dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 52 z 141
Pokaż wyniki od 1.021 do 1.040 z 2801
  1. #1021

    Domyślnie

    A ktora z Was to Grudosia?
    AGNIESZKA I DANIEL

  2. #1022

    Domyślnie

    Dzięki Grudosiu za odpowiedź. Muszę sobie to jeszcze przemyśleć. Co do Waszej drabiny - to szacuneczek.... i niech nie mówią, że kobietki są tylko od dobierania kolorów na ścianę

  3. #1023

    Domyślnie

    Witam
    Postanowiłam w końcu pochwalić się swoim Protonem:





    stryszek nad garażem - wejście z sypialni:



    a z tyłu drugi Protonek rośnie:


  4. #1024

    Domyślnie

    Fiu!fiu!
    Grudosia ta Twoja drabinka to niezły majstersztyk!
    Chyba też muszę taką wykombinować bo ta drabina u mnie to niech ją majsterki, którzy ją zrobili, sobie wezmą ..... nie ma osoby, która nie miałaby problemu aby z niej zejść, szczebelki są tak nierównomiernie rozmieszczone, że dziwie się, że nikt jeszcze sobie krzywdy nie zrobił
    pozdrawiam Agnieszka

  5. #1025

    Domyślnie Re: pytanie nr1 :)

    Cytat Napisał meluzyna
    Edi1 , jaką macie wysokośc ścianki kolankowej? Wygląda to bardzo fajnie, ale chyba nie jest to te orginalne 55 cm?
    No więc tylko 10 cm więcej- 65 cm

    pozdrawiam wszystkich "starych" i "nowych " protonowców.
    Proton II- już mieszkamy


    http://picasaweb.google.pl/fotoalbum310/NaszaBudowa
    _________________________________
    ostrzegamy przed tartakiem na Ujejskiego
    w Bydgoszczy!!!!!!!!!!!

  6. #1026

    Domyślnie

    Ja się pochwalę, że u nas stan zerowy domku zakończony. No i wreszcie zaczniemy się piąć w górę.

  7. #1027

    Domyślnie

    Witam wszystki serdecznie po dłuższej nieobecności!
    Mieszka nam się SUUPER! Minęły już 4 miesiące od przeprowadzki!!! Mamy ogrodzenie z tyłu działeczki, stół z ławami na tarasie, wkrótce wrzuce kilka zdjęć z zewnątrz domku , a na razie kilka zdjęć wrzuciłam z salonu i jadalni.
    Edi! pokaż nam swój domek w środku, bardzo mało zdjęć masz w swoim albumie.
    Utek 76 przepiękne wnętrza!!!!!!!!! Widzę, że tak jak ja uwielbiasz firmę PAGED. Bardzo fajnie zrobiłaś fundament , ten brąz ożywia Twojego Protonka. Ja fundament i schody zewnętrzne odłożyłam na wiosnę. Planuję zrobić schody z kamienia a fundament z takiego samego klinkieru co komin.
    Pozdrawiam wszystkich!!!!

    http://foto.onet.pl//7zjno,sb0sok48f...h,u.html#gyhml

  8. #1028

    Domyślnie

    Witamy wszystkich zwolenników Protonka oraz gratulujemy postępów wszystkim budującym i wszystkim prawie budującym! A już zamieszkałym potajemnie zazdroszczymi pięknych domeczków...

    My utkneliśmy na etapie pokrycia dachu, zmieniliśmy już 4 ekipę, jutro sie ma zameldować piąta... Nawet nie wiadomo co na ten temat napisać, więc chyba to trzeba przemylczeć i nie tracić wiarę, że kiedyś się uda.

    Do bortek79 - na kominy poszło około 360 szt. cegły klinkierowej (my robiliśmy z CRH Sahara miodowa).

  9. #1029

    Domyślnie

    [quote="Beakap"]Witam wszystki serdecznie po dłuższej nieobecności!
    Mieszka nam się SUUPER! Minęły już 4 miesiące od przeprowadzki!!! Mamy ogrodzenie z tyłu działeczki, stół z ławami na tarasie, wkrótce wrzuce kilka zdjęć z zewnątrz domku , a na razie kilka zdjęć wrzuciłam z salonu i jadalni.
    Edi! pokaż nam swój domek w środku, bardzo mało zdjęć masz w swoim albumie.
    Utek 76 przepiękne wnętrza!!!!!!!!! Widzę, że tak jak ja uwielbiasz firmę PAGED. Bardzo fajnie zrobiłaś fundament , ten brąz ożywia Twojego Protonka. Ja fundament i schody zewnętrzne odłożyłam na wiosnę. Planuję zrobić schody z kamienia a fundament z takiego samego klinkieru co komin.
    Pozdrawiam wszystkich!!!!

    Beatko
    nie wklejam zdjęć, bo mam kompleksy przy was- u Ciebie taki porządek, a Utek to ma wręcz katalogowy domek, a u mnie ciągle bałagan....
    jak sobie tak ładnie posprzątam w sobotę, to jestem taka padnięta, że nie mam siły robić zdjęć i zaraz moje dwa małe skrzaty doprowadzają cały dom do stanu "sprzed sprzątania"
    A tak naprawdę, to jakoś "wykończenia" sie zatrzymały, listew przypodłogowych brakuje, klamek w drzwiach, kinkietów na klatce schodowej....
    jak to wszystko opanuje, to też się pochwalę
    a na razie podglądam i śledzę wszystko co na forum
    Aż miło popatrzeć, jak nowe protony rosną jak gzryby po deszczu
    A Ty Beatko też masz niezłe tempo- ogródek już zagospodarowany
    Fajny pomysł z tym zadaszeniem tarasu.
    pozdrawiam,
    buziaki
    E.
    Proton II- już mieszkamy


    http://picasaweb.google.pl/fotoalbum310/NaszaBudowa
    _________________________________
    ostrzegamy przed tartakiem na Ujejskiego
    w Bydgoszczy!!!!!!!!!!!

  10. #1030

    Domyślnie

    Cześć!

    U nas od 3 dni na budowie działa ekipa cieśli Wczoraj przy montażu murłat okazało się, że ścianka kolankowa nad garażem jest za wysoka Podnosiliśmy ściankę kolankową na wysokość 3 warstw porothermu plus wieniec. Przy takiej wysokości ścianki kolankowej, ścianka nad garażem powinna mieć wysokość jedynie 16cm, a została zrobiona na wysokość 1 porothermu plus wieniec i nikt tego błędu nie zauważył. Na szczęście murarze dzisiaj przyjechali, rozebrali ściankę i zrobili ją na nowo.
    Jak u Was montowali te "małe" płatwie? My musieliśmy zamówić dźwig żeby je włożył na górę. W prawdzie kierownik sugerował żeby je przeciąć i zrobić łączenie nad słupami, ale inni mówili że lepiej nie ciąć.

    Ajkabo dzięki za informację o ilości klinkieru. To jest ilość na dwa kominy? Oglądając Twoje zdjęcia nie widziałem komina wentylacyjnego w łazience. My będziemy mieli klinkier crh ochra ton. Jakiego koloru zrobiliście fugi na kominie?

    Pozdrawiam

  11. #1031

    Domyślnie

    Bortek, rzeczywiście podana jest ilość cegieł na dwa kominy, od kominka i od kotłowni. Wentylacyjnego komina nie mamy gdyż zaprojektowany mamy rekuperator. Kominy nie mamy fugowane, są murowane na nanozaprawę do klinkieru - kolor czarny.

  12. #1032

    Domyślnie

    Witam!
    Dzięki Dziewczyny za miłe słowa na temat naszego Protona! Z tym katalogiem i projektantem wnętrz to nie przesadzajcie
    Beatka- faktycznie mebelki Paged mnie urzekły- cały mój salon to ta firma Fajnie sobie zrobiłaś dekorację okien u siebie!
    Edi- nie ociągaj się tylko wklejaj zdjęcia- ja też mam ciągły bałagan przez mojego 3-latka, ale robię tak: sprzątam jeden kąt pokoju i bach zdjęcie
    Pozdrawiam wszystkich!

  13. #1033

    Domyślnie

    Utek, Wy nie bądźcie tacy skromni, gratuluję Wam gustu, wyczucia smaku i stylu.
    AGNIESZKA I DANIEL

  14. #1034

    Domyślnie

    Utek, Wy nie bądźcie tacy skromni, gratuluję Wam gustu, wyczucia smaku i stylu.
    AGNIESZKA I DANIEL

  15. #1035

    Domyślnie

    Utek, Wy nie bądźcie tacy skromni, gratuluję Wam gustu, wyczucia smaku i stylu.
    AGNIESZKA I DANIEL

  16. #1036

    Domyślnie

    Witam
    Na wstępie gratuluję wszystkim pięknych PROTONKÓW. Po długich poszukiwaniach zdecydowaliśmy się na Protona II lustrzane odbicie. Trochę czasu spędziłem czytając to forum aby prześledzić wasze zmagania z projektem. Szukając orientacyjnych kosztów poszczególnych etapów budowy, natrafiłem na stwierdzenie iż jest to projekt drogi w realizacji. Nie ukrywam że zaczyna mnie coraz częściej dręczyć to stwierdzenie. Więc tu jest moja prośba. Czy mogę prosić o podanie orientacyjnych kosztów (najlepiej z tego roku) z poszczególnych etapów budowy, stanu surowego zamkniętego lub wykończonego domu gotowego do zamieszkania (oczywiście bez wyposażenia)?
    Dziękuję
    Pozdrawiam

  17. #1037

    Domyślnie

    Witajcie Protomaniacy!
    Pozdrawiam wszystkich nowo zalogowanych i starych budowniczych. U nas wreszcie znów coś się na budowie dzieje - ekipa od tynków w prawdzie z przesunięciem 2 dniowym, ale przyszła. Panowie ostro wzięli się do roboty
    Robimy tynki ręczne - cementowo - wapienne.
    W związku z tym, mam pytanie do tych, którzy mają już to za sobą, szczególnie tych co pobudowali protona II - ile metrów tynków Wam wyszło, jakie tynki robiliście i jeśli można ile Was za to skasowali?
    Mam pytanie też dotyczące solarów i kominka z płaszczem wodnym co byście polecili, co się bardziej opłaca i czy te udogodnienia się rzeczywiście sprawdzają???
    Agnieszka

  18. #1038

    Domyślnie

    Cześć!

    U nas znów przerwa w pracach - znów pada .

    Cytat Napisał 1Pablo
    Czy mogę prosić o podanie orientacyjnych kosztów (najlepiej z tego roku) z poszczególnych etapów budowy, stanu surowego zamkniętego lub wykończonego domu gotowego do zamieszkania (oczywiście bez wyposażenia)?
    Uwzględniając nasze dotychczasowe i planowane jeszcze wydatki stan surowy z dachem (deskowanie plus dachówka ceramiczna) i schodami oraz tarasem takimi jak w projekcie, powinien wynieść około 180tyś. W kwocie tej 60tyś. to robocizna (prace ziemne, murarze, cieśla i dekarz) a 120tyś. to koszt materiałów.

    Cytat Napisał nowalijki
    Mam pytanie też dotyczące solarów i kominka z płaszczem wodnym co byście polecili, co się bardziej opłaca i czy te udogodnienia się rzeczywiście sprawdzają???
    Na początku zakładałem, że będziemy mieli kominek z płaszczem wodnym - skoro i tak w nim będę palił, to czemu by nie wykorzystać ciepła do ogrzania kaloryferów. Po rozmowie z 3 instalatorami i znajomą przestałem jednak być tak wielkim fanem tego rozwiązania. Decydując się na płaszcz wodny trzeba zastanowić się nad następującymi sprawami:
    - szyba w kominku jest zdecydowanie szybciej i bardziej osmolona (niższa temperatura w palenisku powoduje że nie wszystko się spala)
    - w ciepłe dni, kiedy nie załączają się kaloryfery pojawia się problem gdzie oddać ciepło (kominek z płaszczem nie może działać bez wody, a ta nie może mieć temperatury powyżej 95C)
    - w kominku nie można palić gdy nie ma prądu (muszą pracować pompy, sterowanie dopływem powietrza)
    - dosyć wysoki koszt instalacji (dodatkowy osprzęt kotłowni to kilka tysięcy, wkład z płaszczem też jest droższy od zwykłego).
    Mnie akurat te sprawy zniechęciły. Jest jednak spore grono osób które sobie chwalą takie rozwiązanie. Na forum jest kilka wątków na ten temat.
    Na chwilę obecną planuję poprowadzić tylko rurki z kotłowni w rejon kominka - nie wiem co mi w przyszłości przyjdzie do głowy, a koszt tego nie będzie wielki
    Co do solarów nie wypowiadam się, bo nigdy nie brałem ich pod uwagę i nie interesowałem się tym tematem.

    Pozdrawiam

  19. #1039

    Domyślnie

    Cytat Napisał bortek79
    Cześć!

    Cytat Napisał nowalijki
    Mam pytanie też dotyczące solarów i kominka z płaszczem wodnym co byście polecili, co się bardziej opłaca i czy te udogodnienia się rzeczywiście sprawdzają???
    Na początku zakładałem, że będziemy mieli kominek z płaszczem wodnym - skoro i tak w nim będę palił, to czemu by nie wykorzystać ciepła do ogrzania kaloryferów. Po rozmowie z 3 instalatorami i znajomą przestałem jednak być tak wielkim fanem tego rozwiązania. Decydując się na płaszcz wodny trzeba zastanowić się nad następującymi sprawami:
    - szyba w kominku jest zdecydowanie szybciej i bardziej osmolona (niższa temperatura w palenisku powoduje że nie wszystko się spala)
    - w ciepłe dni, kiedy nie załączają się kaloryfery pojawia się problem gdzie oddać ciepło (kominek z płaszczem nie może działać bez wody, a ta nie może mieć temperatury powyżej 95C)
    - w kominku nie można palić gdy nie ma prądu (muszą pracować pompy, sterowanie dopływem powietrza)
    - dosyć wysoki koszt instalacji (dodatkowy osprzęt kotłowni to kilka tysięcy, wkład z płaszczem też jest droższy od zwykłego).
    Mnie akurat te sprawy zniechęciły. Jest jednak spore grono osób które sobie chwalą takie rozwiązanie. Na forum jest kilka wątków na ten temat.
    Na chwilę obecną planuję poprowadzić tylko rurki z kotłowni w rejon kominka - nie wiem co mi w przyszłości przyjdzie do głowy, a koszt tego nie będzie wielki
    Co do solarów nie wypowiadam się, bo nigdy nie brałem ich pod uwagę i nie interesowałem się tym tematem.



    Teraz ja coś dorzucę
    co do kominka z płaszczem- mam podobne zdanie jak Bortek- dużo o tym czytałam, ale przeważyła opinia, że nie chcemy kotłowni w salonie.
    Mamy zwykły kominek. Latem rozpaliliśmy go góra 3 razy, potem jak zrobiło się chłodno, to zaczęliśmy palic w kotłowni, na minimalne grzanie i to wystarczy. Może kominek będzie się sprawdzał zimą, zobaczymy. Pewnie, że fajnie mieć ciepłą wodę przy okazji rozpalenia kominka, ale jakoś nie jestem przekonana do codziennego palenia" tylko na wodę". Może się mylę, nie wiem.....
    Co do solarów- to moge napisać jak się sprawdzają po kilku miesiącach eksploatacji. Mamy na dachu 2 solary próżniowe, zasobnik na 200l.
    Rzeczywiście latem jest super. Cały czas gorąca woda.
    Było tylko kilka dni tego lata, że nie było ciepłej wody- przy utzrymującym się zachmurzeniu- woda starcza na 1-2 dni, potem trzeba sobie radzić inaczej( może wtedy kominek z pw?)
    Ale jeśli ktoś liczy na wodę jesienią- kiedy dzień się skraca- to się rozczaruje....
    Jak nastają chłodne i pochmurne dni- woda zimna.
    My wtedy palimy w kotłowni.
    to tyle na temat solarów.
    Powiem tylko, że dla osób, które nie mają "dziadka-emeryta" ktory rozpali w piecu i nagrzeje wodę, to solary są super. Gdyby w naszej miejscowości był gaz z sieci-to pewnie nie myślelibyśmy o solarach- ale nie ma i nie wiado mo czy będzie
    Nie liczę czy się opłacają czy nie ( chociaz nadmiarem kasy nie dysponujemy - bo podobno niespecjalnie sie zwracają, dla nas było ważne, ze ułatwiają zycie.
    A ułatwiaja napewno.
    Nie słuchałabym ludzi bardzo zachwalających pewne rozwiązania, jak i tych "prześmiewców". Każdy dopasowuje rozwiązania do swoich potrzeb i mozliwosci. Trzeba wszystko dokładnie "przeliczyć i przemyśleć"
    pozdrawiam



    Pozdrawiam
    Proton II- już mieszkamy


    http://picasaweb.google.pl/fotoalbum310/NaszaBudowa
    _________________________________
    ostrzegamy przed tartakiem na Ujejskiego
    w Bydgoszczy!!!!!!!!!!!

  20. #1040

    Domyślnie

    Witam wszytskich!
    W naszym protonku mamy kombinację ogrzewania gazem z sieci + solarki + kominek z płaszczem wodny.
    Solarki DeDietrich w okresie letnim sprawdzały sie wyśmienicie, teraz też grzeją wodę ale wiadomo że dzień jest krotszy, więc mają mniejszą moc. Potwierdzam to co pisze Edi, że z pewnoscią zakup solarów z zasobnikiem prędko sie nie zwróci ale jest bardzo bardzo wygodny.
    Kominek z płaszczem wodnym trzyma dłuzej ciepło ale też trzeba pilnować, żeby sie nie rozgrzał za bardzo - u nas zaopatruje w ciepło podłogówkę na parterze i kaloryferki na piętrze. Na razie palimy w kominku sporadycznie - kilka drewnianych klocków albo brykiet i załatwione na parę dobrych godzin, co do bardziej zabrudzonej szyby to polecam szmatke i pucowanie Szyba jak każda brudzi sie, a np. kominek powietrzy brudzi ściany.Wydaje mi się że z kominkiem nie ma problemu w lecie bo po prostu go nie rozpalamy.
    No a jak nie ma słoneczka, albo ochoty na rozpałke w kominku to wspomagamy sie gazem
    Z reszta każdy 'ogrzewa się' na swój sposób. Dla mnie nasza kombinacja jest bardzo wygodna i łatwa w utrzymaniu czystośc, chocby i w kotłowni.

Strona 52 z 141