dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar stukpuk
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Słupsk
    Posty
    16.523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    409

    Domyślnie Duża rozpietość stropu Teriva-jakie wady?

    Witam!
    Planujemy właśnie taki strop. Po ułożeniu w pomieszczeniu będzie rozpiętość 7 metrów. Belki o ile dobrze pamiętam długie na 7,20 czy 7,30?
    Jakie mogą byc potem tego konsekwencje?Są jakieś wady?
    O czym muszę pamiętać przy układaniu?
    Bo podobno nie można stawiać na nich ciężkich ścianek wzdłuż belek. Nie dotyczy ścian g-k.
    U nas ma być na górze 3 pokoje i łazienka. Planowane ścianki działowe z BK 12 cm i 8 cm.
    Macie jakieś doświadczenia z tak dużą rozpiętością?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    macie
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar stukpuk
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Słupsk
    Posty
    16.523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    409

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barbossa
    macie
    mieć będziemy

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    to może tak:
    przeczytaj zalecenia producentów, jeżeli chodzi o ścianki działowe w poprzek i wzdłuż belek stropowych, o stosowaniu żeber rozdzielczych, podparciu, itp i naprawdę wszystko będzie ok,
    wiara czyni cuda (a uważne stosowanie zaleceń jeszcze więcej)
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  5. #5

    Domyślnie

    cześć stukpuk,
    duży salon cieszy oko ale przyprawia o palpitację serca przy układaniu stropu. poznasz twardziela po dużych rozpiętościach. ale na poważnie to już od fundamentów trzeba pilnować zeby Wam nie wyło pomieszczenie jeszcze szersze niż w projekcie. budowlańcy oczywiście moga zachwalać, że "te parę centymetrów przyda się Wam jak znalazł ...". tymczasem zgodnie z normą producentów stropu terriva te 7,2 m to rozpietość graniczna. powyżej trzeba zastosować wyższy pustak terriva z innym rozstawem belek (węższym).
    jęśli jest wszystko zgodnie z projektem to nie macie się czym przejmować. trzeba tylko przypilnować właściwej ilości żeber rozdzielczych. jeśli ściana z betonu komórkowego to pod belki trzeba przemurować cegłą pełną. jeśli jeszcze nie kupiliście materiału to odradzam BK. Powód jest prosty. Niby tania budowa bo materiał nieco tańszy. Tyle, że jak przemurujesz trzema warstwami cegły pełnej dokola ścian to po pierwsze już nie jest tak tanio a po drugie robi Ci się mostek termiczny pod sufitem. BK jest zbyt kruchy (tak mówi norma budowlana) żeby na nim opierac belki.
    stawianie ścianek tradycyjnych odradzam chyba, że wzmocnicie strop w miejscach stawianych ścianek dając dodatkowe belki. tyle, że taka belka to dosyć drogi interes. ponoć najbezpieczniej ścianki karton-gips. tego nie wiem bo nie jesteśmy jeszcze na tym etapie.


    a zalety - piękny, przestronny salon.
    pozdro

    aresior

  6. #6

    Domyślnie

    aresior nie wiem czy masz pojęcie jak sie takie belki osadza , przecież nie osadza sie ich bezpośrednio na ścianie,przynajmniej nie powinno , robi sie pod nimi pustkę
    (tzw,poduszka ok 5cm ) która przy betonowaniu wypełni sie ładnie betonem ,tym samym belki nie opierają sie bezpośrednio na ścianie tylko obciążenia śa przekazywane na tzw.poduszkę a ona z kolei rozkłada obciążenia na wiekszą powierzchnię ścian.
    Tym samym niema mowy o mostku termicznym .oczywiście tylko gdy dasz styropian od zewnetrzej strony za ob murówką

  7. #7

    Domyślnie

    jeszcze jestem kriss,
    byłem tylko pilnym obserwatorem ale wiem, że wszystko co tak ładniutko wygląda w kolorowym prospekcie lub projekcie na budowie przybiera nieco surowszą i brutalniejszą oprawę.
    po pierwsze dobrze, ze napisałeś "nie powinno". te dyrdymały (no hard feelings) na temat opuszczonego wieńca i wypoziomowanych belek oraz dokładnego wypełnienia przestrzeni pod belkami to drodzy forumowicze raczej bajki. tak może i powinno być ale jest inaczej niestety. poza tym przejrzałem sporo projektów z BK - też rozważałem ten materiał dopóki nie zobaczyłem jak to wygląda "w życieu". nawet jak robisz poduszeczkę i tak projektant zaleca obmurówkę cegłą pełną. jeśli chcesz to skonfrontować to moge Ci puścić maile'm takie projekty. sam ocenisz czy wystarczy poduszeczka. obok nas powstało 20 domków. celowo przyglądałem się laniu stropoów i wieńcy. sorry stary ale jak powiedziałem budowlańcom o poziomowaniu belek stropu wzdłóż scian tak by powstała pustka na beton to mnie wyśmiali. a zaznaczam, ze budowąły różne ekipy. nie wiem może u nas sami partacze czy jak.
    a swoja drogą to jak sobie wyobrażasz to dokładne wypełnianie pod belką. u mnie lali około 25 kubików betony. ponad 25 belek terriva. nie wiem czy wiesz jak pompa wali po belkach. i spróbuj tu precyzyjnie umieścić beton pod końcem belki.
    a mostek termiczny to miejsce w którym przenika do budynku więcej zimna tak? no to wiadomo, że skoro strop i wieniec z części są z betonu to tędy wniknie więcej zimna niż przez sąsiedni rejon z BK. Nawet gdy damy ocieplenie i tak w tym miejscu sciana bedzie miała gorsze parametry.
    sory stary ale po wszystkich traumach jakie zobaczyłem na budowie (na szczęście nie u siebie) to raczej nie wierzę w faktyczne znaczenie słowa "precyzyjny, dokładny" na budowie.
    swoją droga pojawił się fajny patent na wieniec - takie kształtki, które unoszą belkę na wysokość 3 cm . tyle, że to cholernie drogo wychodzi bo na 60 m obwodu wychodzi kształtek za 2000 pln.

    pozdro

    aresior

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał aresior
    a swoja drogą to jak sobie wyobrażasz to dokładne wypełnianie pod belką. u mnie lali około 25 kubików betony. ponad 25 belek terriva. nie wiem czy wiesz jak pompa wali po belkach. i spróbuj tu precyzyjnie umieścić beton pod końcem belki.
    Po to wymyślono wibratory aby czemus służyły.
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  9. #9

    Domyślnie

    aresio widocznie u was ekipy nie wiedza do czego służy przyrząd o którym wspomniał Geno tzw. wibrator do betonu , to taki wielki wibrator podobny do sztucznego penisa jak tym przy wibrujesz to ci i do dziurki w gumigucie beton wejdzie
    Z twoich wypowiedzi można wywnioskować że chyba na budowaniu sie nie znasz,z obserwacji można pogodę przepowiadać ,choć też nie za dokładnie. W budownictwie trzeba siedzieć a nie bazować na obserwacjach.Jeżeli nie masz pojęcia nawet o zagęszczaniu betonu to w ogóle oczym tu rozmawiać .

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Janussz

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.769

    Domyślnie

    A może warto rozpatrzyć położenie płyt żelbetowych kanałowych?
    Na imię mam Janusz
    [email protected]

  11. #11
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kris2222
    ...wibrator do betonu , to taki wielki wibrator podobny do sztucznego penisa jak tym przy wibrujesz to ci i do dziurki w gumigucie beton wejdzie ...
    miałes go choć w rękach ?
    wyobrazasz sobie przekładanie go co kawałek (20 - 30 cm) pomiedzy strzemionami wieńca i dokładne zawibrowanie pod każdą belką kiedy pompa tłoczy beton strumienimi i trzeba beton jak najszybciej rozprowadzic i wyrównac ?
    po czym oceniasz(wibrując), ze beton juz znalazł sie pod belkami ?( bo tego nie widac)

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał brzoza
    Cytat Napisał Kris2222
    ...wibrator do betonu , to taki wielki wibrator podobny do sztucznego penisa jak tym przy wibrujesz to ci i do dziurki w gumigucie beton wejdzie ...
    miałes go choć w rękach ?
    wyobrazasz sobie przekładanie go co kawałek (20 - 30 cm) pomiedzy strzemionami wieńca i dokładne zawibrowanie pod każdą belką kiedy pompa tłoczy beton strumienimi i trzeba beton jak najszybciej rozprowadzic i wyrównac ?
    po czym oceniasz(wibrując), ze beton juz znalazł sie pod belkami ?( bo tego nie widac)
    Wibrator ma dosyc spore pole oddziałwywania i zagęszczenie betonyu pod belką to pikuś w porównaniu do niektórych konstrukcji które są istnym "lasem" prętów więc jak się młodzież wyraża - wibrator takie zadanie wciaga do nosa...
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  13. #13

    Domyślnie

    jasne ze se wyobrażam przecież taki wibrator gabarytowo to nic wielkiego i ciężkiego.Sam wibrowałem nie raz i mi nie musisz mówić co to wibrator.
    Skąd wiem , są pewne objawy których ty i tak nie zrozumiesz , widziałeś może kiedyś jak powietrze uchodzi z wody , można to do tego porównać.
    brzoza taki wibrator pomoże ci w tym rozprowadzaniu i równaniu betonu, oczywiście jeśli sam chcesz lać,rozprowadzać,równać i wibrować to daj se spokój.
    Widocznie ty nie miałeś nigdy wibratora w rekach .
    Jesli chodzi o twoje pytanie to
    nie tylko miałem go w rekach ale mam taki na stanie w firmie i mi nie musisz tłumaczyć do czego on służy i jak sie go używa!!

  14. #14
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kris2222
    jasne ze se wyobrażam przecież taki wibrator gabarytowo to nic wielkiego i ciężkiego...
    znaczy znasz tylko jeden typ wibratora "buławowy" - bardzo lekki
    powiem ci tylko ze jest ich więcej rodzajów ... i różnych moga byc wielkości
    a po czym zgadujesz ze juz wszystkie babelki powietrza wyszły ?

  15. #15

    Domyślnie

    kupiłem se takie fajne okulary które prześwietlają całą warstwę betonu
    po prostu to sie wie ,jakoś tak mi sie udało za wibrować tysiące metrów sześciennych betonu bez jednego raka , a wibrowaliśmy juz prawie wszystko ,łącznie z widowniami na stadionach przy których znormalizowany rozmiarowo rak klasyfikował beton do skuwania.

  16. #16

    Domyślnie

    a tak trochę poważniej
    to zagęszczanie(wibrowanie)jest zakończony gdy na betonie pojawi sie zaczyn cementowy nazywany mleczkiem cementowym. To tyle
    Stosuje sie do tego i jeszcze sie nie zdążyło że beton miał pustki powietrzne ,raki po zdjęciu szalunku
    Oczywiście nie można przesadzić z wibrowaniem żeby nie rozsadzić,wypaczyć szalunku.Odrazu napisze że chodzi o szalunki tradycyjne nie o systemowe,np.DOKA bo brzoza zaś zacznie sie czepiać

  17. #17
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kris2222
    ...(wibrowanie)jest zakończony gdy na betonie pojawi sie zaczyn cementowy nazywany mleczkiem cementowym...
    OK - teraz udowodniłes ze sie znasz na tym

    pzdr

  18. #18

  19. #19

    Domyślnie

    Wyluzuj Kris2222.
    O wszystkowiedzący, przenajdoskonalszy.
    Masz taką manierę pt. SYNDROM: „nie wiem czy masz w ogóle pojęcie”. Rozumiem, ze nie każdy sam zbudował swoimi rękami swój dom ale… no właśnie jak patrzę na znaczną część naszych (w znaczeniu ogólnym a nie regionalnym) „fachowców” to mam pewne wątpliwości co do ferowanych przez niektórych fachowców ocen. Takie Twoje „nie wiem czy masz pojęcie”, „u was ekipy nie wiedza do czego służy”, „na budowaniu sie nie znasz”, „mi nie musisz mówić co to…”, „mi nie musisz tłumaczyć do czego on służy i jak sie go używa!!” (tu najlepsze są te wykrzykniki) to żenada. To wszystko niestety Twoje słowa zawarte w tym wątku. Czy to krzyk rozpaczy pt. „haaalo, jestem tu, czy ktoś mnie widzi, zauważcie mnie”. A może kompleksy z pracy. W psychologii funkcjonuje taka teoria (niestety udowodniona), że jak ktoś ma niskie poczucie własnej wartości to w każdej sytuacji (nawet jak nie jest atakowany) pomniejsza innych by samemu sobie wydać się lepszym, mądrzejszym, doskonalszym. Innymi słowy czepia się. Jak to się ma do Ciebie i Twoich wypowiedzi … bez komentarza. I dalej jazda:„po prostu to sie wie ,jakoś tak mi sie udało za wibrować tysiące metrów sześciennych betonu…” (zachowałem pisownię oryginalną), „Widocznie ty nie miałeś nigdy wibratora w rekach”. I najlepsze na koniec „są pewne objawy których ty i tak nie zrozumiesz”. To Twoje słowa. Daruj forumowiczu drogi ale takiego przemądrzałka jak Ty to rzadko raczej spotkać. I może dobrze bo jak mówi przysłowie „krowa która dużo muczy mało mleka daje”. Tym ostatnim stwierdzeniem przebiłeś wszystkich chwalipiętów. Dodam, że nie wszystkie stwierdzenia były kierowane do mnie bo w porę wycofałem się z jałowej wymiany inwektyw. U ciebie te ciskane inwektywy zakrawają na pewien syndrom pewnej choroby - może jakaś mała mania wielkości. Co najważniejsze w Twoich wypowiedziach nie pojawiła się żadna absolutnie żadna wypowiedź na temat „DUŻA ROZPIĘTOŚĆ STROPU TERRIVA – JAKE WADY”. Chłopie – to jest temat wątku. To, ze masz „na stanie” wibrator i go używasz przyjąłem już do wiadomości. Jak jesteś specjalistą od lania betonu a nie lania wody to doradź uczciwie forumowiczowi „STUKPUK”’owi w kwestii „dużej rozpiętości stropu”.. Ja może i jestem „wykształciuchem” ale poradziłem sobie z budową i piszę o własnych doświadczeniach z dużym stropem, który mnie nie przerósł. Sorry ale przecież jak Ty budujesz stadiony… więc co nam pikusiom wypowiadać się skoro my tylko domy.
    Co do tej „pilnej obserwacji”, o której pisałem, to była to raczej zbyt subtelna aluzja dla Ciebie bo nie wyczułeś sarkazmu. A szkoda.
    To, że potrafisz bagatelizować i obrażać innych to już wiemy. Nikt nas forumowiczów nie widzi więc pewnie różne rzeczy pewni ludzie piszą na forum. Ciekaw jestem kim jesteś w tej firmie, która ma na stanie wibrator. Pewnie właścicielem albo co najmniej majstrem. Jesli nie - wszytsko przed Tobą.
    No rozumiem, ze nie będziesz się zniżał do rozmów na tym poziomie. I bardzo dobrze bo tacy forumowicze jak Ty należą do drażniących.

    Wibruj stary, wibruj dalej. Tysiące, przepraszam – miliony kubików betonu przed Tobą. Powodzenia.
    Aha. Jeśli nie rozumiesz tekstu pisanego to zawsze możesz do niego wrócić. To się odnosi do Twoich komentarzy odnośnie mojego postu. Po prostu przeczytaj jeszcze raz.

    Pozdrawiam

    aresior

  20. #20

    Domyślnie

    facet wyluzuj trochę
    nie uważam sie za wszystko wiedzącego , jeśli zdążyło ci sie poczytać jakiś mój post to zapewne wiesz że 75% postów to były zapytania z mojej strony, do was.
    Więc chyba wszystkiego jeszcze nie wiem, a poza tym nie uznaję czegoś takiego jak wszystkowiedzący ,ponieważ każdy ma swoje rację i uważa ze tak lepiej a nie inaczej ,a skąd ja to mam niby wiedzieć.
    Jeśli moja wypowiedz na temat wibratora cię uraziła to bardzo przepraszam, nie oburzaj sie tak, głównie to była wymiana zdań z brzozą a nie z tobą.

    Jeśli chodzi o moją prywatne życie to cię powinno g...o obchodzić, jeśli chodzi o to co przede mną to oby jak najmniej takich ludzi jak ty! a już na pewno z "oklachomy" jesteś z opola to zapewne wiesz co to znaczy, zapewne jeździsz
    samochodoma i palisz węgloma itd.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony