dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 92 z 141
Pokaż wyniki od 1.821 do 1.840 z 2801
  1. #1821

    Domyślnie PROTON I Z PIWNICĄ

    WITAM SERDECZNIE!
    WIELKIE DZIEKI ZA FOTKI JEST TEGO TROSZE ZAPEWNE COŚ POMOGĄ W ZAKLEPANIU DECYZJI!
    BIORĘ SIĘ DO OGLĄDANIA!

  2. #1822

    Domyślnie PROTON I Z PIWNICĄ

    WITAJ MADIA

    PO WCZORAJSZYM OBEJŻENIU ZDJĘĆ, KTÓRE UDOSTEPNIŁAŚ, ZA CO JESTEŚMY BARDZO WDZIĘCZNI I NA 99% JESTEŚMY ZDECYDOWANI NA TEN PROJEKT CZYLI PROTON I Z PIWNICĄ !!!

    MAM JESZCZE PARE PYTAŃ I BYŁBYM WDZIĘCZNY ZA INFO
    - DUŻO ZMIAN W PROJEKCIE ZROBILIŚCIE?
    - CAŁĄ PIWNICE MACIE PODPIWNICZONĄ OPRÓCZ GARAŻU?
    - JAKA WYSOKOŚĆ PIWNIC I CZY WSZĘDZIE JEDNAKOWA?
    - KĄT DACHU TO 40 STOPNI?
    - DLACZEGO NIE CHCIELIŚCIE KUPIĆ PROJEKTU ODRAZU Z PIWNICĄ?
    - ORAZ W KTÓRYM REJONIE MACIE POSTAWIONY TEN DOMEK I CZY BYŁA BY MOŻLIWOŚĆ KIEDYŚ GO OBEJRZEĆ ???

  3. #1823

    Domyślnie

    Witaj Kamyk

    - DUŻO ZMIAN W PROJEKCIE ZROBILIŚCIE?
    Piwnica wymusiła na nas kilka zmian takich jak:
    *przeniesienie kominów,
    *likwidacja pomieszczenia gospodarczego żeby zrobić zejście do piwnicy, przez co powiększył się też wiatrołap i zmienił kształt ( jest teraz w kształcie L)

    Poza tym, wprowadziliśmy jeszcze trochę innych zmian:
    *likwidacja spiżarki ( skoro jest piwnica) i powiększenie w ten sposób kuchni, która wydawała się mała
    *likwidacja jednego z okien w kuchni, a drugie przesunięte na środek ściany w kuchni
    *zrobiliśmy schody wylewane z betonu w kształcie L zamiast proponowanych U
    *w garażu zrobiliśmy tylko jedno większe okno zamiast 3
    *na poddaszu, w sypialni nad garażem, zamiast okna zrobiliśmy drzwi balkonowe z małym balkonikiem i zostawiliśmy tam tylko jedno okno dachowe
    * w garderobie zlikwidowaliśmy okno dachowe
    *ściana kolankowa została podniesiona o 40 cm
    * drzwi wejściowe w projekcie miały nietypowy wymiar- my zrobiliśmy standardowo
    *poszerzyliśmy bramę garażową
    *zrobiliśmy drzwi do garażu z domu
    *nie wykonaliśmy przypór na rogach domu
    * strop zamiast terriva zrobiliśmy żelbetowy
    * w łazience na poddaszu przesunęliśmy drzwi do pralni, tak żeby zmieścił się jeszcze bidet,a zrezygnowaliśmy z prysznica
    To tyle z tego co pamiętam, ale pewnie jeszcze kilka zmian by się znalazło


    - CAŁĄ PIWNICE MACIE PODPIWNICZONĄ OPRÓCZ GARAŻU?
    Dom jest cały podpiwniczony, włącznie z garażem.

    JAKA WYSOKOŚĆ PIWNIC I CZY WSZĘDZIE JEDNAKOWA?
    Pod garażem wysokość piwnicy 2m.W pozostałej części piwnicy jest 2,25m
    (liczone z wylewką)

    - KĄT DACHU TO 40 STOPNI?
    Tak

    - DLACZEGO NIE CHCIELIŚCIE KUPIĆ PROJEKTU ODRAZU Z PIWNICĄ?
    Kiedy wybieraliśmy projekt, pracownia Dobre Domy nie miała w swojej ofercie Protona z piwnicą. Poza tym, my sami wtedy nie myśleliśmy, że chcemy piwnicę. Wiedzieliśmy tylko, że ma być Proton. Nasz znajomy architekt po zobaczeniu działki doradził nam, że warto byłoby wybudować dom z piwnicą, a teren aż sam się o to prosi. Nie pamiętam czy mieliśmy już wtedy kupiony projekt,w każdym razie skończyło się na tym, że on dorysował nam piwnicę i wprowadził inne zmiany w projekcie. Podsumowując, nie wyobrażamy sobie teraz tego domu bez piwnicy i jesteśmy bardzo zadowoleni, że się na nią zdecydowaliśmy.

    - ORAZ W KTÓRYM REJONIE MACIE POSTAWIONY TEN DOMEK I CZY BYŁA BY MOŻLIWOŚĆ KIEDYŚ GO OBEJRZEĆ ???
    Wysłałam na priva

    pozdrawiam

    Magda

  4. #1824

    Domyślnie PROTON I Z PIWNICĄ

    WITAMY
    JESZCZE RAZ WIELKIE ALE TO WIELKIE DZIĘKI !!!
    GDY SIĘ TYLKO ZROBI CIEPLEJ I ZNIKNIE ŚNIEG TO SIE ODEZWIE I BYŚMY PODJECHALI!
    POZDRAWIAMY I WIELU SUKCESÓW !!!

  5. #1825

    Domyślnie PROTON I Z PIWNICĄ

    A MAM JESZCZE OSTATNIE PYTANIE, ILE WAM WYSZŁO METRÓW KW. DOCELOWO ?
    POW. UŻYTKOWA + PIWNICE ?

  6. #1826

    Domyślnie

    Piwnica ma 100m2,a reszta 150 jak w projekcie, czyli razem 250m2...dość dużo i domek wcale na tyle nie wygląda z zewnątrz.

  7. #1827

    Domyślnie

    witam..
    My niestety dalej na etapie zbierani informacji i dalej zastanawiamy się czy z piwnica czy bez .. Bo z piwnicą koszty są chyba dużo wieksze.. A ile jak można zapytać wyniosła was budowa na tym etapie??

  8. #1828

    Domyślnie

    Witam serdecznie.
    Mam pytanie do wszystkich którzy juz wybudowali ścianki działowe - czy robiliście jakieś zmiany w projekcie stropu, wzmacnialiście strop ze względu na wymurowanie ścianek działowych z ceramiki czy też ytong-a zamiast konstrukcji szkieletowych (karton-gips) wymaganych w projekcie.?

  9. #1829

    Domyślnie

    Są większe koszty z piwnicą, szacujemy, że ok 30-40 tyś więcej niż za dom bez piwnicy. Stan surowy otwarty kosztował nas:
    58 tyś robocizna
    120 tyś materiały

    Wszystko robiła nam firma, metodą gospodarczą pewnie byłoby trochę taniej.

    Decyzji odnośnie piwnicy nie żałujemy, wręcz przeciwnie. Z tymi planami na przyszłość,które mamy, ten dom byłby dla nas za mały bez dodatkowych pomieszczeń. Nie polecam piwnicy wszystkim, ale na pewno polecam tym osobom, które marzą o dużej spiżarni, pomieszczeniu z własnym sprzętem do ćwiczeń, składem na opał blisko pieca itp. Warto się zastanowić czy piwnica rzeczywiście jest potrzebna i do czego, wybiegając przy tym trochę w przyszłość. Bo choć koszt nie jest mały, to korzyści mogą być ogromne Powodzenia w podejmowaniu decyzji i późniejszej budowie

  10. #1830

    Domyślnie

    dzięki Madia że się zainteresowaliście i chcecie pomóc.... Raczej myślimy że piwnica byłaby nam potrzebna.. Chcemy mieć swój ogródek .. itp. tylko dziwnie projektowane są te projekty.. nie wiem dlaczego z piwnica dom jest kosztem jednego pokoju na dole?? bo tak jest porównując dwa protony.. To rozumiem że wy do protona I doprojektowywaliście piwnice.. tak?? czy koszt doprojektowania zależy od pomieszczeń czy to już nie gra roli?

  11. #1831

    Domyślnie

    Dokładnie, my doprojektowaliśmy do Protona I piwnicę, tylko robił nam to znajomy architekt, który wprowadzał też inne adaptacje w projekcie i częściowo kompletował dokumenty do pozwolenia na budowę. Za wszystko wziął 1000zł. Nieznajomy pewnie wziąłby minimum 2000zł. Nie wiem jak oni to liczą. Możesz zapytać na forum ProtonaI, bo tam niektórzy robili piwnice i ktoś im to pewnie dorysował więc może podadzą ile to kosztuje rzeczywiście.

    Pozdrawiam

    Magda

  12. #1832

    Domyślnie

    A jeszcze pytanko.. na protonka ile potrzeba pustaka?? Mamy okazje kupić po okazjonalnie niskiej cenie.. i nie zdarzymy z projektem.. to może wy pamietacie ile pustaka wam poszlo??
    Magda

  13. #1833

    Domyślnie

    przepisuję z faktury
    2520 sztuk thermoporu 25 P+W kl. 15
    1000 sztuk thermoporu 11,5 P+W

  14. #1834

    Domyślnie

    dzieki wielkie.. a czym różni się thermopor 25 P+W kl. 15 od suporeks?? z czego lepiej budować??

  15. #1835

    Domyślnie

    Nie mam pojęcia czym się różnią mąż zajmował się pustakami. Thermopory to słabsze odpowiedniki porothermów( są bardziej kruche), ale były tańsze niż porotherm, więc to przesądziło sprawę. W kwestii wyboru z czego budować niestety wam nie pomogę, bo sama nie wiem.

  16. #1836

    Domyślnie ogrzewanie

    Witam
    napiszcie prosze jaki typ ogrzewania macie w swoich Protonach?? Czy wejdzie do tej kotłowni piec na paliwo stałe z zasobnikiem?? Jakie rozwiązanie jest u Was jakie piece??
    Pozdrawiam

  17. #1837

    Domyślnie

    Witam wszystkich protonowiczów. Jestem pod wrażeniem oglądając wasze przepiękne domki, a forum śledzę już od b.dawna. Dzięki wam upewniłam się co do wyboru mojego wymarzonego gniazdka. Mam takie skromne pytanko czy ktoś z was ma pobudowany domek w woj. mazowieckim, a mianowicie okolice Wyszkowa Warszawy. Mieszkam niedaleko.

  18. #1838

    Domyślnie

    Witam Wszystkich! Zazdroszczę, tym którzy już budują swoje domki.My dopiero czekamy na projekt. Z wielką niecierpliwością czekam na rozpoczęcie budowy:)

  19. #1839

    Domyślnie

    Mika80 jestem zauroczona Twoim domkiem. Zestawienie kolorystyczne dachu i okien - po prostu bosko!!! W zwiazku z tym pytanie (moze juz kiedys padlo ale nie moge znalezc odpowiedzi) co to za dachowka (kolor, firma) oraz kolor okien i jesli mozna wiedziec ile kosztowaly okna ale bez bramy garazowej i drzwi wejsciowych. Bede bardzo wzdieczna za odpowiedz. Aha jestem tez ciekawa jaki kolor elewacji planujecie?
    pozdrawiam wszystkich budujacych My z budowa ruszamy w czerwcu jak wszystko dobrze pojdzie Juz nie moge sie doczekac

  20. #1840

    Domyślnie

    Mika80: proszę daj znać, co to za tynk w garażu, bo nie ukrywam, że próbuje przeforsować u męza właśnie taką wizję ścian w tym pomieszczeniu.
    i jesli możesz napisać ile to kosztowało, byłabym wdzięczna

    U nas trwa ocieplanie góry i k-g. Grzejniki wiszą a my poszukujemy inspiracji na kafelki
    Pozdrawiam wszystkich, którzy tak jak ja wyczekują wiosny

Strona 92 z 141