dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Ogrodzenie - mur

    Witam, jestem tu po raz piewszy i zdecydowałam się prosić o radę, bo bardzo nurtuje mnie pewien problem. Parę lat temu odziedziczyłam działke z domem, który powoli odremontowałam i rozbudowałam....wszytko byłoby fantastycznie gdyby nie to, ze dom usytuowany jest przy dosc ruchliwej, asfaltowej drodze, a na dodatek blisko skrzyzowania. Przyznam sie, ze zaczynam powoli nienawidzić samochodów, a na hałas dochodzący z ulicy, który słychac rónież w domu, o podwórku nie wspomnę reaguje wrecz alergicznie. Proszę doradźcie, czy cokolwiek poprawi (wyciszy) sytuacje postawienie murowanego ogrodzenia. Czy ktokolwiek z Was ma za sobą takie doswiadczenia, a moze dobrze wiecie jakie powinno miec parametry (wysokość, grubość) zeby wyciszyło hałas z ulicy. Prosze pomóżcie....

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.206

    Domyślnie

    Mam ogrodzenie murowane wysokości 2 m. Droga-ulica nie jest zbyt ruchliwa ale odczuwa się wyciszenie. Tak do końca trudno określić czy to sam mur czy dodatkowo zieleń rosnąca ponad mur. Pewno jedno i drugie. Pełne ogrodzenie daje lepsze samopoczucie, komfort intymności i poczucie bezpieczeństwa. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  3. #3

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za odpowiedź-jest z pewnością bardzo krzepiąca. Rośliny przy obecnym ogrodzeniu, czyli siatce (tuje, cyprysy) na szczęście już mam. Czy mogłabym jeszcze dostać odpowiedź na pytanie o cenę takiego ogrodzenia? Czy jest drozsze np. od płotu?

    I tak na koniec chciałabym doradzic wszytkim forumowiczom, budujcie sie jak najdalej od głównych ulic. Ja nie miałam wyjscia, bo nie mogłam i do tej pory nie moge sprzedać swojeje posesji (ciąży na nirj słuzebność osobista), a po drugie te 10 lat temu nie było jeszcze takiego ruchu. Przez te lata moje okolice zrobiły się bardzo popularne i wiele osób pobudowało swoje domy, co wpłynęło niestety na zwiększenie natężenia ruchu.

    Serdecznie pozdrawiam,

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.206

    Domyślnie

    Myślę, że zdecydowanie droższe. Ja mam fundament, mur z pełnej cegły obustronnie tynkowany i na murze czapka. Z gotowych płyt betonowych może będzie taniej. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  5. #5

    Domyślnie

    Zdecydowanie planuję cegłę-gotowe bloki w ogóle mi się nie podobają. A ,czy mógłbyś mi podać ile wyniosło Cię ogrodzenie-przynajmniej rząd wielkości-jeśli to nie tajemnica? Akurat w tej kwestii nie mam nikogo znajomego, z którym mogłabym wymienić poglądy.Dziekuję.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.206

    Domyślnie

    Ja to wykonywałem 15 lat temu. Trudno by mi było to dzisiaj wycenić ale myślę, że każda firma budowlana taką wycenę Ci zrobi. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  7. #7

    Domyślnie

    Agnieszko, ja oddaliłem swój dom od ulicy o jakieś 175 m i nie mogę powiedzieć, że mam spokój. Samochody jeżdżą nierzadko ponad 100 na godzinę po zdezolowanej drodze i słychać je zwłaszcza nocą na kilometry.
    Sadzę w pasie oddzielającym mnóstwo drzewek ale czasami myśle, że tylko dobre "stopery" w uszach pomogą !!
    pzdr.
    -romwis

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony