dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 22 z 141
Pokaż wyniki od 421 do 440 z 2801
  1. #421

    Domyślnie

    Witam Nowych Budujących! Super, że przybywają nam kolejni Protonowcy!

    Dla wszystkich wytrwałych- nowe zdjęcia w moim albumie

    W piątek robimy wylewki
    A 12.02- montaż okien i bramy na to czekam! Drzwi wejściowe docelowe poleżą na magazynie jeszcze kilka miesięcy- obawiamy się o ich zniszczenie na tym etapie prac...

    Razem z ogrodzeniem, który właśnie się stawia, zostaną wylane również schody wejściowe- będą takie jak w projekcie(mam nadzieję...)
    Pozdrawiam

  2. #422

    Domyślnie

    Witamy ponownie

    Cieszymy się że nie tylko my zaczynamy budować Protona - będziemy mogli wymieniać nasze doświadzczenia na bieżąco między sobą.

    Czy koś z was ma może zestawienie materiałów na Protona I ?

    Nie ukrywamy że przed zakupem projektu chcielibyśmy dokładnie policzyć ile będzie nas kosztowała jego budowa.

    Ps. słyszeliśmy że w x już stoi Proton czy ktoś wie dokładnie gdzie ?
    Ostatnio edytowane przez fly2b3 ; 27-01-2014 o 11:46

  3. #423

    Domyślnie

    Utek ja to lubie ogladac Twoje fotki z Protonka...a mam pytanie...w salonie zrobiliscie duze okno balkonowe ...pierwotnie w projekcie ma byc normalne i pod nim kaloryfer...A wy gdzie umiescicie kaloryfer, bo ogrzewania podłogowego przeciez w salonie nie macie??
    pozdrawiam

  4. #424

    Domyślnie

    Dzięki Szelma za miłe słowa!

    Kaloryfer umieścimy po lewej stronie okna tarasowego- zasłonią go stojące tam sofy. Dodatkowy kaloryfer będziemy mieć też pod schodami.
    Pozdrawiam

  5. #425

    Domyślnie

    Cytat Napisał utek76

    Dla wszystkich wytrwałych- nowe zdjęcia w moim albumie
    Nareeeeszcie!
    Super, super, super
    AGNIESZKA I DANIEL

  6. #426

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agnieszka i Daniel
    Cytat Napisał utek76

    Dla wszystkich wytrwałych- nowe zdjęcia w moim albumie
    Nareeeeszcie!
    Super, super, super
    no........
    super........
    Utek-jakie kupowałeś rurki do podłogówki tzn. marka i cena? Nam polecaja tece za 5,25, troche drogie...
    Skłaniamy sie ku Wavinowi, 3,87, ale różnie gadaja.... Sami nie wiemy co zrobić
    a- i witam serdecznie nowych forumowiczów- życze wytrwałości
    pozdrawiam
    Proton II- już mieszkamy


    http://picasaweb.google.pl/fotoalbum310/NaszaBudowa
    _________________________________
    ostrzegamy przed tartakiem na Ujejskiego
    w Bydgoszczy!!!!!!!!!!!

  7. #427

    Domyślnie

    Edi- nie odpowiem Ci teraz, bo nie wiem- muszę spytać mojego hydraulika...
    Edi- powklejaj i Ty coś nowego do albumiku, plizzzz....

    A u nas na budowie dziś kolejny zgrzyt Rano przyjechała ekipa od wylewek, a tymczasem ekipa od płotu zaszalowała schody i ogrodzenie i....wylewkarze nie mieli jak wejść na budowę ze swoją machiną. Zamiast myśleć jak rozwiązać problem(10 chłopa powinno było coś wymyślić) wylewkarze zabrali się na inną budowę Wrócą w przyszłym tygodniu Dodatkowo goście od schodów coś pokombinowali z poziomami i będę miała 4 schody do domu zamiast 3
    Ech.....szkoda gadać
    Pozdrawiam

  8. #428

    Domyślnie

    dobre- uciekli z budowy))
    Mają fantazje chłopaki))
    Nic nie wklajałam, bo nie robiłam zdjęć;( niestety
    jutro nadrobię zaległości.
    U Was wylewają schody, a nasz murarz mówi że w październiku już było za późno- bo "mróz odsadzi"- oczywiście to jego wymówka, bo zrobił sobie u nas trzy miesiace przerwy i po prostu ich nie zdążył zrobić
    Teraz ze schodami czekamy do wiosny
    Ale trudno- za to tynkuje w miarę systematycznie- jest codziennie-
    Utek- robiliście tynki maszynowe ?- bardzo ładnie wyglądają
    Co do rurek- byłabym wdzięczna za info
    pozdrawiam
    E.
    Proton II- już mieszkamy


    http://picasaweb.google.pl/fotoalbum310/NaszaBudowa
    _________________________________
    ostrzegamy przed tartakiem na Ujejskiego
    w Bydgoszczy!!!!!!!!!!!

  9. #429
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ania klepka

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.508
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał fly2b3
    Witamy ponownie

    Cieszymy się że nie tylko my zaczynamy budować Protona - będziemy mogli wymieniać nasze doświadzczenia na bieżąco między sobą.

    Czy koś z was ma może zestawienie materiałów na Protona I ?

    Nie ukrywamy że przed zakupem projektu chcielibyśmy dokładnie policzyć ile będzie nas kosztowała jego budowa.

    Ps. słyszeliśmy że w Szewcach już stoi Proton czy ktoś wie dokładnie gdzie ?

    Pozdrawiamy Ania & Kamil
    Wrocław / Szewce
    Hej,
    a Wy też budujecie się w Szewcach? Jeśli tak to gdzie dokładnie, bo my za szkołą jakieś 200 metrów.
    Ale nie stawiamy Protona , tak jak planowaliśmy.
    Przestraszyłam się, że pokoje na górze to wąskie i długie nieustawne pomieszczenia.
    Może się mylę.

    Pozdrawiam
    Ania i Sławek
    Wrocław/Szewce

  10. #430

    Domyślnie

    Cytat Napisał tpacior
    Dziekuje za odpowiedz. To moze jesli bede 3 domy budowane w tym samym mniej wiecej czasie w okolicach Warszawy to moze warto wspolnie zaopatrywac sie w materialy budowlane. Wtedy mozemy wiecej powiedziej w rozmowach z hurtowniami materialow budowlanych
    Co do materialow budowlanych - w naszym wypadku je bedzie kupowac generalny wykonawca. Na razie jeszcze nie mamy sprecyzowanych warunkow umowy, dla tego ciezko cos bardziej szczegolowego powiedziec.

    Szelma - zyczymy duzo, duzo, duzo zdrowia!

    I duze dzieki wszystkim, ktorzy zamieszczaja zdjecia z budowy Protonkow w albumach. W chwilach zwatpienia daja nadzieje, rozwiazuja watpliwosci i sa duzym natchnieniem przy wprowadzaniu wlasnych rozstrzygniec.

  11. #431

    Domyślnie

    Mam pytanko.
    Ile Was wyniósł stan surowy otwarty. Chodzi mi i same mury, same ściany, bez okiem i dachu.
    AGNIESZKA I DANIEL

  12. #432

    Domyślnie

    Ja tam tez lubie sobie ogladac fotki...zawsze sie jakis nowy pomysł nasunie do głowy, co by ulepszyc ...a zdjecia piekne i postep budów wysmienity...ja mysle ze Beata i Utek to w tym roku najpozniej na jesieni sie wprowadza do nowych domków....ciekawa jestem wykonczeniówki...jakie parkiety, płytki jak to wszystko bedzie wygladac...

    a za zdrówko dziekuje...lecze sie i siedze na zwolnieniu wiec mam czasu co niemiara aby przegladac watki budowlane

  13. #433

    Domyślnie

    Edi- rurki od podłogówki Purmo, za 3,50 mb, tynki robiliśmy gipsowe, maszynowe- są równe, niemniej jednak nie aż tak równe, by je od razu pomalować, myślę, że pewne poprawki gładziowe będą niezbędne
    Szelma- co do przeprowadzki to na pewno Beatka będzie jako pierwsza mieszkać w nowym domku No chyba, że Edi dopnie swego i w maju się wprowadzi!
    My mamy umówione kładzenie parkietu na koniec lipca, potem 3 tyg przerwy- parkiet się zaaklimatyzuje i dopiero cyklinowanie i lakierowanie, tak więc zejdzie pewnie do połowy września (jednocześnie będą montowane schody wewnętrzne). Zobaczymy, może koniec września, może październik- przeprowadzka
    Tymczasem schody mamy już wylane- wyszły super, ale na razie są jeszcze zaszalowane, pokażę Wam jak już będą dopieszczone i bez szalunków Ogrodzenie nadal się robi, w czwartek natomiast do łask wracają wylewkarze- mam nadzieję, że nikt ich z budowy 2-gi raz nie wyrzuci
    Pozdrawiam

  14. #434

    Domyślnie

    [quote="utek76"]Edi- rurki od podłogówki Purmo, za 3,50 mb, tynki robiliśmy gipsowe, maszynowe- są równe, niemniej jednak nie aż tak równe, by je od razu pomalować, myślę, że pewne poprawki gładziowe będą niezbędne
    Dzięki Utek- nas namawiano na rurki TECE po 6 zł/m, więc robiłam rekonesans-co kto kładzie i jakoś nie znalazłam nikogo, kto by położył aż takie drogie, zgadzam sie że to nie może być szajs, ale jak o mnie chodzi, to wystarczy żeby wytrzymały 50 lat, a niekoniecznie 150
    Więc będzie polski wavin.
    a w poniedziałek wchodzi instalator- więc gonię Cię Utek-gonię
    nie moge się już doczekać wieczorków na tarasie.......
    Mam nadzieje ze jak będziemy kiedyś w okolicach Krakowa-to podjedziemy zobaczyć Protonka, a Wy jak będziecie jechać nad morze-zajrzycie do nas
    Wybrałam tez kominek- chyba Zuzia z Kratki.pl
    jeszcze nie na 100%, ale prawie
    Nie chcemy żadnego rozprowadzenia, tylko tak od czasu do czasu przepalać, więc wydaje mi się , ze bedzie ok.
    A co wy planujecie w kwestii kominkowej?
    AAA- no i mamy zamówiony solar Biawara.
    To tyle wieści z frontu
    pozdrawiam wszystkich
    E.
    Proton II- już mieszkamy


    http://picasaweb.google.pl/fotoalbum310/NaszaBudowa
    _________________________________
    ostrzegamy przed tartakiem na Ujejskiego
    w Bydgoszczy!!!!!!!!!!!

  15. #435

    Domyślnie

    Edi!- dzięki za zaproszenie- my również zapraszamy do nas!
    Co do kominka, to u nas jeszcze nie do końca wiem, co zamontujemy- właśnie w przyszłym tygodniu mam spotkanie z kominkarzem, który będzie wykonywał kominek- zadecydujemy wtedy, jaki wkład, i czy robimy rozprowadzenie, czy nie.

    A tymczasem wylewkarze zakończyli u nas wylewki
    Za 2 tyg wstawiamy okna
    Pozdrawiam

  16. #436

    Domyślnie

    Witam wszystkich !!!
    Przepraszam , że tak długo się nie odzywałam , ale nic ciekawego u nas się nie działo. Od 1 lutego zaczęło się!!! Elektryk uzbroił skrzynkę elektryczną (mamy światełko w całym domku) poprzerabiał troszeczkę gniazdek, pan od alarmów zakłada alarm i co najważniejsze wszedł glazurnik. Mamy już ułożoną terakotę w wiatrołapie i zaczętą górną łazienkę. Zdjęcia wrzucę w sobotę. Muszę Was ostrzec z glazurami i terakotami. Istny koszmar przeżyłam, na wszystko trzeba czekać , nie ma nic na stanie, na płytki z opoczna (wybrałam Aleksandrię) czekaliśmy 2 tygodnie a na Tubądzin (łazienka na parterze -Sublime, kuchnia - Navona) jeszcze czekamy do 15 lutego (czyli 4 tygodnie ponieważ produkcja dopiero ruszy)!!!! Wszystkie kibelki, baterie, umywalki, wanne, kabiny zamawiałam w sklepach internetowych i na allegro bo w naszym kochanym Augustowie trzeba czekać do 3 tyg. a majster robiąc łazienki musi wiedzieć jaka wanna, jaka umywalka itp. Pod koniec lutego zaczynamy montaż kominka , tak jak wcześniej pisałam będzie z płaszczem wodnym.
    Napiszcie jaki u Was są ceny za m2 położenia parkietu , szukamy na lato parkieciarzy ale u nas w Augustowie jest tylko 3-ech i prześcigają się w cenach.
    UTEK76 I EDI WSPANIAŁE POSTĘPY!!!!

  17. #437

    Domyślnie

    Witamy Beatko ponownie!
    Dobrze, że mówisz o tych terminach z płytkami- ja też chcę zamówić Tubądzina- nie miałam pojęcia, że trzeba tyle czekać- wszyscy w sklepie mi mówili, że są od ręki Swoją drogą, widzę, że łazieneczka na dole będzie w podobnym klimacie jak u nas - ja planuję płytki Imola Antares na dole, a na górze Tubądzin Alabastrino...Imolę mam zamiar zamówić już na dniach, bo na nią czeka się 6 tyg!- a w internecie nie wszystko jest, co mi potrzeba...
    Co do cen parkieciarzy to przypuszczam, że u Ciebie nawet wywindowane ceny są mniejsze niz u nas typowe Ja za m2 będę płacić ok 90zł. Dokładną wycene mam mieć w przyszłym tygodniu.
    Pozdrawiam

  18. #438

    Domyślnie

    Utek!
    Cudne nowe zdjecia!!! Aż serce rośnie!!!
    AGNIESZKA I DANIEL

  19. #439

    Domyślnie

    u Ediego zdjecia mi nie otwierają sie!
    AGNIESZKA I DANIEL

  20. #440

    Domyślnie

    W takim razie czekamy na upragnione fotki z kafelkowania łazienek i inne...zamieszczajcie ...a ktos ma zrobiony juz taras?? ciekawa jestem jak wyglada...
    pozdrawiam ciepło

Strona 22 z 141