dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 140 z 141
Pokaż wyniki od 2.781 do 2.800 z 2801
  1. #2781

    Talking

    Cytat Napisał Magdalena Strok Zobacz post
    Madia pięknie tam u Was Mogłabyś wrzucić więcej zdjęć wnętrz, bo widzę, że mamy podobne gustaA zawsze miło popatrzeć i może też zaczerpnąć inspiracji

    Dzięki za miłe słowa, chyba rzeczywiście mamy podobny gust, bo schody masz piękne,a moje są dość podobne Jak znajdę chwilkę i dobre światło ( o to chyba nie powinno być problemu w najbliższym czasie) to wrzucę jakieś fotki. Jak będziesz mieć coś więcej w domku to też pokaż, bo tak jak mówisz zawsze można się zainspirować

  2. #2782

    Domyślnie

    Witam..

    Cicho, ciszej na forum... mineło kilka miesięcy troche prac do przodu.Zewnątrz budynek gotowy(elewacja,drzwi wejsciowe) tylko balkonów brak.Wewnątrz końcówka szpachlowania, szlifowania,zabudowy.Czekamy za projektem kuchni i trza się brać za dobieranie płytek.We wrześniu monataż pompy ciepła i jak dobrze pójdzie do końca roku dół zakończony,Tak blisko a tak daleko a tak już chce się mieszkać.

    Pozdrawiamy
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150727_124837_.jpg
Wyświetleń:	243
Rozmiar:	41,1 KB
ID:	326717   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150727_124916_.jpg
Wyświetleń:	209
Rozmiar:	48,0 KB
ID:	326718   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150727_124950_.jpg
Wyświetleń:	202
Rozmiar:	35,5 KB
ID:	326719   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150727_135628_.jpg
Wyświetleń:	222
Rozmiar:	32,4 KB
ID:	326720  
    Pozdrawiamy
    Beata i Mariusz

  3. #2783

  4. #2784

    Domyślnie

    Witam,
    Mój pierwszy wpis w tym temacie, ale kilka pomysłów z forum mi sie spodobało.
    Buduje tez swojego Protona, jestem aktualnie na etapie kończenia murarki, we wrześniu będzie budowany dach.

  5. #2785

    Domyślnie

    Powodzenia w takim razie...
    U nas wygląda tak na chwilę obecną Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150725_134352.jpg
Wyświetleń:	231
Rozmiar:	87,9 KB
ID:	328513Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150729_200700.jpg
Wyświetleń:	197
Rozmiar:	88,2 KB
ID:	328514Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150729_200717.jpg
Wyświetleń:	234
Rozmiar:	85,4 KB
ID:	328515Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150729_200504.jpg
Wyświetleń:	204
Rozmiar:	78,2 KB
ID:	328516Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150729_200233.jpg
Wyświetleń:	159
Rozmiar:	83,6 KB
ID:	328517

  6. #2786

    Red face

    Cytat Napisał Pit77 Zobacz post
    Witam,
    Mój pierwszy wpis w tym temacie, ale kilka pomysłów z forum mi sie spodobało.
    Buduje tez swojego Protona, jestem aktualnie na etapie kończenia murarki, we wrześniu będzie budowany dach.
    To życzę powodzenia i samych dobrych fachowców.
    Pozdrawiamy
    Beata i Mariusz

  7. #2787
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar katimati
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-223
    Posty
    17

    Domyślnie

    Ktoś z Was wysłał mi prośbę o udostępnienie albumu? Proszę o informację tu na forum albo na priv, bo przyszła prośba na maila, a nie wiem od kogo

    U nas nic się nie dzieje na chwilę obecną. W tym roku zajęliśmy się bardziej otoczeniem zewnętrznym (drzewka, trawa, taras). Nadal nie mamy oprawek gniazdek i włączników, górnej łazienki, kilku lamp, listwy przypodłogowe też nie do końca przyklejone. Nie mówiąc o kolorze elewacji Będziemy w tym temacie działać przez kolejnych kilka lat. Przyjemności trzeba sobie rozłożyć

    Uaktualniłam link w podpisie, okazało się, że był do albumu, którego nie uaktualniałam, zamiast do tego, w którym są wszystkie zdjęcia z budowy i stanu obecnego (w sumie ponad 800 zdjęć...). Tutaj wkleję dwa zdjęcia tarasu:





    Pozdrawiam wszystkie Protonki!!!
    Ostatnio edytowane przez katimati ; 07-11-2015 o 11:05

  8. #2788

    Domyślnie

    Witam,
    mam kilka pytan do was którzy budują lub wybudowali protona 1
    Mój domej jest na etapie stanu surowego otwartego, zima chce zamówic okna a na wiosne je montowac i ruszyc z dalszymi pracami.
    Moje pyta nia to:
    1. Czy zmniejszaliście wysokość okien w wykuszu? ja chce je podnieść o 20 cm i nie wiem czy to dobry pomysl, wykusz mam od strony poludniowo - zachodniej
    2. Ci którzy budowali z ceramiki jak sobie poradziliście z belkami przy lukarnach aby ich nie było widać?
    3. Jak rozwiązaliście sprawe scinay działowej miedzy pralnia a łazienka bo na projekcie wychodzi belka drewniana w prysznicu co może miec negatywne skutki w przyszłosci
    4. Drzwi frotnowe otwierane na zewnątrz czy do wewnątrz?
    5. Czy ktos z Was ma rekuperacje - wentylacje mechaniczna, jesli tak jak została poprowadzona?

    Tak wygląda na dzien dzisiejszy mój domek

    Pozdrawiam
    Piotr
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20151116_083612.jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	87,8 KB
ID:	338230  

  9. #2789

    Domyślnie A ja tak mam...

    Cytat Napisał Pit77 Zobacz post
    Witam,
    mam kilka pytan do was którzy budują lub wybudowali protona 1
    Mój domej jest na etapie stanu surowego otwartego, zima chce zamówic okna a na wiosne je montowac i ruszyc z dalszymi pracami.
    Moje pyta nia to:
    1. Czy zmniejszaliście wysokość okien w wykuszu? ja chce je podnieść o 20 cm i nie wiem czy to dobry pomysl, wykusz mam od strony poludniowo - zachodniej
    2. Ci którzy budowali z ceramiki jak sobie poradziliście z belkami przy lukarnach aby ich nie było widać?
    3. Jak rozwiązaliście sprawe scinay działowej miedzy pralnia a łazienka bo na projekcie wychodzi belka drewniana w prysznicu co może miec negatywne skutki w przyszłosci
    4. Drzwi frotnowe otwierane na zewnątrz czy do wewnątrz?
    5. Czy ktos z Was ma rekuperacje - wentylacje mechaniczna, jesli tak jak została poprowadzona?

    Tak wygląda na dzien dzisiejszy mój domek

    Pozdrawiam
    Piotr
    Witam...

    Ja okna we wykuszu mam jak w oryginale
    Nie bardzo rozumię o co ci chodzi w pytaniu o belki, ale ja mam zabudowane wszystko na równo
    Ja belke schowałem miedzy kominem a ścianą(a zamiast prysznica mam tam tolaletę)
    Drzwi zewnętrzne otwierane na zewnątrz na prawo.Tak aby przy otwarciu widzieć wjazd do garażu.
    Ja rekuperację odpuściłem gdyż poszedłem w kierunku pompy ciepła(a w przyszłości planuje panele fotowoltaiczne.

    Pozdrawiam
    Pozdrawiamy
    Beata i Mariusz

  10. #2790

    Domyślnie

    Witam,
    Chodzi mi o belki przy lukarni nad wykuszem które są na zewnątrz budynku tak jak widac na załączonym 2 posty wyżej obrazku.
    Po Twoim nicku moge sie domyśleć, ze jesteśmy z jednej branży, ja tez planuje pompe ciepła powietrzna do CWU i rekuperacje z gruntowym wymiennikiem.

  11. #2791

    Cool

    Cytat Napisał Pit77 Zobacz post
    Witam,
    Chodzi mi o belki przy lukarni nad wykuszem które są na zewnątrz budynku tak jak widac na załączonym 2 posty wyżej obrazku.
    Po Twoim nicku moge sie domyśleć, ze jesteśmy z jednej branży, ja tez planuje pompe ciepła powietrzna do CWU i rekuperacje z gruntowym wymiennikiem.
    Mój nick to tylko przezwisko.
    Teraz widzę że ci cieśla z murarzem całkiem inną konstrukcje wysmyczyli z tymi lukarnami
    Ja mam pompę z wymiennikem poziomym do c.o i c.w.u.
    Pozdrawiamy
    Beata i Mariusz

  12. #2792
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar katimati
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-223
    Posty
    17

    Domyślnie

    Pit77 witaj 3 lata temu byłam na tym samym etapie budowy co Ty (z tym, że kupiliśmy dom w stanie surowym otwartym).
    Ciekawa jestem jak rozwiążesz temat barierek na balkonach, bo podobnie jak u nas daszek nachodzi Ci na balkony... Ja wymyśliłam barierkę montowaną od frontu, ale w tej sytuacji nie mam pojęcia jak to rozwiązać, żeby brzydko nie wyglądało (suma sumarum dachowiec popełnił tutaj błąd moim zdaniem...)
    Okien w wykuszu nie podnosiłabym - cały ich urok w tym, że zaczynają się niżej, ogromna ilość światła wpada do wnętrza. Tylko fajnie parapet łączony wewnątrz zrób, ale to wiadomo, sprawa przyszłościowa (chyba, że wstawiasz parapety wewnętrzne razem z oknami).
    U nas jest tak:



    Natomiast na górze mamy zmieniony układ ścian działowych - powiększoną sypialnię od frontu o jakieś 70 cm, w każdej sypialni wydzieloną garderobę no i przede wszystkim zmieniony układ pralni i łazienki (mają osobne wejścia, łazienka dzięki temu nie jest przechodnia, nie ma 2 drzwi, dwóch kominów i jest bardziej ustawna). Mamy też powiększone okna na ścianie z pralnią i łazienką oraz obniżoną linię okna w kotłowni (do linii okna gabinetu - polecam ten zabieg - dużo lepiej wygląda ściana frontowa).
    No i dobrym pomysłem było zamurowanie przejścia do kuchni, wydzielenie tam spiżarki, a z oryginalnej spiżarki powiększenie dolnej łazienki i kuchni.

    Dużą pomocą było u nas wynajęcie pani architekt, chociaż wiele pomysłów jest naszych i jesteśmy z nich 100% zadowoleni (chociaż wiadomo, "następnym razem" można by niektóre rzeczy zrobić lepiej )

    Wklejam jeszcze rzuty piętra i parteru po naszych zmianach:



    Wklejam, bo może ktoś z naszych pomysłów skorzysta Pytajcie, chętnie odpowiem na wszelkie pytania Dysponuję też większymi plikami planów, które wkleiłam - jakby ktoś był zainteresowany to wyślę (ja za to płaciłam kilka tys., można zaoszczędzić )
    Ostatnio edytowane przez katimati ; 03-01-2016 o 10:24

  13. #2793

    Domyślnie

    "katimati" wrzuć zdjęcia pokoi na poddaszu

  14. #2794
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar katimati
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-223
    Posty
    17

    Domyślnie

    Przewertowałam swoje zdjęcia i okazuje się, że pomieszczenia na górze mam bardzo ubogo obfotografowane...
    Pewnie dlatego, że panuje w nich ciągle artystyczny nieład, garderoby nie są zabudowane (projekty zabudowy są, ale tylko na papierze...)

    No nic pozbierałam trochę zdjęć jeszcze z etapów wykańczania:
    sypialnia bez balkonu:







    W niej powiększyłabym garderobę tak, by schować ten uskok komina. To jedna z rzeczy, które zmieniłabym budując po raz drugi

    Teraz sypialnia frontowa:







    I ostatnia - sypialnia z balkonem na ogród:





    Pozdrawiam
    Kasia

  15. #2795

    Domyślnie

    Muszę przyznać że fajnie Ci to wyszło, wg mojej opinii lepsze rozmieszczenie niż w oryginale, jeszcze łazienkę dorzuć

  16. #2796
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar katimati
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-223
    Posty
    17

    Domyślnie

    Łazienki nie mam jeszcze zrobionej, pełni funkcje "awaryjnego wc", magazynku i miejsca cięcia listew pzrypodłogowych, mogę pokazać jak wielkościowo wyszła, chociaż zdjęcia z czasów budowy i dość kiepsko widać:

    ściana z wc i bidetem lub pisuarem w przyszłości (raczej to drugie ). Drzwi prowadzą na korytarz.


    Tu nieco widać - z korytarzyka - po lewej łazienka, po prawej pralnia:


    Tutaj wyszła bardzo wąsko, ale w rzeczywistości ma 3,15m szerokości:


    tu widać lepiej szerokość tej ściany:


    Tutaj będą umywalki, po lewej drzwi na korytarz:


    I ściana z oknem - po lewej w rogu będzie okrągła wanna, po prawej to ta ściana z wc i bidetem/pisuarem


    A tu jeszcze widok z korytarza na pralnię, nie mam aktualnego zdjęcia, mieści się pralka, suszarka elektryczna i suszarka rokładana:

  17. #2797
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Rafał 1974

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-024
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam
    Sprzedam projekt domu Proton 2 z pracowni Dobre Domy
    W Projekcie został powiększony garaż, Salon oraz góra nad nimi przez co efektywniej została wykorzystana jego bryła ..

    Sam projekt to koszt ponad 2800 zł + koszty powiększenia 500 zł
    całość 3300 zł

    Moja cena 2300 zł
    Sprzedaję bo zamiast budować dom kupiłem gotowy.

    Tel 509 289 939
    Ostatnio edytowane przez Rafał 1974 ; 10-03-2016 o 07:58 Powód: błąd

  18. #2798
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    gufi25

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Kod pocztowy
    42-605
    Posty
    2

    Domyślnie

    b

  19. #2799
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    gufi25

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Kod pocztowy
    42-605
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam

    W wyniku zmiany wystroju domu mam do sprzedania rolety rzymskie w bardzo dobrym stanie, rolety były kupione na dekoria.pl 2,5 roku temu za 2100 zł.

    1 - 250 zł
    Roleta rzymska Florencja, tkanina 702-01
    Szerokość: 157 cm
    Wysokość: 167 cm
    Rodzaj mechanizmu: Kasetowy
    Strona obsługi mechanizmu: Lewa

    2 - 150 zł.
    Roleta rzymska Florencja, tkanina 702-01
    Szerokość: 98 cm
    Wysokość: 200 cm
    Rodzaj mechanizmu: Kasetowy
    Strona obsługi mechanizmu: Prawa

    3 - 150 zł.
    Roleta rzymska Florencja, tkanina 702-01
    Szerokość: 98 cm
    Wysokość: 200 cm
    Rodzaj mechanizmu: Kasetowy
    Strona obsługi mechanizmu: Lewa

    4 - 200 zł.
    Roleta rzymska Florencja, tkanina 702-01
    Szerokość: 128 cm
    Wysokość: 200 cm
    Rodzaj mechanizmu: Kasetowy
    Strona obsługi mechanizmu: Prawa

    5 - 300 zł.
    Roleta rzymska Florencja, tkanina 702-01
    Szerokość: 189 cm
    Wysokość: 247 cm
    Rodzaj mechanizmu: Kasetowy
    Strona obsługi mechanizmu: Lewa

    tel. 506063768

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1016718.jpg
Wyświetleń:	102
Rozmiar:	85,4 KB
ID:	354333
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1016717.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	82,8 KB
ID:	354332  

  20. #2800

    Domyślnie

    Witam,
    Widze że każdy juz skończył budowę protonu bo temat umarł.
    Ale jezleli jeszcze ktos to czyta to proszę o podanie ile metrów kwadratowych jest elewacji.
    Chce ocieplać a duże sa rozbieżności.

Strona 140 z 141