dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 6
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 118

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski
    To ma każdy piekarnik. Nie potrzeba żadnych funkcji.
    niby tak
    ale parowy piecze chleb uzywajac również pary
    i chkleb wychodzi wspaniały
    ostatnio z sąsiadami pieklismy chleb z tej samej mieszanki
    ja w swoim parowym piekarniku, oni w swoim zwykłym z termoobiegiem (tez siemens)
    wierzcie mi, różnica była spora
    Życie zaczyna sie po trzydziestce!

  2. #2

    Domyślnie

    W ikei pojawił się piekarnik z funkcją pary.Tzn można go stosować jako tradycyjny piekarnik a dodatkowo wykorzystać do gotowania potrawna parze.Nie ma jednak ani pyrolizy ani jakiegośsysytemu ułatwiajacego czyszczenie.Nie mam za bardzo miejsca na piekarnik parowy i tradycyjny i jeszcze mikrofalę.A co sądzicie o połączeniu mikrofala z funkcją gotowania na parze

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar josephine
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    1.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    301

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że żaden z piekarników parowych nie ama funkcji ułatwiających czyszczenie - przynajmniej te, które ja rozważałam.

  4. #4

    Domyślnie

    Ile blach na raz można wstawić do piekarnika kompaktowego z funkcją pary ?
    Jeżeli robię kurczaka, czy mogę dołożyć jeszcze blaszkę z kotletami do odgrzania ?
    Zastanawiam się czy kompaktowy, czy standardowa wielkość z funkcja pary.

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Ziunia

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    1

    Domyślnie Piekarnik z funkcją pary

    Kupiłam AEG B9820-5-m. Jest to pełnowymiarowy piekarnik z funkcją pary. Piecze rewelacyjnie. Ma mnóstwo automatycznych programów zarówno do pieczenia mięsa jak i ciast. Posiada termosondę, można w nim odczytać temperaturę z dokładnością do jednego stopnia. Czyści się go bez problemu.
    Ciasta są równo zrumienione ze wszystkich stron. Mięsa wychodzą bardzo soczyste. Fantastycznie piecze sie w nim chleb z dodatkiem pary.
    Długo się zastanawiałam jaki piekarnik kupić, sprawdzałam wszystkie możliwe instrukcje obsługi. Pod koniec na placu boju pozostały: Elektrolux EOB98000X, Siemens HB 360D.72 i AEG B9820-5-m. Wybrałam ten ostatni i jestem z niego bardzo zadowolona. Bardzo polecam !!!

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar MonikaC
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    7.704
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    367

    Domyślnie

    Podbijam temat bo właśńie zastanawiam się nad piekarnikiem z funkcją pary. Może jakieś nowe spostrzeżenia, uwagi???
    Z idiotą się nie dyskutuje - najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a potem wygra doświadczeniem
    DZIENNIK
    Komentarze

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar lady in red
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    1.466

    Domyślnie

    Ja chyba kupię Elektroluxa -EOB96000 X - mogę go kupić bez Vat-u.Może ktoś ma,użytkuje.Jakieś spostrzeżenia dotyczące tego modelu?
    Nie wiem czy ja wykańczam dom -czy on mnie ?

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie

    Monika
    ja bym wybrała zwykły gdybym musiała się zdecydować ten albo ten. zwłaszcza że 'zwykły' mam kombi i jest naprawdę świetny. nie wyobrażam sobie nie mieć piekarnika w domu. a parowar zawsze można dokupić. jednak zwykłego używamy dużo częściej mimo że uwielbiamy ryby na parze

    P.S. do mojego kurdupla zmieściła sie zarówno kaczka w brytfance jak i blacha z jabłkami (to a propos odgrzewania kotletów )

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar MonikaC
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    7.704
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    367

    Domyślnie

    Efilo ja nie biorę pod uwagę piekarnika typowo parowego bo to dla mnie bez sensu ale taki 2w1 czyli zwykły z funkcją parowego.
    Z idiotą się nie dyskutuje - najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a potem wygra doświadczeniem
    DZIENNIK
    Komentarze

  10. #10

    Domyślnie

    Piekarnika z funkcja pary (do gotowania na parze) nie potrzebowalismy, poniewaz swietnie nam sluzy do tego wielopoziomowy parowar, natomiast mam piekarnik z funkcja hydroBaking, ktora jest bardzo przydatna do pieczenia chleb, wypiekow drozdzowych, muffin czy biszkoptow. Z doswiadczenia moge powiedziec, ze ta funkcja spisuje sie doskonale i rzeczywiscie jest roznica w pieczeniu tych ciast z hydroBaking a bez.
    When the going gets tough, the tough get going.
    The best is yet to come ...

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    noira

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    wrocław
    Posty
    100

    Domyślnie

    Mam piekarnik z funkcją pary od około 8 lat, do nowego domu też już czeka kolejny. Jestem bardzo zadowolona, gotuję w nim na parze, jak i piekę mięsa z "nawilżaniem " . Jak dla mnie rewelacja.

  12. #12

    Domyślnie

    Noira - jaki konkretnie model teraz kupujesz? ewentualnie jakie rozważałaś.

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    noira

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    wrocław
    Posty
    100

    Domyślnie

    Już stoi kupiony i czeka na koniec remontu AEG BS9304401M. Mam nadzieję, że się sprawdzi równie dobrze jak mój stary Electrolux.
    Czym się kierowałam? Chyba najbardziej tym, że jestem zadowolona z obecnego, a AEG i Electrolux to jedna grupa.

  14. #14

    Domyślnie

    AEG wychodzi nietanio, z 7 tys.
    Elektrolux EOB98000X około 3400

    Noira, przy jakiej funkcji "pieczenia" w obecnym Elektroluxie uzyskujesz efekt gotowania na parze? Na stronie Elektroluxa widzę w tej chwili dwa modele:

    EOB98000X - ogrzewanie dolne|termoobieg|termoobieg (wilgotny)|termoobieg (LTC)|termoobieg + ogrzewanie dolne|termoobieg + para (25/75)|termoobieg + para (50/50)|nawiew powietrza + para (100)|grill|ogrzewanie górne + dolne|ogrzewanie górne + grill|

    EOB96001X -
    Funkcje piekarnika: ogrzewanie dolne|rozmrażanie|dwuobwodowy grill|nawiew powietrza + grill|termoobieg|termoobieg + ogrzewanie dolne|termoobieg + para|grill|oświetlenie|ogrzewanie górne|ogrzewanie górne + dolne

    Czy w obydwu modelach "ugotuję na parze" czy tylko w tym pierwszym?

    pozdrawiam

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    noira

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    wrocław
    Posty
    100

    Domyślnie

    Akurat ten piekarnik z AEG to najwyższy z najnowszych modeli tej firmy, stąd ta cena. Kupiłam korzystniej, bo mam sprzęt po pokazowy z rynku niemieckiego. Ale poprzedni model jest w niższej cenie na bank.
    Obecny electrolux to model EOB998X , pewnie od dawna już nieprodukowany, ma funkcję gotowania na parze, pieczenie parowe, termoobieg, pieczenie pizzy, turbogrill, suszenie i gotowanie w niskiej temp. 80-120 stopni.
    Co do wymienionych przez Ciebie piekarników, to na 100% nie jestem wywnioskować z opisu. W pierwszym na bank ugotujesz, co do drugiego nie jestem pewna, choć gotowanie w niskiej temperaturze ma wymienione w funkcjach, a i wlew na wodę w panelu ma, wiec wszystko świadczy za tym, że ugotujesz.
    Jak na moje oko to po prostu ten pierwszy ma więcej kombinacji procentowych pary z termoobiegiem.

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    noira

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    wrocław
    Posty
    100

    Domyślnie

    Nie jestem pewna, bo jest wymieniona funkcja gotowania w niskiej temperaturze. Może ktoś mądrzejszy się wypowie.
    Cenią się, nie da się ukryć , ale jeśli się często gotuje na parze to warto. Ja sobie chwalę to rozwiązanie.

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    noira

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    wrocław
    Posty
    100

    Domyślnie

    Skoro Ci nie przeszkadza taka forma to ok. Ale proponowała bym przejechać się do sklepu i zobaczyć na własne oczy ten pojemnik. Głównie o jego pakowność mi chodzi

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    noira

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    wrocław
    Posty
    100

    Domyślnie

    W tym wypadku nie pomogę, znam tylko typowy piekarnik z funkcją pary, nie mam pojecia jak się sprawuje taki z naczyniem. Może ktoś tutaj jeszcze zajrzy i się wypowie

  19. #19
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dwiemuchy
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    668
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Ja kupiłem tego Samsunga (trochę się naszukałem). Ogólne wrażenia bardzo fajne - w porównaniu z Electroluxem nie trzeba się bawić w gumowe węże - wlewa się wodę do szufladki, a po zmontowaniu taca do gotowania na parze (to właściwie trzyczęściowy zestaw spód - sitko - pokrywa) ma wystającą rurkę która trafia w otwór w tylnej ścianie piekarnika i po kilku minutach wszystko pięknie się gotuje. Do tego - jak to w Samsungach - można na dole gotować rybę na parze, a na górze piec ćwiartki ziemniaków.

  20. #20

    Domyślnie

    dwiemuchy jaki masz model? ile zaplaciles?
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

Strona 4 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony