dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 6
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 117
  1. #1

    Domyślnie Czy kwiaty doniczkowe są już niemodne?????

    Obserwując wasze mieszkania i obecne trendy zauważyłam, że zdecydowanie mniej miejsca zajmują w naszych domach kwiaty doniczkowe niż było to kilkanaście lat temu.Pojawiają się czasem symboliczne okazy - przeważnie storczyki w skromnej doniczce i to wszystko.Wydaje mi się, że młode kobiety nie widzą przyjemności w uprawie kwiatów.Tylko u pań po 40-stce pozostały jakieś smykałki do dekorowania swoich domów kwiatami doniczkowymi.
    Z uśmiechem wspominam to, że kiedy moja mama była w moim wieku jej dom zdobiły wielkie fikusy,pnące się cisy i bananowiec.W kuchni na szafkach rósł bujnie filodendron.W nowoczesnych mieszkaniach ciężko sobie wyobrazić coś takiego... Myślicie drogie panie, że kwiaty doniczkowe są już po prostu niemodne???

  2. #2

    Domyślnie

    Myślę że to tylko trend, czyli jest ale pewnie za czas jakis mnie i przyjdzie nowa moda. Bo nowoczeny styl we wnętrzu, hi-tech, minimalizm czyli to co obecnie najabrdziej popularne, zakłada oszczędność wyrazu i akcent na 1-2 elementy, dlatego pewnie tak modne sa storczyki.

    Tu gdzie teraz mieszkam (Belgia), takze króluja storczyki (ok 10euro/szt), ale od jakiegoś czasu zauważyłam modę na ... drzewka pomarńczowe i cytrynowe. Za 30 euro można na targu kwiatowym kupić takie drzewko o wysokosci ok 60cm i juz obsypane owocami! Wygląda to pieknie i ... samkowicie!

    Ja osobiście uwielbiam zieleń we wnętrzu, dlatego nawet teoria, że kwiaty np w sypialni szkodzą zdrowiu (taką niedawno usłyszałam ) mnie nie przekonuje.
    Mieszkam.

  3. #3

    Domyślnie

    Może to brak czasu na ich pielęgnację
    Moje mieszkanie zdobią dwa wielgachne okazy: dracyna i fikus benjamin oraz wiele mniejszych odmian doniczkowych, których nazw nawet nie znam już czekam na tą przestrzeń w domu, gdzie będą mogły sobie spokojnie (i pięknie) rosnąć Pozdrawiam wszystich miłośników zielonych

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    O kwiaty trzeba dbać, pielęgnować je (podobno nawet do nich mówić ). Prawda jest taka, że większosć czasu spedzamy teraz poza domem. Bywamy w nim późnym popołudniem i wieczorami... Ja osobiście nie lubię podlewać kwiatków Większą uwagę przykładam do działki i tam mam zieleni całą masę
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie Re: Czy kwiaty doniczkowe są już niemodne?????

    Cytat Napisał prystelka
    Myślicie drogie panie, że kwiaty doniczkowe są już po prostu niemodne???
    Ja tam nie wiem, czy są modne. No i jestem przed czterdziestką (jeszcze) a kwiatów doniczkowych mam w domu mam całkiem sporo jak na mój gust. ze 20 doniczek...
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  6. #6

    Domyślnie

    Mysle ze to rzecz gustu a nie mody. Ja nie lubie kwaitow doniczkowych i napewno ich nie bede miala w moim domu.Pozdrawiam

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar zaba_gonia
    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    7.546
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    kiedyś miałam mnóstwo kwaitów doniczkowych, a teraz po prostu ni epodobaja mi się oprócz....kaktusów, które na pewno będe miała, bo są przepiękna ozdobą nawet oszczędnych wnetrz

  8. #8

    Domyślnie

    A ja mam wrazenie, że kwiatki zjechały z parapetów i wtedy rzeczywiście okazalej wygląda jeden lub dwa duże niz całe stadko małych.

  9. #9

    Domyślnie

    też miałam kiedyś dużo kwiatów a teraz lubię tylko sukulenty i tylko one mi się podobają.

  10. #10

    Domyślnie

    bo teraz trendy sa cale kaskady pelargonii - oczywiscie po zewnetrznej czesci domu
    szczegolnie jak ktos naoogladal sie tego za granica

  11. #11

    Domyślnie Re: Czy kwiaty doniczkowe są już niemodne?????

    Cytat Napisał JoShi
    Cytat Napisał prystelka
    Myślicie drogie panie, że kwiaty doniczkowe są już po prostu niemodne???
    Ja tam nie wiem, czy są modne. No i jestem przed czterdziestką (jeszcze) a kwiatów doniczkowych mam w domu mam całkiem sporo jak na mój gust. ze 20 doniczek...
    Ja tak samo.
    A'propos - właśńie rozmnożyłam dracenę

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie Re: Czy kwiaty doniczkowe są już niemodne?????

    Cytat Napisał ania
    A'propos - właśńie rozmnożyłam dracenę
    Gratuluję... Mnie się na razie skrzydłokwiat rozmnaza bez opamiętania...
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  13. #13

    Domyślnie

    Nie wyobrażam sobie domu bez kwiatów. Oczywiście muszą być zadbane i niekoniecznie 10 doniczek na każdym parapecie (jak u mojej teściowej) .

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    a_gnieszka

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Do kwiatów trzeba mieć "rękę" Ja nie mam, więc nie będę skazywać kwiatów na wątpliwą przyjemność rośnięcia w moim domu
    Nawet jeśli pamiętam, podlewam, to i tak marnieją i zaczynają szpecić zamiast zdobić. Może jakies pojedyncze gdzieś staną.
    To się chyba wiąże z trybem życia - jak ktoś dużo pracuje, późno wraca do domu, to na pielęgnację kwiatów nie ma czasu i ochoty (zwłaszcza że w ogrodzie jest sporo pracy)...
    Moi rodzice nie mają roślin w mieszkaniu z innego powodu: dwa koty, oba o gracji słonia, czego nie zrzucą to ogryzą

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar arcobaleno
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    4.024

    Domyślnie

    Kwiaty może rzeczywiście zniknęły z paraptów ale żeby w nowoczesnych wnętrzach w ogóle ich nie było to takiego trendu nie zauważyłam. Zarówno w gazetach wnętrzarskich jak i w domach znajomych kwiaty są ciągle obecne
    Ja chyba nie mam ręki do kwiatów, ale mam w domu kilka sztuk - na razie chyba 6 I jak tylko zobaczę coś ciekawego to staram się dokupić - bardzo lubię rośliny we wnętrzu, szczególnie te drzewkowate i soczyście zielone.

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    u mnie w ub.roku wszystkie kwiaty w domu uschły....mąż był na szkoleniu przez trzy miesiące, ja z córką mieszkałyśmy przez ten czas u moich rodziców. no i kwiatki padły...teraz kupuję nowe z myslą o nowym domku. Nie wyobrażam sobie domu bez kwiatów. Marzy mi się duży ficus albo benjaminek pod oknem w łazience....taki wyrastający z podłogi

  17. #17

    Domyślnie

    nie wyobrażam sobie domu bez kwiatów
    mam ich pełno w mieszkaniu, głównie storczyki i z całą pewnością zabiorę je do domku
    najbardziej dumna jestem z ogromnych pandanów, dla których już widzę miejsce w salonie

  18. #18

    Domyślnie

    A ja mam tylko paprotki , fiołki i skrzydłokwiat w każdym pokoju. Kwiaty u mnie nie rosną . Z tego co czytam o kwiatach to te co mam są nieszkodliwe (mogą stać nawet w dziecinnym pokoju)

  19. #19

    Domyślnie Re: Czy kwiaty doniczkowe są już niemodne?????

    Cytat Napisał prystelka
    Obserwując wasze mieszkania i obecne trendy zauważyłam, że zdecydowanie mniej miejsca zajmują w naszych domach kwiaty doniczkowe niż było to kilkanaście lat temu.Pojawiają się czasem symboliczne okazy - przeważnie storczyki w skromnej doniczce i to wszystko.Wydaje mi się, że młode kobiety nie widzą przyjemności w uprawie kwiatów.Tylko u pań po 40-stce pozostały jakieś smykałki do dekorowania swoich domów kwiatami doniczkowymi.
    Z uśmiechem wspominam to, że kiedy moja mama była w moim wieku jej dom zdobiły wielkie fikusy,pnące się cisy i bananowiec.W kuchni na szafkach rósł bujnie filodendron.W nowoczesnych mieszkaniach ciężko sobie wyobrazić coś takiego... Myślicie drogie panie, że kwiaty doniczkowe są już po prostu niemodne???
    To nie jest, a przynajmniej nie powinna byc ,kwestia mody, jesli ktos lubi to ma, nie lubi - nie ma ). Kwiaty doniczkowe to moje hobby, mam ich w domu kilkadziesiat, niektore dosc spore okazy i jestem z nich dumna . Owszem czasem maz narzeka, ze ten dom jest dla kwiatow a nie dla ludzi . Dom bez roslin jest wg mnie smutny, martwy itp...
    "And no one sings me lullabies
    And no one makes me close my eyes
    So I throw the windows wide
    And call to you across the skies..."

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał nicola77
    A ja mam tylko paprotki , fiołki i skrzydłokwiat w każdym pokoju. Kwiaty u mnie nie rosną . Z tego co czytam o kwiatach to te co mam są nieszkodliwe (mogą stać nawet w dziecinnym pokoju)
    A jakie sa niby szkodliwe i na czym ta szkodliwosc ma polegac??
    "And no one sings me lullabies
    And no one makes me close my eyes
    So I throw the windows wide
    And call to you across the skies..."

Strona 1 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony