dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 7
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 138
  1. #21

    Domyślnie

    Nie, nie musi być ruchome... Ja będę miała zacienione roślinką (jeszcze nie zdecydowałam jaką)/taras jest juz przykryty od góry przezroczystym tworzywem/. W lecie będzie cień od liści, w zimie natomiast roślinka ładnie zrzuci liście i cienia nie będzie

  2. #22

    Domyślnie

    a jakiej grubości masz tworzywo - i czy płaskie czy faliste.

  3. #23

    Domyślnie

    Nie wiem dokładnie jakiej grubości, tak na oko 0,5-1 cm. Płaskie, ale ma taką strukturę, jakby cieniutkie rowki?. Trudno to opisać, coś jakby środek od tektury falistej..., ale nie wiem, czy od góry jest zupełnie płaskie, czy takie karbowane. Jak się na to patrzy od dołu to widać, że ma taką strukturę, a w rękach tego nigdy w zyciu nie miałam. Pozdrawiam

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał natalie05
    Nie, nie musi być ruchome... Ja będę miała zacienione roślinką (jeszcze nie zdecydowałam jaką)/taras jest juz przykryty od góry przezroczystym tworzywem/. W lecie będzie cień od liści, w zimie natomiast roślinka ładnie zrzuci liście i cienia nie będzie
    Zwróc tylko uwagę, że roślinka zrzuci liście na ten przezroczysty daszek i zostaną tam dopóki ich nie usuniesz. Ponadto w zimie należy liczyć się z ciężarem śniegu. Czy takie przykrycie wytrzyma to?

  5. #25

    Domyślnie

    A możesz wkleić fotkę?
    Roslinka na takim daszku się nie upiecze w upał? Chyba konstrukcję na pnącze trzeba by dac troche ponad powierzchnię nakrycia?

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    znalazłam takie łoooo..... nie wiem z czego jest, ale mnie sie podoba

    http://www.tendinfissi.it/pergotenda.php



  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ew-ka
    znalazłam takie łoooo..... nie wiem z czego jest, ale mnie sie podoba

    http://www.tendinfissi.it/pergotenda.php


    REWELACJA Czy w Polsce ktoś sprzedaje coś takiego?

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał rispetto
    Cytat Napisał Ew-ka
    znalazłam takie łoooo..... nie wiem z czego jest, ale mnie sie podoba

    http://www.tendinfissi.it/pergotenda.php


    REWELACJA Czy w Polsce ktoś sprzedaje coś takiego?
    A jednak markiza

  9. #29
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie


    To klasyczna stora rzymska, popularna przed wojną w wielu domach, a obecnie jeszcze częsta w Anglii.
    Można ją zamówić lub zrobić samemu. Brezent lub plandekę przeszywamy podwójnie tworząc zakładki ( rurki) co np. 30 cm o głębokości wsuwanego palika ( np. kijek od grabi, szczotki, itp).Koniec kijka wystaje z materiału i tam wkręcamy śrubunkowe oczko ( zamknięty haczyk).
    Na prowadnice można wykorzystać karnisze, niektóre mają samoblokujący system jezdny. Potem zostaje tylko połączenie kluczkami lub kółeczkami ( takimi jak do kluczy) elementów jezdnych z materiałem.
    Zamist karniszy można użyć naprężonych śrubami rzymskimi , stalowych linek.
    A jako element półautomatyczny ( hihihihi) założyć na końcu rolety rolkii sznurki zwijające, jak w klasycznych żaluzjach.
    Bo w końcu to jest klasyczna żaluzja, tylko ułożona pod skosem.
    Proste i wygodne

  10. #30

    Domyślnie

    No. A na to od góry łatki co 40cm i płyta z PCV. Wiem że napewno straci to na elegansji - ale w długie jesienne wieczory można bedzie i przy wietrzyku czy deszczyku grilla zapalić.

  11. #31
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie

    Takie story, szyją na zamówienie w IKEA.

  12. #32

    Domyślnie

    Raczej materiał musi być przepuszczalny bo w fałdach zbierze się woda a rurki wygną się.

    w.

  13. #33

    Domyślnie

    można też tak



    jest mniej efektowny od markizy i rolety
    ale ma wiele zalet
    można zastosować pod przeżroczysty daszek
    pod pergolę, zanim pokryją ją pnącza
    jest ruchomy, więc zakładamy kiedy chcemy
    jest też na pewno tańszy i łatwiejszy w wykonaniu

  14. #34
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    A wg mnie klasyczny daszek z drewnianą podbitką, podstemplowany drewnianymi podporami jest najładniejszy i wytwarza najlepszy klimat.
    W końcu w salonie jest zwykle więcej okien, więc zaciemnienia się nie obawiam

  15. #35
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie

    Hmmm, ale klasyczny daszek, to konstrukcja budowlana, a więc :
    - zmiana wyglądu elewacji
    - koniecznośc uzyskania przychylności lokalnego Wydz. Architektury, a czasem zrobienia projektu ( to zalezy jak potraktują daszek)
    - u nas jeszcze - zgoda konserwatora zabytków
    Więc to co nie jest"trwale związane z gruntem i nie stanowi przebudowy", może być pergolą z dyndającą zasłonką lub markizą na linkach, czy elspanderach.
    I nikt, nawet złośliwy sąsiad, nie będzie miał możliwości skutecznego donoszenia na samowolę budowlaną

  16. #36
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Nie mam na myśli samowolki. Takie zadaszenie mamy w projekcie.
    A fundamenty już (już? ) są

  17. #37

    Domyślnie

    JA mam taki pomysł....

    Drewniana konstrukcja w kolorze podbitki i tarasu, na to poliwęglan.... W lecie kiedy jest patelnia na tarasie podwieszać baldachim... Może być on nawet podświetlony wieczorami.... na to nie trzeba skomplikowanej kostrcji, kilka haczyków i materiał...

    Pytanie czy dalej będzie patelnia... no jak na dworze będzie 30 stopni to pod dachem zwykłym zimno nie będzie... Chodzi o to by słońce nie dawało w oczy ale też żeby nie było sauny???

    czy ktoś miał doświadczenia w tym temacie?

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał rispetto
    Cytat Napisał Małgolinka
    Cytat Napisał arcobaleno
    te markizy jakoś do mnie nie przemawiają...a z kolei boję się zaciemnienia salony przez stałe zadaszenie
    Czemu nie ?? Dla mnie to jedyne rozwiązanie żeby mieć zadaszenie w czasie deszczu a nie zaciemniać salonu niepotrzebnie cały czas Wogóle mi się podoba taka markiza Kojarzy mi się z kwiaciarniami
    Zwróć uwagę, ze większość producentów zaleca zwijanie markizy w czasie deszczu
    Poza tm z markizą jest zawsze problem w czasie wiatru
    mam u siebie markize i jestem b. zadowolony. Jeśli chodzi o zabrudzenia to materiał można co roku (w najgorszym wypadku) wyprać. Natomiast wiatr, przecież nie w czasie huraganu na pewno go zwinę, a zwykły wiatr jeśli jest dobrze przymocowana nic jej nie robi.
    pozdr.

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał jesien2004
    JA mam taki pomysł....

    Drewniana konstrukcja w kolorze podbitki i tarasu, na to poliwęglan.... W lecie kiedy jest patelnia na tarasie podwieszać baldachim... Może być on nawet podświetlony wieczorami.... na to nie trzeba skomplikowanej kostrcji, kilka haczyków i materiał...

    Pytanie czy dalej będzie patelnia... no jak na dworze będzie 30 stopni to pod dachem zwykłym zimno nie będzie... Chodzi o to by słońce nie dawało w oczy ale też żeby nie było sauny???

    czy ktoś miał doświadczenia w tym temacie?
    dobre rozwiązanie, szczególnie poliwęglan tzw dyniony.

  20. #40
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    agata39

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    530

    Domyślnie

    My szukaliśmy prokektu z zadaszonym tarasem. Nie lubimy siedzieć na patelni .Lubimy cień.Kto ma chęć na opalanie może wyjść na trawę obok tarasu.
    To nasz projekt,niedługo zaczynamy budowę.
    http://www.projekty.ign.com.pl/index...d=222&p=detail

Strona 2 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony