dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 611 z 616
Pokaż wyniki od 12.201 do 12.220 z 12315
  1. #12201

    Domyślnie

    Ja tam się nie znam ale...

    Ad 1. IMHO można (ja, przy wiązarach, dawałem poprzeczki w płaszczyźnie a nie od spodu)

    Ad 2. Knauf ma to chyba w instrukcjach, jak pamiętam OK.

    Ad 3. lepiej na mijankę (ale nie wiem czy 4+3,5 / 3,5+4 będzie OK, czy nie lepiej np. 4+3,5 / 2+3,5+2), za blisko ściany raczej łączenia nie wskazane (też o tym piszą chyba)

    profile dawaj 0,6mm

  2. #12202
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Jungalski
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Gniezno
    Kod pocztowy
    62-200
    Posty
    77

    Domyślnie

    Dzięki za pomoc.
    Tak, tak, profile daje 0,6mm tyle tylko że cena Rigipsa w Wlkp torszke wysoka. Musze jeszcze popytać o Knaufa.

    Co do odp na 1 pytanie to źle je zadałem.
    Poprzeczki nie przybijam od spodu, tylko miedzy nimi.
    Tak jak na rysunku


  3. #12203

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jungalski Zobacz post
    Co do odp na 1 pytanie to źle je zadałem.
    Poprzeczki nie przybijam od spodu, tylko miedzy nimi.
    Tak jak na rysunku
    Ja tak dawałem ale deski (chyba 32mm, a może i 25mm) szer ca. 12-15cm na sztorc, długość max 90cm.

  4. #12204

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jungalski Zobacz post
    Cześć.
    Czy ktoś mógłby pomóc w poniższym problemie?

    Strop drewniany. Krokwie co 1m, przy czym w niektórych pomieszczeniach krokiew od ściany oddalona od 0,8m - 1m.
    Profil główny max 40 cm od ściany, profil nośny max 15 cm od ściany.
    Profil główny co 1m, profil nośny co 40 cm
    Wieszaki max 40 cm od ściany i co 80 cm.

    Pytanie 1: Jak mam zamontować wieszak 40 cm od ściany, skoro krokiew wypada od niej czasami 0,8m - 1m?
    Czy mogę pomiędzy krokwie przybić od spodu łatę, do której przymocuje wieszak? CZy może jest jakieś inne rozwiązanie?

    Pytanie 2: Chce zamocować profil główny poprzecznie do krokwi. Wtedy będę zmuszony dać wieszaki co 1m. Może być czy zrobić inaczej?

    Pytanie 3: Największe pomieszczenie jest 7,5m x 5m. Będę zmuszony połączyć profile zarówno główne jak i nośne. CZy profile główne mogą być połączone w tej samej lini czy na mijanke?

    Do moich pytań załączam rysunek "poglądowy"

    Między krokwie daje 15cm wełny
    Na stelażu będzie 2 x 15cm wełny.

    Z góry dziękuję za ewentualną pomoc.

    Możliwe, że to wideo Ci pomoże.
    https://youtu.be/zVa6Owp126Y

  5. #12205
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wwa997

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Krasowa
    Kod pocztowy
    24-154
    Posty
    35

    Domyślnie

    611 stron... przeczytałem 30 - odpadam na dzisiaj

    Może ktoś odpowie na dwa pytania?

    Mam dach kopertowy, na chwilę obecną nie mam nawet koncepcji na ściany działowe. Nie mam pojęcia jak to kiedyś zagospodaruje i tutaj pojawia się pytanie, czy jak teraz docieplę poddasze, zapłytuję to czy da się te ścianki z gk zrobić? Do czego one powinny być mocowane? Krowkie?


    Czy może na profile w których siedzi wełna:


    Pytanie drugie, w jaki sposób są(o ile) profile ud30, które znajdują się w koszach?

    Na koniec jeszcze jedna rzecz sięprzypomniała
    Jak układać wełnę nad jętkami? Pierwsza warstwa między krokwie a druga między jętki czy może do wysokości jętek układać między krokwiami, później wjechać między jętki a druga warstwa pod jętkami?
    Ostatnio edytowane przez wwa997 ; 25-06-2017 o 22:09

  6. #12206

    Domyślnie

    Ja bym przykręcił UW do podłogi i do profili CD sufitu i skosow ale nie bezpośrednio tylko przez płytę (po zaplytowaniu). Jak chcesz od razu szpachlować skosy/ sufity to musiałbyś zaznaczyć gdzie są.te profile.
    UD-ki w koszach i narożach nitowalem z sobą.
    Ja ukladalem wolne na przemian, czyli kolejno miedzy jętki sufitu, miedzy krokwie skosu, pod jetkami a na końcu pod krokwiami.
    Tez mam kopertowy i sporo z tym roboty było.
    Zaznaczam ze nie jestem fachowcem i może głupoty piszę, może ktos to potwierdzi lub naprostuje.
    Powierzchnia po podłogach: 244m2 w tym 11m2 kotłownia, całość podłogówka + 2 drabinki.
    Izolacja: podłoga 10cm 0.031, ściany: 15cm 0.031, skosy: 28cm Toprock, strop: 30cm Toprock.
    Okna/Balkony: 3-szybowe 33m2 + 6 okien dachowych. Dach 4-spadowy.
    Kocioł: SAS Solid 14kW + Multifun.
    Strefa IV, -22stC

  7. #12207

    Domyślnie

    Witam wszystkich,
    Czytam, czytam i co raz mniej wiem Ogólny mój plan spoinowania kształtuje się następująco:
    1. kręcenie płyt do profili UD. Czy trzeba / można kręcić też CD do UD?
    2. wklejenie taśm separacyjnych (ślizgowych) na ściany i ściankę kolankową otynkowane
    3. spoinowanie uniflot
    4. na połączenia płaskie tuff tape. I tu mam ważne pytanie: czy wklejamy taśmę dopiero po całkowitym zaschnięciu uniflota? czy od razu przy pierwszym spoinowaniu nakładamy na uniflot?
    5. teraz zakrycie tuff tape. Czy robimy to od razu zanim pierwsza warstwa zatapiająca wyschnie, czy można to zrobić dopiero po całkowitym jej wyschnięciu?

    Bardzo proszę o opinię, zwłaszcza Rom-Kon. Z góry dzięki.

  8. #12208
    ELITA FORUM (min. 1000)
    coachu13

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.204

    Domyślnie

    Czy na ścianę kolankową tam gdzie schodzi płyta g-k zeskosowana też trzeba przykręcać profil CD i jakoś go wyginać ?
    Czy ta końcówka po prostu dotyka do ściany i obrabia się to potem taśmą i gipsem ?

  9. #12209

    Domyślnie

    Witam wszystkich,
    Planuję ocieplić poddasze i mam wiele pytań - sporo już czytałem na tym forum i sporo rozmawiałem z ludźmi ale wciąż mam wiele niejasności, także będę wdzięczny za wszelkie opinie. Planuję ocieplenie wykonać wełną, robocizna we własnym zakresie ale po kolei:

    Dach jest dwuspadowy, całkowicie wymieniony w 2015- blachodachówka, Folia dachowa ventia 180 g. Na poddaszu planuję 2 pokojo-sypialnie dla dzieci, 1 łazienko-pralnie i powiedzmy salon

    1. Wełna - zależy mi na jak najlepszym dociepleniu i wygłuszeniu w miarę możliwości ( podczas deszczu na poddaszu jest masakra) zastanawiam się nad Rockwoolem superrock i toprock super. Krokwy mam 13,3-13,8 ( dałbym głowę że podczas zmiany dachu miały ok. 14cm - może doschły?????) Jętki mają 15,5.
    I teraz pytanie czy między krokwy dać dać 12 czy 10????. Wyczytałem że powinno być 2-3cm luzu.
    Między jętki planuję zrzucić 15.
    Następnie superrocka jako drugą warstwę, kolejne pytanie jaką grubość 5,10??? Od wylewki do jętki teraz mam 240cm- jak dam 10 wełny+płyta GK+ jakaś podłoga to mi wyjdzie wysokość pomieszczenia 225. Ma ktoś tak??? Czy może nie ocieplać pod jętkami żeby nie tracić wysokości tylko jakoś ocieplić nad nimi?? Na wełnę folię paroizolacyjną
    Proszę o wasze sugestie, podpowiedzi

    2. Płyty GK, zielone planowałem dać tylko w łazience ale słyszałem opinie że lepiej dać na całym poddaszu. Co radzicie???
    3. Na jętki od góry dać deski czy płyty OSB?? Odstęp między jętkami mam co 80cm, czy ewentualna płyta osb 22 styknie??? Tam ewentualnie mam być drobny składzik
    4. Jakie schody składane na składzik warto kupić??
    5. Na ściany planuję przykleić płyty GK, pewnie wyjdzie taniej niż bym wynajął ekipę do tynkowania

    Proszę o wasze opinie za i przeciw tego co proponuję
    Może macie lepsze propozycję

  10. #12210

    Domyślnie

    Jeśli musi być składzik do góry i nie chcesz zbankrutować to pozostaje obniżenie pomieszczeń.
    Nie zaszkodzi dać zielone. Koszt wyjdzie plus kilka zł do płyty.
    Płyta OSB 22 lub 25. Mam trochę źle doświadczenia z tym bo jeśli zamiast deskowania jest płyta to czasem słychać skrzypienie.
    Zależy jak często zamierzasz korzystać ze schodów.
    Jeśli płyty zrobisz sam to wyjdzie taniej czy lepiej to sobie chyba sam musisz odpowiedzieć

  11. #12211

    Domyślnie

    Na składziku mi nie zależy, generalnie np. wrzucić choinkę po świętach i tyle, 10-20cm niżej na składziku nie robi mi różnicy. Będzie używany od święta.
    Płyty OSB 25 wyczytałem że zalecają do rozstawu ok. 60cm, ja mam 80 i pytanie jak to jest w praktyce. Wolałbym deski bo tańsze ale podobno jak się rozeschną to będą szczeliny między nimi centymetrowe i nie będzie szczelności - tak mi jeden fachura powiedział
    ok. 10 pln do płyty zielonej, w sumie ze wstępnych wyliczeń wyszło ok 1000pln więcej i pytanie czy warto, czy to niej jest wyrzucanie kasy niepotrzebne.

  12. #12212

    Domyślnie

    Mógłby ktoś jeszcze podpowiedzieć coś mądrego???

  13. #12213
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.244

    Domyślnie

    Wełnę kup 15 cm w rolce Np MEGA ROCK 15cm. W zasadzie podczas rozwijania i leżakowania nigdy mi się nie zdarzyło żeby rozprężyła się do wymaganej grubości więc pomiędzy krokwie i jętki dasz to samo.
    Docinaj z zapasem 3 - 5 cm może uda się ze będzie trzymała się sama i zależy od odstępu pomiędzy krokwiami
    Druga warstwa to 10 cm w płytach.NP ROCKMIN, SUPERROCK UNIROCK itp
    Jeśli to tylko składzik to pod folią może być zwykłe osb, ewentualne płyty gk pochłoną więcej pracy ale efekt będzie lepszy.
    Płyty gk. Sufitu na stelażu krzyżowym podwiesić 10 cm niżej tak aby zmieściło się ocieplenie.
    Schody strychowe z klapą izolowaną rozmiaru przynajmniej 120 x 70
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  14. #12214

    Domyślnie

    Sprzedawcy twierdzą że w przeciwieństwie do innych producentów wełna Rockwool superrock i toprock super nie rozpręża się tylko po rozpakowaniu m ajuż wymagany wymiar. Prawda to??

    Ktoś jeszcze coś doradzi???

  15. #12215
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.244

    Domyślnie

    Sprzedawca z reguły wychwala swoje produkty. Nie twierdzę ze towar jest trefny bo sam go stosowałem ale z uwagi na 18cm krokwie zakupiłem 18cm wełnę i niestety mimo codziennego leżakowania porcji przygotowanej do następnego dnia przez 12h jej grubość trochę odbiegała od ideału i nie mam tu na myśli końcówek które są dociśnięte przez folię.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  16. #12216
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Wełnę po rozłożeniu się potrząsa ale i tak rozpręża się +/-
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  17. #12217

    Domyślnie

    Zakupiłem do testów rolkę o gr. 15cm i faktycznie jest tak jak pisze Mareks77, ma grubość 13,5-15 na odcinku 3,5m. Ja mam krokwy ok. 13,5.
    Jak docisnę miejscowo wełne o gr tych 15cm to nie wypchnę nadmiernie membrany paroprzepuszczalnej ???

    Mógłby mi ktoś jeszcze z doświadczonych w temacie odpowiedzieć na moje 5 pytań, które zadałem wcześniej???

    Zakupioną rolkę trochę potrząsnołem i jutro sprawdzę jak się zachowa po leżakowaniu.
    Ostatnio edytowane przez DeeeF ; 10-09-2017 o 15:18

  18. #12218
    ELITA FORUM (min. 1000)
    coachu13

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.204

    Domyślnie

    Hej,

    Czy skosy z gk na styku ze ścianką kolankową łączyć na połączenie ślizgowe czy może taśmą ?
    I czy w ogóle w tym miejscu kręcić do ściany kolankowej profil V i do niego płytę ?

  19. #12219

    Domyślnie

    Dobry,
    Płyty zielone na całym poddaszu czy tylko w łazience??
    Na jętki płyty osb 22,25 czy deski 32?? Wiadomo deski tańsze, mają jakieś rażące wady?

  20. #12220

Strona 611 z 616

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony