z moich zapisków gdyż rachunków żadnych już nie mam. W zeszycie czasami zapisywałam jaki rachunek za beton, za bloczki coś tam popatrze i dam znać wieczorkiem. Pamiętam tylko że na cały dom poszło 1300 pustaków, najpierw kupiliśmy 1000 a potem przybrakło i dokupiliśmy jeszcze 300sztuk. PA! Beata

  3. #223

    Domyślnie

    No Szelma znalazłam co nieco w moich zapiskach i już Ci piszę:
    stal 100 prętów - 3 000 zł, deski+pale do ław 1000 zł, koparka za wykopanie dołu pod ławy 1400 zł, żwir 3 wywrotki 500 zł, drut do ław 60 zł, Beton 20 m na zalanie ław 3520 zł - potem jeszcze troszeczkę dobraliśmy i dopłaciliśmy 170 zł, piasek 240 zł. Pompa była zepsuta do zalewania ław więc wzieliśmy dźwig i zapł. 400 zł. , koparka za zasypywanie 400 zł, bloczki i cement 10 500 zł (rachunek w sklepie budowlanym - nie pamiętam ile było dokładnie bloczków ale mąż mi podpowiada , że ok.700 sztuk). Podłączenie wody 200 zł i podłączenie kanalizacji 1600 zł. Myślę , że wszystko ujęłam co poszło w stanie zerowym. Pozdrawiam. Beata

  4. #224

    Domyślnie

    Witam

    dziewki wielkie za info...a wiec trzeba liczyc ok 25 tys zł ..uf..teraz przynajmniej wiem jakiego rzedu to sa kwoty..
    jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam ciepło w deszczowe poludnie

  5. #225

    Domyślnie ..

    Dziękuję również Beacie za przybliżenie kosztów stanu "0"... W kuchni wydłużam 2 okna o 20 cm tak aby mieć równo z blatem.. czyli będą o rozmiarach 120x140cm. Bardzo dziękuję Wam za te spostrzeżenia. Zaczynamy za 2 tygodnie, wówczas będę się częściej udzielał- w tej chwili jestem bacznym obserwatorem Waszych postępów i trzymam za Was kciuki
    Stasiu

  6. #226

    Domyślnie

    witam wszystkich!
    My tez dołączamy do grupy protonowców. Budujemy protona 2 pod Łodzią jesteśmy na etapie dachu. Było ciężko ale mury już skończone Właśnie nam na plac dojechała dachówka Prodachu ceglasta. Co do zmian to powiększyliśmy garaż i dodaliśmy okno w salonie oraz gabinecie (chcemy dużo okien)

  7. #227

    Domyślnie pozdrowienia z Bydgoszczy

    Witam po dłuższej przerwie,
    trochę się uspokoiło na Forum Protona
    Pewnie wakacje. My też nic nie robiliśmy w oczekiwaniu na ta nieszczęsną więźbę.....
    Ale teraż rozważamy wybór drzwi wejściowych i bramy garażowej. Nasze typy to brama Normstahl ( polecaja nam też Bi-Kor , ale nie widzieliśmy jej nigdzie i nikt o niej nie pisze- ani dobrze ani żle) i drzwi - Euronord ( z włókna szklanego ) lub Stobrawa Texas S2- tu można je zobaczyć.

    http://www.stobrawa.pl/
    Podobają mi sie te i te
    Zastanawiamy sie nad pozostawieniem wiatrołapu w orginalnych rozmiarach.
    Też powiększyliśmy garaż
    A tak przy okazji-czy naprawdę wszyscy zrezygnowli z przypór- dodaja tyle uroku temu domowi....
    pozdrawiamy
    Proton II- już mieszkamy


    http://picasaweb.google.pl/fotoalbum310/NaszaBudowa
    _________________________________
    ostrzegamy przed tartakiem na Ujejskiego
    w Bydgoszczy!!!!!!!!!!!

  8. #228

    Domyślnie drzwi

    Witaj Edi

    Nam marzą się drzwi Stobrawa Teksas s2/BG - już od pół roku mamy je na tapecie - najwidoczniej mamy podobne gusta A jeżeli chodzi o przypory to się ciągle zastanawiamy..
    Pozdrawiam

  9. #229

    Domyślnie

    Stasiu i Magda:"Nam marzą się drzwi Stobrawa Teksas s2/BG - już od pół roku mamy je na tapecie - najwidoczniej mamy podobne gusta A jeżeli chodzi o przypory to się ciągle zastanawiamy.. "
    Ale juz je kupiliście i czekają na swój czas czy tylko wybraliście? zastanawiam się czy w realu wyglądaja tez tak pięknie?
    My chcemy w kolorze złoty dąb, też z czarnym ornamentem, tylko te szersze- 1m skrzydło, troche zaczęłam sie martwić, bo słyszałam, że jak takie szerokie skrzydło to może sie opuszczać na zawiasach
    Ale mamy juz otwór drzwiowy 110 cm, więc nie mamy wyboru.

    Z przypór nie rezygnujemy, są takie ładne i wyglądają orginalnie, wiele osób pisało,że pękają, ale jak zaczna pękać to będziemy sie wtedy martwić. Tyle że w projekcie jest napisane, że by murować je od razu ze ścianami, nasz murarz tego nie zrobił i teraz nie ma koncepcji jak to zrobić.
    pozdrawiam
    Proton II- już mieszkamy


    http://picasaweb.google.pl/fotoalbum310/NaszaBudowa
    _________________________________
    ostrzegamy przed tartakiem na Ujejskiego
    w Bydgoszczy!!!!!!!!!!!

  10. #230

    Domyślnie odp

    Witaj Edi

    Nie - jeszcze niestety nie kupiliśmy ale na 100% będą to te drzwi.. Jakieś zdjęcia z budowy macie?? Jak macie to pokażcie serdecznie pozdrawiamy
    Stasiu

  11. #231

    Domyślnie

    Witam!
    U nas na budowie w tym tygodniu niewiele się wydarzyło, a to dlatego, że w Krakowie przez caluśki tydzień bez przerwy padał deszcz Moi górale zrobili jedynie wieńce, no i od poniedziałku jak coś pogoda nie wydiabli to wreszcie ruszamy z dachem
    Póki co spędziłam tydzień na wyszukiwaniu kotła do naszego domu, będziemy montować chyba kocioł jednofunkcyjny kondensacyjny z zasobnikiem, taki jest superwydajny, tylko te ceny powalają....od 8000 wzwyż
    Pozdrawiam

  12. #232

    Domyślnie

    my przypory też chcemy zostawić, ale zrobimy je ze styropianu razem z elewacją, tak nam doradził majster. http://www.sztukateria-tomaszow.pl/?...p=bazy_glowice na takiej zasadzie

  13. #233
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ania klepka

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.508
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie protoniarka

    Witam Protoniarzy
    Czytam Was od paru dni, tj. od kiedy wraz z mężem zainteresowaliśmy się protonem1. Nasz domek powstanie w Szewcach koło Wrocławia.
    Przeglądając zdjęcia budowy, mąż zauważył, że jeden Proton buduje się w miejscu, gdzie kiedyś obok mieliśmy kupic działkę (ale sprzedający zawyżał cenę).
    Chodzi mi o działkę w Mrozowie.
    Pozdrawiam
    Ania i Sławek

  14. #234

    Domyślnie pozdrowienia

    Witam wszystkich
    Stasiu i Magda- dzięki Wam założyłam (na razie malutki) album zdjęć, oto link
    http://edyta11.fotosik.pl/albumy/267558.html
    Mam nadzieje, ze działa


    alektyc; dzięki za zdjęcia, tez myśleliśmy o czymś takim, ale jak to widzicie- dajecie projetk i firma robi te przypory na wymiar? Jakie to koszty- wiecie coś na ten temat?
    Wygląda , w każdym razie super.
    My z nadzieją czekamy na więźbę, ma być jutro, ale już tyle razy przekładano termin, że aż nie wierzę, że to się wreszcie skończy
    pozdrowienia
    Proton II- już mieszkamy


    http://picasaweb.google.pl/fotoalbum310/NaszaBudowa
    _________________________________
    ostrzegamy przed tartakiem na Ujejskiego
    w Bydgoszczy!!!!!!!!!!!

  15. #235

    Domyślnie

    Dzięki Edi w świetnym miejscu jest położona Twoja działka- tuż przy lasku zazdroszczę
    Powodzenia

  16. #236

    Domyślnie

    jeszcze się dokładnie nie orientowaliśmy w cenie bo to dopiero w przyszłym roku będziemy robić. Ale większość tego typu firm robi na zamówienie takie elementy więc nie będzie chyba problemu.(mam taką nadzieję) a jesteśmy na tym samym etapie też czekamy na więźbę od poniedziałku będą robić zdjęcia wstawię w wolnej chwili

  17. #237

    Domyślnie

    Stasiu i Magda
    Miło że sie Wam dzialka podoba, z tego co widzialam na waszych zdjęciach to do lasku też macie niedaleko, no i nad morze tak blisko- pozazdrościć.

    Dzisiaj zamówiłam drzwi Stobrawa texas S2- jak zamontujemy to wkleję zdjęcie i napiszę czy w rzeczywistości też są takie ładne)
    Miło, że jest tyle nowych osób, witamy, piszcie co u Was.
    pozdrawiam
    Proton II- już mieszkamy


    http://picasaweb.google.pl/fotoalbum310/NaszaBudowa
    _________________________________
    ostrzegamy przed tartakiem na Ujejskiego
    w Bydgoszczy!!!!!!!!!!!

  18. #238

    Domyślnie

    Widzę, że na etapie więźby jest sporo z nas, my też niestety czekamy na ten etap, tyle, że u nas więźba leży już na działce od miesiąca, a nie ma jej komu robić , bo panowie muszą wpierw skończyć dach na innej budowie. Wszystko przez te nieustające deszcze na południu
    Mam pytanko- czy wszyscy na etapie więźby i dalszym będą kontynuować prace przez zimę-tzn robić środek, czy stajecie na zimę, tak jak Beata?
    My mamy zamiar kontynuować, jeśli nic nie stanie nam na drodze
    Pozdrawiam

  19. #239

    Domyślnie PROTON I z Dobrych Domów

    Witamy wszystkich "Protoniarzy"
    Z wielką przyjemnością dołączamy do Waszego grona. Odkąd podjęliśmy decyzję o budowie(tj. od kwietnia) śledzimy wypowiedzi na forum i razem z uczestnikami obserwujemy piorunujące tempo budowy, niesamowite efekty, a również i przeszkody na jakie natrafiają inwestorzy. Jesteśmy z Łodzi, budujemy Protona II (pod Łodzią). Jesteśmy niestety dopiero na starcie, czekamy na ekipę. Mam nadzieję, że pogoda nie pokrzyżuje naszych ambitnych planów i uda nam się zrealizowć to co mamy na ten rok zaplanowane.

    Elektyc - Wy również budujecie pod Łodzią? W jakich okolicach?
    Pozdrawiamy

  20. #240

    Domyślnie

    My budujemu w okolicach aleksandrowa łódzkiego.
    A co do przerwy w zimie to chcemy oprócz dachu zrobic jeszcze tynki i wylewki ale zobaczymy czy znajdziemy ekipę bo mieliśmy w planach zakończyć na dachu.

Strona 12 z 141