dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 255 z 616
Pokaż wyniki od 5.081 do 5.100 z 12315
  1. #5081
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    tylko teoretycznie jest te 3cm szczeliny a w praktyce wełna trochę "obwiśnie" i czasem potrafi dotykac płyty. I nawet w praktyce nie można kupić wełny 3cm (można ale na zamówienie i to pewnie cała paleta i za ciężkie pieniądze) tak więc nie wypełnia się tej szczeliny.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  2. #5082

    Domyślnie

    Witam serdecznie, w tym wątku jestem po raz pierwszy jednak przeczytałem go prawie całego. Również z "kompendium" zebranym przez Zbigniew100. Mam jednak pytanie: pokój duży jakieś 10x4,5m. W tym po bokach skosy. Rozumiem, że konieczny jest stelaż krzyżowy, łączenia ślizgowe na skosach. Jednak zastanawiam się jak poprowadzić profile nośne (mocowane do jętek, swoją drogą co lepsze - ES czy grzybek). Jeżeli będę mocował na grzybkach to profile główne (do których będę kręcił płyty) wyjdą bardzo długie (nie pamiętam ale pewnie coś koło 7m). Dodatkowo w takim układzie rodzi się pytanie jak zrobić połączenie ze skosami na których dałbym stelaż pojedynczy. W rezultacie profile skosów i sufitu płaskiego byłyby do siebie "prostopadle". Jeżeli na Esach to rozumiem że układ ("kierunek") stelaża dowolny. Poradźcie proszę jak rozwiązać zagwozdkę...
    Ostatnio edytowane przez roberto3011 ; 28-11-2011 o 16:16 Powód: poprawiłem autora "kompendium"

  3. #5083
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    witekgo

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    myslenice
    Kod pocztowy
    32-400
    Posty
    188

    Domyślnie

    powiedzcie mi czy konieczne jest stosowanie profilu V?? Czy fachowcy z tego forum stosujecie ten profil czy da sie zrobic stelaz bez tego profila??

  4. #5084
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar profi45
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    787

    Domyślnie

    Cytat Napisał witekgo Zobacz post
    powiedzcie mi czy konieczne jest stosowanie profilu V?? Czy fachowcy z tego forum stosujecie ten profil czy da sie zrobic stelaz bez tego profila??
    Nie jest konieczne. Możesz wyginać sam różne profile. Ja znam wykonawce ze Starych Brynek co wszystko robi tylko na UD30 on nie musi stosować CD.Widziałem wykonawców co nie stosują żadnych wieszaków,na skosach docinają sobie kliny z drewna podkładaja miedzy profil a krokiew kliny i po środku wkret. Są tacy co nie stosują UD. Ja stosuje profil V i polecam jego stosowanie.

  5. #5085
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar profi45
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    787

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack Zobacz post
    nie uzywam.
    Flash nie używa. Jako ze w niemczech robie powiem tak. KILKA TYSIACY FACHOWCOW stosuje tam profil elastyczny knaufa do połączeń kolankowych i skosów od wielu lat i nie słychac dyskusji. A koledzy z niemiec jak zobaczyli profil V powiedzieli rewelacja.

  6. #5086
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Esiak
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    Puszczykowo
    Posty
    5.095
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    mam pytanko dotyczące mocowania profili UW do posadzki...
    jak sobie z tym poradzić jeśli w linii mocowana profili przechodzą rurki od c.o. i kanalizy przykryte 6cm wylewką... nie chciałbym tam nic wiercić w obawie o uszkodzenie instalacji...
    czy w takim razie zrobić jakąś podmurówkę pod profil UW..? doradźcie...
    Lapisowo - dziennik
    Lapisowo - komentarze
    Tapatalk - Forum Muratora na Twoim smartphonie...

    Sprzedam skrzynkę elektryczną budowlaną w pełni wyposażoną...


  7. #5087

    Domyślnie

    Mam pytanie. Chcę ocieplić poddasze celem oszczędności ciepła,strych pozostanie strychem, nie planuję tam pomieszczenia mieszkalnego. Teraz tam hula wiatr. Dom jest z bodajże 1936r.Stromy dach. Jest od góry dachówka,potem deski.
    Jakiej grubości wełnę zastosować?
    Co kłaść po kolei pod te deski?.
    Słyszałem, że lepiej wymienić to co jest pod podłogą na tym strychu, ale fachowcy do tego się nie kwapią / bo trzeba zrywać deski, usuwać to co tam jest - może glina ,albo trzcina /,wolą kłaść wełnę pod dach/.
    Czy ta folia pod deski jest potrzebna ? Ktoś mi proponował, że położyć wełnę , potem folię i już. Że wełna będzie wysychać
    Czasami na strych przedostaje się sadza ,od góry,bo czasami lecą iskry z sąsiednich kominów ( to jest szeregówka). Czy te wszystkie materiały o których mowa nie są łatwopalne?

  8. #5088
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar aslom1
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Człuchów
    Kod pocztowy
    77-300
    Posty
    78

    Domyślnie

    Hej!Osobiście,z własnego doświadczenia...nie wiercić!Podmurówka to też nie jest dobry pomysł.Najlepiej sprawdzi się klej,np.dobry montażowy.Można wspomóc się kotwiąc po brzegach na ścianach pionowych.Pozdrawiam

  9. #5089
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    Czy może mi ktoś wyjaśnić po co są te uskoki na glifach górnym i dolnym czy chodzi może o to aby glif był pionie i poziomie czy może o to aby było więcej ocieplenia przy oknie?

  10. #5090

    Domyślnie

    dziękuje za odpowiedź! chciałem się jeszcze spytać czy warto dopłacać do profili oraz łączników/wieszaków wykonanych z grubej blachy??

  11. #5091

    Domyślnie

    witam
    A ja jestem na początku "drogi" jeśli chodzi o układanie wełny, profili itd. ale mam pytanko, które mnie strasznie nurtuje, a mianowicie: na poddaszu mam tak zwany stryszek i tu pytanie czy powinno układać się wełne do samej góry czyli na tym stryszku też, czy tylko wystarczy jak dam nad częścią mieszkalną a tam u góry nie dam nic? czy nie będzie "lecieć zimno" z tego stryszka? jak uważacie ? za porady z góry dziękuję.

  12. #5092
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Esiak
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    Puszczykowo
    Posty
    5.095
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał Esiak Zobacz post
    mam pytanko dotyczące mocowania profili UW do posadzki...
    jak sobie z tym poradzić jeśli w linii mocowana profili przechodzą rurki od c.o. i kanalizy przykryte 6cm wylewką... nie chciałbym tam nic wiercić w obawie o uszkodzenie instalacji...
    czy w takim razie zrobić jakąś podmurówkę pod profil UW..? doradźcie...
    ponawiam pytanie...
    Lapisowo - dziennik
    Lapisowo - komentarze
    Tapatalk - Forum Muratora na Twoim smartphonie...

    Sprzedam skrzynkę elektryczną budowlaną w pełni wyposażoną...


  13. #5093
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Esiak
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    Puszczykowo
    Posty
    5.095
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    akurat profil idzie równolegle do instalacji...
    Lapisowo - dziennik
    Lapisowo - komentarze
    Tapatalk - Forum Muratora na Twoim smartphonie...

    Sprzedam skrzynkę elektryczną budowlaną w pełni wyposażoną...


  14. #5094
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wawrzont

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-622
    Posty
    32

    Domyślnie

    Witam,
    Mam nietypowy problem. Ocieplam spadzistą ścianę poddasza. W połowie wysokości biegnie pozioma belka. Wełna wsadzana między krokwie zmieściła się nad nią, ale folia paroizolacyjna musi być już kładziona z przerwą, bo belka ma być widoczna - a więc od podłogi do spodu belki i dalej od wierzchu belki do kalenicy. Jak zapewnić szczelne połączenie folii do belki? Taśma nie chce się kleić do drewna, czy gęsto bite zszywki wystarczą? Jak ważna jest pełna szczelność tego łączenia? Łączenia folia do folii są oczywiście porobione z zakładami i szczelnie pozaklejane. Problemem jest łączenie folia-drewno.

  15. #5095

    Domyślnie

    Ocieplam poddasze - krótkie pytania.....
    No własnie Rockwool czy Isover?
    Pytanie o wyższosci wełny kamiennej nad szkalną lub odwrotnie, bo grubosci podobne.

  16. #5096

    Domyślnie

    witam ponownie, a co z tym stryszkiem? ocieplać dach tylko nad pomieszczeniami użytkowymi czy cały dach do samej góry?

  17. #5097
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wawrzont

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-622
    Posty
    32

    Domyślnie

    Jeszcze w sprawie folli przy belce: mam to laczyc zszywkami? Na dodatkowy profil nie ma miejsca.

  18. #5098
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wawrzont

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-622
    Posty
    32

    Domyślnie

    20 cm. Co do wykończenia to jeszcze nie wiem. A jak najlepiej?

  19. #5099

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack Zobacz post
    nim już wymyślisz to pomyśl w przerwach o
    Lukarna - zaczęta nie skończona a powinna zostać poprawiona
    Szczyty i osłonowa - powinny zostać poprawione.
    a ty już bujasz głową wewnątrz.
    komin - sprawdzić.
    Dodałem dwa zdjęcia - możesz rzucic okiem?
    Lukarna dokończona, a co masz na mysli mówiąc o szczytach?

  20. #5100

    Domyślnie Podwieszane pudelka

    Witam,

    Przeczytałem cały ten wątek (i kilka innych) nie znalazłem jednak jednoznacznej odpowiedzi na jedno pytanie.

    Pomieszczenie pod dachem. Skos i sufit podwieszony na jętkach. Temat dobrze rozpracowany na forum.

    Ale teraz żona wymyśliła sobie na suficie podwieszone pudełko na halogeny. I teraz pytanie:

    1. Czy należy zabudować normalnie na stelażu sufit na płasko a następnie do opłytowanego sufitu przykręcić wieszaki ES i na nich podwiesić stelaż pudełka?
    2. Czy budujemy pojedynczy stelaż ale tam gdzie ma być pudełko (niżej) dajemy dłuższe wieszaki kształtując w ten sposób płaszczyznę sufitu. Jak wtedy montować profile CD?

    No właśnie. Przy rozwiązaniu 1 zużyjemy więcej płyt (jeśli pudełko jest wielkości 75% powierzchni pokoju to zużycie płyt mocno rośnie).

    Może ktoś z forumowych Guru (Rom-Kon czy flashBack) opisali by ładnie w kilku słowach zasady i reguły obowiązujące przy budowie wszelkiego rodzaju "pudełek" pod sufitem. O tym było mało na forum a chyba by się przydało. Obrabiać skosy, lukarny, sufity płaskie, stelaże jedno i dwuwarstwowe już nas nauczyli. Może czas na coś trudniejszego?

Strona 255 z 616

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony