dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 100 z 616
Pokaż wyniki od 1.981 do 2.000 z 12315
  1. #1981
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar nabial
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    383
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    91

    Domyślnie

    pytanie do fachowców - czy następujący zestaw produktów rigips będzie ok:
    masa szpachlowa vario na połączenia płyt i wkręty
    po związaniu masy VARIO spoinę wyrównać jedną
    z mas finiszowych Rigips ( ProFin Mix lub ProFinish)
    całość płyty zaciągnąć jedna z powyższych szpachli (ProFin Mix lub ProFinish)
    grunt
    malowanie
    czy taka sekwencja obróbki będzie ok?
    Czy zastosowane masy będą OK?
    Czy powyższymi masami można również wygładzać tynki cementowo-wapienne (traktować je jako gładź przed malowaniem)?
    Która masa finiszowa jest lepsza ProFin Mix czy ProFinish

  2. #1982

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack
    Cytat Napisał kolorado
    A może jakieś konkrety? Stwierdzenie że jest źle, to za mało żeby czegoś się nauczyć. Z tego co widzę, to głównie zły podział płyt i za mało wkrętów. Coś jeszcze (mam na myśli te 2 zdjęcia)?
    Te zdjecia to tak dla przykladu na szybko wkleilem.
    ok czekam dalej na uwagi co do mojego ocieplenie wełną 15 cm....

  3. #1983

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack
    Cytat Napisał waldek72
    Cytat Napisał FlashBack
    Cytat Napisał kolorado
    A może jakieś konkrety? Stwierdzenie że jest źle, to za mało żeby czegoś się nauczyć. Z tego co widzę, to głównie zły podział płyt i za mało wkrętów. Coś jeszcze (mam na myśli te 2 zdjęcia)?
    Te zdjecia to tak dla przykladu na szybko wkleilem.
    ok czekam dalej na uwagi co do mojego ocieplenie wełną 15 cm....
    Coz fundnowanie sobie czterech por roku w domu uwazam za szalone ale coz zdarzaja sie filantropi .
    ok flash przyjmuję że nie masz uwag..

  4. #1984
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar nabial
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    383
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    91

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack
    Dobor mas uzalezniony jest od wymagan stawianych przez farby. Najwyzsza jakosc powierzchni gdy musimy zerowac plyty uzyskamy masa mega. Finisze , fin i mix jak i mega moga byc uzyte jako gladzie na wszystkie tynki, betony cegly itp.

    zatem sugerujesz flashback zastosowanie jako finishu masy promix mega?
    to jest z tego co wiem masa akrylowa, czyli nieprzepuszczalna dla pary - nie będzie się skraplać?
    generalnie profinish i rimano max plus są dużo tańsze, ale efekt jest oczywiście ważniejszy.........
    a czy gładź rimano max plus może być?

  5. #1985
    ELITA FORUM (min. 1000)
    manieq82

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    1.308
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom-Kon
    ...no dobra.. a teraz wklej fotki jak to powinno wyglądać bo jeszcze rzeczywiście ktoś pomyśli że tak jest dobrze... jak na to patrzę to skóra na grzbiecie mi cierpnie! ...ja nie wkleje fotek bo moje zostaly w domu
    bardzo chętnie jakies fotki bym zobaczył
    a i apropos błędów u Waldiego - flash jeśli możesz napisz konkretnie to sie człowiek nauczy - ja oprócz tego co wskazaliście błędów w samym ociepleniu (czytaj wełna) nie zauwazyłem, no ale ja lajkonik jestem
    Ja jak i pewnie inni będziemy dżwięczni
    np. jakaś fotka z prawidłowym podziałem przy schodach
    pozdr

  6. #1986

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack
    Cytat Napisał waldek72
    Cytat Napisał FlashBack
    Cytat Napisał waldek72
    Cytat Napisał FlashBack
    Cytat Napisał kolorado
    A może jakieś konkrety? Stwierdzenie że jest źle, to za mało żeby czegoś się nauczyć. Z tego co widzę, to głównie zły podział płyt i za mało wkrętów. Coś jeszcze (mam na myśli te 2 zdjęcia)?
    Te zdjecia to tak dla przykladu na szybko wkleilem.
    ok czekam dalej na uwagi co do mojego ocieplenie wełną 15 cm....
    Coz fundnowanie sobie czterech por roku w domu uwazam za szalone ale coz zdarzaja sie filantropi .
    ok flash przyjmuję że nie masz uwag..
    ponioslo mnie mam na imie kazik, calosc wyglada naprawde wzorowo.


    michalwdowski
    nawet nalezy je razem polaczyc tak co 30-40cm .

    Tak myślałem że jesteś kazik i cię poniosło. Pisząc komuś, że do wymiany cała izolacja na poddasu i nie podając konkretnie gdzie są błędy ...możesz spowodowac że jakis kolo z forum o słabych nerwach rzuci się i wypruje całą węłnę z krokwi wartą kilka tysięcy ..... Miałem nadzieję, że usłyszę o ewentualnych błędach. Takie Kaziki własnie robiły mi korytarz ..cwaniakowali co to z nich za fachowcy i wyśmiewali innych, którzy budowali mi dom...
    Jęzeli nie masz czasu lub ci się nie chce odpowiadać ludziom na forum to kiego wogóle sie odzywasz.. Liczyłem na ciebie i rom-kona...No ale cóż ...

    Pozdrawiam i bez urazy

  7. #1987

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack
    Cytat Napisał manieq82
    Cytat Napisał Rom-Kon
    ...no dobra.. a teraz wklej fotki jak to powinno wyglądać bo jeszcze rzeczywiście ktoś pomyśli że tak jest dobrze... jak na to patrzę to skóra na grzbiecie mi cierpnie! ...ja nie wkleje fotek bo moje zostaly w domu
    bardzo chętnie jakies fotki bym zobaczył
    a i apropos błędów u Waldiego - flash jeśli możesz napisz konkretnie to sie człowiek nauczy - ja oprócz tego co wskazaliście błędów w samym ociepleniu (czytaj wełna) nie zauwazyłem, no ale ja lajkonik jestem
    Ja jak i pewnie inni będziemy dżwięczni
    np. jakaś fotka z prawidłowym podziałem przy schodach
    pozdr
    ogolnie rozumiem ludzi ktorzy twierdza, ze g/k to szajs bo peka, plesnieje.
    ale jak ma sie tak nie dziac skoro: wejdz do galerii waldiego (link w jego stopce) i zacznij sledzic historie od momentu (fotek) z krycia dachu tu juz masz odpowiedz co do sposobu wykonania izolacji, kolejne beda zdjecia z roznej masci foliami, paroizolacji brak, strych dramat, stelaze poijam, montaz plyt dramat. jak powinno wygladac w okolicy okna juz dalem fotke w temacie przy okazji szpachlowania g/k).
    nie mam czasu na sledzenie dziennikow i uszczesliwianie na sile wiec czy wytykac szczegoly? uczyc? wykonawcow hmmm nie.inwestorzy na pw
    Co do krycia dachu ..mam .membranę tyveka na deskowaniu...i nie uważam aby była żle ułożona..Może nie widziałeś nigdy membrane na deskowaniu ..coż..
    Co do wszelkich maści paroizolacji ...pisałem wczesniej że jest to folia budowlan w celu ochrony przed sypaniem się wełny na głowę - wyciągana oczywiście przy docieplaniu następną warstwę.. Co do strychy - nie podoba ci się ocieplenie strchu wełną 15 cm ? Żóta folia pełni funkcję ochronna i dla mnie jest ok..bo nie jest zimno tylko przyjemny chłodzik. No ale własnie taki Pan Kazik zanim pomyśli logicznie, że może to czemuś służy to odrazu wali krytyke i każe wymieniac całą izolację. Potrafisz podnieśc cisnienie. Dobrze że nie jestem z tych panikujących bo musiałbym postawić nowy dom...

    pozdr i bez odbioru

  8. #1988
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał waldek72
    (...)
    Jęzeli nie masz czasu lub ci się nie chce odpowiadać ludziom na forum to kiego wogóle sie odzywasz.. Liczyłem na ciebie i rom-kona...No ale cóż ...

    Pozdrawiam i bez urazy
    ...co do mnie to skomentowałem tylko fotkę Flasha... nawet nie wiedziałem czyje to poddasze... nie mam czasu na śledzenie wszystkich dzienników... mam jeszcze trochę pracy zawodowej... ja nie lubię wytykać błędów wolę pokazać jak ja to robię chociaż tu na wyraźne życzenie napisałem co jest nie tak... jak będę w domu poszukam fotki jak ja robię obróbkę wyłazu i wkleję... jeśli zawiodłem czyjeś oczekiwania to sorki...
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  9. #1989
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Waldek72 zdobyłem się na przejrzenie (bardzo pobieżnie bo internet z playa) fotek w albumie... jest parę rzeczy które wykonuję inaczej... co do wyłazu to już wypowiedziałem się wcześniej... jeśli chcesz więcej wiedzieć zadaj konkretne pytania... nie będę osadzał cudzej pracy od tego są rzeczoznawcy...
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  10. #1990

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom-Kon
    Cytat Napisał waldek72
    (...)
    Jęzeli nie masz czasu lub ci się nie chce odpowiadać ludziom na forum to kiego wogóle sie odzywasz.. Liczyłem na ciebie i rom-kona...No ale cóż ...

    Pozdrawiam i bez urazy
    ...co do mnie to skomentowałem tylko fotkę Flasha... nawet nie wiedziałem czyje to poddasze... nie mam czasu na śledzenie wszystkich dzienników... mam jeszcze trochę pracy zawodowej... ja nie lubię wytykać błędów wolę pokazać jak ja to robię chociaż tu na wyraźne życzenie napisałem co jest nie tak... jak będę w domu poszukam fotki jak ja robię obróbkę wyłazu i wkleję... jeśli zawiodłem czyjeś oczekiwania to sorki...
    dzieki ron..jak widzisz błędy prócz tego korytarza to z chęcia o nich usłyszę z tym że konkretnie i jak może je usunąć. zdjęcie obróbki schodów bardzo się przyda gdy będe zrywał te płyty i robił od nowa. Większy problem mam z tym wystającym pustakiem .ściana przy skosie jest nierówna i to jest zonk ...jednak myśle że dam sobie radę z tym

    pozdr.

    pozdr...

  11. #1991

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom-Kon
    Waldek72 zdobyłem się na przejrzenie (bardzo pobieżnie bo internet z playa) fotek w albumie... jest parę rzeczy które wykonuję inaczej... co do wyłazu to już wypowiedziałem się wcześniej... jeśli chcesz więcej wiedzieć zadaj konkretne pytania... nie będę osadzał cudzej pracy od tego są rzeczoznawcy...
    ok dzięki ....


    Pytanie miałem wcześniej jak poprowadzić skos przy wystajacym pustaku przy ścianie... Poza tym nie mam żadnych jak dotej pory... Wiem że korytarz jest do d... dlatego już tak sobie jest od prawie pół roku i czeka na przeróbkę...

    Możesz wskazać te elementy, której zrobiłbys inaczej....?

  12. #1992
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    ...później trochę popiszę... idę przerabiać odkurzacz centralny
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  13. #1993
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    artystyczny uklad rur do wentylacji...
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  14. #1994

    Domyślnie

    Wiem ,że pewnie gdzieś było już o tym pisane,ale szczerze mowiąc potrzebuje odpowiedzi na już.Muszę zakupic wełnę na ocieplnie poddasza jaka będzie najlepsza? W rolkach czy w płytach? Jakiej firmy i jakiej grubości? Poradzono mi żeby na skosy dac 15 a na ocieplenie stropu nad stryszkiem 20

  15. #1995
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał mimka27
    Wiem ,że pewnie gdzieś było już o tym pisane,ale szczerze mowiąc potrzebuje odpowiedzi na już.Muszę zakupic wełnę na ocieplnie poddasza jaka będzie najlepsza? W rolkach czy w płytach? Jakiej firmy i jakiej grubości? Poradzono mi żeby na skosy dac 15 a na ocieplenie stropu nad stryszkiem 20
    ...pierwsza warstwa z rolki druga w płytach - taki układ to mniej odpadów.
    A co do grubości... no cóż... w tej chwili nie daje się mniej niż 20cm... standard to 25cm...
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  16. #1996
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack
    Cytat Napisał Rom-Kon
    artystyczny uklad rur do wentylacji...
    "spaider men"
    6 x 160mm i 2 x 250mm leżą na wełnie 150mm optykane kawalkami i przykryte 200mm wełny
    Lączenie rur, oklejanie ich i parę metrów na suficie - cały dzień roboty! A gdzie reszta i płytowanie?
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  17. #1997

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom-Kon
    ...pierwsza warstwa z rolki druga w płytach - taki układ to mniej odpadów.
    ...
    ludy... już tyle opinii na ten temat słyszałem że nie wiadomo gdzie szukać prawdy, jeden mówi tak a drugi odwrotnie...
    czy to czasem nie jest zależne od upodobania wykonawcy?
    jaka jest szansa że wełna z rolki w krokwiach może się obsunąć?
    inny forumowy spec od dachów kiedyś polecał wełnę z płyt w krokwie osobiście bardziej bym się chyba skłaniał ku temu rozwiązaniu ale co ja tam wiem
    Ludzi słuchaj, a swój rozum miej.

  18. #1998
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał mattdl
    Cytat Napisał Rom-Kon
    ...pierwsza warstwa z rolki druga w płytach - taki układ to mniej odpadów.
    ...
    ludy... już tyle opinii na ten temat słyszałem że nie wiadomo gdzie szukać prawdy, jeden mówi tak a drugi odwrotnie...
    czy to czasem nie jest zależne od upodobania wykonawcy?
    jaka jest szansa że wełna z rolki w krokwiach może się obsunąć?
    inny forumowy spec od dachów kiedyś polecał wełnę z płyt w krokwie osobiście bardziej bym się chyba skłaniał ku temu rozwiązaniu ale co ja tam wiem
    Pierwsza warstwa w plytacha w krokwie to min. 20% odpadu gdy w rolce to prawie nic...
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  19. #1999
    ELITA FORUM (min. 1000)
    manieq82

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    1.308
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom-Kon
    Grzybki 270mm produkuje Koelner... można go już dostać w hurtowniach gdzie mają inny towar koelnera. Nawet na allegro wystawiają je... cena od 50groszy do 1,20
    sorki za lekki off top ale spójrz Rom na cenę - co one pozłacane?


    edit:
    no To to rozumiem

  20. #2000
    Lider FORUM (min. 2800)
    brachol

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Skąd
    Poznań
    Posty
    2.947
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał manieq82
    Cytat Napisał Rom-Kon
    Grzybki 270mm produkuje Koelner... można go już dostać w hurtowniach gdzie mają inny towar koelnera. Nawet na allegro wystawiają je... cena od 50groszy do 1,20
    sorki za lekki off top ale spójrz Rom na cenę - co one pozłacane?


    edit:
    no To to rozumiem
    ale to cena za 10 sztuk czyli w sumie dosc niska

Strona 100 z 616

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony