dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28
  1. #21

    Domyślnie

    Wbrew pozorom to nie jest kretyńskie pytanie

    Bo powiedzmy, że kupujemy deski 100cm na 20cm na 3 cm, czyli w 1m2 zmieści się 5 desek.
    1 m3 to: 100cm * 100zm * 100cm
    Jeśli deska ma 3 cm wys. to w 100cm mieści się 33.333333(3) deski, czyli z 1m3 zrobisz około 33m2 podłogi, a desek będzie tam 166.66666(6).

    Oczywiście zakładając, że nie ma przerw między ułożonymi deskami i wymiar grubości (wysokości) deski jest 3 cm - bo to jest najważniejsze.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał mynia_pynia
    Wbrew pozorom to nie jest kretyńskie pytanie

    Bo powiedzmy, że kupujemy deski 100cm na 20cm na 3 cm, czyli w 1m2 zmieści się 5 desek.
    1 m3 to: 100cm * 100zm * 100cm
    Jeśli deska ma 3 cm wys. to w 100cm mieści się 33.333333(3) deski, czyli z 1m3 zrobisz około 33m2 podłogi, a desek będzie tam 166.66666(6).

    Oczywiście zakładając, że nie ma przerw między ułożonymi deskami i wymiar grubości (wysokości) deski jest 3 cm - bo to jest najważniejsze.
    I zakładając, że chodzi o deski, a nie drewno np. na więźbę czy dla stolarza do zrobienia trepów.
    Michał

  3. #23

    Domyślnie

    Założyłam że chodzi o położenie parkietu.

  4. #24

    Domyślnie

    no to ile metrów bieżących ułożę z 0,8 metra sześciennego płytek wysokości 40 cm i szerokości 20 cm ?????????
    Ostatnio edytowane przez duduś ; 26-05-2011 o 20:02

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał duduś Zobacz post
    no to ile metrów bieżących ułożę z 0,8 metra sześciennego płytek wysokości 40 cm i szerokości 20 cm ?????????
    A nie możesz tej roboty zlecić glazurnikowi?



    Rozumiem, że chcesz pokazać brak "trzeciego wymiaru" w rozumowaniu założyciela wątku?
    Sprzedam w dobre ręce okap podszafkowy Franke FBI 712

  6. #26

    Domyślnie

    nie ladnie sie tak smiac z czyjejs niewiedzy
    lepiej wytlumaczyc


    1m szescienny
    to taka kostka kazdy z 6 bokow ma metr na metr

    trzeba sobie wyobrazic ze chce ta kostke pociac na plastry
    ile plastrow tyle m2
    wiec wszystko zalezy od grubosci
    ty mów co wiesz, ja wiem co mówię

  7. #27

    Domyślnie

    Ale ja pisałam o braku trzeciego wymiaru ... Wcześniej też ludzie pisali ...

    Ale ładnie, że wyjaśniłaś. Może rzeczywiście pewne rzeczy dla jednych oczywiste, dla innych są niejasne...
    Sprzedam w dobre ręce okap podszafkowy Franke FBI 712

  8. #28
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    [QUOTE=mynia_pynia;1669321]Wbrew pozorom to nie jest kretyńskie pytanie

    Bo powiedzmy, że kupujemy deski 100cm na 20cm na 3 cm, czyli w 1m2 zmieści się 5 desek.
    1 m3 to: 100cm * 100zm * 100cm
    Jeśli deska ma 3 cm wys. to w 100cm mieści się 33.333333(3) deski, czyli z 1m3 zrobisz około 33m2 podłogi, a desek będzie tam 166.66666(6).

    Oczywiście zakładając, że nie ma przerw między ułożonymi deskami i wymiar grubości (wysokości) deski jest 3 cm - bo to jest najważniejsze.[/QUOTE


    Teoretycznie jest to dokładna odpowiedż jednak praktyka ma swoje prawa i tu podana ilość desek nie pozwoliłaby Ci na wykonanie podanej powierzchni.
    Zabrakłoby Ci od 2 do 4 może 5% z tytułu materiału zużytego do obróbek.
    W praktyce stolarskiej przyjmuje się nadmiary na osuszkę w przypadku mokrego drewna czy jak wspomiałem wyżej na obróbki przyścienne.
    Często należy założyć pewien nadmiar wynikający z konieczności w miarę jednorodnego ukształtowania faktury podłogi.
    Wówczas należy uwzględnić pewną ilość, która wypadnie podczas selecji jakościowej.
    Jak widać teoria nie zawsze zgadza się z praktyką jakkolwiek różnica zawsze powinna znależć swoje uzasadnienie.
    Pozdrawiam.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony