dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 355 z 616
Pokaż wyniki od 7.081 do 7.100 z 12315
  1. #7081
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin2372 Zobacz post
    Dzięki za wcześniejszą poradę przykręcenie profila CD na murłacie aby zatrzymać wełnę na właściwym miejscu - działa!
    Teraz stoję przed montażem drugiej warstwy wełny 10cm i mam pytanie czy wieszaki grzybki wysunąć o 10 cm względem krokwi na grubość wełny, czy na 13cm - czyli wełna plus grubość profila. Jak jest poprawnie?
    Mi chodziło o wstawienie profila-łaty drewnianej pomiędzy krokwie już za murłatą tak by później styropian (oczywiście go tam nie ma bo wełna by się trzymała) dochodził do wełny i tworzył ciągłość izolacji.

    jeśli dajesz 10cm wełny to grzybki obniżasz o 10cm(wełna)+ 3cm(profil) czyli 13cm. Dodatkowo można 1cm jeszcz na niwelację nierówności krokwi ale że te 10cm wełny to pobożne życzenie producenta więc nie jest aż tak wymagane.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  2. #7082
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał sewerynslowi Zobacz post
    ja mam trochę inną sprawę - mam już wełnę między krokwiami, teraz chcę dac 30 cm wełny (ROCKWOOL toprock w dwuch warstwach po 15 cm) między stelaż. Stelaż powieszony na wieszakach grzybkowych (zrobiłem z dwóch wieszaków jeden - znitowałem je ze sobą). Nie wiem w jaki sposób się wziąc za to ocieplenie - tzn jak będzie mi lepiej, lżej czy najpierw zrobic cały stelaż, następnie pomiedzy włożyc te dwie warstwy wełny, czy jakoś inaczej?

    WODZU - masz na to jakiś patent?
    Najpierw jedną warstwę pomiędzy krokwie. Zasznurkować i wtedy robić stelaż. Drugą warstwę "wciągam" pod profile.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  3. #7083

    Domyślnie

    dzięki za szybką odpowiedź - tylko ze ja chcę dac razem 3 warstwy (jedna miedzy krokwie, dwie w profil) a nie mogę kupic wełny 30 cm, bo mam juz 15 cm. A chcę razem 45 cm miec

  4. #7084
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał macx Zobacz post
    Rom-Kon zgodnie z twoją radą (jak powyżej) wykonałem obróbkę kosza.
    Tylko powiedz mi czy dobrze myślę bo sam już nie wiem. "Na krawędzi skosu" tzn masz na myśli miejsce gdzie schodzą się dwie płaszczyzny, tak? Mam tu profile UD nasunięte na CD, które się stykają. Między nimi mam wstawić wstawić ten kątownik AL, o którym piszesz?
    Analizując twoją wypowiedź, ja to odbieram tak, że ma on (ten kątownik) spiąć ze sobą dwie płaszczyzny zakończone profilami UD. No chyba że chodziło ci o wykończenie narożnika po płytowaniu. Jeśli tak to w takim razie powiedz w jaki sposób połączyć te dwa UD które się stykają, próbowałem skręcić pchełkami, ale one stykają się pod takim kątem że jest to niemożliwe.

    pozdr.
    ...chyba coś padła mi w tym poście stylistyka (merytoryka też) bo wydaje mi się że chodziło o "wyrobienie" narożnika po opłytowaniu. Ale przed erą taśm Midflex nigdy nie dawałem tam narożników Al rozwartokątnych. Dawałem z wkładką AL lub wyrabialem na siatkach a rozwartokątne dawałem przy oknach - górny(dolny) glif i skos.

    edit: umiejętność czytania ze zrozumieniem czasem przydaje się w życiu! Oj już nie dobrze ze mną... Przecież to jest KOSZ a nie jak myślałem naroże więc jest to narożnik "wystający" czyli do narożnika rozwartego lub jak teraz robię -midflex. Czyli post chociaż zagmatwany to merytorycznie poprawny. Sorry za zamieszanie.
    Ostatnio edytowane przez Rom-Kon ; 11-03-2013 o 09:27
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  5. #7085
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał sewerynslowi Zobacz post
    dzięki za szybką odpowiedź - tylko ze ja chcę dac razem 3 warstwy (jedna miedzy krokwie, dwie w profil) a nie mogę kupic wełny 30 cm, bo mam juz 15 cm. A chcę razem 45 cm miec
    Łojojoj! Aleś Kolego poleciał na bogato! Ale system pozostaje ten sam... składasza dwie wełny razem i traktujesz jak jedną. Inaczej możesz mieć problem... ja tak dawałem 15cm w krokwie i 10+5cm pod profile-późniejsza zmiana koncepcji Inwestora... niestety.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  6. #7086
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bor-suk

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Posty
    9

    Domyślnie

    Mam pytanie odnośnie rozstawu profili, wiekszość wypowiedzi na forum uznaje rozstaw co 40 cm, mój wykonawca chce dawać profil co 30 cm, bo tak robi zawsze i na to moze dac gwarancję. Co sądzicie tak bedzie ok czy facet przesadza?

  7. #7087
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał bor-suk Zobacz post
    Mam pytanie odnośnie rozstawu profili, wiekszość wypowiedzi na forum uznaje rozstaw co 40 cm, mój wykonawca chce dawać profil co 30 cm, bo tak robi zawsze i na to moze dac gwarancję. Co sądzicie tak bedzie ok czy facet przesadza?
    ...no co 30cm to tak na bogato! Jeszcze 10 lat temu zalecane było co 50cm a dopuszczalne co 60cm. Dziś zalecane co 40cm a dopuszczalne co 50cm.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  8. #7088

    Domyślnie

    arystokraci sami 45 wełny, profile co 30 cm

    DZIĘKI Rom-Kon

  9. #7089
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał sewerynslowi Zobacz post
    arystokraci sami 45 wełny, profile co 30 cm

    DZIĘKI Rom-Kon
    ...arystokracja forumowa ma 55-60cm wełny i płyty Fermacell
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  10. #7090

    Domyślnie

    Możecie mi powiedzieć, czy profil cd przymocowany do wieszaka es może być wysunięty poza jego długość? czy pod wpływem ciężaru płyt wieszaki nie zaczną się wyginać w dół?, sytuacje przedstawiam na obrazku:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	profil.jpg
Wyświetleń:	118
Rozmiar:	7,2 KB
ID:	175799

  11. #7091

    Domyślnie

    Cytat Napisał pedronx Zobacz post
    Z innej beczki: garaż, ściana i sufit murowane - muszę dostawić przedściankę i sufit gk (ocieplenie). Co zrobić najpierw: sufit i do niego dojechać ścianą, czy na odwrót?
    Dzięki
    Podbijam pytanko
    216m2 + garaż | pełne piętro | wszędzie ogrzewanie podłogowe, w łazienkach dodatkowo grzejniki | gaz miejski | ściany Silka + 30cm styro grafit | płyta fundamentowa + 30cm styroduru | poddasze 40cm celulozy Isofloc | okna Internorm + ciepły montaż + kotwy | kocioł Immergas Victrix 24kw + 160l zasobnik | zapotrzebowanie na ciepło 12kw (45kw/m2 a) | w planach: rekuperator [edit: jangaz i brink odpadły] Thessla Green AirPack 600;

  12. #7092

    Domyślnie

    Jako,że pierwszy raz w tym niekrótkim temacie, witam wszystkich udzialajacych się tutaj inwestorów, budowlańców i od razu prosze o radę. Na początku wklejam zdjecia, nie wszystko na nich widać ale mam nadzieję, że wystarczy:




    Stelaże oraz ocieplenie robiłem we własnym zakresie z dużą pomocą ojca. Jednak do płyt postanowiłem zatrudić fachowca. Fachowców było u mnie 5 żaden nic nie wspominał o stelażach poza jednym i to wystarczyło aby mieć wątpliwości. Budowlaniec zasugerował, że w moim wypadku powinienem dawać profile na krzyż. Powierzchnia użytkowa tych pomieszczeń to 13.5, 13.5 i 17.5 m2. Największy problem jest w tym, że już teraz sufit wychodzi na wysokości 235 cm, ponieważ mam porównanie do siostry, gdzie jest 226 cm i nie sprawia im to problemów, chodzą tam tylko się umyć i spać, te 235 raczej nie jest dla mnie problemem ale juz niżej nie chciałbym schodzić. Budowlaniec proponuje rozebranie tego wszystkiego i przeniesienie tej pocietej już waty na jętki i podniesienie oraz zastosowanie rusztu krzyzowego według niego po tej operacji zyskam 5cm wysokości pomieszczenia. Jakoś mi się to nie uśmiecha jeśli chodzi o wysokość tak jak pisałem dla 5 cm szkoda zachodu ale główny argument jest taki, że jak to zostawimy tak jak jest czyli płyty bedą na ruszcie pojedyńczym to na 100% będzie pękało.

    Moje pytanie jest takie czy ten Pan ma racje czy też położenie płyt na takim ruszczie jak na zdjęciach z zachowaniem odpowiedniej dokladności i materiałów sprawi, że jednak pękać nie bedzie.
    Ostatnio edytowane przez Beata&Slawek ; 11-03-2013 o 14:13

  13. #7093

    Domyślnie

    Cytat Napisał pedronx Zobacz post
    Podbijam pytanko
    Już wiem
    Pierwej ściana, potem sufit + połączenie ślizgowe.
    Pozdro
    216m2 + garaż | pełne piętro | wszędzie ogrzewanie podłogowe, w łazienkach dodatkowo grzejniki | gaz miejski | ściany Silka + 30cm styro grafit | płyta fundamentowa + 30cm styroduru | poddasze 40cm celulozy Isofloc | okna Internorm + ciepły montaż + kotwy | kocioł Immergas Victrix 24kw + 160l zasobnik | zapotrzebowanie na ciepło 12kw (45kw/m2 a) | w planach: rekuperator [edit: jangaz i brink odpadły] Thessla Green AirPack 600;

  14. #7094

    Domyślnie

    Czy do UD przy suficie podwieszanym dajecie tą taśmę piankową (taka czarna, na pewno daje się ją do ścian)?
    216m2 + garaż | pełne piętro | wszędzie ogrzewanie podłogowe, w łazienkach dodatkowo grzejniki | gaz miejski | ściany Silka + 30cm styro grafit | płyta fundamentowa + 30cm styroduru | poddasze 40cm celulozy Isofloc | okna Internorm + ciepły montaż + kotwy | kocioł Immergas Victrix 24kw + 160l zasobnik | zapotrzebowanie na ciepło 12kw (45kw/m2 a) | w planach: rekuperator [edit: jangaz i brink odpadły] Thessla Green AirPack 600;

  15. #7095
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beata&Slawek Zobacz post
    (...)
    Moje pytanie jest takie czy ten Pan ma racje czy też położenie płyt na takim ruszczie jak na zdjęciach z zachowaniem odpowiedniej dokladności i materiałów sprawi, że jednak pękać nie bedzie.
    tylko do jednego mam zastrzeżenie. Łączenie skos-sufit. Ja te dwa pierwsze profile skręcam ze sobą by tworzyły jedną całość. Flash robi w tym miejscu połączenie ślizgowe a profi45 stosuje V-profil. Gdybym ja to miał kończyć to są dwa warianty:
    1) przesunąć te dwa profile i skręcić je razem - niestety trochę pracy bo częściowa rozbiórka
    2) zostawić tak jak jest i po płytowaniu w narożniku dobrze zazbroić siatką (reperacyjną szeroką na 100 lub 150mm) by płaszczyzn nie rozerwało a na to wkleić taśmę narożnikową Midflex lub nawet lepszą -droższą- Rigipsa Ultraflex.

    Przy zastosowaniu taśm Tufftape i Midflex na szpachlówce Vario lub Uniflot spokojne dałbym gwarancje na tą robotę - oczywiście jeśli by nie było więcej błędów w stelażu.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  16. #7096
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał pedronx Zobacz post
    Już wiem
    Pierwej ściana, potem sufit + połączenie ślizgowe.
    Pozdro
    A nie wiesz Bo zależy od sytuacji. Czasem najpierw sufit

    ...ale przeważnie tak jak piszesz.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  17. #7097
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał pedronx Zobacz post
    Czy do UD przy suficie podwieszanym dajecie tą taśmę piankową (taka czarna, na pewno daje się ją do ścian)?
    Sporadycznie. Jeśli Inwestorowi zależy na "systemach akustycznych" to się ją stosuje. Ale główny "telefon" pomiędzy pomieszczeniami to... wentylacja mechaniczna na rurach spiro.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  18. #7098
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał canapl Zobacz post
    Możecie mi powiedzieć, czy profil cd przymocowany do wieszaka es może być wysunięty poza jego długość? czy pod wpływem ciężaru płyt wieszaki nie zaczną się wyginać w dół?, sytuacje przedstawiam na obrazku:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	profil.jpg
Wyświetleń:	118
Rozmiar:	7,2 KB
ID:	175799
    "System" taki montaż przewiduje do wieszaków ES125. Więc przy ES75 spokojnie. A jeśli jeszcze czujesz "wewnętrzny niepokój" zastosuj grzybki
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  19. #7099

    Domyślnie

    Dzięki Rom-Kon poprawiłeś mi humor na wieczór.

  20. #7100

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack Zobacz post
    na oko to, jechac dalej ... okna itd.
    jezeli sciany dzialowe zakonczone sa pod jetkami:
    dla samego podniesienia wysokosci pomieszczen poddasza to, owszem przeniosl bym czesc warstwy izolacji na jetki pozostajac jednak przy tym samym rodzaju stelaza.
    Dla mnie podnosić o te 5 góra 7 cm nie ma sensu. Jak pisałem u siostry, która ma wyremontowany tzw poniemiecki budynek, na górze jest 226 cm i jakoś nie cierpia na klaustrofobię. Czytałem już wątek na forum gdzie niektórym i 280 cm mało. Ale od czytania forum to moze czasami głowa rozboleć mi w częsci jak sama nazwa mówi nocnej 235 nie przeszkadza mimo, że mam 190cm chodziłem tam przecież przy ocieplaniu i kładzeniu folii i nie odczuwałem dyskomfortu.


    Czy w moim przypadku oprócz opcji Rom-Kon można zastosować prolil v?


    P.S.

    Tego odcinka robót to wam nie zadroszczę, watę kładliśmy w ubiegłoroczne upały teraz na sam kolor mam alergie. Pierwsze 2 dni były ok ale potem na 15 minut pracy pół godziny przerwy, tak więc w pewnym sensie zgadzam się że pewne rzeczy muszą kosztować.
    Ostatnio edytowane przez Beata&Slawek ; 11-03-2013 o 18:23

Strona 355 z 616

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony