dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 345 z 616
Pokaż wyniki od 6.881 do 6.900 z 12315
  1. #6881

    Domyślnie

    Cytat Napisał raf1 Zobacz post
    A może być taśma narożna papierowa?
    Polecam sheetrock 76,2 mb wklejona na zielonego sheetrocka doskonale daje rade na takich łączeniach.
    Na pierwszą i drugą warstwę sheetrock z niebieskim wieczkiem.
    Pozdrawiam

  2. #6882

    Domyślnie

    Witam.
    Czytam ten watek od poczatku,jestem dopiero na 220 str.jeszcze troche do konca! Dzieki waszej wiedzy mam juz mój dach kopertowy ocieplony 15+10 i konstrukcja tez juz wisi.Dotychczas nie znalazłem odpowiedzi na ponizsze pytania.
    Mam na tym poddaszu dwa kominy,czy nalezy je jakos dodatkowo izolowac,czywystarczy izolacja taka jak na całym dachu ?
    Postawiłem scianke kolankowa z GK ,jak ja prawidłowo izolować ?
    Piszecie czesto o ściankach kolankowych ale nikt nie opisuje ich ocieplenia.Ja sobie poradzilem w nastepujacy sposób.Do kazdej krokwi przybiłem pionowo łate i przykreciłem do stropu.Do łat przybiłem siatkę lesną,czesciowo naciągnołem sznurek-mam "płot" o który mogę oprzeć wełnę.W odległości 20 cm od płotu postawiłem ściankę kolankową.I tu moje wątpliwości,czy wełna po jakimś ??? czasie "osiadzie" i będę miał szczelinę między tą wełną a ociepleniem międzykrokwiowym ?
    Jak ktoś to wykonał ,to proszę o radę .
    Pozdrawiam Włodek.
    Ostatnio edytowane przez wlodo ; 26-01-2013 o 23:02

  3. #6883
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Akrimka
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Dąbrówka Tczewska
    Posty
    709

    Domyślnie

    włodo,
    Robiłem podobnie. Tylko że ja ocieplałem dwoma warstwami wełny do samego konca, pozniej budowałem ściankę i dawałem wełnę, z tyłu wełnę przytrzymywałem na kontrłatkach co mi zostały z dachu na podobnej konstrukcji. Nie myślałem o tym ze z czasem wełna może się ubić, ale myśle ze moja konstrukja z łat ją przytrzyma, u Ciebie powinna się też trzymać tej siatki.
    Pozdrawiam

  4. #6884
    Banned
    raf1

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Śląsk
    Dzielnica
    TG
    Posty
    354

    Domyślnie

    Proszę o pomoc. Jak Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2012-04-20 15.41.14.jpg
Wyświetleń:	133
Rozmiar:	89,5 KB
ID:	165608zabudować ten skos gdzie 2 płaszczyzny są na różnych wysokościach. Prosze nie sugerować się brakiem tynku który już jest ale nie mam aktualnego foto.

  5. #6885
    Banned
    raf1

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Śląsk
    Dzielnica
    TG
    Posty
    354

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack Zobacz post
    kosz zewnetrzny wykonuje sie tak samo bez znaczenia od poziomow sasiadujacych plaszczyzn skosu.
    Dach dokładnie tak samo stoi w projekcie?
    Dach wykonany zgodnie z projektem

  6. #6886
    Banned
    raf1

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Śląsk
    Dzielnica
    TG
    Posty
    354

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack Zobacz post
    kosz zewnetrzny wykonuje sie tak samo bez znaczenia od poziomow sasiadujacych plaszczyzn skosu.

    Dach dokładnie tak samo stoi w projekcie?
    No ciekawy pomysł może są inne. Dzisiaj pomyslałem żeby zrobić to w jednej płaszczyznie

  7. #6887

  8. #6888
    Banned
    raf1

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Śląsk
    Dzielnica
    TG
    Posty
    354

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafał2011 Zobacz post
    coś takiego:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2012-04-20 15.41.14.jpg
Wyświetleń:	124
Rozmiar:	88,2 KB
ID:	165632
    Może jakis króki opis bo troche nie umiem sobie tego wyobrazić w szczegolności o ten mały trójkąt

  9. #6889

    Domyślnie

    Flasha wersja jest prostrza.

  10. #6890
    Banned
    raf1

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Śląsk
    Dzielnica
    TG
    Posty
    354

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack Zobacz post
    Wykonanie w jednym poziomie z obu stron odpada z racji swiatla otworu drzwi w ktory wpadnie skos lukarny. linia brazowa.


    cos takiego, przedłużasz ściankę lukarny bez tworzenia dodatkowych załamań. linie zielone
    Ok tylko nie wiem jak z tym przedłużeniem scianki. Muszę zabudować ją całą plytą
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	skos4.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	58,1 KB
ID:	165646

  11. #6891

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2012-04-20 15.41.14 (1).jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	89,5 KB
ID:	165656


    ...robiąc stelaż pamiętaj o grubości płyty aby zlicować się trójkątem z tynkiem na ścianie.
    Ostatnio edytowane przez rafał2011 ; 28-01-2013 o 20:43

  12. #6892
    Banned
    raf1

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Śląsk
    Dzielnica
    TG
    Posty
    354

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack Zobacz post
    wspomnial, ze ma juz tynki

    budowanie przedscianki zabiera powierzchnie. doklejanie plyt bywa problemem przy pojawieniu sie nieszczelnosci.
    gdy zbudujesz obie plaszczyzny konstrukcji utworzy sie maly trojkat ktory zabudujesz.
    powyzej juz jest skorygowane zdjecie
    ok wielkie dzięki myślę ze to rozwiązanie jest bardzo dobre. Jutro zabieram się do roboty

  13. #6893
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał raf1 Zobacz post
    ok wielkie dzięki myślę ze to rozwiązanie jest bardzo dobre. Jutro zabieram się do roboty
    tak zamontowane okna ranią moje oczy



    moje poddasze zaczyna się robić ale to co zostawili "dachowcy" po sobie woła o pomste do nieba

  14. #6894
    Banned
    raf1

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Śląsk
    Dzielnica
    TG
    Posty
    354

    Domyślnie

    Cytat Napisał witek86 Zobacz post
    tak zamontowane okna ranią moje oczy



    moje poddasze zaczyna się robić ale to co zostawili "dachowcy" po sobie woła o pomste do nieba
    To ja bo murowałem wtedy ścianki działowe
    A tak to teraz wyglada
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2013-01-29 17.33.38.jpg
Wyświetleń:	179
Rozmiar:	83,1 KB
ID:	165871
    Ostatnio edytowane przez raf1 ; 29-01-2013 o 20:18

  15. #6895
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zygi72

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    ostróda
    Kod pocztowy
    14-100
    Posty
    265

    Domyślnie

    Witam. Jestem na etapie ocieplania poddasza i po przeczytaniu części tematu mam takie pytanie. Parę osób pisało aby najpierw przykręcić grzybki, a następnie poukładać wełnę (w moim wypadku 18 i 10 cm) i następnie zapiąć profile cd. Wszystko ok ale podpowiedzcie jak to zrobić aby nie pogiąć tych grzybków. Jest tam mało miejsca, cd wciskać trzeba po skosie, dodatkowo profile ud utrudniają. Podpowiedzcie jak to robicie aby się dało i nic się nie poniszczyło i poprzestawiało. Proszę o podpowiedź, bo jakoś tego nie widzę.
    Ostatnio edytowane przez zygi72 ; 29-01-2013 o 21:43

  16. #6896

    Domyślnie

    zygi72
    Ja ocieplałem sam,druga warstwa w poprzeg 10cm,dach kopertowy.Rozwijałem rolkę na posadzce pod miejscem podwieszenia,podkładałem kawałek profila ,łatę,sztyl od szczotki,obojętnie co byle szersze od wełny.Podnosiłem do poziomu skosu,opierałem jeden koniec łaty na jakimś niższym poziomym profilu skosu,a drugi koniec podwieszałem za pomocą haczyka zrobionego z kawałka drutu na którymś z wyzszych poziomych profili.Tak podwiesiłem kilka,min.3 łaty.Teraz początek wełny przykładasz tam gdzie chcesz zacząc ja układać.Szukasz (macasz) gdzie jest pierwszy grzybek.Jak go czujesz przez wełnę bierzesz długi nóż i przebijasz wełnę a grzybek sam ci wychodzi na zewnącz.Teraz ściskasz przy grzybku wełnę tak daleko aż pojawią się dziurki w grzybku.Wkładasz w najniższy(lepiej w następny)otwór gwózc ,taki ze 2",i tadamm,wełna się trzyma.Po naciągnięciu wieszasz na kolejnych grzybach.Jak już cała płachta wełny wisi otwierasz oranżadę i możesz odpocząć.Bierzesz teraz dopasowane wcześniej profile CD i wpinasz w grzybki wyjmując jednocześnie gwozdzie.No i kosmetyka,wstrząchsz wełną żeby się napowietrzła i gotowe.Samemu trochę kłopotliwe, we dwoje łatwiej i szybciej.
    Powodzenia.
    Acha,na głowę jakaś szmata typu arab,czapka, maska i okulary,bo włazi wszędzie!!!

  17. #6897
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zygi72

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    ostróda
    Kod pocztowy
    14-100
    Posty
    265

    Domyślnie

    No technika spoko, ale dalej mam pytanie jak wprowadzić profil CD w przyścienny UD i przykręcone już grzybki ??? wszystko wyjdzie przy założeniu, że nie ma profili UD, wtedy faktycznie można by wcisnąć profile na grzybki. Inaczej tego nie widzę. wydaje mi się że coś się pognie. Przecież pierwszy grzybek jest dość blisko od profilu UD do którego trzeba włożyć profil CD. No chyba, że wyciąć w ud dziurę na włożenie CD ale wtedy po co go dawać jak nie będzie trzymał CD??? dalej tego nie widzę. Nie chcę ciąć wełny pomiędzy profile, bo mam zwykłą wełnę a nie płytę i chyba trochę lipa by wyszła. Poza tym jak nie ma cięcia to jest dokładniej - wiadomo.
    Ostatnio edytowane przez zygi72 ; 30-01-2013 o 14:05

  18. #6898
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar profi45
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    787

    Domyślnie

    Cytat Napisał raf1 Zobacz post
    To ja bo murowałem wtedy ścianki działowe
    A tak to teraz wyglada
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2013-01-29 17.33.38.jpg
Wyświetleń:	179
Rozmiar:	83,1 KB
ID:	165871
    A te pierwsze z dołu CD na czym sa powieszone ?

  19. #6899

    Domyślnie

    witam,
    Potrafię czytać ze zrozumieniem specyfikację produktów, ale prosiłbym o krótkie potwierdzenie, lub zdementowanie mojego założenia:
    - zastosowanie wełny skalnej, zamiast szklanej, pozwoli w razie zawilgocenia izolacji nie stracić bezpowrotnie jej parametrów. Tzn po wyschnięciu/wyparowaniu wilgoci, uzyska ona ponownie swoje pierwotne parametry. Prawda toż to? Jest pod tym względem "bezpieczniejsza"?

  20. #6900
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zygi72

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    ostróda
    Kod pocztowy
    14-100
    Posty
    265

    Domyślnie

    Do wlodo.
    Miałeś przykręcone profile przyścienne podczas "wpinania" profili ? czy dopiero na koniec je przykręcałeś?

Strona 345 z 616

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony