dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 344 z 616
Pokaż wyniki od 6.861 do 6.880 z 12315
  1. #6861
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar profi45
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    787

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafał2011 Zobacz post
    jeżeli założymy że wąski pasek płyty (40cm) który "prawie" nic nie waży, a ruszt mamy co 40 cm czyli płyta składa się z pasków po 40cm które "prawie" nic nie ważą, wnioskuje że 5 wkrętów należy się CD tak samo jak i UD
    Jeżeli CD oddalony jest od UD o 40cm to wąski pasek o którym pisze ma 20cm ponieważ nośny CD podtrzymuje po 20 cm płyty na każdą stronę.

  2. #6862

    Domyślnie

    Cytat Napisał profi45 Zobacz post
    Jak nosny wypada 40 cm od sciany złap płyte do UD tylko co 30cm wkret.


    Cytat Napisał profi45 Zobacz post
    Jeżeli CD oddalony jest od UD o 40cm to wąski pasek o którym pisze ma 20cm ponieważ nośny CD podtrzymuje po 20 cm płyty na każdą stronę.

    w jaki sposób pasek może mieć 20cm jak profil masz 40cm od ściany (ud) ?

  3. #6863
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar profi45
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    787

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafał2011 Zobacz post
    w jaki sposób pasek może mieć 20cm jak profil masz 40cm od ściany (ud) ?
    Rozrysuj sobie przekrój płyty 120cm i podziel go dla CD co 40cm i 1 UD wyjdzie 3CD i 1UD . Te 3CD trzymaja 100cm płyty i 20 zostaje dla 1UD.
    Poza tym dla rozstawu co 40 jak damy CD 20cm od ściany to wystarcza nam swobodnie 3 CD wzdłuż płyty i wszystko wisi bez UD.
    Ostatnio edytowane przez profi45 ; 13-01-2013 o 15:39

  4. #6864

    Domyślnie

    Cytat Napisał inwestor/wykonawca Zobacz post
    Witam
    mam identyczne 2 problemy do rozwiazania, jak w powyzszym watku, jak to rozwiazać bo odpowiedzi nie znalazłem a doczytałem do tego włąsnie pytania
    Mam identyczny problem jak inwestor/wykonawca oraz lukaszkuch w kwestii docieplenia okien dachowych. Widzę, że wszyscy "fachowcy" omijają ten temat jak ognia. Czy może się ktoś z grona "Fachowców" pochwalić swoimi doświadczeniami w tym zakresie. Poza kilkoma zdjęciami załączonymi przez Rom-Kon`a nieiwele można się dowiedzieć w tej kwestii. Zapraszam do tematu odważnych. Czy istnieje jakiś sposób docieplenia (poza wstrzyknięciem pianki) na docieplenie futryny okna po jego zamontowaniu? Oczekuję czegoś więcej jak odpowiedzi "zapytaj fachowców którzy montowali okna ..." Problem z murłatą mam chyba rozwiązany, ponieważ tynkarze "dorobili" mi od wewnątrz styropian i otynkowali w całości razem ze ścianą do wysokości wierzchniej płaszczyzny murłaty. Z zewnątrz mam zamiar dać styropian do wysokości wiatroizolacji a w szczelinę między styropian a murłatę powpycham wełnę. Pozostaje kwestia okna. Myślałem o włożeniu tam folii bąbelkowej z warstwą aluminium, myslałem też o wstrzyknięciu pianki (tak jak na zdjęciach u Rom-Kom`a ale może ktoś kto robi te rzeczy na co dzień podpowie jak ten problem rozwiązać. U mnie dach kryty jest blachą i boję się, że kiedy wstrzyknę piankę może ona powyłazić między blachą i oknem z zewnątrz i zapaskudzi mi dach z zewnątrz. Fachowcy - pomóżcie. Co Wy jako Fachowcy robicie kiedy macie wstawione okno "na styk". Chyba nie rezygnujecie z roboty?
    Pozdrawiam
    Zibi
    Ostatnio edytowane przez Zibi146 ; 13-01-2013 o 15:55

  5. #6865
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    witekgo

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    myslenice
    Kod pocztowy
    32-400
    Posty
    188

    Domyślnie

    Hey
    mam taki mały problem i nie wiem jak go rozwiązać mam nadzieję że mi pomożecie otóż wykonałem poddasze sam z pomocą szwagra tylko nie wiem czy dobrze zrobiliśmy paroizolację gdyż przykleiliśmy folię żółta do stelaży taśmą dwustronną zrobiliśmy zakłady tak gdzieś około 15-20 cm przy ścianie wypuściliśmy z 10 cm a jak przykręciliśmy płyty obcieliśmy do równa z płytą no ale!!!!! I tu się zaczynają moje wątpliwości jak zrobiliśmy zakłady to nie przyklejaliśmy żadnej taśmy tylko po prostu zakład i przykręciliśmy płytę i tak samo przy ścianie nie dawaliśmy żadnej taśmy dwustronnej tylko została wypuszczona i obcięta i tu moje pytanie?? Czy tak wykonana izolacja jest dobrze czy źle?? A jak źle to jak ją można naprawić czy tylko odkręcając płyty i założyć nową folię z przyklejonymi taśmami czy jest jakiś inny sposób?? Dodam że szpachlowanie jeszcze nie zostało wykonane! Proszę o podpowiedzi

  6. #6866
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar profi45
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    787

    Domyślnie

    Cytat Napisał witekgo Zobacz post
    Hey
    mam taki mały problem i nie wiem jak go rozwiązać mam nadzieję że mi pomożecie otóż wykonałem poddasze sam z pomocą szwagra tylko nie wiem czy dobrze zrobiliśmy paroizolację gdyż przykleiliśmy folię żółta do stelaży taśmą dwustronną zrobiliśmy zakłady tak gdzieś około 15-20 cm przy ścianie wypuściliśmy z 10 cm a jak przykręciliśmy płyty obcieliśmy do równa z płytą no ale!!!!! I tu się zaczynają moje wątpliwości jak zrobiliśmy zakłady to nie przyklejaliśmy żadnej taśmy tylko po prostu zakład i przykręciliśmy płytę i tak samo przy ścianie nie dawaliśmy żadnej taśmy dwustronnej tylko została wypuszczona i obcięta i tu moje pytanie?? Czy tak wykonana izolacja jest dobrze czy źle?? A jak źle to jak ją można naprawić czy tylko odkręcając płyty i założyć nową folię z przyklejonymi taśmami czy jest jakiś inny sposób?? Dodam że szpachlowanie jeszcze nie zostało wykonane! Proszę o podpowiedzi
    Jak zakładki z paroizolacji mijają się na jakimś profilu i są do niego dociśnięte płyta to w zasadzie uszczelnia wystarczająco . Odcinanie foli w narożach dokonuje się po szpachlowaniu. Naprawa tylko możliwa po odkręceniu płyt.

  7. #6867
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafał2011 Zobacz post
    jeżeli założymy że wąski pasek płyty (40cm) który "prawie" nic nie waży, a ruszt mamy co 40 cm czyli płyta składa się z pasków po 40cm które "prawie" nic nie ważą, wnioskuje że 5 wkrętów należy się CD tak samo jak UD
    ...ale macie problemy. Do wiszenia płyta potrzebuje 20 wkretów - cała płyta! Wisiały sobie takie płyty parę tygodni zanim nie weszliśmy ze szpachlowaniem... i się nie oberwały....
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  8. #6868
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zibi146 Zobacz post
    Mam identyczny problem jak inwestor/wykonawca oraz lukaszkuch w kwestii docieplenia okien dachowych. Widzę, że wszyscy "fachowcy" omijają ten temat jak ognia. Czy może się ktoś z grona "Fachowców" pochwalić swoimi doświadczeniami w tym zakresie. Poza kilkoma zdjęciami załączonymi przez Rom-Kon`a nieiwele można się dowiedzieć w tej kwestii.
    Kilkoma? Cały folder o oknach...

    Cytat Napisał Zibi146 Zobacz post
    Zapraszam do tematu odważnych. Czy istnieje jakiś sposób docieplenia (poza wstrzyknięciem pianki) na docieplenie futryny okna po jego zamontowaniu? Oczekuję czegoś więcej jak odpowiedzi "zapytaj fachowców którzy montowali okna ..." Problem z murłatą mam chyba rozwiązany, ponieważ tynkarze "dorobili" mi od wewnątrz styropian i otynkowali w całości razem ze ścianą do wysokości wierzchniej płaszczyzny murłaty. Z zewnątrz mam zamiar dać styropian do wysokości wiatroizolacji a w szczelinę między styropian a murłatę powpycham wełnę. Pozostaje kwestia okna. Myślałem o włożeniu tam folii bąbelkowej z warstwą aluminium, myslałem też o wstrzyknięciu pianki (tak jak na zdjęciach u Rom-Kom`a ale może ktoś kto robi te rzeczy na co dzień podpowie jak ten problem rozwiązać. U mnie dach kryty jest blachą i boję się, że kiedy wstrzyknę piankę może ona powyłazić między blachą i oknem z zewnątrz i zapaskudzi mi dach z zewnątrz. Fachowcy - pomóżcie. Co Wy jako Fachowcy robicie kiedy macie wstawione okno "na styk". Chyba nie rezygnujecie z roboty?
    Pozdrawiam
    Zibi
    Widziałem już jak pianka leciała po dachówkach... ale jak piankowanie robi się z głową i nie używa najtańszego rzadkiego badziewia to nic nie ma prawa ani wypchnąć fartucha ani wyjść gdzieś bokiem. Ale UWAGA! Niektóre firmy produkujące okna nie uznają gwarancji jeśli okno jest wypiankowane!

    ...hmm a może zapytać tak producentów okien co oni proponują...
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  9. #6869
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar profi45
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    787

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom-Kon Zobacz post
    ...ale macie problemy. Do wiszenia płyta potrzebuje 20 wkretów - cała płyta! Wisiały sobie takie płyty parę tygodni zanim nie weszliśmy ze szpachlowaniem... i się nie oberwały....
    Na 6 płyte zostawiłem bo mi wkretów zbrakło i nie spadła

  10. #6870
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar cysiekhh
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Gm. Zgierz
    Kod pocztowy
    95-002
    Posty
    190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Witam wszystkich, i tych co pytają, i tych co odpowiadają/pomagają. W końcu po ok 2 miesiącach czytania, jestem już na bieżąco z postami.
    Dzięki waszym odpowiedzią wybierałem wg mnie ważne informacje i stworzyłem swój poradnik "amatora ocieplacza", ale na bank nie obejdzie się bez pytań w trakcie pracy.
    Pozdrawiam
    Krzysiek

    ps. Szkoda, że nie niektóre posty były skasowane.

  11. #6871
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    witekgo

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    myslenice
    Kod pocztowy
    32-400
    Posty
    188

    Domyślnie

    Kod php:
     Cytat Napisał witekgo Zobacz post
    Hey
    mam taki mały problem i nie wiem jak go rozwiązać mam nadzieję że mi pomożecie otóż wykonałem poddasze sam z pomocą szwagra tylko nie wiem czy dobrze zrobiliśmy paroizolację gdyż przykleiliśmy folię żółta 
    do stelaży taśmą dwustronną zrobiliśmy zakłady tak gdzieś około 15-20 cm przy ścianie wypuściliśmy z 10 cm a jak przykręciliśmy płyty obcieliśmy do równa z płytą no ale!!!!! I tu się zaczynają moje wątpliwości jak zrobiliśmy zakłady to nie przyklejaliśmy żadnej taśmy tylko po prostu zakład i przykręciliśmy płytę i tak samo przy ścianie nie dawaliśmy żadnej taśmy dwustronnej tylko została wypuszczona i obcięta i tu moje pytanie?? Czy tak wykonana izolacja jest dobrze czy źle?? A jak źle to jak ją można naprawić czy tylko odkręcając płyty i założyć nową folię z przyklejonymi taśmami czy jest jakiś inny sposób?? Dodam że szpachlowanie jeszcze nie zostało wykonaneProszę o podpowiedzi[PHP
    Jak zakładki z paroizolacji mijają się na jakimś profilu i są do niego dociśnięte płyta to w zasadzie uszczelnia wystarczająco . Odcinanie foli w narożach dokonuje się po szpachlowaniu. Naprawa tylko możliwa po odkręceniu płyt. [/PHP] Czyli muszę odkręcić wszystkie a jakich taśm najlepiej użyć do zaklejania łączeń i przy ścianach i przy przejściach rur od kanalizy?? I czy drogie są takie taśmy??

  12. #6872
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    witekgo

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    myslenice
    Kod pocztowy
    32-400
    Posty
    188

    Post

    Czyli muszę odkręcić wszystkie a jakich taśm najlepiej użyć do zaklejania łączeń i przy ścianach i przy przejściach rur od kanalizy?? I czy drogie są takie taśmy??

  13. #6873
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    witekgo

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    myslenice
    Kod pocztowy
    32-400
    Posty
    188

    Domyślnie

    Jak zakładki z paroizolacji mijają się na jakimś profilu i są do niego dociśnięte płyta to w zasadzie uszczelnia wystarczająco . Odcinanie foli w narożach dokonuje się po szpachlowaniu. Naprawa tylko możliwa po odkręceniu płyt.
    Czyli muszę odkręcić wszystkie a jakich taśm najlepiej użyć do zaklejania łączeń i przy ścianach i przy przejściach rur od kanalizy?? I czy drogie są takie taśmy??

  14. #6874
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Akrimka
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Dąbrówka Tczewska
    Posty
    709

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom-Kon Zobacz post
    Kilkoma? Cały folder o oknach...



    Widziałem już jak pianka leciała po dachówkach... ale jak piankowanie robi się z głową i nie używa najtańszego rzadkiego badziewia to nic nie ma prawa ani wypchnąć fartucha ani wyjść gdzieś bokiem. Ale UWAGA! Niektóre firmy produkujące okna nie uznają gwarancji jeśli okno jest wypiankowane!

    ...hmm a może zapytać tak producentów okien co oni proponują...

    Okna mam obriobione zgodnie z fotkami Rom-Kon. Okna mam fakro,. Używałem pianku z pistoletu, można precyzyjnie dawkować. Jak była duża szczelina dawałem pasek styropianu i dopiero piankowałem z dwóch stron. Nic mi nie wypchało, jest szczelnie!!! Nic mie nie dmucha, nic się nie skrapla, nie czuć chłodu. Jedynie co to fakro w niższych modelach okien oszczędzą i nie daje drugiej uszczelki na którą jest nacięty rowek.
    Pozdrawiam
    Marcin

  15. #6875
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Akrimka
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Dąbrówka Tczewska
    Posty
    709

    Domyślnie

    Cytat Napisał witekgo Zobacz post
    Czyli muszę odkręcić wszystkie a jakich taśm najlepiej użyć do zaklejania łączeń i przy ścianach i przy przejściach rur od kanalizy?? I czy drogie są takie taśmy??
    Ja bym ewentulanie poprawił tylko pomieszczeniach o dużej wilgotności czyli kuchnia lub łazienka. A tak to nie ma wg mnie sensu. Wełna i płyty dociskają do siebie folie, co tam ma przenikać kiedy u mnie wilgotnośc w domu jest na poziomie 30-40%.???
    Pozdrawiam

  16. #6876
    Banned
    raf1

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Śląsk
    Dzielnica
    TG
    Posty
    354

    Domyślnie

    A ja już przez tydzien walcze z zabudową i mam pytanie jak szpachlować odstęp miedzy płytą k-g a ścianą -czy moge to wypełnić np.akrylem oraz jak prawidłowo wykonać stelaż przy koszach?
    Ostatnio edytowane przez raf1 ; 21-01-2013 o 20:04

  17. #6877
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zeusrulez
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    za daleko . . .
    Posty
    981

    Domyślnie

    Cytat Napisał raf1 Zobacz post
    A ja już przez tydzien walcze z zabudową i mam pytanie jak szpachlować odstęp miedzy płytą k-g a ścianą -czy moge to wypełnić np.akrylem oraz jak prawidłowo wykonać stelaż przy koszach?
    jeśli tego nie szpachlowałeś czy też nie spoinowałeś przeczytaj początek tego wątku, wszystko jest wyjaśnione. A jeśli chodzi o stelaż przy koszach zapraszam do galerii Kolegi Rom + Kon'a.

    pozdrawiam.

  18. #6878
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Akrimka
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Dąbrówka Tczewska
    Posty
    709

    Domyślnie

    Cytat Napisał raf1 Zobacz post
    A ja już przez tydzien walcze z zabudową i mam pytanie jak szpachlować odstęp miedzy płytą k-g a ścianą -czy moge to wypełnić np.akrylem oraz jak prawidłowo wykonać stelaż przy koszach?
    Żaden akryl..!!! Wszelkie szczelniny wypełniasz albo klejem gipsowym (taniej) lub masa do spoinowania.

    Jest tu opisane 2 rodzaje połączenie sciana k-g,
    1. Ślizgowe - naklejanie taśmy separacyjnej i szpachlowanie tylko k-g do styku ze scianą, ja bym wkleił wtedy na zakonczenie k-g papier wzdłuż sciany na styk
    2. Na sztywno - tzn zaginasz taśmę papirową pod katem 90st i wklejasz połowę na scine połowę na k-g.

  19. #6879
    Banned
    raf1

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Śląsk
    Dzielnica
    TG
    Posty
    354

    Domyślnie

    Cytat Napisał Akrimka Zobacz post
    Żaden akryl..!!! Wszelkie szczelniny wypełniasz albo klejem gipsowym (taniej) lub masa do spoinowania.

    Jest tu opisane 2 rodzaje połączenie sciana k-g,
    1. Ślizgowe - naklejanie taśmy separacyjnej i szpachlowanie tylko k-g do styku ze scianą, ja bym wkleił wtedy na zakonczenie k-g papier wzdłuż sciany na styk
    2. Na sztywno - tzn zaginasz taśmę papirową pod katem 90st i wklejasz połowę na scine połowę na k-g.
    A może być taśma narożna papierowa?

  20. #6880
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Akrimka
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Dąbrówka Tczewska
    Posty
    709

    Domyślnie

    Cytat Napisał raf1 Zobacz post
    A może być taśma narożna papierowa?
    Może być papierowa.

Strona 344 z 616

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony