dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 61 z 141
Pokaż wyniki od 1.201 do 1.220 z 2801
  1. #1201

    Domyślnie

    No chwila nieuwagi a tu sie taki ruch na forum zrobił- chyba wiosna idzie

    Ja dzisiaj odebrałam ostatnie zapewnienie i jeszcze tylko instalator coś tam musi dokończyć i "już "będziemy oddawać na pozwolenie .. zła jestem strasznie, bo liczyłam na to, ze bedzie na początku stycznia, ale to wszystko trwa juz 3 miesiące..

    Ekipe mamy na stan surowy zaklepaną , podpisaliśmy umowe, na dach także, materiały zamówione.
    Teraz musimy znaleźć kogoś, kto nam studnie wykopie i zrobic szybciutko projekt przyłącza (prąd)

    Ten czas mi jakoś tak strasznie szybko leci..a tyle rzeczy jeszce do zrobienia..


    Czy ktoś z Was korzystał z uslug projektanta wnętrz? Czy Wy wszyscy tacy zdolni po prostu jesteście? ja sie troche zastanawiam, tylko musiałabym sie zorientować jak to wygląa cenowo..

  2. #1202

    Domyślnie

    ..ze o kredycie nie wspomnę..

  3. #1203

    Domyślnie rekuperacja

    witam
    mam pytanko czy ktos w PROTONIE ma wentylacje mechaniczną - rekuperator, jeśli tak dajcie znać mam taki zamiar, ale mogą byc kłopoty z rozmieszczeniem rur instalacyjnych.

  4. #1204

    Domyślnie

    Jacku i Madzio
    Ja planuję wentylacje mechaniczną z rekuperatorem.
    Dałem już projekt do wyceny do paru firm.
    Na razie nikt mi jeszce nie wycenił dokłądnie ale nikt nie mowił ze mogą być jakieś problemy z rozprowadzeniem instaliacji.
    Dlaczego uważacie że tak jest czy może być??

    Pozdrawiam
    Kotek1978

  5. #1205

    Domyślnie rekuperacja

    HEJ
    JA TAKŻE WYSŁAŁEM DO KILKU FIRM, CZEKAM NA WYCENKI - Z TEGO CO ZDĄŻYŁEM SIĘ ZORIENTOWAĆ TO POWIETRZE ROZPROWADZA SIĘ ŚREDNICĄ RURY FI 160 + OTULINA WIĘC JEST KAWAŁEK PRZESTRZENI POTRZEBNEJ ŻEBY TO SCHOWAĆ. cZY W TAKIM RAZIE BUDUJECIE TRADYCYJNE KOMINY WENTYLACYJNE??

  6. #1206

    Domyślnie

    Tak jest jeśłi dobrze pamiętam to Fi 160.Nie jest to mała średnica ale da sie zrobić.
    Po to robi sie całą isntalacje wentylacji mechanicznej w stanie surowym zeby mozna bylo zaplanowac droge kanalow i je pochowac czy to w stropie czy scianach zeby nie byly widoczne.
    To co potem zostanie widoczne to rekuperator,czerpnia i wyrzutnia no i male kratki tj.nawiewniki i wywiewniki.
    Budowanie kominow wentylacyjnych jeśli wentylacja mech bedzie sprawnie działać mija sie z celem bo są to tylko koszta i dodatkowa obróbka połaci dachu.W to miejsce moze sie zwroci koszt instalcji wentylacji oczywiscie bez rekuperator!
    Napisałem"jeśli" wentylacja mech bedzie sprawnie dzialać bo slyszalem od znajomego jak to jeden kolega jego wynajął firmę co mu zrobila wentylacje mech i niestety nie dzialała ona dobrze a on nie murował kominow wentylacyjnych czyli znalazl sie w sytuacji ze nie miał zadnej wentylacji ani grawitacyjnej ani mech i pozostawało mu otwierac okna bo nie mogl sie doprosic tych partaczy zeby poprawili instatacje wentylacji mech.
    Jak widzicie jest wiec ryzyko.
    Trzeba znależć naprawde dobrą firme ,która zna sie na tym i ma rekonendacje a najlepiej to z polecenia od znajomych.
    A gdzie wy bedziecie budować Protona??

  7. #1207

    Domyślnie LOK

    MAM NADZIEJE ŻE ROZPOCZNIEMY BUDOWE W BLACHOWNI KOŁO CZĘSTOCHOWY.

  8. #1208

    Domyślnie

    Hej wszystkim !!! Jakie ogrzewanie polecacie??? gazowe? ekogroszek? i jaki kominek z płaszczem wodnym, czy z nawiewami ???

    Pozdrawiam

    http://megan79.fotosik.pl/albumy/533645.html

  9. #1209
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    elzatka0

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    ZAMOŚĆ KOŁO BYDGOSZCZY
    Posty
    14

    Domyślnie protonII

    Witam wszystkich Protonowiczów.
    Miło nam dołączyć do tego grona
    Nurtuje mnie kilka pytań i chciałabym wymienić się doświadczeniami.
    Razem z mężem budujemy ProtonII od czerwca 2008 w okolicy Bydgoszczy i niestety ku naszym oczekiwaniom ciągle nie możemy go skończyć. Wprowadziliśmy parę zmian:
    -drzwi między garażem a kotłownią,drzwi z garażu na ogród,
    -zlikwidowaliśmy spiżarkę przy kuchni,a pod schodami będzie jej właściwe miejsce,
    -w sypialni z garderoby zrobiliśmy biuro domowe-kącik komputerowy natomiast z drugiej strony pokoju nad garażem powstała całkiem duża garderoba,
    -podnieśliśmy ścianę kolankową i mamy dodatkowo spory stryszek.
    Jesteśmy na etapie zakładania kabli elektrycznych,CO i wyboru kominka
    Czy ktoś z Was może już coś słyszał o kominku EDILKAMIN 20????
    Czy ktoś jeszcze buduje w tych okolicach??

  10. #1210

    Domyślnie Re: protonII

    Cytat Napisał elzatka0
    Witam wszystkich Protonowiczów.
    Miło nam dołączyć do tego grona
    Nurtuje mnie kilka pytań i chciałabym wymienić się doświadczeniami.
    Razem z mężem budujemy ProtonII od czerwca 2008 w okolicy Bydgoszczy i niestety ku naszym oczekiwaniom ciągle nie możemy go skończyć. Wprowadziliśmy parę zmian:
    -drzwi między garażem a kotłownią,drzwi z garażu na ogród,
    -zlikwidowaliśmy spiżarkę przy kuchni,a pod schodami będzie jej właściwe miejsce,
    -w sypialni z garderoby zrobiliśmy biuro domowe-kącik komputerowy natomiast z drugiej strony pokoju nad garażem powstała całkiem duża garderoba,
    -podnieśliśmy ścianę kolankową i mamy dodatkowo spory stryszek.
    Jesteśmy na etapie zakładania kabli elektrycznych,CO i wyboru kominka
    Czy ktoś z Was może już coś słyszał o kominku EDILKAMIN 20????
    Czy ktoś jeszcze buduje w tych okolicach??
    Miło powitać nowych Protonowiczów!!!

    My też budujemy Proton II, też zlikwidowaliśmy spiżarkę i chcemy ją zrobić pod schodami. Wy już pewnie zrobiliście, także jeżeli to możliwe prosimy o jakieś zdjęcia spiżarki, bo pod koniec tygodnia budowlańcy już będą ją robić. (podaję maila [email protected]). Może nam coś rozjaśnicie, bo tak do końca to nie mamy pomysłu na tą spiżarkę.

    O kominkach Edilkamin nie słyszeliśmy.Teraz też jesteśmy na etapie poszukiwania wkładu kominkowego. Bardzo dobre są Spartherm i bardzo ładne, ale cena wysoka. Zastanawiamy się nad Arysto.

  11. #1211

    Domyślnie Re: rekuperacja

    Cytat Napisał JACEK I MADZIA
    witam
    mam pytanko czy ktos w PROTONIE ma wentylacje mechaniczną - rekuperator, jeśli tak dajcie znać mam taki zamiar, ale mogą byc kłopoty z rozmieszczeniem rur instalacyjnych.
    Witamy serdecznie wszystkich starych i nowych Protoniarzy. Aktualnie jesteśmy na etapie kończenia pokrycia dachu, jest nawet ok, tylko naprawdę się z tym zeszło duuuuuużo czasu.

    Co do rekuperatora-mamy w naszym domu przewidzianą właśnie takową wentylację. Uprawniona firma nam zrobiła projekt, który dodatkowo zmodyfikował właściciel firmy, która nam właśnie tę instalację montuje. Zdecydowaliśmy się na Dospela, jak narazie mamy tylko pozytywne odczucia. A jak będzie, to się pokaże w praniu.

  12. #1212

    Domyślnie

    Witam!

    U nas właśnie dekarze skończyli dach Teraz jesteśmy na etapie zamawiania okien i bramy - zdecydowaliśmy się na Krispol. Pomału też umawiamy ekipy od instalacji i tynków - mam nadzieję że wszystko uda się nam zgrać w czasie.

    Gratuluję wszystkim postępów w pracach.

    pozdrawiam

  13. #1213
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    elzatka0

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    ZAMOŚĆ KOŁO BYDGOSZCZY
    Posty
    14

    Domyślnie Witam Kasię i Mariusza

    Serdeczne dzięki za odzew Kasia i Mariusz.
    Jeśli chodzi o spiżarkę to będzie ciężko ponieważ Wasze schody są skierowane na salon, a nasze schody są zabiegowe. Niestety nie mogę w tej chwili wysłać żadnego maila ponieważ panuje u nas na budowie wielkie zamieszanie (biegają po niej trzy ekipy) i bałagan też - brak zdjęć
    My pod schodami wybraliśmy około metra ziemi i schodzić do niej będziemy po trzech schodkach. Zyskaliśmy obniżając ją bardzo dużo miejsca.Będzie w pełni funkcjonalna.
    Pozatym przyznam się szczerze, że uczę się dopiero biegać i obsługiwać forum.

    Pozdrawiam Eliza.

  14. #1214

    Domyślnie Re: Witam Kasię i Mariusza

    Cytat Napisał elzatka0
    Serdeczne dzięki za odzew Kasia i Mariusz.
    Jeśli chodzi o spiżarkę to będzie ciężko ponieważ Wasze schody są skierowane na salon, a nasze schody są zabiegowe. Niestety nie mogę w tej chwili wysłać żadnego maila ponieważ panuje u nas na budowie wielkie zamieszanie (biegają po niej trzy ekipy) i bałagan też - brak zdjęć
    My pod schodami wybraliśmy około metra ziemi i schodzić do niej będziemy po trzech schodkach. Zyskaliśmy obniżając ją bardzo dużo miejsca.Będzie w pełni funkcjonalna.
    Pozatym przyznam się szczerze, że uczę się dopiero biegać i obsługiwać forum.

    Pozdrawiam Eliza.
    Rzeczywiście u nas nie da się zrobić takiej typowej spiżarki ze schodkami w dół. Także będzie to taki schowek z półkami, jak panowie postawią ścianki to w albumie umieścimy zdjęcia.

    pozdrawiam

  15. #1215
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    elzatka0

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    ZAMOŚĆ KOŁO BYDGOSZCZY
    Posty
    14

    Domyślnie Do Kasi i Mariusza

    Witam.
    Mam do Was pytanko,A co z przyporami zewnętrznymi tymi na narożnikach domu???? Czy Wy je już wykonaliście?? Czy wogóle planujecie????

    To bardzo piękna ozdoba całego protonka i nie wyobrażam sobie go bez nich...

    Pozdr.

  16. #1216

    Domyślnie

    Witam.
    Jestem na etapie zamawiania materiału na budowe Protona I. Mam ogromną prośbę do budujących - czy mogilibyście sprawdzić w "zapiskach":
    - ile zużyliście kostki betonowej na fundament
    - ile pustaków (my budować będziemy z Prothermu 30P+W sciany zew. a wew. nośne z 25P+W) potrzeba na całość bud. Ewentualnie gdybyście mieli to ilość metrów kwadratowych ścian.
    - czy na podstawie załączonego do projektu zestawienia stali zbrojeniowej można dokonać zakupu stali na cały dom (poprostu czy jest to zestawienie adekwatne do rzeczywistego zużycia podczas budowy?)
    - to samo się dotyczy zestawienia więżby dachowej.
    Z góry dziękuję za okazaną pomoc. Marek

  17. #1217

    Domyślnie ODP

    NAPISZCIE PROŚBE DO DOBRYCH DOMÓW ONI DUŻO RZECZY PRZESYŁAJĄ, POPROŚCIE O TABELKĘ MINIMUM

  18. #1218

    Domyślnie

    Witam
    Ja za wiele nie pomogę, ponieważ budujemy Protona II z częściowym podpiwniczeniem więc ilość materiałów jest inna.
    Proponuje zwrócić się z tą prośbą w hurtowni oni maja odpowiednie osoby, które według projektu wyliczają ilość potrzebnego materiału - my przynajmniej tak właśnie zrobiliśmy i wszystko nam pasowało.
    Więźbę zamawialiśmy według podanego zestawienia.

  19. #1219

    Domyślnie

    Hej!

    Nam na fundamenty protona II poszło około 1000 bloczków betonowych. Stali zbrojeniowej wyszły inne ilości niż w zestawieniu, ale mieliśmy przeprojektowane ławy i pewne zmiany w stropie (łącznie stali wyszło mniej niż w zestawieniu).
    Więźbę dachową zamawialiśmy na podstawie zestawienia z projektu, ale wszystkie krokwie wydłużyliśmy o 20cm i wszystkie elementy o grubości 6cm zamieniliśmy na 8cm.

    Pozdrawiam

  20. #1220

    Domyślnie

    Hi
    Dzięki za wskazówki. Stal teraz jest w dołku cenowym i myśle ze warto ją kupić od razu na cały dom. Pozdrówka

Strona 61 z 141