dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 92
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał masakra
    ......... mnie instalacja kosztowala prawie 45000 ........
    chcialoby sie zartobliwie powiedziac:

    masakra

    kolega ma rowniez inteligentny dom

    samo sie swiatlo zapala jak wchodzi do pokoju ale tylko wieczorem, zakrecaja sie grzejniki jak otworzy okno i jakies tam inne pierdoly

    kosztowalo go to duuuuuuuuzo mniej z tym ze sam wszystko sobie robil gdyz zna sie na tym - elektronik z praktyka
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał masakra
    to ciekawe ze sa jeszcze miejsca gdzie elektryk bierze 15zl za punkt. ja placilem 25 zl za punkt.
    Wiesz - punkt punktowi nie równy. Może w tym przypadku za punkt rozumiany jest sam włącznik a jako drugi punkt już żarówka, którą będzie ten włącznik włączał. I w prosty sposób robi nam się już 30zł za proste włączanie lampy. A co dopiero, gdy mamy wyłączniki schodowe i krzyżowe.
    Dodatkowo jeżeli gniazdko elektryczne ma być podwójne to może są to dwa niezależne punkty i już masz znowu 30zł.
    Dyskusja na temat definicji "punktu" już gdzieś się tutaj toczyła.

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrulex
    Cytat Napisał masakra
    ......... mnie instalacja kosztowala prawie 45000 ........
    chcialoby sie zartobliwie powiedziac:
    masakra
    kolega ma rowniez inteligentny dom
    samo sie swiatlo zapala jak wchodzi do pokoju ale tylko wieczorem, zakrecaja sie grzejniki jak otworzy okno i jakies tam inne pierdoly
    kosztowalo go to duuuuuuuuzo mniej z tym ze sam wszystko sobie robil gdyz zna sie na tym - elektronik z praktyka
    Mając takie podejście, to mnie położenie instalacji tele-informatycznych, też będzie kosztowało duuuzo mniej niż statystycznego inwestora, bo będzie kładzione własnymi rączkami. W tym przypadku można jedynie porównywać ceny materiałów, co przy różnych możliwych rozwiązaniach i tak może nie być miarodajne.

    Elektryka jeszcze przede mna... ale mam płacić 35zł za punkt rozumiany jako włącznik i światełko lub gniazdko.
    Zbyt inteligentnego domu na szczęscie nie potrzebuję więc "naddatek" kasy pójdzie zapewne na wykończeniówke.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał kakaowy
    Nie czepiam sie, po prostu pytam, bo jeszcze nie spotkałem sie z tym, żeby ktoś dobrze zrobił instalacje elektryczną za takie pieniądze.
    u mnie zrobil.
    za niewiele wiecej. w cenie papierologia.
    i na pewno jest OK, pan z branzy, uznany fachowiec. potwierdzone pomiarami.

  5. #25
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacekp71
    Cytat Napisał kakaowy
    Nie czepiam sie, po prostu pytam, bo jeszcze nie spotkałem sie z tym, żeby ktoś dobrze zrobił instalacje elektryczną za takie pieniądze.
    u mnie zrobil.
    za niewiele wiecej. w cenie papierologia.
    i na pewno jest OK, pan z branzy, uznany fachowiec. potwierdzone pomiarami.
    ja pisac nie bede bo mam ojcca fachure elektrycznego z wyksztalcenia, zamilowania i papierow

    mnie kosztowalo tylko tyle co materialy a pomysly mielismy takie ze trzeba bylo dokupic z 300m kabla do zakladanego limitu 3x1,5

    trzeba jeszcze dokupic bo przypomnialo sie gniazdko na tarasie wlaczane osobnym bezpiecznikiem, oswietlenie w podbitce oraz na skraj dachu do oswietlen swiatecznych

    ciekawe czy "normalny" elektryk za punkt policzy 2 wlaczniki swiatla do pokoju czy lazienki, 1 "normalny" a 2 nizej dla malego dziecka

    niedawono wymyslilem dodatkowe oswietlenie w gornej lazience o nazwie "gwiażdziste niebo" oraz podswietlane wewnetrznie luksfery w jednej scianie pod prysznicem
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1971KJ
    Dom 132 m2 + piwnica + garaz . robil mi ofertę na całośc ile chcem
    gniazdek,lamp,internet,sat, tel,alarm,oswietlenie na zewnatrz,i co tylko chcem ...
    robocizna 3500zl + materjal (?) duzo ..? cena wydaje sie normalna .
    Czy możecie podać namiary na tego elektryka? Szukam kogoś na początek stycznia, dom w okolicach Sobótki.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał masakra
    to ciekawe ze sa jeszcze miejsca gdzie elektryk bierze 15zl za punkt. ja placilem 25 zl za punkt. mnie instalacja kosztowala prawie 45000 ale to ma byc inteligentny dom.
    Ile poszło ci kabli i jakiego rodzaju ?

  8. #28
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrulex
    ..........
    niedawono wymyslilem dodatkowe oswietlenie w gornej lazience o nazwie "gwiażdziste niebo" oraz podswietlane wewnetrznie luksfery w jednej scianie pod prysznicem
    dodam tylko jeszcze za samej poltorowki 3x1,5 poszlo ponad 600m, do tego grubsze tematy, sporo linki, glosnikowego oraz cienkie 4 zylowe do sterowania, alarmu i telefonow

    u nas przewodow z pewnoscia ponad 1km choc jak ktos wyskoczy z iloscia na inteligentny budenk to nasze 1km to mizeria
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  9. #29

    Domyślnie

    Matko jak to czytam to zastanawiam sie od kogo ja dostaje wyceny
    om 186m i ya sama robocizne jeden elektrzk chce 6000 a kolejny 9000 za sama elektryke.. nic nie udziwnialem mhhh Moze ktos zna normalna ekipe z ok Olsztyna

  10. #30

    Domyślnie

    Za robociznę 1500zł., za materiały w zależności od fantazji, od 2000zł w górę..

  11. #31

    Domyślnie

    A potem sie obudziłeś...
    best regards

  12. #32
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Slawek321

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam,

    Płaciłem trzy tygodnie temu, dom 150m2, internet, telefon, oświetlenie zewnętrzne, 60pln za punkt z materiałem 140 punktów + około 1000 za tablice rozdzialczą i 500 za podłączenie. suma 9900,00 pln. Kable już zatynkowane

  13. #33
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mobutu

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    386
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    51

    Domyślnie

    no to macie fajne ceny
    u nas to wyjdzie ok 15.000 zł (robocizna + materiał tj również 4 tablice)
    oświetlenie zewnętrzne i instalacja hi-fi w to wchodzi

  14. #34
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał mobutu
    no to macie fajne ceny
    u nas to wyjdzie ok 15.000 zł (robocizna + materiał tj również 4 tablice)
    oświetlenie zewnętrzne i instalacja hi-fi w to wchodzi
    czy oswietlenie zawnetrzne to tylko sam przewod za 1,59zł/metr czy moze juz z lampkami?

    co to znaczy instalacja hi-fi? kina domowego to raczej elektryk Ci nie zakupi. pewnie chodzi o przewod glosnikowy 2x1,5 za 2,59zł/metr i jego ulozenie
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  15. #35
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mobutu

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    386
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    51

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrulex
    Cytat Napisał mobutu
    no to macie fajne ceny
    u nas to wyjdzie ok 15.000 zł (robocizna + materiał tj również 4 tablice)
    oświetlenie zewnętrzne i instalacja hi-fi w to wchodzi
    czy oswietlenie zawnetrzne to tylko sam przewod za 1,59zł/metr czy moze juz z lampkami?

    co to znaczy instalacja hi-fi? kina domowego to raczej elektryk Ci nie zakupi. pewnie chodzi o przewod glosnikowy 2x1,5 za 2,59zł/metr i jego ulozenie
    tak i choinka
    (hi-fi - to oczywiście instalacja pod głośniki + tv i gnaiazdka tv w całym domu)

    taką zrobili mi wycenę i będę im ciął bo wydaje mi się że trochę przesadzili
    no chyba że nie?

  16. #36
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał mobutu
    taką zrobili mi wycenę i będę im ciął bo wydaje mi się że trochę przesadzili
    no chyba że nie?
    jak na moje to raczej sporo przesadzili, chyba ze dom ma z 400-500m i wszystkie materialy z gornej polki
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  17. #37

    Domyślnie

    Skąd możesz wiedzieć czy przesadzili, czy nie? Bedą 4 tablice rozdzielcze, policz same przepięciówki i różnicówki i już masz 1500 do przodu, choć można i za 400 zł. Przewód głośnikowy może być po 2,5 zł/mb albo po 8 zł/mb. Itp itd.
    best regards

  18. #38
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrulex
    Cytat Napisał mobutu
    taką zrobili mi wycenę i będę im ciął bo wydaje mi się że trochę przesadzili
    no chyba że nie?
    jak na moje to raczej sporo przesadzili, chyba ze dom ma z 400-500m i wszystkie materialy z gornej polki
    no wlasnie to napisalem

    ...... sporo przesadzili, chyba ze ...... materialy z gornej polki

    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  19. #39
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mobutu

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    386
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    51

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrulex
    Cytat Napisał piotrulex
    Cytat Napisał mobutu
    taką zrobili mi wycenę i będę im ciął bo wydaje mi się że trochę przesadzili
    no chyba że nie?
    jak na moje to raczej sporo przesadzili, chyba ze dom ma z 400-500m i wszystkie materialy z gornej polki
    no wlasnie to napisalem

    ...... sporo przesadzili, chyba ze ...... materialy z gornej polki

    już jestem po
    chcieli ode mnie uzyskać 20.000 zł tytułem zwrotu materiałów ale się im nie dałem wyceniłem po swojemu i wyszło 5.000

    "serdeczne" pozdrowienia dla "drukarzy" dziwnych WZek z hurtowni B...o z Łomianek

  20. #40

    Domyślnie

    u mnie 290m2 na trzech poziomach, piwnica/parter/poddasze, max 150 punktów , pewnie 130.

    wycena: 10.000 - 15.000 zł za robocizne i materiały /kable,puszki, 2 rozdzielnie, kable antenowe i tel./


    do tego 5000 za odgromówke - robocizna i materiały

    drogo?

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony