dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie Przepisy dotyczace ogrodzenia dzialki

    Chcemy budowac ogrodzenie. Sasiadka twierdzi, ze musimy cofnac sie 60cm na naszej dzialce, poniewaz nasza dzialka sasiaduje z polem uprawnym (tzn. dzialka ma status budowlanej, ale oni ja uprawiaja) i taki jest przepis. Gdzie moge ten przepis znalezc?

    I druga sprawa. Jesli nawet ten przepis jest, to czy on dotyczy dzialki rolnej czy tez dzialki budowlanej, ktora ''uprawiaja' sasiedzi?

    Z sasiadka mamy troche klopotow i dlatego aby z nia rozmawiac musze miec mocne argumenty , dlatego bedzie wdzieczna za pomoc .

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Wiesz gdzie sie kończy Twoja działka ? No to super - do tego miejsca możesz grodzić (w granicy) - przykro mieć sąsaidów, którzy lubią mówic co możesz na swojej działce a czego nie możesz...

    z netu:

    Jesli chodzi o warunki techniczne to znajdziesz je w Rozporzadzeniu Ministra Gosp. "w sprawie warunkow technicznych, jakim powinny odpowiadac budynki i ich usytowanie" Dz.U. nr75 poz. 690 z dn. 12.06.2002r.
    Zajrzyj tez do "Prawa Budowlanego". Wszystko w internecie na www.bap.lex.pl
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  4. #4

    Domyślnie Re: Przepisy dotyczace ogrodzenia dzialki

    Cytat Napisał anetta_p
    Chcemy budowac ogrodzenie. Sasiadka twierdzi, ze musimy cofnac sie 60cm na naszej dzialce, poniewaz nasza dzialka sasiaduje z polem uprawnym (tzn. dzialka ma status budowlanej, ale oni ja uprawiaja) i taki jest przepis. Gdzie moge ten przepis znalezc?
    Nie ma i nie było takiego przepisu nigdy w historii ludzkości. Byłby on sprzeczny z istotą prawa własności.

  5. #5

    Domyślnie

    Jeżeli sąsiadka żąda czegoś takiego, to chyba ona powinna podac podstawę i powinno to być cos więcej niż "istnieje taki przepis".

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Na drzewo Masz prawo ogrodzić własną działkę, byle nie wjeżdżać z ogrodzeniem na grunt sąsiada
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  7. #7

    Domyślnie

    może sąsiadce chodzi o zwyczajową miedzę pomiędzy działkami?
    Kiedyś w zwyczaju było zostawiać miedzę pomiędzy polami uprawnymi umożliwiającą przejazd na koniec pola i wydzieloną po połowie z obu sąsiadujących pól. Ale tego z przepisach raczej nie znajdziesz i grodź kochana po swoim, nie patrz na sąsiadkę

  8. #8

    Domyślnie

    skąd wy macie takich sąsiadów ? zgroza.. rzeczywiście na drzewo ją wsadzic

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał .::ROBSON::.
    skąd wy macie takich sąsiadów ? zgroza.. rzeczywiście na drzewo ją wsadzic
    z zza płotu

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pi0tr

    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    242
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    a jak nazwisko sąsiadów... Kargul czy Pawlak??

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Widzicie, my to jesteśmy takie sieroty. Sąsiad rolnik o to samo nas poprosił. Jak byśmy sie ogrodzili w granicy, to z pół metra jego pola nie mogloby być uprawiane

    Po paru latach, po naszej stronie ogrodzenia posadzilismy thuje /jakieś 60 sztuk, bo to długi kawałek/ co jakis czas brzozy, trochę wczesniej sad............... A tu okazuje się, że brzegiem naszej działki musi iść kolektor kanalizacyjny. Mógłby również ciąc naszą działkę z 2 innych stron, ale to w ogóle katastrofa dla nas byłaby okropna. Ponieważ ten kolektor jest dla nas, to.........
    No i sąsiad rolnik zza płotu nie ma nic przeciwko, aby puścili ten kolektor w granicy, co oznacza, że rozkopią te nasze 60cm i jego 60cm. I nasze ogrodzenie, i thuje i sad ocaleją.

    pewnie i tak ta historia nie da wam to nic do myślenia

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar jabko
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    5.428
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    201

    Domyślnie

    Majka jesteś niczym Salomon

    Autorka w swej zawoalowanej wypowiedzi che wam przedstawić tę oto złotą myśl powiedzianą prostym chłopskim jezykiem
    ZRÓB SĄSIADOWI DOBRZE A KIEDYŚ ON ZROBI DOBRZE TOBIE
    Ogromnie lubię kobiety, zwłaszcza te piękne i uległe.
    Dzienik JABKA
    Komentarze

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał jabko
    ZRÓB SĄSIADOWI DOBRZE A KIEDYŚ ON ZROBI DOBRZE TOBIE
    Doswiadczenie uczy, ze predzej sie "osmieli" i wejdzie na glowe ...
    Mieszkamy !!!

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar jabko
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    5.428
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    201

    Domyślnie

    No nie wiem.
    Ja tam z sąsiadkami żyję dobrze

    Od sąsiada miałem prąd, pozwalał trzymać betoniarkę chłopakom na jego podwórku, składowałem też u niego blachę miedzianą.
    Drugi sąsiad podpisał mi zgodę na przekopanie jego działki dzięki czemu przyłącze prądu miałem dużo szybciej.
    Z budowy nigdy nic mi nie zginęło

    Teraz sprzedałem tanio pozostałe bloczki sąsiadowi a jeśli znajdzie się następny to pozyczę mu prąd.

    Tacy już tu jesteśmy. Górale niskopienni
    Ogromnie lubię kobiety, zwłaszcza te piękne i uległe.
    Dzienik JABKA
    Komentarze

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    szymono

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    1

    Domyślnie

    Mam kilka pytań:
    1)Jeżeli ogrodzenie nie sąsiaduje bezpośrednio z drogą, tylko jest oddzielone pasem zieleni to czy należy zgłaszać zamiar budowy staroście,
    2) Jeżeli ogrodzenie jest już wybudowane, planowane jest tylko jego przebudowanie ( domurowanie słupków, obicie podmórówki kamieniem), to czy to należy zgłosić staroście,
    3) Jeżlei ogrodzenie (działka) nie sąsiaduje z drogą, ulicą czy innym miejscem publicznym tylko z parkingiem, czy nalezy zgłaszać zamiar budowy staroście.
    Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony