dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 123 z 141
Pokaż wyniki od 2.441 do 2.460 z 2801
  1. #2441

    Domyślnie

    Witamy Protonowiczów !!!
    Zaczeliśmy budować Protona i mamy pytanie związane z przeróbkami a mianowicie czy ktoś przeniósł kotłownie do garażu (nie chcemy trzymać auta w garażu. I co z kominem ? Mamy czas do końca tego tyg. Bardzo prosimy o szybka odp. Pozdrawiamy serdecznie

  2. #2442

    Domyślnie

    Tomasz & Koń my przenieśliśmy kotłownię do garażu z tego samego powodu. w związku z tym komin został przesunięty tak, że widać go na klatce schodowej a w garażu jest usytuowany ta, że jak się stoi w miejscu wjazdu do garażu to jest on w lewym"górnym" rogu. w naszym albumie na picasie to widać na zdjęciach nr 41 i 64. pozdrawiam!

  3. #2443

    Domyślnie

    Witam wszystkich
    Mamy wielki dylemat odnośnie kotłowni. Problem polega na tym że znajomy powiedział nam ,że mając piec na wszystko dym z pieca może wylatywać do środka domu.Teraz są dwie opcje: Zabudować drzwi z wiatrołapu do kotłowni i zrobić wejście z garażu do kotłowni??.Czy zostawić jak w projekcie??.Czy ktoś kto już mieszka w protonie może udzielić rady i napisać czy dym faktycznie cofa się do domu.Serdecznie pozdrawiamy i dziękujemy za odp

  4. #2444

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz & Koń Zobacz post
    Witam wszystkich
    Mamy wielki dylemat odnośnie kotłowni. Problem polega na tym że znajomy powiedział nam ,że mając piec na wszystko dym z pieca może wylatywać do środka domu.Teraz są dwie opcje: Zabudować drzwi z wiatrołapu do kotłowni i zrobić wejście z garażu do kotłowni??.Czy zostawić jak w projekcie??.Czy ktoś kto już mieszka w protonie może udzielić rady i napisać czy dym faktycznie cofa się do domu.Serdecznie pozdrawiamy i dziękujemy za odp
    My mamy kotłownie tak jak w projekcie, ogrzewanie będzie węglowe, mąż twierdzi że powinno być ok. Mamy dodatkowy otwór wentylacyjny. Niestety czy to się sprawdza okaże się jak będziemy tam mieszkać. Niby można przenieść do garażu ale czy nie szkoda garażu?Można tez dać dodatkowe uszczelki do drzwi.

  5. #2445

    Domyślnie

    My piec mamy w piwnicy pod garażem, a zejście mamy do tejże piwnicy z garażu. Super rozwiązanie polecam

  6. #2446
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar renia1211
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Karolew
    Kod pocztowy
    05-205
    Posty
    74

    Domyślnie Witam!

    Troszkę mnie tu nie było, ostatnio u nas się działo. Zalaliśmy drugi strop, więźba na dach już zrobiona i schody wejściowe. Przed nami jeszcze chudziak, bo nie zrobiliśmy tego przed postawieniem ścian (tak jakoś nie było na to czasu niestety, dużo robimy sami i to też będziemy sami lać), taras, deskowanie ipapowanie dachu, elektryka, okna i może jak starczy funduszy to tynki

    Mam pytanie do "biedronki", ile kosztowała was elektryka (robocizna i materiały)? Pytam poglądowo bo przed nami teraz powoli elektryka i jestem ciekawa czy wystarczy nam funduszy?

    Pozdrawiam

  7. #2447

    Domyślnie

    to ja się też podłączam pod pytanie reni1211 bo przed nami też robienie prądu.

  8. #2448
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar renia1211
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Karolew
    Kod pocztowy
    05-205
    Posty
    74

    Domyślnie

    Witam!
    ponieważ nie umiem zrobi tak żeby link z naszą galerią się dodawał automatycznie do każdej wypowiedzi, zamieszczam go osobno z nowymi zdjęciami

    http://foto.onet.pl/tpsc6,u.html?r=1307913421

  9. #2449

    Domyślnie

    Witam!
    Widzę, że prace postępują u wszystkich
    Jeżeli chodzi o elektrykę u Nas to materiały wyszły nas ok. 7000 z tym, że my robiliśmy tak jak dawniej się robiło, tylko sufity są zrobione dytem(czy czymś takim nie znam się niestety).
    Jeżeli chodzi o robociznę to u nas wszystko robił mąż z teściem elektryk nam zrobił tylko odbiór i podpięcie. Ale wiem że koszt robocizny jest gdzieś w granicach 5 tyś.w zależności oczywiście od ilości punktów. U nas ze względu, że robiliśmy to sami mąż nie żałował gniazdek i włączników tak, że jest tego trochę.
    Pozdrawiam

  10. #2450
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar renia1211
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Karolew
    Kod pocztowy
    05-205
    Posty
    74

    Domyślnie

    witam!
    Dziękuję za odpowiedź. Postawi dom to szybko ale go wykończyć to się schodzi niestety.


    http://foto.onet.pl/tpsc6,u.html?r=1307913421

  11. #2451

    Domyślnie

    U nas elektryk wziął za robotę 3500 zł i zrobiła także instalację telewizyjną

  12. #2452
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Marek1968

    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam!
    Spodobał nam się projekt PROTON II. Przed ostateczną decyzją co do projektu chcielibyśmy zobaczyć taki domek już wybudowany lub w trakcie budowy. Budować zamierzamy w okolicach Słupska, ale obecnie mieszkamy w Nakle nad Notecią. Jeżeli ktoś w Was buduje w tych okolicach (Słupsk, Nakło nad Notecią) i chciałby podzielić się swoimi opiniami na żywo to bardzo chętnie skorzystamy. Pozdrawiam
    Podaje swój adres [email protected]

  13. #2453

    Domyślnie

    Witam wszystkich Protonowiczów!!!
    Mam małą prośbę do wszystkich którzy już mieszkają w Protonku.Czy mogę prosić o wstawienie kilku fotek gotowej pralni???Chciał bym zobaczyć jak duże jest to pomieszczenie i czy to okno które się tam znajduje wystarczająco oświetla całe pomieszczenie.Z góry dziękuję

  14. #2454

    Domyślnie

    Witam Tomasz & Koń w naszej galerii są zdjęcia pralni co prawda jeszcze nie mieszkamy ale można zobaczyć jak pomieszczenie wygląda my powiększaliśmy trochę okna są 60x90. Można też sobie wpisać w google Proton 1 zdjęcia i są tam odnośniki do kilku galerii zdjęć domków już wykończonych.
    Pozdrawiam

  15. #2455

    Domyślnie

    Biedronki bardzo dziękuje za wskazówki gdzie szukać i myślę ze takie okno 60 x90 jest idealne i też takie zrobie.Moge prosić jeszcze o rozmiar okna w salonie na dole i kuchni??I mam pytanie odnośnie z czego budować kominy jakie sa koszta.Bo Przedstawiciel handlowy z firmy Marwil wycenił nam polecił nam system kominowy i za 3 wyszło by 5 tys.Ciekawy jestem ile kosztowały by 3 kominy budowane z cegły z ceramicznymi wkladami kominowymi???

  16. #2456

    Domyślnie

    Tomasz&Koń jeżeli chodzi o wymiary okien to w salonie jest 150/150 a w kuchni ja chciałam mieć kwadratowe nie dzielone i jest 120/120. Jeżeli chodzi o kominy to muszę zapytać męża bo ja niestety na tym się nie znam i nie wiem jak to u nas wyglądało.
    Pozdrawiam

  17. #2457

    Domyślnie

    Witam
    Razem z mężem mamy wybudowanego Protonka w Lipniku Górnym na granicy z Kozami. Serdecznie zapraszamy. Mój numer kontaktowy 668509204, niestety rzadko zaglądam na forum. pozdrawiam Ewelina

  18. #2458

    Domyślnie

    Silvio90 to było do Ciebie zapomniałam dodać

  19. #2459

    Domyślnie

    Witam wszystkich serdecznie. Obecnie rzadko zaglądam na forum co rzecz jasna jest spowodowana brakiem czasu. Prowadzę całą budowę i pracuję Budowa protona II zbliża się ku końcowi. Obecnie kończą stawiać krokwie i ściany na górze. Było pytanie związane z kominem. My zrezygnowaliśmy z gotowych elementów komina, ponieważ się nie opłaca. Kupiliśmy specjalną cegłę do kominów szt 1582. Do głównego komina kupiliśmy wkłady szamotowe +ocieplenie oraz wentylacja z silikatu. Do kominka daliśmy samą cegłę. Zdjęcia zamieszczę po wianku. Do usłyszenia. Małgorzata

  20. #2460

    Domyślnie

    Witamy wszystkich powolutku nasz Protonik rośnie do góry parę foteczek dla zainteresowanych

    https://picasaweb.google.com/1097473...COK7osntrbn2TQ

Strona 123 z 141