Witam wszystkich posiadaczy regulatorów Tango w piecach na opał stały.
Jak to zwykle bywa piszę bo mam kłopot. Szczęśliwym trafem uruchomiliśmy nasz piec http://www.kotly-marciniak.isnet.pl/...niak/kwsp.html
(firma spóźniła się z jego dostawą prawie 4 miesiące) i wszystko byłoby ok. gdyby nie kłopoty z ustawieniami parametrów spalania. Na dworze ciepło a piec przy temperaturze 50C spala 50 kg węgla na dobę!!!!!!!!!!!!! Szok z niedowierzaniem. Dodam, że jest to piec z podajnikiem tłokowym a węgiel kupiłem sortowany pakowany w worki o dużej kaloryczności. Czy to normalne, aby piec tyle spalał paliwa??? Poniżej opiszę to, co ponastawiałem:

Temperatura na piecu: 50 C (na początku miałem 60 zgodnie z instrukcją, ale palił jeszcze więcej)
Pau: 240 s
CdP: 30 s
PPo: 0
Coc: 4 min
OFS: 4
bPo: 4

Po dokonaniu rozruchu pieca i osiągnięciu zadanej temperatury 50 C piec przechodzi w stan podtrzymania no i temperatura rośnie sobie do 56-58C. Następnie spada i po przekroczeniu 49C załącza się podajnik i dmuchawa. Podaje węgiel raz następnie po 240s drugi raz no i temperatura dochodzi do 50C. Podajnik i dmuchawa się wyłączają i znów temperatura rośnie do 56-58C w między czasie kilka razy załącza się dmuchawa. Wszystko ładnie jak z obrazka tylko, dlaczego k..., tyle węgla bierze????!!!!!???? Przeszukałem forum i niektórzy z Was piszą, że piece biorą około 20 do 25 kg na dobę u mnie dwa razy tyle. Dodam, że piec ma 24 – 26 kW (na stronie producenta piszą 26 w instrukcji wbili 24 – no, ale niewielka to różnica) dom powierzchni mieszkalnej 160m2 + 40m2 piwnica.

Chyba się zabiję nonstop jakieś problemy z tą budową!!!!! No, ale jestem optymistą, więc nie pozostawię Wam spadku i liczę na Waszą pomoc help!!!!