dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 30
  1. #1

    Domyślnie ILE ZA PUNKT ELEKTRYCZNY OKOLICE.W-WY

    Witam wszystkich.
    Mam pytanie ile płaciliscie za zrobienie elektryki.Bede rozmawiac na ten temat z elektrykiem i chce miec jakies pojęcie o tym.
    A tak w ogóle mam do zrobienia jakies 100 punktow w domku.
    Moze jakis miły Andrzej odpisze
    Wszystkiego naj,naj,naj panowie.
    pozdro
    Płebla

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Tyle co za samochód na parkingu (ten czerwony).
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Heath
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.468
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Ja miałem ustaloną cenę za całość tj. instalacja elektr, alarmowa i RTV. Po przeliczeniu wyszło 20 zł za punkt, ale w rzeczywistosci było mniej bo kilkadziesiąt punktów chłopaki zrobili gratis

    Zresztą poczytaj tu:

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=36098

  4. #4

    Domyślnie 45zl z materialem

    tyle

  5. #5

    Domyślnie

    u nas elektryk za punkt policzył sobie 30 zł a materiał kupowalismy sami... z materiałem chciał 40 zł.

  6. #6

    Domyślnie

    u nas rok temu punkt kosztował 40zł i w tym była cena kabli, ale teraz ceny zdecydowanie posżły w górę, myślę że do 60zł- sama mam ok.180punktów.
    ... jeden poleciał tam, drugi śmignął sam, trzeci wzbił się nad kukułcze gniazdo

  7. #7

    Domyślnie Re: ILE ZA PUNKT ELEKTRYCZNY OKOLICE.W-WY

    Cytat Napisał płebla
    Witam wszystkich.
    Mam pytanie ile płaciliscie za zrobienie elektryki.Bede rozmawiac na ten temat z elektrykiem i chce miec jakies pojęcie o tym.
    A tak w ogóle mam do zrobienia jakies 100 punktow w domku.
    Moze jakis miły Andrzej odpisze
    Wszystkiego naj,naj,naj panowie.
    pozdro
    Płebla
    35Z//PUNKT
    NDRZEJEM NIE JESTEM,ALE MOGE POLECIC PANA aNDRZEJA
    JAN
    W sercu ułana na pierwszym miejscu panna,a przed nią tylko koń

  8. #8

    Domyślnie

    we wrześniu chcieli 40 zł za punkt z materialem.
    Pozdrawiam Mago

  9. #9

    Domyślnie

    Możecie pisać czy w peszlach czy nie? - z tego co zdążyłem się zorientować jest spora różnica w cenach.

  10. #10

    Domyślnie

    Z moich rozmów z elektrykami wynika ,że teraz już rezygnują z peszli ponieważ są płaskie kable ileś tam wiązkowe czy coś takiego .Może nie fachowo piszę ale są wielożyłowe????? i nie ma potrzeby pchać w peszel.Kładą po ścianie lub wkuwają się w ścianę.Dzisiaj w końcu podłączyli mi warkocz ze słupa do budynku .Pytałam o ceny u żródła i cena 40-50zł za punkt z ich materiałem ,cena zależna od materiału z jakiego postawiony jest budynek.
    Pozdrawiam Mago

  11. #11

    Domyślnie

    Rzadko stosuję ceny za punkt. Ale tak szacunkowo to od 35 do 80 zł za punkt z materiałem.
    Zależne od rodzaju punktu - inaczej liczę gniazda 230V, inaczej siłę, inna cena jest na oświetlenie wewnętrzne, inna też na zewnętrzne oświetlenie w ogrodzie i na ogrodzeniach. Tak samo inne przeliczniki dla anten, telefonów i internetu.
    W cenie zależne też są odległości na jakie muszę ciągnąć poszczególne punkty, z czego wykonane są ściany itp. sprawy.
    Dlatego wolę wykonywać wstępny kosztorys niż bawić się w liczenie punktów.
    Regulamin forum

  12. #12

    Domyślnie

    Podczepię się pod temat,
    czy kable kłaść na ścianie, czy w bruzdach??

    Jutro widzę się z elektrykiem i muszę się przygotować do rozmowy

    Q.

  13. #13

    Domyślnie

    Co do sposobu układania kabli na ścianach ? Wszystko zależy od jakiej grubości będzie tynk, jak grube przewody kładziemy i z czego są ściany. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi jak kłaść przewody.


    Tu na sposób układania miało duży wpływ uskoki na ścianach. Ściana na 3 metrach odchylała się od pionu o około 2,5 cm, a górna belka była cofnięta o 3-4 cm. Była spora przestrzeń na położenie całych wiązek przewodów,
    Regulamin forum

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Artur K.
    Co do sposobu układania kabli na ścianach ? Wszystko zależy od jakiej grubości będzie tynk, jak grube przewody kładziemy i z czego są ściany. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi jak kłaść przewody.
    Dzięki,
    ściana z maxa,
    tynk nie mam pojęcia jaki
    Kable też.

    Poszukam jakiegoś wątku w archiwum.

    Q.

  15. #15

    Domyślnie

    usiłuję oszacować ile punktów będziemy mieli... dom 150m z poddaszem użytkowym... luźne pomysły ile to wychodzi? Będą komputery telewizory wieże, i ogrzewanie elektryczne...
    inmud

  16. #16

    Domyślnie

    Artur K
    proszę odpowiedz mi jak najestetyczniej poprowadzić kable w domu drewnianym, z założeniem, żebedą szły po wierzchu ściany???
    Czy dobry elektryk jakoś mi je "elegancko" zamaskuję
    Pozdrawiam
    Ania
    ignavis sepmer feriae

  17. #17

    Domyślnie

    W kanałach kablowych, korytkach, listwach. Część instalacji można poprowadzić w listwach przypodłogowych. Systemów na rynku jest wiele. Kwestia wyboru i możliwości finansowych. Niektóre nie są takie tanie.
    Regulamin forum

  18. #18

    Domyślnie

    ja biore 35 zl za punkt z materialem.
    pawlozak

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tabaluga1
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    3.023
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    183

    Domyślnie

    Ja zapłaciłam 1200zł za każdą kondygnację.

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Artur K.
    Rzadko stosuję ceny za punkt. Ale tak szacunkowo to od 35 do 80 zł za punkt z materiałem.
    Zależne od rodzaju punktu - inaczej liczę gniazda 230V, inaczej siłę, inna cena jest na oświetlenie wewnętrzne, inna też na zewnętrzne oświetlenie w ogrodzie i na ogrodzeniach. Tak samo inne przeliczniki dla anten, telefonów i internetu.
    W cenie zależne też są odległości na jakie muszę ciągnąć poszczególne punkty, z czego wykonane są ściany itp. sprawy.
    Dlatego wolę wykonywać wstępny kosztorys niż bawić się w liczenie punktów.
    Dobrze, że ta zaznaczasz.Nasz elektryk powiedział cenę za punkt 22 zł.Przy rozmowie powiedział, że nie może taniej bo niektóre kable trzeba długo prowadzić.Miało być w tym załatwienie wszystkich formalności związanych z oddaniem i skrzynką zez.Okazało się przy rozliczeniu,że dla niego punkt to nie pkt.eletryczny tylko jednostka przeliczeniowa i np.oświetlenie schodowe to 1 halogen oznacza 2 pkt,kontakt z siłą 3 pkt.,internet pkt to2 pkt(bo długo trzeba było pociągnąć,Swiatło górne to1i1/2 pkt bo coś tam.To jeszcze nie koniec ponieważ do tego oddzielnie zasilanie do np.kuchni dodatkowo 5 pkt.Skrzynki za wykucie 100 + zasilanie,uzbrajanie itd.350zł(jeszcze zależy od wielkości skrzynki.Kabelki do elarmu(pkt.)miały być w cenie pkt ale Pan stwierdził, że się nie zozumieliśmy i i za kabelki do instalacji alarmowej chce 1600-bo inaczej mu się nie opłaca.Za halogeny na zew.30 szt.dodatkowo 10 pkt=40 pkt.Za oddanie dodatkowo bo to dużo pisania i wypełniania papierków itd.Poiformował nas,że powinniśmy wiedzieć,że tak się liczy bo w jakiś tak wytycznych tak napisano i my specjalnie udajemy bo nam tak wygodnie itd.Stanęliśmy jak ogłupiali ponieważ mąż przy rozmowie wstępnej prosił o pełne koszty bez dodatków albo określenie jak przeliczyć pkt odpowiedź była "jak pkt".Możliwe,że tak się liczy ale szanuję takich jak ty co podają rzeczywiste koszty ponieważ według nas nasz elektryk jest zwykłym naciągaczem,który wprowadza ludzi w błąd specjalnie,żeby dostać robotę a potem okazuje się że jest droższy od innych(uczwiwie na początku przedstawiających swoją wycenę)
    Dodam że ceny bez materiałów oczywiście.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony