dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 306 z 616
Pokaż wyniki od 6.101 do 6.120 z 12315
  1. #6101
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar profi45
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    787

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom-Kon Zobacz post
    ...znów zaczynasz? A prosiłem Cię - nie pisz...
    WOdz jest tylko jeden i prowadz nas i nie wodz nas na pokuszenie i nie prowadz w maliny

  2. #6102
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar profi45
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    787

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafał2011 Zobacz post
    A Ty poszukaj dobrego psychologa.

    PS. Chyba żona Cię pozdrawiała na forum "pajacu"
    A mnie wódz lubi choc dostaje w rajtuzy i martwi sie abym nie pił

  3. #6103
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar profi45
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    787

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafał2011 Zobacz post
    A Ty poszukaj dobrego psychologa.

    PS. Chyba żona Cię pozdrawiała na forum "pajacu"
    ajak cie zabolało to dobrze bo na siłe zaczołes cos udowadniac

  4. #6104

    Domyślnie

    Witam Szanowne Grono!

    mam pewien problem do rozwiązania. Jest pokój na poddaszu - normalnie skosy i ścianki kolankowe (oddalone od wieńca ok. 60cm - więc są to przedścianki).
    Problem w tym pokoju jest z jego przeznaczeniem - ma on służyć do słuchania muzyki. Skosy wyszły wykonawcy bardzo dobrze - są 'głuche' akustycznie. Problem mamy natomiast z przedściankami - niestety nawet przy podwójnym płytowaniu i profilami pionowymi co 30 cm ścianka przy uderzeniu ręką wpada w niski basowy rezonans. Ewidentnie cała konstrukcja ma zbyt małą sztywność. Niestety to będzie miało destrukcyjny wpływ na odtwarzaną muzykę.
    Pytanie - co można zrobić aby zlikwidować tę rezonansowość przedścianki? Może ktoś z Was już 'przerabiał' taki problem?

  5. #6105
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar profi45
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    787

    Domyślnie

    Cytat Napisał awo65 Zobacz post
    Witam Szanowne Grono!

    mam pewien problem do rozwiązania. Jest pokój na poddaszu - normalnie skosy i ścianki kolankowe (oddalone od wieńca ok. 60cm - więc są to przedścianki).
    Problem w tym pokoju jest z jego przeznaczeniem - ma on służyć do słuchania muzyki. Skosy wyszły wykonawcy bardzo dobrze - są 'głuche' akustycznie. Problem mamy natomiast z przedściankami - niestety nawet przy podwójnym płytowaniu i profilami pionowymi co 30 cm ścianka przy uderzeniu ręką wpada w niski basowy rezonans. Ewidentnie cała konstrukcja ma zbyt małą sztywność. Niestety to będzie miało destrukcyjny wpływ na odtwarzaną muzykę.
    Pytanie - co można zrobić aby zlikwidować tę rezonansowość przedścianki? Może ktoś z Was już 'przerabiał' taki problem?
    Buraki wcisa ci wełne albo styro marzesz troche dac ale najlepiej weś wolfa płyte z piaskiem daj na stara przedscianke i przykrec nowa płyte na to.

  6. #6106
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar profi45
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    787

    Domyślnie

    co tam buraczki czym przykrecic wolfa?

  7. #6107
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar profi45
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    787

    Domyślnie

    Wodzu nasmiewałes sie jak pisałem o akustyce!!!!

  8. #6108
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar profi45
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    787

    Domyślnie

    u wujka google nic nie ma w temacie dlatego tyłki schowaliscie trzeba czasem cos wypic zeby sie dowiedziec wodzu rafał co w legionowie wiadomo o wolfie?

  9. #6109
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar profi45
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    787

    Domyślnie

    Dziekujemy panom za fachowa i nowczesna wiedze

  10. #6110
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał profi45
    Wodzu nasmiewałes sie jak pisałem o akustyce!!!!
    Nie naśmiewałem się bo sam czasem stosuję ale nie wszędzie bo to bez sensu. W pomieszczeniach "akustycznych" płyta g-k nie jest dobrym rozwiązaniem. Zawsze będzie rezonować - mocniej lub słabiej ale zawsze.
    Cytat Napisał awo65
    Witam Szanowne Grono! mam pewien problem do rozwiązania. Jest pokój na poddaszu - normalnie skosy i ścianki kolankowe (oddalone od wieńca ok. 60cm - więc są to przedścianki). Problem w tym pokoju jest z jego przeznaczeniem - ma on służyć do słuchania muzyki. Skosy wyszły wykonawcy bardzo dobrze - są 'głuche' akustycznie. Problem mamy natomiast z przedściankami - niestety nawet przy podwójnym płytowaniu i profilami pionowymi co 30 cm ścianka przy uderzeniu ręką wpada w niski basowy rezonans. Ewidentnie cała konstrukcja ma zbyt małą sztywność. Niestety to będzie miało destrukcyjny wpływ na odtwarzaną muzykę. Pytanie - co można zrobić aby zlikwidować tę rezonansowość przedścianki? Może ktoś z Was już 'przerabiał' taki problem?
    W tym przypadku chyba najlepszym rozwiązaniem będzie dobudowanie ścianki kolankowej (przedścianki) z ciężkiego materiału. Po prostu mur z cegły lub innego podobnego materiału. Wszystkie inne rozwiązania dla audiofila będą tylko półśrodkami - mniej lub bardziej zadowalającymi.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  11. #6111
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał "profi45
    u wujka google nic nie ma w temacie dlatego tyłki schowaliscie trzeba czasem cos wypic zeby sie dowiedziec wodzu rafał co w legionowie wiadomo o wolfie?
    ...a no mi nic na ten temat nie wiadomo ale zamiast trolić oświecisz nas? Jesli to jest system suchej zabudowy na profilach to i tak lepszym rozwiązaniem bedzie nawet najzwyklejsza stara promonta (bloczki gipsowe do murowania) ...nie chodzi mi tu o przegrodę akustyczną czyli ścianę pomiędzy pokojami tylko wygłuszenie tego pudła rezonansowego.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  12. #6112
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    DukeNukem

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Kalisz
    Kod pocztowy
    62-800
    Dzielnica
    Dobrzec
    Posty
    40

    Domyślnie

    Witam,

    Na dniach planuje zabrać się za regipsy na moim poddaszu. Przyznam się szczerze że nie przestudiowałem całego wątku bo za długi ale z grubsza pojęcie już jest

    Naszły mnie jednak pewne wątpliwości i tu mam pytanie do Was - ekspertów

    Czy jeżeli chodzi o sufit to zawsze należy stosować ruszt krzyżowy? Chodzi o to czy on lepiej będzie pracował z więźbą. Moja więźba nie posiada "płatwy", są tylko jętki i kleszcze, a na dachu położona jest dachówka. Cieśla z obawy przed pracą tej konstrukcji, przestrzelił-połączył prawie wszystkie krokwie na krzyż bednarką, ale mniejsza o to. Zastanawiam się teraz jak najlepiej zrobić stelaż, tak aby był on w miarę elastyczny i mógł pracować z całą więźbą.
    Wysokość jętki od podłogi to około 2,7m, wysokość pomieszczenia chciałbym na około 2.55m, czyli sufit muszę opuścić o 15cm, a jak to będzie stelaż krzyżowy to "prowadnice główne" będą musiał być jeszcze wyżej - i na co je w takim wypadku zamontować? I Jak to najlepiej wszystko zrobić?
    Wdzięczny będę za wszelkie uwagi i sugestie.

    Poniżej rysunek poglądowy.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	reg.jpg
Wyświetleń:	66
Rozmiar:	64,3 KB
ID:	127063

  13. #6113
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    DukeNukem

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Kalisz
    Kod pocztowy
    62-800
    Dzielnica
    Dobrzec
    Posty
    40

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack Zobacz post
    a skad wezmiesz plyty ktore beda pracowac tak jak stelaz z cala wiezba?
    eh.. czepiasz się szczegółów wiadomo że chodzi o to aby nie było pęknięć na ścianie i łączeniach, a moje stwierdzenie o pracy było górnolotne i ogólnikowe

  14. #6114

    Domyślnie

    do przykręcania płyt kupiłem wkręty które są "tłuste", czy w takiej sytuacji przed szpachlowaniem trzeba przelecieć każdy z nich np. benzyną ekstrakcyjną (raptem kilka tys.), czy jest szansa że gips mimo wszystko będzie się ich trzymał ?

  15. #6115

    Domyślnie

    Cytat Napisał tig1 Zobacz post
    do przykręcania płyt kupiłem wkręty które są "tłuste", czy w takiej sytuacji przed szpachlowaniem trzeba przelecieć każdy z nich np. benzyną ekstrakcyjną (raptem kilka tys.), czy jest szansa że gips mimo wszystko będzie się ich trzymał ?
    Niczego nie musisz czyścić benzyną. Nie ma obaw, że coś się stanie.

  16. #6116
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał tig1 Zobacz post
    do przykręcania płyt kupiłem wkręty które są "tłuste", czy w takiej sytuacji przed szpachlowaniem trzeba przelecieć każdy z nich np. benzyną ekstrakcyjną (raptem kilka tys.), czy jest szansa że gips mimo wszystko będzie się ich trzymał ?
    Prawdopodobieństwo duże że gips do wkręta trzymać się będzie
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  17. #6117
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    DukeNukem

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Kalisz
    Kod pocztowy
    62-800
    Dzielnica
    Dobrzec
    Posty
    40

    Domyślnie

    Kontynuując mój monolog ... Dziś dwie niezależne osoby poradziły mi aby zrobić stelaż dwupoziomowy na skosach ;/ Czyli pierwsze profile główne przykręcane do krokwi na ESki, a potem prostopadłe do nich na łącznikach krzyżowych, co Wy na to? W sumie nie znalazłem tu takiego rozwiązania, wszyscy raczej normalnie na wieszakach robią (grzybki).
    Na sufit na pewno zrobię krzyżowy zastanawiam się tylko czy profil główny, ma "leżeć" na przyściennym czy być do niego przykręconym, a może wogóle nie powinien jego dotykać bo gdzieś tak widziałem w pdfie knaufa.

    Już nie pamiętam kto ale ktoś na forum podał kiedyś linka do profilu V, http://profiltech.com.pl/ czy ktoś go z powodzeniem stosuje?

    Dzisiaj za pomocą niwelatora, zaznaczyłem na wszystkich ścianach 2.50m, jutro chciałem zamówić towar, no ale dzisiaj z tym dwupoziomowym na skosach dali mi do myślenia i tak nie wiem co zrobić.

    Wdzięczny będę za sugestię.

  18. #6118
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gin

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    szczecin
    Kod pocztowy
    74-107
    Posty
    182

    Domyślnie

    Cytat Napisał DukeNukem Zobacz post
    Kontynuując mój monolog ... Dziś dwie niezależne osoby poradziły mi aby zrobić stelaż dwupoziomowy na skosach ;/ Czyli pierwsze profile główne przykręcane do krokwi na ESki, a potem prostopadłe do nich na łącznikach krzyżowych, co Wy na to? W sumie nie znalazłem tu takiego rozwiązania, wszyscy raczej normalnie na wieszakach robią (grzybki).
    Na sufit na pewno zrobię krzyżowy zastanawiam się tylko czy profil główny, ma "leżeć" na przyściennym czy być do niego przykręconym, a może wogóle nie powinien jego dotykać bo gdzieś tak widziałem w pdfie knaufa.

    Już nie pamiętam kto ale ktoś na forum podał kiedyś linka do profilu V, http://profiltech.com.pl/ czy ktoś go z powodzeniem stosuje?

    Dzisiaj za pomocą niwelatora, zaznaczyłem na wszystkich ścianach 2.50m, jutro chciałem zamówić towar, no ale dzisiaj z tym dwupoziomowym na skosach dali mi do myślenia i tak nie wiem co zrobić.

    Wdzięczny będę za sugestię.
    Profil-V jest kompatybilny z kazdym indywidualnym rozwiazaniem stosowanym przez wykonawców którym w jakims stopniu zalezy na jakości wykonywanych prac montazowych.Z technicznego punktu widzenia jest najlepszym rozwiazaniem zarówno dla wykonawcy jak inwestora.

  19. #6119

    Domyślnie

    Witam, mam następujące pytanie do forumowiczów: dach mam na pełnym deskowaniu z płyt OSB, na płytach ułożoną membranę paroprzepuszczalną MDM. W moim przypadku muszę więc zostawić szczelinę 3cm między wełna a płytą OSB. (wiele razy spotkałem się z opinią, że płyta OSB jest paroizolacyjna więc w tym przypadku należy zastosować szczelinę wentylacyjną). Czy jest możliwe, aby nie robić tej szczeliny i delikatnie nawiercić odpowiednią ilość otworów w płytach OSB tak aby nie uszkodzić membrany i dosunąć wełnę do samej płyty. Spotkałem się też z takimi opiniami, że będzie lepsza termoizolacyjność dachu wynikająca z braku dolnej szczeliny wentylacyjnej, która w okresie chłodów "wpuszcza" wilgoć atmosferyczną do termoizolacji, lepsza osłona przed tymi zanieczyszczeniami zawartymi w powietrzu.
    Ostatnio edytowane przez regentgnik ; 28-07-2012 o 11:14

  20. #6120
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar profi45
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    787

    Domyślnie

    Cytat Napisał regentgnik Zobacz post
    Witam, mam następujące pytanie do forumowiczów: dach mam na pełnym deskowaniu z płyt OSB, na płytach ułożoną membranę paroprzepuszczalną MDM. W moim przypadku muszę więc zostawić szczelinę 3cm między wełna a płytą OSB. (wiele razy spotkałem się z opinią, że płyta OSB jest paroizolacyjna więc w tym przypadku należy zastosować szczelinę wentylacyjną). Czy jest możliwe, aby nie robić tej szczeliny i delikatnie nawiercić odpowiednią ilość otworów w płytach OSB tak aby nie uszkodzić membrany i dosunąć wełnę do samej płyty. Spotkałem się też z takimi opiniami, że będzie lepsza termoizolacyjność dachu wynikająca z braku dolnej szczeliny wentylacyjnej, która w okresie chłodów "wpuszcza" wilgoć atmosferyczną do termoizolacji, lepsza osłona przed tymi zanieczyszczeniami zawartymi w powietrzu.
    nie kombinuj i zrób szczeline.

Strona 306 z 616

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony