dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 36
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar krzysiek309
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie Przydomowa oczyszczalnia - DYSKOMFORT????

    Zastanawiam się nad zainstalowniem przydomowej oczyszczalni. Chciał bym uzyskać informacje od ludzi, którzy już urzytkują oczyszczalnie czy jest jakiś dyskomfort jej stosowania. Chodzi mi głównie o przykre zapachy. Słyszałem różne opinie, ale większość wypowiedzi od ludzi, którzy gdzieś coś tam słyszeli. Może się ktoś wypowiedzieć???

  2. #2

    Domyślnie

    Najpierw sugerowałbym dowiedzenie się w gminie czy dostaniesz pozwolenie na wybudowanie oczyszczalni, a dopiero później zbierał opinie. Ja np. u siebie nie mogę zrobić.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar krzysiek309
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Nie ma żadnych przeciwskazań do zastosowania studni przydomowej, więc zbieram opinie.

  4. #4

    Domyślnie

    Mam oczyszczalnię od października i jest ok,ale za namową mojego hydraulika zrobiłem dodatkowe odpowietrzenie z wyjściem kominkiem wentylacyjnym na dachu nie ma "zapachów" ale nie sprawdzałem tego latem?

  5. #5

    Domyślnie

    My również mamy przydomową oczyszczalnię, również z kominkiem na dachu. Wszystko jest w najlepszym porządku oprócz tego że częściej się zastanawiam co wlewam do kanalizy
    Szukam ekipy do ociepleń wełną mineralną!

  6. #6

    Domyślnie

    A czego nie należy wlewać do kanalizy i co robisz z takimś "czymś"

  7. #7

    Domyślnie

    POŚ uzytkuje juz pół roku.
    -Raz na miesiac nalezy wsypywac bakterie,
    -myslec,co wlewamy do kanalizy,
    -uwazac,czym czyscimy sanitariaty (na rynku najczesciej sa dostepne preparaty,takie,ktorych ja nie moge stosowac),te ktore stosuje nie spelniaja moich oczekiwan ,
    -po zastosowaniu leczenia antybiotykowego ponownie zasilac bakteriami,

    Ogolnie do d...y,nie jestem szczesliwa z takiego rozwiazania.Wolalabym jednak czyscic tym ,czym chce,wylewac to co chce i nie myslec,czy przypadkiem nie zatka mi sie drenaz.

    Czekam na opinie innych uzutkownikow,moze ja robie cos nie tak i jest jakies sloneczko nadziei na plus dla POS.
    Pozdrawiam i dziękuje za dobre rady,ich nigdy za wiele.

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar hes
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    2.858

    Domyślnie

    Znajomy 2 lata temu wymyślił oczyszczanie biologiczne rodzajem takiego
    większego oczka wodnego, zasadził nawet tam jakiś tatarak. Nie da sie
    opisac tego smrodu, ciężko bylo Go odwiedzić. Teraz ten horror sie skończyl, załozyli juz nam wszystkim kanalizację.

  9. #9

    Domyślnie

    No dobrze,ale jak jest z odbiorem szamba?poprzedni własciciel zrobił szambo ale nie ma dokumentacji czy to jakoś sprawdzają,czy musze sie zabawić w archeologa i zobaczyć czy jest zrobione dobrze i jeszcze jedno pytanie czy do normalnego szamba mozna wsypywać te bakterie?

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar am00
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    1.499
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    51

    Domyślnie

    Cytat Napisał ellisa
    czy do normalnego szamba mozna wsypywać te bakterie?
    Tak! na opakowaniach są rónież podane dawki dla szamb szczelnych.

    Z szamba szczelnego można łatwo zrobić oczyszczalnię biologiczną, jeśli warunki gruntowe na to pozwalają, odpada wtedy kłopotliwe i częste jego wypróżnianie.
    Łowca krokodyli raz się w życiu myli!
    Zaległy dziennik - galeria
    Komentarze

  11. #11

    Domyślnie

    Dzięki troche mi pomogłeś tą odpowiedzią,ale dalej nie wiem jak z tym odbiorem

  12. #12

    Domyślnie

    do szamba szczelnego możesz wsypywać a raczej wlewać drożdże.
    mój sąsiad zrobił w ub. roku w lecie i coś chyba spiepszył bo czasem jak wiatr od niego wieje to czyję zapach jego domu.Sam nie jestem pewien czy robić oczyszcaalnie czy zwykłe szmbo.
    pozdrawiam
    agamon

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800)
    brachol

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Skąd
    Poznań
    Posty
    2.947
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    a jak macie rozwiazane odpowietrzenie? osobna rura kanalizacyjna wyciagnieta nad dach? czy moze wystarczy odpowietrzenie to ktore jest w kanalizacji bo i tak bedize wyciagniete nad dach?

  14. #14

    Domyślnie

    Czego staram się nie wlewać?
    - przede wszystkim wszystkiego z tynkiem, gipsem, cementem itp.
    Jeśli chodzi o środki do np mycia toalety to używam Domestosa ale tylko raz w tygodniu i daję troszke bakteryjek a w tygodniu staram sie uzywać łagodniejszych środków (jeżeli w ogóle mam czas) ! Krótko używam oczyszczalnię więc moje doświadczenia są marne może ale facet który mi ja montował też jej używa już od kilku lat i nigdy nie śmierdziało, opróżnia ją raz na rok, też używa Domestosa i innych żracych środków. A tak między nami czujemy się bezpieczniej jak wyżremy chlorem wszystko w okolicy ale czy dzięki temu jesteśmy zdrowsi?? Może nie zawsze warto tak cały swiat sterylizować. Jeśli chodzi o zapachy to ja przypadkowo mieszkam "koło" (z 5 km) od wielkiej fabryki chipsów. Jak wieje odpowiedni wiaterek to mam dopiero aromaty - i z tym to trudno walczyć! A więc mała oczyszczalnia to pryszcz!
    Szukam ekipy do ociepleń wełną mineralną!

  15. #15
    Guest

    Domyślnie

    Mam oczyszczalnię od trzech lat. Zasilam ja co tydzień odżywką dla bakterii.
    Dlatego tak często bo zauważyłem, że detergenty z proszków i innych płynów czyszczącyh źle wpływają na bakterie. Jak nie mają tej pozywki to procesz oczyszczania nie przebiega prawidłowo. A i tak kilogramowe opakowanie starcza mi na parę miesięcy.
    Czasami przy grzybkach drenażu wyczuwam zapach. Myślę jednak że jest to ze wzg. na procesy zachodzące w ściekach naturalne. nigdy nie czxułem nic w domu. Też mam wentylacje wyprowadzoną nad dach. Czy tam czuć tego nie wiem.
    Przez ten czas tylko raz wybierałem. Duża zaleta to brak kosztów wywozu i monitorowania zapełnienia szamba.

  16. #16

    Domyślnie

    czy wystarczyła ci wentylacja przewodu kanalizacyjnego wyprowadzona nad komin, czy dodaleś dodatkową wentylacje POŚ wyprowdzoną ponad dach?
    pozdrawiam agamon
    agamon

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał agamon
    czy wystarczyła ci wentylacja przewodu kanalizacyjnego wyprowadzona nad komin, czy dodaleś dodatkową wentylacje POŚ wyprowdzoną ponad dach?
    pozdrawiam agamon

    Tez sie nad tym zastanawiałem. Chciałbym zamontować poś. Ale dodatkowa rura jest juz cu mnie prawie niemożliwa chyba ze wprawdzie nad dach garażu który stoji 5 m od domu ale jest niższy od domu o kilka metrów.

  18. #18

    Domyślnie

    I czy nie bedzie śmierdziało ?

  19. #19

    Domyślnie

    Wentylacja wypuszczona ponad połać dachu jest niezbędna. Tamtędy właśnie wydostają się "zapachy", wiem, bo sprawdzałem. Moja POŚ spisuje się świetnie. Działa od 4 lat, bakterie dosypuję raz na miesiąć, domestos ze 3, 4 razy do roku i po kilku dniach podwójna dawka bakterii i wszystko jest OK. Oczywiście łagodne środki czyszczące można używać na bieżąco, nic złego się nie dzieje. Osadnik opróżniany był jak dotąd raz, w drugim roku użytkowania.

  20. #20
    Guest

    Domyślnie

    Ja nie stosuje domestosa. Jest specjalny środek usuwający kamień i inne zanieczyszczenia, zawierający dodatek dla bakterii i samorozkładający się. Jest w postaci płynu - tego samego producenta co pożywka. Działa bo sprawdzałem dwa dni temu. Opakaowanie pomarańczowego koloru tak jak i pożywki.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony