dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie zioła- problemy

    na jesieni posiałam w doniczce rozmaryn, cząber i bazylię
    wykiełkował tylko rozmaryn i to bardzo marnie
    czy zioła jest aż tak trudno wyhodować??
    może popełniłam jakieś błędy a nie jestem ich świadoma....
    czy jest ktoś kto zajmuje się sianiem ziół i mógłby mi doradzić??
    użyłam normalnej ziemi ogrodowej kupionej w sklepie ogrodniczym
    doniczka gliniana
    może za dużo tych nasion tam wrzuciłam... myśląc że zawsze coś tam wykiełkuje z większej ilości
    doniczki stoją sobie na parapecie i zastanawiam się czy już mam je stamtąd usunąć.....

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie

    Po pierwsze jesienią to wiele roślin idzie spać po drugie jest parę chwytów na sukces tj. np przykryć doniczkę folią lub szybką - zrobi się taka mini szklarenka i nasiona nie będą narażane na przesychanie. Druga sprawa to przykrycie nasion odpowiednią grubością ziemi tj. głębokość siewu w przypadku drobnych nasion np. tymianku trzeba przykrywać bardzo cienką lub nawet tylko piaskiem. Warto również podlewać opryskiwaczem.

  3. #3

    Domyślnie

    to już wiem, że żaden hodowca ziół ze mnie nie będzie

    chyba dam sobie spokój
    ziemia pewnie nie taka, za ciężka
    źle podlewam, ciągle przesuszam ...
    może spróbuję jeszcze z tym przykrywaniem
    dziękuję za rady Wciornastku

  4. #4

    Domyślnie

    Odgrzebałam wątek bo od kilku lat mam zioła w ogródku. Kupiłam po jednej sztuce mięty,szałwi, melisy,oregano i macierzanki .Porozsiewało się na wolnych miejscach w ogródku samo, popijam świeżą melisę i miętę. Mam pytanie , na oregano są jasniejsze plamki na stsrszych listkach. Czy zioła też mają choroby? Czy te plamki są szkodliwe?
    Moj dom to moja przestrzen.
    Jakim cudem większość mieszka jednak w solidnie zbudowanych i wykończonych domach skoro ekipy które napotykam są do niczego ?

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    100club

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    16

    Domyślnie

    Ja niektóre swoje zioła kupiłam w markecie i przesadziłam do większych doniczek z przepuszczalną ziemią. Przyjęły się i rosną dobrze. Miętę i oregano wysiewałam sama. Mięta wzeszła ładnie, oregano dopiero za drugim razem. Wysiewam zawsze płytko lekko przysypuje ziemią, nie ugniatam. Na spód doniczki zawsze daję coś co będzie dobrze przepuszczało wodę.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 08-11-2016 o 11:15 Powód: BYŁO OSTRZEŻENIE TERAZ JEST BAN

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    magnolia

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    1.464

    Domyślnie

    w kwestii mięty polecam sadzenie jej do gruntu w dużych doniczkach- wtedy mięta rośnie gęsto w obrębie donicy, nie rozłazi się na inne rosliny.
    I warto zioła mocno ciąć, co 3-4 tygodnie nawet, wtedy są gęste i ładne, nie kwitną
    REKLAMA

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    u mnie mięta w ogrodzie porasta okolice kompostownika.

  8. #8

    Domyślnie

    bardzo przydatne rady, patent z szybką lub folią super

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony