dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 305 z 616
Pokaż wyniki od 6.081 do 6.100 z 12315
  1. #6081
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Tatarak
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    na zachód od Wrocka
    Posty
    8.719

    Domyślnie

    Profi - czy spoinówka i taśma separacyjna to są jakiś konkretne rodzaje materiału? (jak tasma narożnikowa i uniflot na przykład?) bo chciałabym wykonawcy dać jasne i jednoznaczne wytyczne. o ile mnie pamięć nie myli, to profile UD kupowałam i płyty są przykręcone do czegoś w niedużej odległości od ścian (padł mi flasz w aparacie, a na zdjęciach bez niego niewiele widać)

  2. #6082
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar profi45
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    787

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafał2011 Zobacz post
    Witam.

    Zrób tak jak mówi wykonawca.

    Pozdrawiam.
    co ty znowu pajacujesz ? co da nałożenie flizeliny jednostronnie!!! albo odseparuje sufit albo skreci z UD .zachowując rózne wykończenia na styku
    Ostatnio edytowane przez profi45 ; 17-07-2012 o 21:49

  3. #6083
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał ganiutek Zobacz post
    Witam. Jeden z Forumowiczów zwrócił uwagę, że płyty mam montowane równolegle do profili a to jest błąd - może ktoś zerknąć na zdjęcia, czy jest ok? Dodam, że na zdjęciach widać różne skosy. http://forum.muratordom.pl/entry.php...lanie-poddasza
    Jeśli jest to zrobione dobrze to nie jest to błąd. Jedynym uszczerbkiem może być tylko to że słabsze łączenie płyt (krawędź cięta) nie jest podparte profilem. Układ poprzeczny jest łatwiejszy do wykonania i krawędź cięta wypada zawsze na profilu. Z załączonych fotek widać że chyba chłopaki sobie poradzili teraz tylko dobre spoinowanie i powinno być ok.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  4. #6084
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar profi45
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    787

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tatarak Zobacz post
    Profi - czy spoinówka i taśma separacyjna to są jakiś konkretne rodzaje materiału? (jak tasma narożnikowa i uniflot na przykład?) bo chciałabym wykonawcy dać jasne i jednoznaczne wytyczne. o ile mnie pamięć nie myli, to profile UD kupowałam i płyty są przykręcone do czegoś w niedużej odległości od ścian (padł mi flasz w aparacie, a na zdjęciach bez niego niewiele widać)
    Tasmy separacyjne daje sie przed przykręceniem płyt. W twoim przypadku jak płyty są dobrze podocinane obwodowo zostało tylko wypełnienie szczelin obwodowych uniflot,vario .

  5. #6085
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tatarak Zobacz post
    Witam Państwa

    mam taki kłopocik z łączeniem płyt kg i ścian tynkowanych tynkiem cem-wap. Wykonawca zwrócił mi słusznie uwagę, że jeśli na połączeniach zaloży taśmę kątową i ją zaszpachluje, to na ścianie z tynkiem będzie widać różnicę faktury. Bardzo mi się ta różnica faktur nie podoba. Farba jej nie ukryje - sprawdzałam. Kładzenie gładzi na całe ściany nie wchodzi w grę, bo od początku chcemy mieć ściany z delikatną fakturą tynku cem-wap, a nie gładkiego gipsu. Wykonawca zaproponował, że na płycie kg w samym narożniku nałoży flizelinę, którą zaszpachluje i potem w miejscu styku dodatkowo nałozy akryl - nie będzie wychodził szpachlą na ścianę cem-wap. Ale podobno ten akryl i farba na nim może pękać, będą sie tam robić szczeliny itp itd Czy faktycznie nie da się uniknąć takiego pękania, a jeśli tak, to jak można uniknąć róznicy faktur na ścianie z tynkiem, kiedy się na nią nałoży szpachlę?
    czy wydziwiam i wszyscy nakładają taśmę kątowoą i szpachlę, mają różne faktury i jakoś z tym żyją?
    Jeśli taśma spoinowa nie ma być wywinieta na naroznik a tak jest w tym przypadku to jeszcze przed montażem płyt należy na ścianę nakleić taśmę separacyjną. Taka taśma nie pozwala na sklejenie się szpachlówki wypełniającej szczelinę ze ścianą. Taśma również chroni przed "upapraniem" ściany. Po wypełnieniu szczelin przy ścianie należy zastosować taśmę spoinową dosuniętą do samego narożnika - bez wywinięcia na ścianę. Po ostatecznym szpachlowaniu i szlifowaniu taśmę separacyjną odcina się nożykiem a narożnik akryluje.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  6. #6086
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar profi45
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    787

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafał2011 Zobacz post
    Lecz się!
    jade do stomatologa

  7. #6087
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał profi45 Zobacz post
    co ty znowu pajacujesz ? co da nałożenie flizeliny jednostronnie!!! albo odseparuje sufit albo skreci z UD .zachowując rózne wykończenia na styku
    No cóż Wielki Nauczycielu... taśma dana jednostronnie wraz z taśmą separacyjną zabezpiecza przed niekontrolowanym pęknięciem na krawędzi płyty jeśli ta nie jest dosunięta idealnie do ściany. Jeśli pomiędzy płytą a ścianą jest szczelina - a może być i to nawet spora - to trzeba ją wypełnić szpachlówką (vario). Szpachlówka mocniej złapie się ściany niż płyty - i tu właśnie taśma separacyjna nie dopuszcza do sklejenia się ze ścianą - i jeśli nie ma właśnie tej taśmy spoinowej (flizelina, papier) to pojawi się pęknięcie na krawędzi płyty... a że szczelina duża to może to być nawet 1.5cm od narożnika! Jeśli będzie taśma to pęknięcie jest w samym narożniku a tam maskuje akryl. Takie wykończenie narożnika robi się ZAWSZE jeśli nie jest dawana taśma narożnikowa (wywinięcie na ścianę) czyli połączenie sztywne!

    ...profi45 jak już wcześniej wspomniałem: piłeś - nie pisz, nie piłeś - wypij... ale nie pisz.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  8. #6088
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar olgusieniunieczka
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Łódź
    Posty
    1.960
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    A czy ktoś z Państwa docieplał może na własną rękę wyłaz strychowy. Kupiłam niby tzw, thermo... ale on ma ledwie 3cm styro w środku. Wszędzie jest 35 cm wełny, więc ten wyłaz to pewny mostek. Czy można przykleić/przytwierdzić w inny sposób wełnę np. do płyty ze sklejki wielkości otworu wyłazu? Tak, żeby ta konstrukcja leżała sobie na jętkach? Warto? Sprawdzi się takie rozwiązanie? Moze ktoś ma inny patent?

  9. #6089
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał olgusieniunieczka Zobacz post
    A czy ktoś z Państwa docieplał może na własną rękę wyłaz strychowy. Kupiłam niby tzw, thermo... ale on ma ledwie 3cm styro w środku. Wszędzie jest 35 cm wełny, więc ten wyłaz to pewny mostek. Czy można przykleić/przytwierdzić w inny sposób wełnę np. do płyty ze sklejki wielkości otworu wyłazu? Tak, żeby ta konstrukcja leżała sobie na jętkach? Warto? Sprawdzi się takie rozwiązanie? Moze ktoś ma inny patent?
    ...jeśli schodki chowają się w jętki i nie wystają ponad podłogę na stryszku wtedy na płycie OSB lub nawet na G-K (mniej trwałe) nakleja się styropian i przed zamknięciem schodków nasuwa się na otwór. Jesli schodki wystają to wtedy trzeba zrobić coś na wzór skrzynki oklejonej styropianem. Za parę dni (po niedzieli) zrobię fotki takiego czegoś i wrzucę na fotosika... cierpliwości...
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  10. #6090
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar profi45
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    787

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom-Kon Zobacz post
    No cóż Wielki Nauczycielu... taśma dana jednostronnie wraz z taśmą separacyjną zabezpiecza przed niekontrolowanym pęknięciem na krawędzi płyty jeśli ta nie jest dosunięta idealnie do ściany. Jeśli pomiędzy płytą a ścianą jest szczelina - a może być i to nawet spora - to trzeba ją wypełnić szpachlówką (vario). Szpachlówka mocniej złapie się ściany niż płyty - i tu właśnie taśma separacyjna nie dopuszcza do sklejenia się ze ścianą - i jeśli nie ma właśnie tej taśmy spoinowej (flizelina, papier) to pojawi się pęknięcie na krawędzi płyty... a że szczelina duża to może to być nawet 1.5cm od narożnika! Jeśli będzie taśma to pęknięcie jest w samym narożniku a tam maskuje akryl. Takie wykończenie narożnika robi się ZAWSZE jeśli nie jest dawana taśma narożnikowa (wywinięcie na ścianę) czyli połączenie sztywne!

    ...profi45 jak już wcześniej wspomniałem: piłeś - nie pisz, nie piłeś - wypij... ale nie pisz.
    Na trzeżwo dzisiaj
    Post przed toba napisałem " Jak płyty są dobrze podocinane obwodowo" to znaczy ze szczeliny sa małe miedzy płyta a murem
    Tu sie różnimy zasadniczo bo jak ty juz masz przykręcone UD to ja często ukręce pare wiaderek MP 75 i rzuce aby był pion na naroznik lub zaciągne po sciance i nastepnego dnia przykrece UD do ściany. Jestem wolniejszy i popatrze i coś pomierze najpierw zeby nie miec jak piszesz 1,5 cm lub więcej na szczelinach tylko max 5mm. Tak zaczynam glupio swoja robote

  11. #6091
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar olgusieniunieczka
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Łódź
    Posty
    1.960
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom-Kon Zobacz post
    ...jeśli schodki chowają się w jętki i nie wystają ponad podłogę na stryszku wtedy na płycie OSB lub nawet na G-K (mniej trwałe) nakleja się styropian i przed zamknięciem schodków nasuwa się na otwór. Jesli schodki wystają to wtedy trzeba zrobić coś na wzór skrzynki oklejonej styropianem. Za parę dni (po niedzieli) zrobię fotki takiego czegoś i wrzucę na fotosika... cierpliwości...
    Super czekam cierpliwie, myślę ,że mrozy do niedzieli nie nadejdą

  12. #6092
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Tatarak
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    na zachód od Wrocka
    Posty
    8.719

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom-Kon Zobacz post
    Jeśli taśma spoinowa nie ma być wywinieta na naroznik a tak jest w tym przypadku to jeszcze przed montażem płyt należy na ścianę nakleić taśmę separacyjną.
    a jeśli płyty są już zamontowane? czy należy je zdjąć i założyć tę taśmę, czy da się jeszcze jakoś "uratować sytuację"?

  13. #6093
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar profi45
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    787

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tatarak Zobacz post
    a jeśli płyty są już zamontowane? czy należy je zdjąć i założyć tę taśmę, czy da się jeszcze jakoś "uratować sytuację"?
    Jak sa płyty to tasma schowaj i zakleisz tesciowej usta jak zacznie nadawac

  14. #6094
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał profi45 Zobacz post
    Na trzeżwo dzisiaj
    Post przed toba napisałem " Jak płyty są dobrze podocinane obwodowo" to znaczy ze szczeliny sa małe miedzy płyta a murem
    Tu sie różnimy zasadniczo bo jak ty juz masz przykręcone UD to ja często ukręce pare wiaderek MP 75 i rzuce aby był pion na naroznik lub zaciągne po sciance i nastepnego dnia przykrece UD do ściany. Jestem wolniejszy i popatrze i coś pomierze najpierw zeby nie miec jak piszesz 1,5 cm lub więcej na szczelinach tylko max 5mm. Tak zaczynam glupio swoja robote
    ...nie dopieszczam płyt - czasem robi się szczelina na 1cm a wtedy muszę to wypełnić vario. Czasem pomieszczenie nie trzyma kąta i też płyta ucieka. Mi szybciej jest zaszpachlować niż "żłobić" w płycie fale Dunaju tzn. odtwarzać "falowatość" ściany. Jeśli nie mam zlecenia na prostowanie ścian to ich nie prostuję. A tym bardziej jeśli Inwestor chce mieć strukturę tynku cem-wap.

    A jeśli uzyskasz swoje max 5mm to i tak za dużo bo pęknięcie będzie 5mm od narożnika a chyba aż tak szeroko akrylu nie dajesz.

    ...mi można dużo zarzucić ale nie to że na robocie szybki jestem... oj nie... konkurencja potrafi dwa razy więcej zrobić ode mnie (i zarobić też )
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  15. #6095
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał olgusieniunieczka Zobacz post
    Super czekam cierpliwie, myślę ,że mrozy do niedzieli nie nadejdą
    ...zima zbliża się coraz szybciej. Wczoraj widziałem "pingwina" na rowerze! Znak że zima idzie!
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  16. #6096
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tatarak Zobacz post
    a jeśli płyty są już zamontowane? czy należy je zdjąć i założyć tę taśmę, czy da się jeszcze jakoś "uratować sytuację"?
    Tam gdzie masz szczelinę szerszą to wklej taśmę maksymalnie pod płytę a tam gdzie nie ma szczeliny to tylko naklej na ścianę przy płycie w celu ochrony ściany przed "upapraniem". Jako taśmę spoinową zastosuj taśmy pełne czyli flizelina lub papier. Po wypełnieniu szczelin vario możesz wklejać taśmę na masy gotowe - wiaderkowe.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  17. #6097
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał profi45 Zobacz post
    Jak sa płyty to tasma schowaj i zakleisz tesciowej usta jak zacznie nadawac
    ...znów zaczynasz? A prosiłem Cię - nie pisz...
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  18. #6098
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Tatarak
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    na zachód od Wrocka
    Posty
    8.719

    Domyślnie

    Rom-Kom - bardzo dziękuję za rady

  19. #6099
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar profi45
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    787

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafał2011 Zobacz post
    Tak myślałem że się zjawisz Rom-Kom i dobrze.
    Mimo naszych sprzeczek szczerze mogę powiedzieć że jesteś najlepszym doradcą od poddaszy, tak trzymaj.
    Pozdrawiam.
    widze siusiakujesz sie brawo jestem wyrozumiały

  20. #6100
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar profi45
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    787

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom-Kon Zobacz post
    ...znów zaczynasz? A prosiłem Cię - nie pisz...
    Odpusciłem bo ocinanie na pół-mokro bez separacji to profesjonalizm . Ale moze faktycznie bedzie łatwiej forumowiczowi cos upchac na plomby

Strona 305 z 616

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony