dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 122 z 141
Pokaż wyniki od 2.421 do 2.440 z 2801
  1. #2421

    Domyślnie

    Rafal12 dzieki za odpowiedz na nasz post. troszke siedzielismy na forach i czytalismy ale to prawda "ile budujacych tyle opini", wiec kazdy zrobi jak uwaza. my za tydzien konczymy fundamenty, wiec czas najwyzszy sie zdecydowac.Prawdopodobnie bedzie to porotherm . pozdrawiamy wszystkich forumowiczów

  2. #2422

    Domyślnie

    Witamy!
    U nas zakończyło się właśnie tynkowanie wnętrz. Wylewkarze rozłożyli styropian i teraz czekamy na instalatorów CO żeby rozłożyli podłogówki. Mają się dziś odezwać kiedy przyjdą. Przed świętami zamontowali nam również złącze elektryczne. Teraz czekamy na elektrownię, żeby łaskawie wpięła nas do sieci, założyła licznik i będziemy w końcu mieli własną elektryczność

  3. #2423

    Domyślnie

    Witam!U nas na razie bez wielkich zmian.
    Koszt kuchni już poznałam i nie jest źle ale poszukamy jeszcze jakiejś alternatywy.
    Renia1211 cieszę się, że możemy się przydać i czekam z niecierpliwośpcią na zdjecia waszych zmagań.
    Zastanówcie się nad garażem nie wiem jak wy robicie my mamy obniżony i jeszcze okna wszystko jest ok,poza tym,że jest problem z bramą to znaczy chcąc miec automat panelowy aby otorzyć drzwi do garażu z domu trzeba specjalnie podwyższać konstrukcję nie jest to problem techniczny dla wykonawców, ale koszt niestety dwa razy wyższy niż zwyklej.My trochę za późno się zorientowaliśmy
    Pozdrawiam i pięknej pogody dla wszystkich

  4. #2424
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar renia1211
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Karolew
    Kod pocztowy
    05-205
    Posty
    74

    Domyślnie

    Biedronki dziękuję za podpowiedź. My też mamy obniżony garaż ale równocześnie powiększyliśmy drzwi garażowe i będą miały chyba o ile dobrze pamiętam 240x270 lub odwrotnie, także może to sprawi że nie będzie u nas tego problemu.
    A u nas nie mogą dojechac pustaki wentylacyjne, jestem taka zła, bo chłopaki czekają tylko na to. Co prawda znaleźli sobie coś innego do roboty jak to na budowie ale zlośc pozostaje

  5. #2425

    Domyślnie

    Kochani a mnie meczy jakiś czas kwestia tej suszarni na poddaszu. mam mieszane uczucia do niej zważywszy na nasze przygody z grzybem i wilgocią w obecnym mieszkaniu. Macie jakieś konkretne pomysły jak nie dopuścić do wilgoci w tym pomieszczeniu susząc tam pranie a jednocześnie nie wyziębiając w chłodne dni całej góry??

  6. #2426

    Domyślnie

    Cytat Napisał zdzich82 Zobacz post
    Kochani a mnie meczy jakiś czas kwestia tej suszarni na poddaszu. mam mieszane uczucia do niej zważywszy na nasze przygody z grzybem i wilgocią w obecnym mieszkaniu. Macie jakieś konkretne pomysły jak nie dopuścić do wilgoci w tym pomieszczeniu susząc tam pranie a jednocześnie nie wyziębiając w chłodne dni całej góry??
    Witam!
    Drogi zdzich82 Ja problemu z tym pomieszczeniem nie widzę bo nie jest to typowo suszarnia lecz pralnia, będą tam jakieś szafki pralka, grzejnik pomieszczenie jak każde inne.
    Mi osobiście wydaje się bardzo praktyczne,przecież ubrania w cieple schną szybciej więc po co wychładzać pomieszczenie nie bardzo rozumiem.
    No ale każdy ma swoje metody i swoje poglądy.
    Ja osobiście polecam, bo jest to świetne miejsce również na prasowanie, pranie środki czystości, dodatkowy plus nie trzeba tam się zbytnio przejmować porządkiem bo jest ona nie na widoku dla oczu osób nas odwiedzających.
    Pozdrawiam i życzę powodzenia

  7. #2427

    Domyślnie

    A ja jeszcze dodam do tego co napisała biedronka, że właściwie pralnia to jeszcze nie jest pomieszczenie tak narażone na wilgoć co łazienka czy kuchnia. Tam to dopiero można byłoby się martwić, ale uważam, że w pralni nie będzie z tym żadnego problemu

  8. #2428

    Domyślnie

    Pralnia to jest super rozwiazanie w Protonie .
    Zielone plyty i wywietrznik zalatwia sprawę .
    Pozdro
    Sabina i Grzegorz
    PROTON 1

    foto fotosik"proton1balu"
    domek 202m2 po podłogach ,użytkowej 150m2 + 20m2 garaż ogrzewany (strych osobno 40m2)
    PC Buderus 7,3kw z c.w.u na poziomym kolektorze
    Sciana 30cm+15cm styro ,dach 25cm wełna ,podłogi 10cm styro, szyby 1,0 profil Salamander 5kom

  9. #2429
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    nika_76

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witam, mam pytanie czy ktoś z Was zmieniał może kont nachylenia dachu ? U nas „pan specjalista od dachu” nie konsultując z nami sam zmienił kont nachylenia ( na chwile obecną wynosi on 35 stopni). Tłumaczy się teraz że „wydawał mu się za stromy”?!? Mam teraz do was pytanie czy wpłynie do w jakimś stopniu na wygląd domu i przede wszystkim konstrukcje dachu? Dach mamy mieć pokryty dachówką.

  10. #2430

    Domyślnie

    nika 76
    Kat wynosi 40 stopni w orginale .
    Bedziesz miala mniejsze lukarny wizjonalnie i szerszy dach .
    Jak robic to jak w orginale albo co jak nie ktorzy wyzsza scianke kolankowa przez co pomieszczenie bardziej ustawne lecz zmienia proporcje
    budynku poniewaz dach wyglada jak czapka .
    My robilismy w orginał i nie zalujemy!
    Sabina i Grzegorz
    PROTON 1

    foto fotosik"proton1balu"
    domek 202m2 po podłogach ,użytkowej 150m2 + 20m2 garaż ogrzewany (strych osobno 40m2)
    PC Buderus 7,3kw z c.w.u na poziomym kolektorze
    Sciana 30cm+15cm styro ,dach 25cm wełna ,podłogi 10cm styro, szyby 1,0 profil Salamander 5kom

  11. #2431

    Domyślnie

    Nareszcie i ja mogę nazwać się Protonowcem. ) Projekt już jest (Proton I), czekam tylko na mapkę od geodety - a ma być w tym tygodniu, i zaczynamy adaptację projektu. Kilka zmian chcemy z mężem wprowadzić: tradycyjnie chyba - drzwi z kotłowni do garażu, troszkę poszerzymy dom i wyjdzie dzięki temu i garderobie z sypialni - 4 pokój na górze, schody w inną stronę a pod nimi spiżarnia (będą lane) a spiżarnię koło kuchni zlikwidujemy i powiększymy łazienkę i kuchnię.

  12. #2432
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    nika_76

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    8

    Smile

    Dzięki "Sabina i Grzegorz" za odpowiedź.

  13. #2433

    Domyślnie

    Witam!
    Widzę, że coraz więcej Nas na tym forum co ogromnie cieszy.
    U nas w tym tygodniu kończą tynkowanie i ruszamy z ogrzewaniem.
    A potem wiadomo wylewki i można montować drzwi wejściowe,które dzielnie czekają już od lutego chyba
    Pozdrawiam i czekam na zdjęcia z waszych domków

  14. #2434

    Domyślnie

    U nas wczoraj skończyli wylewki Jutro przychodzi ekipa od oczyszczalni. Teraz trzeba się zacząć rozglądać za płytkami do łazienek i na podłogi.
    Nie wiem co się porobiło, ale ostatnio jest wiele kontroli z nadzoru budowlanego w okolicy i kierownicy są strasznie przestraszeni. Nasz też Musieli im nieźle zaleźć za skórę.
    Pozdrawiamy wszystkich.

  15. #2435
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar renia1211
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Karolew
    Kod pocztowy
    05-205
    Posty
    74

    Domyślnie

    Nasz Protonek. Narazie tylko tyle ale postaram się wrzucic coś więcej

    http://foto.onet.pl/tpsc6,a4g4o8ooksuw,u.html

  16. #2436
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar renia1211
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Karolew
    Kod pocztowy
    05-205
    Posty
    74

    Domyślnie

    Witam!
    Widzę że chyba dożo się dzieje u wszystkich bo na forum cisza ... Więc ja się podzielę postępami u nas. 11 dni temu zalaliśmy strop, a jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie to w tą środę będziemy lać drugi (bo robimy lany po wielu przemyśleniach, zawsze ciszej i pewniej na stryszku) a w sobotę chłopaki będą deskować dach Pozdrawiam wszystkich i wrzucam kilka zdjęć (wreszcie się zmobilizowałam, te akurat są z lania stropu ale w tym tyg.zaktualizuję)

    http://foto.onet.pl/tpsc6,a4g4o8ooksuw,u.html

  17. #2437

    Domyślnie

    Hej Renia 1211
    Próbuje otworzyć Twoje zdjęcia ale nie wiem dlaczego mi się nie udaję niestety
    U nas od jutra zaczynają zakładać ogrzewanie.
    Pozdrawiam wszystkich

  18. #2438
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar renia1211
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Karolew
    Kod pocztowy
    05-205
    Posty
    74

    Domyślnie

    Witam!
    Nie wiem skąd te problemy . U mnie jak klikam na link to otwiera się strona z przekierowaniem i jak tam klikam na link to już wszystko działa.
    Pozdrawiam i mam nadzieję że uda się obejrzeć nasz domek

  19. #2439

    Domyślnie

    Witam Wszystkich!
    Widać, że każdy pracuje przy tak sprzyjającej pogodzie, bo wpisów nie za wiele
    U Nas kończą ogrzewanie, w następnym tygodniu woda i pomału wylewki
    Jestem zła bo Panowie zamontowali mi w centralnym miejscu pod schodami dwie ogromne skrzynki od ogrzewania podobno inaczej się nie da
    Trzeba to będzie jakoś zamaskować, bo nie da mi to spokoju. Czy miał ktoś podobny problem?
    Pozdrawiam
    Ps. Renia1211 udało mi się już otworzyć te zdjęcia, gratuluję kolejnego etapu budowy

  20. #2440

    Domyślnie

    Witam Serdecznie wszystkich Protonowiczów. Zwracam się z prośbą do Was. O koszt budowy Protona I. Głownie chodzi nam o koszt fundamentów.

Strona 122 z 141