dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 62 z 141
Pokaż wyniki od 1.221 do 1.240 z 2801
  1. #1221

    Domyślnie

    Hi
    Dzięki za wskazówki. Stal teraz jest w dołku cenowym i myśle ze warto ją kupić od razu na cały dom. Pozdrówka

  2. #1222

    Domyślnie

    a ile tej stali mniej- wiecej zamawiac?

  3. #1223

    Domyślnie

    Witam.
    Oparłem się na zbiorczym zestawieniu stali zbrojeniowej zawartym w "materiałach pomocniczych do projektu".Wycena w hurtowni stali opiewa na 4000PLN. Napiszcie jak to u was wyglądało pod wzgl. finansowym.
    Pozdrawiam

  4. #1224

    Domyślnie STAL

    NAPISZ EWENTUALNIE CO WYCENIŁAŚ JAKI ASORTYMENT TO ODPOWIEM JAK JEST W NASZYM REGIONIE

  5. #1225

    Domyślnie

    Dostaliśmy pozwolenie na budowę naszego PROTONKA Mieliśmy czekać około 3 tygodni, ale czekaliśmy tylko tydzień.

  6. #1226

    Domyślnie

    No to ja też sie uroczyście pochwalę , ze też 30 stycznia odebraliśmy nasze pozwolenie

    No to teraz sie zacznie...

  7. #1227

    Domyślnie Proton II - poczatek

    Witam Protonowiczów )))

    Po intensywnych poszukiwaniach zdecydowalismy sie z zona na projekt PROTON II. Chcemy wprowadzic zmiany:

    1. Czesciowo podpiwniczyc (ok 1/2 lub 1/3) - zejscie do piwnicy zrobic z pomieszczenia gospodarczego. Planujemy ogrzewanie weglowe lub na groszek (jeszcze nie zdecydowalismy). Do osob ktore podpiwniczaly ten domek - jakie koszty bede musial poniesc????
    2. Powiekszyc okno w salonie.

    Mamy w planach tez zagospodarowanie wolnej czesci nad garazem (myslimy o graderobie w tej czesci) tylko nie wiem jak wyjdzie wtedy dach (tak zeby nie kolidowalo to z oknem z sypialni). Mamy tez pomysl by pralnie dolaczyc do jednego z pokoi oraz zeby zrobic u gory zamiast 3 to 4 pokoje (mamy w planach trojke dzieci). Chcemy podzielic na pol sypialnie z garderoba. Nie wiem ile z tych planow nam wypali.

    Pozdrawiamy

    Ania i Arek

  8. #1228

    Domyślnie HEJ

    ŻYCZĘ WSZYSTKIEGO DOBREGO W REALIZACJI PLANÓW (SZCZEGÓLNIE TRÓJKA DZIECIACZKÓW).
    PIWNICA WYCHODZI DOŚC DROGO JA TEŻ MIAŁEM TAKIE CHECI, ABY PODPIWNICZYĆ TYLKO GARAŻ ALE KOSZTY SĄ DUŻE... CO DO ZŁOTOCYH SPRAW NIE CICZYŁEM, ALE KOLEJNY STROP, SCHODY JAKIEŚ OKIENKO ITD, ITP.....
    PIECYK NA EKO-GROSZEK MOŻNA UMIEŚCIĆ W POM.GOSPODARCZYM, WORECZI NESTETY W GARAŻU. JA POWIĘKSZYŁEM GARAŻ O JAKIES 0,5 MB.
    PIWNICA JEST FAJNYM ROZWIĄZAINEM I TO TA CZĘŚĆ POD GABINETEM, ŁAZIENKĄ JEDEN KOMIN MNIEJ.,ALE K O S Z T Y .

  9. #1229

    Domyślnie

    Dzieki za zyczenia (te z dziecmi tez ))) z trojki zostalo tylko jeszcze jedno )

    Ja rowniez zycze powodzonka

    Co do piwnicy to myslalem wlasnie pod gabinetem, lazienka i schodami. Wygospodaruje sie dodatkowa czesc na skladanie czy to groszku czy to wegla oraz drewna do kominka . Akurat z tymi materialami grzewczymi nie mam problemu (drewno zawsze mozna od znajomego z lasu zalatwic - tylko trzeba przy tym popracowac )) ale jak znalazl na zrzucanie brzuszka )) Do tego dojdzie tzw graciarnia (zawsze sie w domu przyda). Jest jeszcze jeden element. Ustawiajac piec w piwnicy przy braku pradu obieg cieplej wody bedzie wymuszone przez grawitace.......... A w dobie niskich cen za materialy budowlane chyba sie skusze na piwnice.
    Gorszy problem mam z pietrem - zonka sie uparla ze musza byc tam 4 pokoje (hmmm)

    Pozdrawiam cieplo

  10. #1230

    Domyślnie

    Witam !
    My podpiwniczyliśmy przednią część domu (wiatrołap, hol, pomieszczenie gospodarcze i gabinet). Zrezygnowaliśmy z pom. gosp. w ten sposób powiększyliśmy wiatrołap robiąc przejście do garażu i z garażu jest wejście do piwnicy. Musimy mieć wejście od piwnicy ponieważ od domu schody nie wchodzą. Ale jest ok.
    Koszt piwnicy jest spory - przynajmniej u nas sporo wyszło - około 30 tys.
    Do tego trzeba dobrze się zastanowić i rozeznać jak wysoko podchodzą wody gruntowe na działce żeby potem nie mieć problemu z zalewaniem piwnicy w czasie roztopów i obfitych opadów.

    Również zagospodarowaliśmy wolną część nad garażem i zrobimy tam garderobę.

    Pozdrawiam

  11. #1231

    Domyślnie

    Mam pytanko do Mika 80

    a piec wtedy gdzie umiescilisci - chodzi mi o to czy zrezygnowaliscie z komina z pomieszczenia gospodarczego.

    I jeszcze jedno - w ktorym miejscu dokladnie ida Wam schody z garazu. Jesli dobrze rozumiem nie przesuwaliscie drzwi wejsciowych do domu tylko ta sciana idzie do rowni do garazu

    Pozdrawiam

  12. #1232

    Domyślnie

    Ja mam strop nad całym garażem i 4 pokoje na górze. schody mamy jedno zabiegowe(trochę kosztem garażu) wtedy powiększyło nam się pomieszcze nie gospodarcze ale od razu też powiększył się korytarz na górze w wolnej chwili mogę wrzucić rzut poddasza

  13. #1233

    Domyślnie

    Byłbym bardzo wdzięczny za ten rzut poddasza

  14. #1234

    Domyślnie

    Komin jest w tym samym miejscu tyle że dłuższy bo zaczyna się w piwnicy i tam właśnie będzie kotłownia.
    Drzwi wejściowe są na swoim miejscu po wejściu do domu nie ma poprostu po prawej stronie pomieszczenia gosp. tylko odrazu wejście do garażu. Oddzielona jest tylko klatka schodowa do której wchodzi się z garażu. Stojąc w garażu mamy poprostu dwie pary drzwi - jedne do domu, drugie do piwnicy. Planowaliśmy wejście do piwnicy z wiatrołapu ale niestety był problem ze schodami.
    Jak będę miała chwilę to porobie zdjęcia.
    Pozdrawiam.

  15. #1235

    Domyślnie

    Mika 80 - dziekuje za wyjasnienie - czyli macie z garazu dwoje drzwi a pomiedzy nimi komin ) A zastanawiam sie czy w tej opcji jest szansa zeby w przejsciu do garazu z wiatrolapu zrobic garderobe (zabudowac sciane od klatki schodowej do piwnicy)

    Powodzonka i dzieki za rady

  16. #1236

    Domyślnie

    Właśnie tak (ale od garażu komina nie widać ).
    Na garderobe jest szansa. Jest idealne miejsce na szafe wzdłuż ściany, która oddziela klatkę schodową (jak będzie wymurowana to wrzucę zdjęcia - a będzie wymurowana jak wsadzimy piec do piwnicy ) Ale namieszalam z tymi objasnieniami

  17. #1237

    Domyślnie

    Wszystko jasno - nic namieszane )

    A jak z poddaszem ???? - zostawiliscie pralnie ???

    Ja kombinuje bo pasuje mi zrobic u gory 4 pokoje.

    A jescze odnosnie piwnicy - wody gruntowe mi nie zagrazaja bo buduje sie na samej gorze kolo Nowego Sacza takze bede sie cieszyl jak bedzie woda niedaleko pod ziemia (chodzi mi o studnie)

    Pozdroofka

  18. #1238

    Domyślnie

    Ania i Arek

    Co do 4 pokoi na górze. My też budujemy Protona II i powiększyliśmy sobie salon (jest równo z garażem), dzięki temu na górze wyszedł świetny 4 pokój.

    pozdrawiamy

  19. #1239

    Domyślnie

    Kasia i Mariusz

    Widzialem waszego protonka - powiem ze calkkiem ciekawe wyjscie - bardzo sie nad tym zastanawiam.....Ale mniej wiecej mozesz mi przyblizyc podzial pokoi ?????

    P.S. Tez mamy corke Amelke )))))

  20. #1240

    Domyślnie

    Nasz rzut:

Strona 62 z 141