dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 124 z 141
Pokaż wyniki od 2.461 do 2.480 z 2801
  1. #2461

    Domyślnie

    Witam !!!
    Mamy pytanie odnośnie oknien w witrynce z tylu domu.Jakie są wymiary czy ktoś mógł by podać wymiary w swoich protonkach.Z góry dziękuję.

  2. #2462

    Domyślnie

    Witam
    U nas chwilowo nic się nie dzieje, bo musimy czekać na ekipę z wylewkami, podłogówka rozłożona styropian na podłogach. Powinni byś gdzieś w następnym tygodniu.
    Gosia148010 czekamy z niecierpliwością na zdjęcia
    Tomasz&Koń u nas okna w wykuszu są 90x160 dwa i 120x160.
    Pozdrawiam wszystkich i lepszej pogody bo ostatnio to aura bardziej jesienna niż letnia

  3. #2463
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar renia1211
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Karolew
    Kod pocztowy
    05-205
    Posty
    74

    Domyślnie witam!

    Widzę, że przybywa nas Protonowców
    U nas stan surowy otwarty powiedzmy skończony, bo musimy wylać chudziaka, ale dach już jest. Dziś mieliśmy zalewać taras ale pogoda nie pozwala
    Mama nadzieję że do końca tygodnia uda nam się to ogarnąć i będziemy mogli zamówić okna, był u nas pan i zrobił wycenę: 8200 białe, 9800 kolor z zewnątrz. Nasz montaż. Wydaje mi się, że to nie dużo a okna są ok, mają je moi rodzice i teściowie.

    pozdrawiam


    http://foto.onet.pl/tpsc6,u.html?r=1307913421

  4. #2464
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    K_J

    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał dugi21 Zobacz post
    Witam. cZy ktos sie zastanawiał nad przesunieciem kominka ze sciany pomiedzy jadalnia a kuchnia na scianę pomiedzy salonem a garazem (zaraz obok schodów). Wydaje mi sie ze kominek w salonie (zaraz obok tv) to lepsze rozwiazanie niz kominek w jadalni. Czy ktos taka zmianę wykonywał? Jaki jest koszt wykonania takiej adaptacji?

    Pozdrawiam
    krzysiek

    Witam, my nie tylko zastanawialiśmy się nad przesunięciem kominka, co po prostu go przesuneliśmy mamy kominek w centrum domu i uważamy że jest to optymalne miejsce dla niego. Zwlaszcza, że osobiście uważam, że przy kominku odpoczywa się siedząc na sofach, a nie jak to jest w oryginale przy stole. Ale takie jest moje zdanie, każdy ma prawo do innej opinii

  5. #2465

    Domyślnie

    Witam
    U nas jednak panowie od wylewek zjawili się wcześniej i już jesteśmy po
    Teraz trzeba rozglądnąć się za łazienkami i można ruszać z dalszymi pracami.
    Pozdrawiam

  6. #2466

    Domyślnie Strop

    Witam serdecznie
    Mam pytanko odnośnie betonu na strop, a mianowicie ile potrzebowaliście betonu B20 na zalanie stropu Terriva w PROTONIE I lub II (ja buduje PROTONA II)
    Pytam z ciekawości ponieważ niedługo trafi mnie zamówienie gruszki. Pytanie też do tych którzy mają schody lane ile betonu poszło na schody.
    Pozdrawiam wszystkich budujących.

  7. #2467
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar renia1211
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Karolew
    Kod pocztowy
    05-205
    Posty
    74

    Domyślnie

    Witam!
    Biedronki gratuluję kolejnego etapu U nas póki co mały przestój, znajomy rozciągnął nam kanalizację i czekamy aż pogoda się trochę uspokoi żeby zrobi studnię i rozciągnąc wodę Dostaliśmy też pierwszy kosztorys blachodachówki: całośc z rynnami, podbitką i dwoma weluxami (blacha plannja royal kolor ceglasty)-19.700 zł. Nie mało
    Pozdrawiam

    http://foto.onet.pl/tpsc6,u.html?r=1307913421

  8. #2468

    Domyślnie

    Witam wszystkich
    Mam pytanie do Biedronki odnośnie ogrzewania podłogowego w salonie, czy będziesz tam miała płytki? I czy pod środkowym oknem w wykuszu masz zostawione miejsce na kaloryfer? Co to za skrzynki pod schodami i w garderobie? I czy w pokoju na dole i wiatrołapie tez masz podłogówkę? My w przyszłym tygodniu zaczynamy centralne i mój mąż wyskoczył z podłogówką na całym dole i mam ciężki orzech do zgryzienia bo ja myślałam tylko o łazienkach, kuchni, przedpokoju-przejściu i wiatrołapie. Znowu mąż uważa, że wiatrołap to zły pomysł bo śnieg z butów się będzie topił i będzie mokro?????????? A w salonie zastanawiam się czy nie będzie się wiecznie kurzyło od podłogówki??????? Ach i jeszcze jedno pytanko jak mam założyć swoja galerię bo też chciałam się troszkę pochwalić
    Naszym domkiem a taki ze mnie spec w tych sprawach, że aż szkoda pisać Z góry dzięki za podpowiedzi

  9. #2469

    Domyślnie

    Witam!
    Droga Benuś ja też chciałam mieć podłogówkę tylko w łazienkach i kuchni przejściu i wiatrołapie ale podobno panowie od ogrzewania powiedzieli, ze to za mało i lepiej żeby w salonie też było, mąż tak postanowił wiec tak jest. Jeżeli chodzi o wykusz to tak będzie tam jeden mały grzejnik.Te okropne skrzynki pod schodami to właśnie podłogówka i centralne, mamy piec na węgiel i niestety nie zmieściły się do kotłowni. Jestem chora jak je widzę no ale niestety nie miałam na to żadnego wpływu.W salonie będziemy mieć panele. Podłogówka jest na dole wszędzie oprócz małego pokoju. Jeżeli chodzi o wiatrołap to uważam, że tutaj akurat jest przydatna milo jest w zimie jak wraca człowiek zmarznięty stanąć na cieplutkiej podłodze, a kwestii śniegu nawet bez podłogówki śnieg się rozpuści i tak trzeba podłogę przetrzeć.
    Jeżeli chodzi o galerię to jak wejdziesz na mój link do galerii po prawej stronie w rogu jest zaloguj się /utwórz konto należy to przejść, potem zakładka zdjęcia i dodawanie zdjęć należy sobie przypilnować aby zaznaczyć dostępność galerii tak aby inni mogli oglądać wasze zdjęcia. Dokładnie niestety nie pamiętam jak to jest ale ja sobie małymi kroczkami jakoś poradziłam więc sądzę, że też Ci się uda.
    Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na Wasze zdjęcia

  10. #2470

    Domyślnie Witamy

    Biedronki mamy pytanie do was po raz koleiny mam nadzieje że nas nie policzycie za to podpowiedzi . Robimy tak samo jak wy lany strop i skosy i teraz ile wam wyszło m3 betonu na strop i skosy ?

  11. #2471

    Domyślnie

    Witam!
    Tomasz&Koń niestety nie pomogę Wam bo nie pamiętam ile tego było.
    U nas wylewki schną, kuchnia zamówiona, schody są w trakcie realizacji, brama również zamówiona.

  12. #2472

    Domyślnie

    Dziękuję za podpowiedź Biedronki Mój mąż dał się przekonać do ogrzewania podłogowego w wiatrołapie i jestem zachwycona Teraz moje chłopaki mają burzę mózgów bo sami chcą zrobić centralne i mają zacząć mniej więcej w przyszłym tygodniu
    Piszesz, że masz już wybraną kuchnie? Ja nadal nie mogę sie zdecydować czy w jednym kolorze czy może dół ciemny górę jasną? Może troszkę zdradzisz jak Twoja kuchnia marzeń będzie wyglądać bo chyba nie doczekam sie na zdjęcia z realizacji? A i masz już wybrany kolor płytek do dolnej łazienki? Ja oczywiście nie mogę się zdecydować Mój mąż się śmieje, że dobrze, że wykańczamy na razie tylko dół bo na pewno bym sobie włosy z głowy rwała, gdybym jeszcze miała wybierać płytki do górnej A i nad galeria będę się pociła w weekend Jeszcze raz dzięki za podpowiedzi i pozdrawiam wszystkich budujących

  13. #2473

    Domyślnie

    Witam. Czy jest sens przesuwania komina w pomieszczeniu gospodarczym w róg tego pomieszczenia, tym samym komin w pokoju na gorze nie bedzie przechodził przes srodek sciany? i czy taka zmiana nie bedzie problematyczna w przypadku podłączenia pieca gazowego? pozdrawiam

  14. #2474

    Domyślnie

    Droga Benuś ciesze się, że mogłam się na coś przydać
    Jeżeli chodzi o kuchnie to nie przejmuj się bo ja tak naprawdę pomimo tego że kuchnia już wybrana nadal nie jestem przekonana. W ogóle to marzyła mi się kuchnia z zielonymi frontami widziałam taką zielono szara przepiękna, ale niestety nie odważyłam poza tym przy otwartej kuchni chciała bym aby wszystko jakoś łączyło się z salonem wiec poszłam w klasykę, czyli góra wiszące półki mam białe reszta ciemny brąz. Poza tym to wkurza mnie, że tego wszystkiego jest tyle bo człowiek oszaleć może, wiadomo patrzy się aby było ładne, modne, niedrogie i praktyczne i znalezienie złotego środka nie jest łatwe.
    Łazienki to też będzie pewnie przeprawa, mój mąż już nie ma do mnie siły jego motto to "jak uważasz, żeby Tobie się podobało" co z mojego punktu widzenia jest wygodnictwem bo jak coś będzie nie tak to co? kto wybierał
    Wczoraj siedziałam prawie do 1 bo jeszcze sprzęty do kuchni trzeba wybrać szaleństwo. Jeżeli chodzi o kolory łazienek to na dole zastanawiałam się nad zielenią, a góra może jakaś malina z szarym ale pewnie to jeszcze ze 100 razy ulegnie zmianie No ale kobieta zmienną jest
    Pozdrawiam gorąco i oby pogoda się poprawiła bo jak na razie to robi się nieciekawie ciągle pada
    Ps. Benuś czekam na galerie

  15. #2475

    Domyślnie

    Witajcie kochani, co dnia brakuje nam czasu, nawet aby nasze forum odwiedzać . Nasze drzewo już zasuwa do tartaku i za 2 tygodnie pojawi się u nas dekarz, więc sierpień będzie pod znakiem zamykania dachu niestety tylko papowanie i deskowanie, ponieważ dachówkę przerzucimy na przyszłe lata. Teraz gdy maż pościągał stemple z wnętrza domu, to środek wydaje się przeogromny, ale bardzo przytulny
    Niestety ostatnio coś nie daje mi spokoju, ponieważ planowaliśmy schody betonowe z powierzchnią pod nimi do wykorzystania na kryte półki np z szafkami na kółkach bądź zamykane na zasadzie ozdobnych drzwi, jednak maż stwierdził iż jeśli chcemy założyć podłogówkę, a na to się zanosi to całe 2 skrzynki -komputer, najwyraźniej znajdować się musi właśnie pod schodami... Nie ma już na to rady? Może ktoś z was wpadł na pomysł jak je ustawić gdzie? Ponieważ na ściance wiatrołapu chcemy postawić szafę w zabudowie, także tam też nie będzie miejsca.
    Na pietrze mąż zrobił piękne duże 2-skrzydłowe okno ale teraz jak patrze mam opory jak tam wkomponować dużą wannę... Najwyraźniej będzie wchodziła na okno, z tym że chcieliśmy obsadzić ją na podwyższeniu przy 2 schodkach, a w takim przypadku nie będzie można otworzyć okna, i znów niewypał...
    Może macie jakieś pomysły???
    -Ania i Zdziś

  16. #2476

    Domyślnie

    Ania i Zdziś ja też chciałam zrobić pod schodami taki schowek w formie szafek z ozdobnymi drzwiczkami. Mamy schody lane w kształcie litery L i nie wiem jak to wyjdzie jeśli będą tam te skrzynki od podłogówki, może być ciężko...W górnej łazience zrobiłam natomiast mniejsze okno, bo też chcę mieć wannę obudowaną dwoma stopniami wokół (chyba mamy podobne gusta) Nasze okno ma więc wymiary wys1200 i szer 750 i jest umieszczone dosyć wysoko, bo na wysokości o ile się nie mylę to chyba 5 pustaka. Oprócz tego oczywiście jest wiele rzeczy, których też żałuję i gdybym tylko mogła to bym je zmieniła, ale już za późno i trzeba cieszyć się z tego co się ma i ewentualnie wyciągnąć wnioski i w przyszłości zastanowić się więcej razy zanim podejmie się jakąś decyzjęWam życzę już samych dobrych i przemyślanych decyzji A może jakieś zdjęcia Waszego domku będziemy mogli obejrzeć? Pozdrawiam!

  17. #2477
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marmaros1983

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    SZUFNAROWA
    Kod pocztowy
    38-124
    Posty
    14

    Domyślnie

    Witajcie Protonowcy!
    Po prawie 8 miesiącach od złożenia pierwszych dokumentów gminie mamy juz pozwolenie na budowę i prawomocność decyzji od 18.07.2011 r.! Jezeli chodzi o tą papirologie to normalnie jest jakaś masakra a przed nami jeszcze załatwienie przyłącza prądu co na naszym terenie trwa ok. 7 miesięcy do ponad 1 roku.
    Chcieliśmy jak najszybciej zacząć robić fundamenty pod dom niestety pogoda zmieniła nasze plany. zaczęliśmy od garażu i po 3 dniach roboty garaz jest gotowy do zalania stropu... ale znów niestety pogoda w tym tygodniu pokrzyżowała po raz kolejny plany. Może w sierpniu będzie lepiej. Teraz to przynajmniej cokolwiek widać za wydane pieniądze a nie jak z tymi papierami kasy mnóstwo wrzucone w same papiery. Budować będziemy systemem gospodarczym co damy radę sami zrobić to własnym kosztem, prawdopodobnie do murarki i dachu potrzebować będziemy ekipy budowlanej poza tym wszystko we własnym zakresie! może to potrwa dłuzej ale o wiele taniej.
    Mam do was pytanko o systemy kominowe bo majster który ma murować doradza mi abym właśnie zamówił kominy gotowe a nie budował tradycyjnie z cegły, możecie coś doradzić co lepsze i czy systemy kominowe są droższe a może wyjdzie porównywalnie!!

    pozdrawiam wszystkich

  18. #2478

    Domyślnie

    Dawno mnie tu nie bylo ale widze Protonki rosna !!
    My teraz zajelismy sie orodkiem plantujemy ziemie ktora przywiezlismy na nasze ugory aby trawa lepiej rosla a w przyszlym tygodniu
    montujemy balustrady i oddajemy do uzytku w koncu dom !!
    Pozdro
    Sabina i Grzegorz
    PROTON 1

    foto fotosik"proton1balu"
    domek 202m2 po podłogach ,użytkowej 150m2 + 20m2 garaż ogrzewany (strych osobno 40m2)
    PC Buderus 7,3kw z c.w.u na poziomym kolektorze
    Sciana 30cm+15cm styro ,dach 25cm wełna ,podłogi 10cm styro, szyby 1,0 profil Salamander 5kom

  19. #2479
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar renia1211
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Karolew
    Kod pocztowy
    05-205
    Posty
    74

    Domyślnie Witam!

    Gratulacje ukończenia budowy
    Widzę, że na forum mały zastój urlopowy... u nas też troszkę, zakończyliśmy stan surowy otwarty, czekamy na okna i na jesieni będziemy robić dach. To tyle na ten rok, niestety, a domek tak kusi żeby już zamieszkać, ale jeszcze musimy trochę poczekać. Dogadaliśmy tynkarza ale dopiero na wiosnę ma wolny termin poczekamy na spokojnie...
    pozdrawiam i życzę wytrwałości nowo-budującym

  20. #2480
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    siemia78

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Plewiska
    Kod pocztowy
    62-064
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,

    Dzisiaj zarejestrowałam się na forum, ale czytam je od ponad pół roku i czerpię cenne informacje Czekam na pozwolenie n budowę i jeszcze w tym roku chcemy zacząć budowę Protona II w wersji podobnej do Kasi i Mariusza, czyli z wyprostowanym dachem i czwartym pokojem na górze.
    Czy ktoś z forumowiczów chciałby się podzielić swoim kosztorysem? Może macie jakiś dokładniejszy podział kosztów na etapy budowy? Jeżeli tak to z góry dziękuję za przesłanie na e-mail priv - [email protected]
    Serdecznie pozdrawiam i do usłyszenia

Strona 124 z 141