dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Temat: Przepisy dotyczace ogrodzenia dzialki

Domyślnie Przepisy dotyczace ogrodzenia dzialki

Chcemy budowac ogrodzenie. Sasiadka twierdzi, ze musimy cofnac sie 60cm na naszej dzialce, poniewaz nasza dzialka sasiaduje z polem uprawnym (tzn. dzialka ma status budowlanej, ale oni ja uprawiaja) i taki jest przepis. Gdzie moge ten przepis znalezc?

I druga sprawa. Jesli nawet ten przepis jest, to czy on dotyczy dzialki rolnej czy tez dzialki budowlanej, ktora ''uprawiaja' sasiedzi?

Z sasiadka mamy troche klopotow i dlatego aby z nia rozmawiac musze miec mocne argumenty , dlatego bedzie wdzieczna za pomoc .

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2766

Domyślnie

Wiesz gdzie sie kończy Twoja działka ? No to super - do tego miejsca możesz grodzić (w granicy) - przykro mieć sąsaidów, którzy lubią mówic co możesz na swojej działce a czego nie możesz...

z netu:

Jesli chodzi o warunki techniczne to znajdziesz je w Rozporzadzeniu Ministra Gosp. "w sprawie warunkow technicznych, jakim powinny odpowiadac budynki i ich usytowanie" Dz.U. nr75 poz. 690 z dn. 12.06.2002r.
    Zajrzyj tez do "Prawa Budowlanego". Wszystko w internecie na www.bap.lex.pl
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Stefkowa Aukcja
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

3. Co zrobić, by zmienić niekorzystne ustalenia planu zagospodarowania przestrzennego? Nie będzie podwyżki podatku od nieruchomości od garaży Altana: czy budowa altanki ogrodowej wymaga pozwolenia czy zgłoszenia? Ułatwienia w odrolnieniu gruntów: prezydent nie podpisał nowelizacji ustawy
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    2766
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Stefkowa Aukcja
    Nalewki - nowe hobby

Domyślnie Re: Przepisy dotyczace ogrodzenia dzialki

Cytat Napisał anetta_p
    Chcemy budowac ogrodzenie. Sasiadka twierdzi, ze musimy cofnac sie 60cm na naszej dzialce, poniewaz nasza dzialka sasiaduje z polem uprawnym (tzn. dzialka ma status budowlanej, ale oni ja uprawiaja) i taki jest przepis. Gdzie moge ten przepis znalezc?
    Nie ma i nie było takiego przepisu nigdy w historii ludzkości. Byłby on sprzeczny z istotą prawa własności.

Domyślnie

Jeżeli sąsiadka żąda czegoś takiego, to chyba ona powinna podac podstawę i powinno to być cos więcej niż "istnieje taki przepis".

2766

Domyślnie

Na drzewo Masz prawo ogrodzić własną działkę, byle nie wjeżdżać z ogrodzeniem na grunt sąsiada
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Stefkowa Aukcja
    Nalewki - nowe hobby

Domyślnie

może sąsiadce chodzi o zwyczajową miedzę pomiędzy działkami?
    Kiedyś w zwyczaju było zostawiać miedzę pomiędzy polami uprawnymi umożliwiającą przejazd na koniec pola i wydzieloną po połowie z obu sąsiadujących pól. Ale tego z przepisach raczej nie znajdziesz i grodź kochana po swoim, nie patrz na sąsiadkę

Domyślnie

skąd wy macie takich sąsiadów ? zgroza.. rzeczywiście na drzewo ją wsadzic

Domyślnie

Cytat Napisał .::ROBSON::.
    skąd wy macie takich sąsiadów ? zgroza.. rzeczywiście na drzewo ją wsadzic
    z zza płotu

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pi0tr

20

Domyślnie

a jak nazwisko sąsiadów... Kargul czy Pawlak??

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    58

Domyślnie

Widzicie, my to jesteśmy takie sieroty. Sąsiad rolnik o to samo nas poprosił. Jak byśmy sie ogrodzili w granicy, to z pół metra jego pola nie mogloby być uprawiane

Po paru latach, po naszej stronie ogrodzenia posadzilismy thuje /jakieś 60 sztuk, bo to długi kawałek/ co jakis czas brzozy, trochę wczesniej sad............... A tu okazuje się, że brzegiem naszej działki musi iść kolektor kanalizacyjny. Mógłby również ciąc naszą działkę z 2 innych stron, ale to w ogóle katastrofa dla nas byłaby okropna. Ponieważ ten kolektor jest dla nas, to.........
    No i sąsiad rolnik zza płotu nie ma nic przeciwko, aby puścili ten kolektor w granicy, co oznacza, że rozkopią te nasze 60cm i jego 60cm. I nasze ogrodzenie, i thuje i sad ocaleją.

pewnie i tak ta historia nie da wam to nic do myślenia

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar jabko
    201

Domyślnie

Majka jesteś niczym Salomon

Autorka w swej zawoalowanej wypowiedzi che wam przedstawić tę oto złotą myśl powiedzianą prostym chłopskim jezykiem
    ZRÓB SĄSIADOWI DOBRZE A KIEDYŚ ON ZROBI DOBRZE TOBIE
    Ogromnie lubię kobiety, zwłaszcza te piękne i uległe.
    Dzienik JABKA
    Komentarze

Domyślnie

Cytat Napisał jabko
    ZRÓB SĄSIADOWI DOBRZE A KIEDYŚ ON ZROBI DOBRZE TOBIE
    Doswiadczenie uczy, ze predzej sie "osmieli" i wejdzie na glowe ...
    Mieszkamy !!!

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar jabko
    201

Domyślnie

No nie wiem.
    Ja tam z sąsiadkami żyję dobrze

Od sąsiada miałem prąd, pozwalał trzymać betoniarkę chłopakom na jego podwórku, składowałem też u niego blachę miedzianą.
    Drugi sąsiad podpisał mi zgodę na przekopanie jego działki dzięki czemu przyłącze prądu miałem dużo szybciej.
    Z budowy nigdy nic mi nie zginęło

Teraz sprzedałem tanio pozostałe bloczki sąsiadowi a jeśli znajdzie się następny to pozyczę mu prąd.

Tacy już tu jesteśmy. Górale niskopienni
    Ogromnie lubię kobiety, zwłaszcza te piękne i uległe.
    Dzienik JABKA
    Komentarze

WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    szymono

Domyślnie

Mam kilka pytań:
    1)Jeżeli ogrodzenie nie sąsiaduje bezpośrednio z drogą, tylko jest oddzielone pasem zieleni to czy należy zgłaszać zamiar budowy staroście,
    2) Jeżeli ogrodzenie jest już wybudowane, planowane jest tylko jego przebudowanie ( domurowanie słupków, obicie podmórówki kamieniem), to czy to należy zgłosić staroście,
    3) Jeżlei ogrodzenie (działka) nie sąsiaduje z drogą, ulicą czy innym miejscem publicznym tylko z parkingiem, czy nalezy zgłaszać zamiar budowy staroście.
    Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia