dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 354 z 616
Pokaż wyniki od 7.061 do 7.080 z 12315
  1. #7061

    Domyślnie

    witam. mam pytanie odnosnie szlufowania polaczen gipsowych przy plytach. mianowicie zakupilem zyrafe i zastanawiam sie nad kupnem odkurzacza uniwersalnego na sucho i mokro karcher wd 3200. co sadzicie o tym polaczeniu? da rade? moze ktos uzywal lub uzyea tego odkurzacza? dodam iz do szlifowania mam domek o pow. ok. 140 mk.

  2. #7062
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał michalmaciej_1984 Zobacz post
    witam. mam pytanie odnosnie szlufowania polaczen gipsowych przy plytach. mianowicie zakupilem zyrafe i zastanawiam sie nad kupnem odkurzacza uniwersalnego na sucho i mokro karcher wd 3200. co sadzicie o tym polaczeniu? da rade? moze ktos uzywal lub uzyea tego odkurzacza? dodam iz do szlifowania mam domek o pow. ok. 140 mk.
    Rewelacji nie będzie.... nie licz że żyrafę przyssie do sufitu tak że zawiśnie - nie ten przedział cenowy. Trochę zakurzysz ale to budowa a nie zamieszkane pomieszczenia. Jednym słowem - da radę ale szału nie będzie.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  3. #7063

    Domyślnie

    o to mi wlasnie chodzilo. niewiesz moze czy powinno sie stosowac jakies dodatkowe filtry? dzieki za odpowiedzz. bedzie pomocna w deecyzji

  4. #7064
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał michalmaciej_1984 Zobacz post
    o to mi wlasnie chodzilo. niewiesz moze czy powinno sie stosowac jakies dodatkowe filtry? dzieki za odpowiedzz. bedzie pomocna w deecyzji
    Mam też podobny odkurzacz. Wszystkie możliwe filtry usunąłem. Zostawiłem tylko worek (wielokrotnego użytku) by zmaksymalizować siłę ssania. Większość (wszystkie?) odkurzaczy przemysłowych ma chłodzenie silnika powietrzem zewnętrznym a nie tak jak domowe "przez rurę" więc jeśli coś przeleci to nie zaszkodzi silnikowi. Ja do swojego dokupiłem długą rurę -6m. Można kupić na metry w serwisach - mi się udało 5 lat temu i do dziś służy.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  5. #7065
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafał2011 Zobacz post
    (...)

    Jeżeli spoinujemy na taśmach sheetrock, nie nacinamy fazy, więc nie ma co gruntować.
    ...a jeśli spoinujemy Vario to nie używamy żadnych taśm! Tak jest napisane na worku!!!



    UWAGA! Prawda ale na stabilnych podłożach a zabudowy poddaszy i ścianki na profilach do takich nie należą - czego dużo "fachowców" już nie doczytało a efekt widziałem w grudniu...żadnej taśmy nie dali... żal było patrzeć... ale pocieszenie: idzie ciepło i specjaliści od wszelkiej wykończeniówki wracają do betoniarek, smołować dachy itp. prac.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  6. #7066

    Domyślnie

    Witam,
    Mam jeszcze krótkie pytanko - czy jest jakaś wyższość wełny Isover nad Ursa lub odwrotnie? Mam dwie propozycje i podzielone zdania, więc może ktoś z was doradzi.
    Jeszcze pytanko odnośnie wyboru wkrętarki - wiem że powinna być solidna bo wkręcania będzie sporo. Widziałem taką Bosh za dwieście parę PLN w Castoramie, moment 15 NM - starczy? Czy może mocniejszą lub inną?

  7. #7067

    Domyślnie

    dzieki rom-kon za odpowiedzi

  8. #7068

    Domyślnie

    Hej,
    Ja jeszcze w temacie wyższości płyt jednych nad drugimi. Jak na razie Rigips wysunął się na prowadzenie bo ma płyty z zfazowanymi 4ma krawędziami (4PRO).
    Robiliście już na tym? Dobre to to? Jest na jutubie filmik z którego wynika, że szybciej się robi.
    Dzięki i pozdro

    ps.
    i jeszcze jedno, co to za taśma dookoła pomieszczenia? i czy to jest ta taśma poślizgowa?
    Jakiej używacie na co dzień?
    https://www.youtube.com/watch?v=Ilv9V0UjpNM
    Ostatnio edytowane przez pedronx ; 08-03-2013 o 17:16
    216m2 + garaż | pełne piętro | wszędzie ogrzewanie podłogowe, w łazienkach dodatkowo grzejniki | gaz miejski | ściany Silka + 30cm styro grafit | płyta fundamentowa + 30cm styroduru | poddasze 40cm celulozy Isofloc | okna Internorm + ciepły montaż + kotwy | kocioł Immergas Victrix 24kw + 160l zasobnik | zapotrzebowanie na ciepło 12kw (45kw/m2 a) | w planach: rekuperator [edit: jangaz i brink odpadły] Thessla Green AirPack 600;

  9. #7069
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał olo7olo Zobacz post
    Witam,
    Mam jeszcze krótkie pytanko - czy jest jakaś wyższość wełny Isover nad Ursa lub odwrotnie? Mam dwie propozycje i podzielone zdania, więc może ktoś z was doradzi.
    Jeszcze pytanko odnośnie wyboru wkrętarki - wiem że powinna być solidna bo wkręcania będzie sporo. Widziałem taką Bosh za dwieście parę PLN w Castoramie, moment 15 NM - starczy? Czy może mocniejszą lub inną?
    Osobiście wolę Isover ale to może być tylko moje subiektywne odczucie.

    Wkrętarka do płyt nie potrzebuje mocy tylko obrotów. Najlepsza 2-biegowa. 1-bieg do przykręcania grzybków a 2-bieg do płyt. 2-bieg min. (absolutne minimum) 1200obrotów/min. 15Nm wystarczy. W lirojku są teraz takie żółte z 2 aku (litowe) za 200zł
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  10. #7070
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał pedronx Zobacz post
    Hej,
    Ja jeszcze w temacie wyższości płyt jednych nad drugimi. Jak na razie Rigips wysunął się na prowadzenie bo ma płyty z zfazowanymi 4ma krawędziami (4PRO).
    Robiliście już na tym? Dobre to to? Jest na jutubie filmik z którego wynika, że szybciej się robi.
    Dzięki i pozdro

    ps.
    i jeszcze jedno, co to za taśma dookoła pomieszczenia? i czy to jest ta taśma poślizgowa?
    Jakiej używacie na co dzień?
    https://www.youtube.com/watch?v=Ilv9V0UjpNM
    Taśma separacyjna (ślizgowa) idzie na ścianę jeszcze przed foliowaniem i płytowaniem a na płytę przy krawędzi ze ścianą daje się taśmę spoinową - do narożnika ale nie wywinięta na ścianę.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  11. #7071

    Domyślnie

    Dzięki Wodzu!
    A jakiej taśmy używasz w roli ślizgowej (nazwa, producent)?
    Dzięki
    216m2 + garaż | pełne piętro | wszędzie ogrzewanie podłogowe, w łazienkach dodatkowo grzejniki | gaz miejski | ściany Silka + 30cm styro grafit | płyta fundamentowa + 30cm styroduru | poddasze 40cm celulozy Isofloc | okna Internorm + ciepły montaż + kotwy | kocioł Immergas Victrix 24kw + 160l zasobnik | zapotrzebowanie na ciepło 12kw (45kw/m2 a) | w planach: rekuperator [edit: jangaz i brink odpadły] Thessla Green AirPack 600;

  12. #7072

    Domyślnie

    I jeszcze jedno: czy jest jakaś różnica w pracy z płytą 120x200 a 120x260? Na pierwszy rzut oka to mniej szpachlowania, ale też chyba więcej odpadu. Co sądzicie?
    Pozdro
    216m2 + garaż | pełne piętro | wszędzie ogrzewanie podłogowe, w łazienkach dodatkowo grzejniki | gaz miejski | ściany Silka + 30cm styro grafit | płyta fundamentowa + 30cm styroduru | poddasze 40cm celulozy Isofloc | okna Internorm + ciepły montaż + kotwy | kocioł Immergas Victrix 24kw + 160l zasobnik | zapotrzebowanie na ciepło 12kw (45kw/m2 a) | w planach: rekuperator [edit: jangaz i brink odpadły] Thessla Green AirPack 600;

  13. #7073

    Domyślnie

    czy jest jakaś różnica w pracy z płytą 120x200 a 120x260?
    Wszystko zależy jakie masz pomieszczenie

  14. #7074
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał pedronx Zobacz post
    Dzięki Wodzu!
    A jakiej taśmy używasz w roli ślizgowej (nazwa, producent)?
    Dzięki
    Każda taśma która klei się do ściany i zapobiega przyklejeniu masy spoinowej do ściany. Może to być zwykła żółta papierowa, taśma PCV (karbowana) itp. Unikam taśmy pakowej bo zostawia klej na ścianie. Na tynkach cem-wap czasem trzeba przed przyklejeniem zagruntować pasek ściany gruntem - taśmy się nie chcą trzymać. Można zamiast gruntowania ściany tasmę delikatnie nakleić na profil UD i też trzyma.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  15. #7075
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał pedronx Zobacz post
    I jeszcze jedno: czy jest jakaś różnica w pracy z płytą 120x200 a 120x260? Na pierwszy rzut oka to mniej szpachlowania, ale też chyba więcej odpadu. Co sądzicie?
    Pozdro
    Moduł jest 40 lub 50cm więc przy płytach 2.6m jest odpad 10-20cm ale czasem przy skosach wystarczy jedna płyta i nie ma cięć.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  16. #7076

    Domyślnie

    Wodzu dziękuje ,nie wpadłem na to...

    Z innej beczki: garaż, ściana i sufit murowane - muszę dostawić przedściankę i sufit gk (ocieplenie). Co zrobić najpierw: sufit i do niego dojechać ścianą, czy na odwrót?
    Dzięki

  17. #7077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom-Kon Zobacz post
    Na krokwi koszowej mocujesz wieszaki trochę powyginane szczypcami , na ścianie wstępnie mocujesz UD (wstępnie np. na gwoździach) tniesz CD60 dłuższe o parę cm by swobodnie wychodziły poza koszową. Wpinasz w uchwyty i wsuwasz w UD. Teraz wystarczy poziomica, dłuższa łata (np. kawałek profila) i miara by właściwie ustawić UD na ścianie. Trzeba uważać na "śmigło" tzn. skręcenie - zwichrowanie powierzchni, płaszczyzna nie może się chylić do ziemi ani celować w niebo do tego przydaje się wcześniej wyznaczone poziomy na wszystkich ścianach za pomocą poziomicy wężowej (wasser waga) i barwionego sznurka. Bez tych poziomów nie zaczynam pracy z sufitami i skosami.
    ... i wracam do skosu...
    po "spoziomowaniu" skosu mocuje się UD do ściany mocuje resztę uchwytów do krokwi. Wystające profile CD60 poza koszową docina się szlifierką kątową po skosie (wyznaczonym np. łatą... sznurkiem...) i nasuwa profil UD. Z drugim skosem postępuje się identycznie... dobrze jak profile UD na koszowej zejdą się razem i można je połączyć np. wkrętami płytowanie to już standardowo... na krawędzi skosu daje się kątownik AL z rozwartym kątem...

    Rom-Kon zgodnie z twoją radą (jak powyżej) wykonałem obróbkę kosza.
    Tylko powiedz mi czy dobrze myślę bo sam już nie wiem. "Na krawędzi skosu" tzn masz na myśli miejsce gdzie schodzą się dwie płaszczyzny, tak? Mam tu profile UD nasunięte na CD, które się stykają. Między nimi mam wstawić wstawić ten kątownik AL, o którym piszesz?
    Analizując twoją wypowiedź, ja to odbieram tak, że ma on (ten kątownik) spiąć ze sobą dwie płaszczyzny zakończone profilami UD. No chyba że chodziło ci o wykończenie narożnika po płytowaniu. Jeśli tak to w takim razie powiedz w jaki sposób połączyć te dwa UD które się stykają, próbowałem skręcić pchełkami, ale one stykają się pod takim kątem że jest to niemożliwe.

    pozdr.

  18. #7078

    Domyślnie

    Dzięki za wcześniejszą poradę przykręcenie profila CD na murłacie aby zatrzymać wełnę na właściwym miejscu - działa!
    Teraz stoję przed montażem drugiej warstwy wełny 10cm i mam pytanie czy wieszaki grzybki wysunąć o 10 cm względem krokwi na grubość wełny, czy na 13cm - czyli wełna plus grubość profila. Jak jest poprawnie?

  19. #7079
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Fo_

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    314

    Domyślnie

    Przy 10cm izolacji pod krokwiami odsadzamy stelaż na 10cm.

  20. #7080

    Domyślnie

    ja mam trochę inną sprawę - mam już wełnę między krokwiami, teraz chcę dac 30 cm wełny (ROCKWOOL toprock w dwuch warstwach po 15 cm) między stelaż. Stelaż powieszony na wieszakach grzybkowych (zrobiłem z dwóch wieszaków jeden - znitowałem je ze sobą). Nie wiem w jaki sposób się wziąc za to ocieplenie - tzn jak będzie mi lepiej, lżej czy najpierw zrobic cały stelaż, następnie pomiedzy włożyc te dwie warstwy wełny, czy jakoś inaczej?

    WODZU - masz na to jakiś patent?

Strona 354 z 616

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony