dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 33
  1. #1

    Domyślnie Szybki, tani sposób na odgrodzenie się od sąsiada

    witam.

    Mam nieznośnego, wścipskiego sąsiada. Między nami ogrodzenie z typowej siatki plecionej o wysokości 150cm - 46m. Nie chciałbym sadzić gęstych żywopłotów i sadzić wysokich tuji. Potrzebuje taniego sposobu na całkowite zasłonięcie widoku, aby mnie sąsiad nie podglądał tak do wysokości 180cm może w formie jakiś lamelowych płotków drewnianych lub najlepiej jakiejś gęstej siatki, a może wiklina ale to już chyba za drogo. Macie może jakieś ciekawe pomysły. Najlepszy byłby murowany płot 2m ale to już nie ta grupa cenowa.

    Pomocy, zbliża sie lato a nie chciałbym, siedząc z rodziną na tarasie, aby stał przy siatce i patrzył jak pijemy kawę lub browarka.

    juras

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie


  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie

    W Obi jest teraz promocja, świadczą także transport - panele drewniane , impregnowane ciśnieniowo, o wymiarch 180 x 180 kosztują 39 zł/ szt.
    Do nich trzeba jeszcze dokupić kantówlk do pionowego mocowania. Panel przykręczasz 10 cm od ziemi i masz szczelną zasłonę, którą później możesz wykorzystać , a jak się znudzi sąsiadowi podglądanie, z paneli możesz zrobić altankę lub drewutnię

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Eeeeee, wywierci dziurkę...

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mirek_Lewandowski
    Eeeeee, wywierci dziurkę...
    Hihihihi, skąd wiesz???????
    ŚP. sąsiadka, babcia Kasia lat 80, podchodziła do paneli, nachylała się i sama do siebie mówiła:
    " E, tam, ale mi ogrodzenie, jak się człek dobrze przyjży , to cośik jednak widać bez te dziurki" !

    Ale trafiłes Mirku

  6. #6

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar arcobaleno
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    4.024

    Domyślnie

    hanka - świetne te panele !! One są juz takie brązowe czy trzeba pomalować?
    Ja widziałam w nomi też w tych wymiarach i w podobnej cenie, ale zaimpregnowane tylko na zielono. Masz jakieś zblizenie tych, żeby zobaczyć jaki to splot?
    Kurcze..u nas nie ma obi

    To Ty na tym zdjęciu ?
    Domek Arcobaleno

    ...bo od marzeń wszystko się zaczyna...

    Dzień za Dniem..
    Zapraszam Do Mojej Pracowni

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie

    Gdy kupowaliśmy, 10 lat temu, były tylko zaimpregnowane powierzchniow.
    Drewnochronem pomalowaliśmy na jasny brąz - spłynął kolor, po pierwszym roku.
    Potem już było malowane mniej ekologicznie, ale tanio i praktycznie -przepracowanym olejem z traktora Stąd kolor ciemnego hebanu i świetna trwałość paneli.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał hanka55
    Gdy kupowaliśmy, 10 lat temu, były tylko zaimpregnowane powierzchniow.
    Drewnochronem pomalowaliśmy na jasny brąz - spłynął kolor, po pierwszym roku.
    Potem już było malowane mniej ekologicznie, ale tanio i praktycznie -przepracowanym olejem z traktora Stąd kolor ciemnego hebanu i świetna trwałość paneli.
    Eeee to super, 10 lat to wytrzymało, kto by pomyslał, ja nie bardzo właśnie brałem takie panele pod uwagę ze względu na, jak mi się wydawało, bardzo krótką żywotność, ale jak tyle wytrzymało to warto te 40 zł za taki panel dać.

    juras

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mirek_Lewandowski
    Eeeeee, wywierci dziurkę...
    No to wiadomo, że może i jak go znam to tak zrobi.
    W końcu i w murze by mógł ponawiercać otwory. Chodzi także o to żebym ja na niego nie musiał patrzeć. A że on będzie poglądał przez dziurki to wiadomo, ale wtedy będzie musiał się gimnastykować przy płotcie a my będziemy mieli ubaw.

    juras

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał hanka55
    Potem już było malowane mniej ekologicznie, ale tanio i praktycznie -przepracowanym olejem z traktora Stąd kolor ciemnego hebanu i świetna trwałość paneli.
    No i efekt świetny, zastanawia mnie tylko po jakim czasie przestało (bo chyba tak było) śmierdzieć tym olejem: po kilku dniach, miesiącach, latach, czy może dalej cuchnie, np. w bardzo upalne dni, kiedy własnie jest świetny nastrój do wypoczynku w cieniu ogrodu.

    juras

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał juras
    Cytat Napisał hanka55
    Potem już było malowane mniej ekologicznie, ale tanio i praktycznie -przepracowanym olejem z traktora Stąd kolor ciemnego hebanu i świetna trwałość paneli.
    No i efekt świetny, zastanawia mnie tylko po jakim czasie przestało (bo chyba tak było) śmierdzieć tym olejem: po kilku dniach, miesiącach, latach, czy może dalej cuchnie, np. w bardzo upalne dni, kiedy własnie jest świetny nastrój do wypoczynku w cieniu ogrodu.

    juras
    A po co ma sąsiad podchodzić do płotu?
    Nawet odechce mu się wiercić dziurki
    A może by tak eternitem? . Zdejmowany z dachów można dostać darmo
    Pozwólcie roślinom spokojnie rosnąć, bez cudowania i zbędnych wynalazków !
    Nie udzielam już porad na priv. Proszę do mnie nie pisać i nie przesyłać zdjęć

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie

    Cytat Napisał juras
    Cytat Napisał hanka55
    Potem już było malowane mniej ekologicznie, ale tanio i praktycznie -przepracowanym olejem z traktora Stąd kolor ciemnego hebanu i świetna trwałość paneli.
    No i efekt świetny, zastanawia mnie tylko po jakim czasie przestało (bo chyba tak było) śmierdzieć tym olejem: po kilku dniach, miesiącach, latach, czy może dalej cuchnie, np. w bardzo upalne dni, kiedy własnie jest świetny nastrój do wypoczynku w cieniu ogrodu.

    juras
    Nie śmierdziało. Panele były malowane w stodole bardzo wczesną wiosną i tam 2 tyg, schły w"korytach" wyłożonych folią. Suche już, były montowane w ogrodzie. I jak widac - trzymają się doskonale
    Teraz panele w sklepach sa już impregnowane siśnieniowo, więc na wstępie, zabezpieczenie jest lepsze, niż przy malowaniu impregnatem powierzchniowym.

  14. #14

    Domyślnie

    Moje panele kupiłem 3 lata temu w markecie, te najtańsze oczywiście, malowane impregnatem Drewnochron i czeskim Lux, tak wyglądały dziś rano po 3 zimach. Latem wieszam na nich jeszcze donice z kwieciem, wisnie załatwiają resztę i nie muszę oglądać bajzlu moich sąsiadów Za panelami jest jeszcze siatka więc nosa do szparek nie przyłożą

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał robinoc
    ..... i nie muszę oglądać bajzlu moich sąsiadów
    Jak sasiad przeczyta o tym jego bajzlu , to mozesz miec przekichane

  16. #16

    Domyślnie

    No całe szczęscie żyjemy w dobrej komitywie i wiem, że nie mają komputera

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał robinoc
    No całe szczęscie żyjemy w dobrej komitywie i wiem, że nie mają komputera
    A w pracy ?
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  18. #18

    Domyślnie

    HI, hi jestem kryty, emerytka z rencistą , a poza tym dobrze wiedzą dlaczego postawiłem ten płot, powiedziałem to prawie oficjalnie. Mieszkamy jako sąsiedzi 35 lat, więc nie musimy już przejmować się konwenansami. Prawdę mówiąc dobre stosunki z sąsiadami to bardzo poważna sprawa, wielokrotnie pomagamy sobie w róznych sprawach , ja np. zimą odśnieżam ich część chodnika, pomogę w jakimś drobiazgu technicznym itd. dlatego mogę sobie pozwolić na szczerość i powiedzieć, że mam dosyć patrzenia na ich podwórze

  19. #19

    Domyślnie

    Witam! Mam też takiego sąsiada, gbura i buraka, obsadzę łobuza wikliną - wierzbą i za parę miesięcy pozbawię się tego widoku, niestety słyszeć go będę. brrrrrrrrrrr!

  20. #20

    Domyślnie

    ja mam drogre polna wzdłuz ogrodzenia ( z siatki) i tam mam taras, i chyba zdecyduje sie na pergole, tylko jakie rosliny posadzic, ktore szybko rosna i ładnie wygladaja?

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony