dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 92
  1. #1

    Domyślnie Ile za elektryke w domu??

    Witam!

    Ile orientacyjnie moze kosztowac razem z materiałami położenie okablowania w domu ok 200 m2. Wiem ze podaję mało danych ale chciałbym znać tylko rząd wielkości. Więc prosiłbym was....podajcie ile płaciliście....

    Dzięki!

  2. #2

    Domyślnie

    111m+garaż20m elektryka +przyłącz od licznika ,tv. Telefon .kino domowe = robota 1800 + 2000 materiał (gniazdek nie żałowałem , wyłączniki "przechodowe")
    buduje "blanke" z arhipelagu
    ......wybudowałem ....................

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar vanderbobo
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    779
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał eisenberger
    111m+garaż20m elektryka +przyłącz od licznika ,tv. Telefon .kino domowe = robota 1800 + 2000 materiał (gniazdek nie żałowałem , wyłączniki "przechodowe")
    tanio jak barszcz, aż się wierzyć nie chce. szczególnie jeśli chodzi o materiały

  4. #4

    Domyślnie

    spokojnie..... materiały to tylko kable , puszki, pusta skrzynka ,rurki,gips, pare dni temu kupiłem kabel 25mb 4x10 =300zL do tego dojadą bezpieczniki itd....
    buduje "blanke" z arhipelagu
    ......wybudowałem ....................

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar vanderbobo
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    779
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    no tak ale przewody 1,5 x 3 to około 160zł za 100m, 2,5 x3 to już ponad 200zł za 100m, bezpieczniki, a nie mówię już o gniazdkach i włącznikach bo one są najaniej po 5-10zł za sztukę a takich sztuk może być i 100 w domu.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar K74
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    1.446
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    197

    Domyślnie

    u znajomych 6900 (materiał i robocizna)
    my będziemy płacić na dniach
    Oba domy po ok. 200 m2
    Kasia
    Dziennik: 1 2 3 4; Komentarze: 18

  7. #7

    Domyślnie

    ok 6000pln bez wyłączników
    to czego nie zrobiłeś,będzie zawsze ważniejsze od tego,co zrobiłeś.....

  8. #8

    Domyślnie

    a jak robili wam ofertę to na całośc czy od punktu??

    a jezeli od punktu to ile za jeden??

  9. #9

    Domyślnie

    u nas 160 m2 bez garazu - też około 6000 zł (same gniazdka ok 1000 zł), ale nie żałowaliśmy sobie
    Puszki mamy montowane pod wyłącznikami a nie pod sufitem (estetyczne i wygodne dla elektryka)
    Pozdrawiam

  10. #10

    Domyślnie

    Dom 132 m2 + piwnica + garaz . robil mi ofertę na całośc ile chcem
    gniazdek,lamp,internet,sat, tel,alarm,oswietlenie na zewnatrz,i co tylko chcem ...
    robocizna 3500zl + materjal (?) duzo ..? cena wydaje sie normalna .

  11. #11

    Domyślnie

    Dom ok. 200mkw,materiały 4000+3000 robocizna.Alarm +tV+telefon+światło+kontakty+tymczasowe przyłącze .Cena 15 pln za punkt,wykonanie perfekt,cena z wczoraj.
    Pozdrawiam

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał monument
    Dom ok. 200mkw,materiały 4000+3000 robocizna.Alarm +tV+telefon+światło+kontakty+tymczasowe przyłącze .Cena 15 pln za punkt,wykonanie perfekt,cena z wczoraj.
    Pozdrawiam

    15 zł za puntk z materiałem?

  13. #13

    Domyślnie

    oczywiście robocizna 15pln

  14. #14

    Domyślnie

    U nas 250 punktów po 25 zł za punkt, parę kilometrów kabli, tv, sat, sieć komputerowa, instalacja domofonowa, kamery, każdy velux oprądowany. Na razie 11 tys(za wszystko). Do tego dojdzie tablica (100 pól) jakieś 5 tys(całość). Czyli wyjdzie jakieś 16 tys wszystko.
    Dom 200 m kw. Punktów trochę jest, bo oświetlenie będzie na przekaźnikach bistabilnych-a ta fanaberia kosztuje z robocizną jakieś 5-6 tys zł dodatkowo.
    Pozdrawiam Petronek, już z nowego domku.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał monument
    Dom ok. 200mkw,materiały 4000+3000 robocizna.Alarm +tV+telefon+światło+kontakty+tymczasowe przyłącze .Cena 15 pln za punkt,wykonanie perfekt,cena z wczoraj.
    Co to znaczy "15 pln za punkt" i co konkretnie nazywasz punktem? Koszt materialow tez wydaje sie podejrzanie niski. Na czym ten czlowiek oszczedzil? Ile czasu pracowal? Czy robil sam czy pracowalo z nim kilka osob? Skad wiesz, ze wykonanie jest "perfekt"? Jak gotowa instalacja zostala sprawdzona? Ile masz przepieciowek i roznicowek, ile obwodow na caly dom? Co obejmuje "tymczasowe przylacze"?
    best regards

  16. #16

    Domyślnie

    Kakaowy czuję że się czepiasz ,ale spróbuję Cię oświecić
    1.punkt czyli kropka
    2.ukradł z hutrowni
    3.Na jedzeniu i piciu
    4.cztery razy po dwa razy
    5.cały sztab ludzi
    6.bo ja mam wszystko perfekt
    7.włożyłem dwa palce do gniazdka
    8.bez liku
    9.tymczasowo przyłączyłem się do wątku
    Myślę że osiągnąłeś z 1000 watt
    pozdrawiam

  17. #17

    Domyślnie

    Nie czepiam sie, po prostu pytam, bo jeszcze nie spotkałem sie z tym, żeby ktoś dobrze zrobił instalacje elektryczną za takie pieniądze. A za to wiele razy trzeba było po takich 'fachowcach' poprawiać Dlatego właśnie pytam. Jeśli nie chcesz pisać tu na forum, to napisz mi na PW.
    best regards

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1971KJ
    Dom 132 m2 + piwnica + garaz . robil mi ofertę na całośc ile chcem
    gniazdek,lamp,internet,sat, tel,alarm,oswietlenie na zewnatrz,i co tylko chcem ...
    robocizna 3500zl + materjal (?) duzo ..? cena wydaje sie normalna .
    Witam,

    poszukuję teraz elektryka, buduję w okolicach Sobótki, może mozesz polecić mi Twojego? Ile wyniosła Cię w końcu instalacja el. (materiały/robocizna)

  19. #19

    Domyślnie

    Tanio-drogo.
    A nikt nie patrzy GDZIE jest robione. Wiadomo przeciez ze w Wawie wezmie wiecej niz w jakiejsc d.upie z przeproszenie.
    Ja za elektryke 133 metry zaplacilam sumie 3 tysiace (ale ja mieszkam w du.pie )
    Tu jest mi cieplo, tu jest mi dobrze i tu bede sie rozmnazac

    chatka z bali

  20. #20
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    masakra

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    1

    Domyślnie

    to ciekawe ze sa jeszcze miejsca gdzie elektryk bierze 15zl za punkt. ja placilem 25 zl za punkt. mnie instalacja kosztowala prawie 45000 ale to ma byc inteligentny dom.

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony