dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 304 z 616
Pokaż wyniki od 6.061 do 6.080 z 12315
  1. #6061
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    DIY

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    M2? już nie, teraz 120m^
    Dzielnica
    Garaż
    Posty
    177

    Domyślnie

    Tam nie ma nic co mogło by rozbawiać.
    Wuj to miejsce urojone, tu nie każdy cię złapie bo nie ma go na mapie.
    Nie odpowiadam na wiadomości PW.

  2. #6062

    Domyślnie Wybór wełny

    Witam
    Mam krótkie pytanie dotyczace materiału na ocieplenie poddasza.
    Mam krowkie 18 cm podognie konstrukcja strychu. docelowo chce 30 izolacji.
    W skosach planuje dać 15 +15, na strychu 15 lub 18 (jesli dam 15 bedzie wolne przestrzen 3cm) plus na górze 15.
    Zalezy mi na izolacyjnosci szczególnie latem - mam blache.
    Pytanie:
    Która wełna jest lepsza z punktu widzenie stałęgo poziomu rozpreżenie - wypelnienia przestrzeni - skalana - np Rockwoll czy szklana - Isover lub ursa?
    Jakie sa wasze doswiadczenia, którą macie w swoich dachach?

    Jaki mocny musi być stelarz na strychu ułlozony prostopadle do jetek (szerokosc belki - wysokosc 15) tak by weszłą tam druga warstwa ocieplenia a na górze by mozna było zrobić jakaś podłogę i wykorzystac strych do trzymanai gratów.

    Dzieki

  3. #6063

    Domyślnie

    Cytat Napisał wibart Zobacz post
    Witam
    Pytanie:
    Która wełna jest lepsza z punktu widzenie stałęgo poziomu rozpreżenie - wypelnienia przestrzeni - skalana - np Rockwoll czy szklana - Isover lub ursa?
    Jakie sa wasze doswiadczenia, którą macie w swoich dachach?

    Dzieki
    skalna napewno trwalsza i nie siada, szklana niestety siada po latach szczególnie jak gdzieś dostanie sie woda/wilgoć
    alternatywą może być szklana ale ta cieplejsza np z Lambda=0,033 (Isover), w stosunku do tej zwykłej 0,039 czy 0,044 jest o niebo lepsza (twardsza, bardziej sprężysta)

  4. #6064

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jacekss Zobacz post
    skalna napewno trwalsza i nie siada, szklana niestety siada po latach szczególnie jak gdzieś dostanie sie woda/wilgoć
    alternatywą może być szklana ale ta cieplejsza np z Lambda=0,033 (Isover), w stosunku do tej zwykłej 0,039 czy 0,044 jest o niebo lepsza (twardsza, bardziej sprężysta)
    Czyli jesli Isover to tylko SuperMata.
    Alterneatywnie Rockwoll 0,035 lub 0,039

    Przy grubosci 30cm dopłacać do supermaty czy wystarczy rockwoll 0,039?
    Bbedzie pc, reku sciany 20 cm, grunt 20cm

  5. #6065

    Domyślnie

    @wibart - to już zależy od własnego wyboru, mozna sobie policzyć współczynnik U dla dachu w stosunku do ceny i wybrać to co efektywniejsze
    w sumie 0,039 przy gr 30cm na dzisiaj jest ok, powinno wystarczyć.. za to przyszłościowo wiadomo - więcej to lepiej

  6. #6066

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jacekss Zobacz post
    @wibart - to już zależy od własnego wyboru, mozna sobie policzyć współczynnik U dla dachu w stosunku do ceny i wybrać to co efektywniejsze
    w sumie 0,039 przy gr 30cm na dzisiaj jest ok, powinno wystarczyć.. za to przyszłościowo wiadomo - więcej to lepiej
    Czyli poszedł bys w skalna rockwoola?

  7. #6067

    Domyślnie

    na tamten czas jak robiłem poszedłem w kierunku Isovera
    no ale teraz realia mogą być inne

  8. #6068

    Domyślnie

    W szpachlowaniu i spoinowaniu nie uzyskałem odpowiedzi na mojego posta:

    moze tu ktoś będzie taki miły i mi pomoże:
    Dziękuje panu za odpowiedź. A w jakim przypadku ma znaczenie? ja po dwoch warstwach uniflota mam jednak widoczną siatkę? co zrobić?
    czy w przypadku fizelizy postepuje sie tak samo jak z siatką i dwie warstwy się daję? spoinówka fizelina fizelina spoinowka? i jeszcze pytanko odnośnie szczelin między krawędziami ciętymi płyt: jaka odległość? raz widzę 5-6 mm, raz 3mm. to ile wreszcie? jaka szczelina jest niedopuszczalna. bardzo bym prosił o odpowiedź, bo ciezko w necie znaleźć

  9. #6069
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar madzia11mk
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    1.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack Zobacz post
    zagadaj z yacolem
    Niestety bez odzewu - może jednak ktoś mi coś poradzi, doradzi, podpowie?
    Jak to jest z układaniem paneli zamiast płyt kg?
    "Racja jest jak dupa-każdy ma swoją" J.Piłsudski
    Nasza droga do DOMU

  10. #6070

    Domyślnie

    Witam,szukałem lecz nie znalazłem...
    Zaczynam fazę montażu poddasza z g/k i mam taki problem. Dach (38 st) jest kopertowy więc są krokwie narożne. Jak na tych krokwiach mocować metalowy stelaż (jakie miały by to być profile i jak się łączy je z profilami CD) by kąt zejścia się płyt był równy. Dodam że krokwie te maja 24x16cm.Może jest na to jakiś patent,proszę o foto.
    ..żyje się raz,buduje całe zycie.

  11. #6071

    Domyślnie

    Witam wszystkich wspaniałych forumowiczów, którzy raczyli podzielić się swoja fachową wiedzą z szarymi ludźmi wykuwającymi codziennie w pocie czoła swój los... Dzięki znalezionym tutaj radom uniknąłem wielu kosztownych fuszerek, by nie rzec katastrofy budowlanej... po Po lekturze forum, doznając olśnienia, pogoniłem partaczy i... na placu boju zostałem sam... Od tego momentu muszę sobie jakoś radzić. Czasem z niemałą, przyznam satysfakcją. Wskutek i w związku, mam pytanie do znawców tematu. Jestem na etapie ocieplania poddasza. Chciałbym poznać zdanie praktyków.

    Drugą warstwę ocieplenia dachu skośnego 2-spadowego najlepiej wykonać:

    a. Kładąc wełnę w poprzek krokwi z tzw. rolki, nabijając na wieszaki (grzybki),
    b. wykonać z płyty wełnianej kładzionej w poprzek krokwi, między CD60, oraz wypełniając CD60 odciętymi pasami wełny,
    c. układając wełnę odcinaną z rolki wzdłuż krokwi, ciasno wpasowując miedzy wieszaki grzybkowe.

    W moim przypadku, ocieplenie stanowić będzie toprock 150 między krokwiami, oraz toprock 100 lub superrock 100, wybrane i kładzione według uzyskanych tutaj, mam nadzieję, rad.

    Z góry dziękuję wszystkim za poświęcony czas, oraz wszystkie merytoryczne sugestie.

    pOzdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Jańcio Wodnik ; 27-06-2012 o 15:26

  12. #6072

    Domyślnie

    Kilka PILNYCH pytan do praktyków:

    Czy układając na jetkach belki 5x10 - tak by podniesc wysokosc ocieplenia o 10 cm - układam miedzy nie wełnę 10, moge połozyć na tych belkach OSB jako podłoge stryszku. Czy brak pustki pomiedzy OSB a wełną oraz brak mozliwosci wentylowania wełny (płyty poukładane szczenie i przykrecone) do góry nie bedzie stanowiło problemu dla jakosci izolacji po latach?

    Jaka jest akceptowalna wysoksoc poddasza? Zastnawiam sie czy schodzić z izolacją pod jetki - wtedy bede miał 249 czy isc nad jetki - wtedy 256? Nie wiem jakie macie doswiadczenia praktyczne?

    Dzieki

  13. #6073
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    DIY

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    M2? już nie, teraz 120m^
    Dzielnica
    Garaż
    Posty
    177

    Domyślnie

    Cytat Napisał profi45 Zobacz post
    Diy trenerze bez sukcesów na stanowisku co powiez nam kibicom ?
    Witaj, mam młynek wiązkę profila V /cieniutki nie mają 0,6 bo ponoć takich nie ma/ organizujemy moje szkolenie?
    Wuj to miejsce urojone, tu nie każdy cię złapie bo nie ma go na mapie.
    Nie odpowiadam na wiadomości PW.

  14. #6074
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar profi45
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    787

    Domyślnie

    Cytat Napisał DIY Zobacz post
    Witaj, mam młynek wiązkę profila V /cieniutki nie mają 0,6 bo ponoć takich nie ma/ organizujemy moje szkolenie?
    No prosze jestem pod wrażeniem. Naucz mnie czegoś nowego !
    Tylko uważaj żebys sobie krzywdy nie zrobił.
    Ostatnio edytowane przez profi45 ; 03-07-2012 o 22:14

  15. #6075
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Akrimka
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Dąbrówka Tczewska
    Posty
    709

    Domyślnie

    Jak czytam was chłopaki to az zaplułem soebie monitor, dobry humor to podstawa

  16. #6076
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar ganiutek
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    31
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    120

    Domyślnie

    Witam. Jeden z Forumowiczów zwrócił uwagę, że płyty mam montowane równolegle do profili a to jest błąd - może ktoś zerknąć na zdjęcia, czy jest ok? Dodam, że na zdjęciach widać różne skosy. http://forum.muratordom.pl/entry.php...lanie-poddasza
    Ostatnio edytowane przez ganiutek ; 12-07-2012 o 12:11
    Dziennik budowy: http://forum.muratordom.pl/blog.php?...omek-bez-nazwy
    projekt indywidualny

  17. #6077
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar devileczek
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Witam, czy moglby ktos podpowiedziec jaki jest koszt robocizny nastepujacego zakresu prac :
    - ulozenie pierwszej warstwy welny
    -ulozenie drugiej j.w
    - plytowanie ( sufity, skosy,sciany kolankowe, etc)
    - szpachlowanie
    -gruntowanie


    Dach dwuspadowy, zaledwie 2 kosze, reszta proste plaszczyzny, stelaz na grzybkach juz zrobiony, jedno okno dachowe, woj slaskie, Ile moze kosztowac robocizna za m2 ?
    PROJEKT CZEKOLADA - dom z poddaszem uzytkowym, ok130m2 (200m2 po podlodze) Ocieplony styropian 15cm 0.031, dach welna 18cm+10cm, podloga 15cm styopian. Ogrzewanie parter podlogowka, pietro grzejniki, kociol gazowy kondensacyjny + kominek z plaszczem i buforem ciepla. Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem Axia-Vent Kinetic 400m3/h,

  18. #6078

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack Zobacz post
    powinien byc wykonany montaz B
    Czyli optymalną i prawidłową opcją jest montaż płyty i upychanie pasków w CD-ki?
    A czy jakieś znaczenie dla efektywności ocieplenia mają mostki termiczne wzdłuż cięć wełny układanej w profilach CD60?

    Cytat Napisał FlashBack Zobacz post
    tylko ta nieszczesna masa bo tu mozna jedynie sumarycznie dac maks 12-15cm super piper welny rockwool. a oni mowia ze zalecaja 28
    Sumarycznie 12-15cm? Że niby miedzy krokwie 18-tki np. 10 + 5 po CD-kach!? I o co chodzi z ta masą?
    Zalecenia producenta mało mnie przekonują. Gdybym produkował wełnę, znalazłbym eksperta, który udowodni, że ocieplenie o grubości mniejszej niż 100cm jest uzasadnione tylko a Afryce... Interesuje mnie wyłącznie empiria, poparta doświadczeniami użytkowników, nie zaś zdanie "ekspertóf" od reklamy i sprzedaży.

  19. #6079
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Tatarak
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    na zachód od Wrocka
    Posty
    8.719

    Domyślnie

    Witam Państwa

    mam taki kłopocik z łączeniem płyt kg i ścian tynkowanych tynkiem cem-wap. Wykonawca zwrócił mi słusznie uwagę, że jeśli na połączeniach zaloży taśmę kątową i ją zaszpachluje, to na ścianie z tynkiem będzie widać różnicę faktury. Bardzo mi się ta różnica faktur nie podoba. Farba jej nie ukryje - sprawdzałam. Kładzenie gładzi na całe ściany nie wchodzi w grę, bo od początku chcemy mieć ściany z delikatną fakturą tynku cem-wap, a nie gładkiego gipsu. Wykonawca zaproponował, że na płycie kg w samym narożniku nałoży flizelinę, którą zaszpachluje i potem w miejscu styku dodatkowo nałozy akryl - nie będzie wychodził szpachlą na ścianę cem-wap. Ale podobno ten akryl i farba na nim może pękać, będą sie tam robić szczeliny itp itd Czy faktycznie nie da się uniknąć takiego pękania, a jeśli tak, to jak można uniknąć róznicy faktur na ścianie z tynkiem, kiedy się na nią nałoży szpachlę?
    czy wydziwiam i wszyscy nakładają taśmę kątowoą i szpachlę, mają różne faktury i jakoś z tym żyją?

  20. #6080
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar profi45
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    787

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tatarak Zobacz post
    Witam Państwa

    mam taki kłopocik z łączeniem płyt kg i ścian tynkowanych tynkiem cem-wap. Wykonawca zwrócił mi słusznie uwagę, że jeśli na połączeniach zaloży taśmę kątową i ją zaszpachluje, to na ścianie z tynkiem będzie widać różnicę faktury. Bardzo mi się ta różnica faktur nie podoba. Farba jej nie ukryje - sprawdzałam. Kładzenie gładzi na całe ściany nie wchodzi w grę, bo od początku chcemy mieć ściany z delikatną fakturą tynku cem-wap, a nie gładkiego gipsu. Wykonawca zaproponował, że na płycie kg w samym narożniku nałoży flizelinę, którą zaszpachluje i potem w miejscu styku dodatkowo nałozy akryl - nie będzie wychodził szpachlą na ścianę cem-wap. Ale podobno ten akryl i farba na nim może pękać, będą sie tam robić szczeliny itp itd Czy faktycznie nie da się uniknąć takiego pękania, a jeśli tak, to jak można uniknąć róznicy faktur na ścianie z tynkiem, kiedy się na nią nałoży szpachlę?
    czy wydziwiam i wszyscy nakładają taśmę kątowoą i szpachlę, mają różne faktury i jakoś z tym żyją?
    W twoim przypadku aby uniknać rozszpachlowania na sciane i zachować strukture naroznika warto przykrecic płyty do obwodowych UD.Szczeliny albo zastosowac separacyjna tasme albo nie i wypełnic twarda spoinówką . Z Akrylem masz zawsze czas i mozesz go położyc po pierwszym malowaniu lub na koniec gdy peknie.
    Problem w tym ze moze pękać w narożnikach lub nie sprawe bedzie ratował akryl.
    Drobne zarysowania wystarczy czasem przemalowac naroznik pędzlem i znikna czesto bez akrylu nawet.
    Ostatnio edytowane przez profi45 ; 17-07-2012 o 14:47

Strona 304 z 616

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony