dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 352 z 616
Pokaż wyniki od 7.021 do 7.040 z 12315
  1. #7021

    Domyślnie

    Stary sposób nie jest zły , nowy jest prostszy i szybszy w montażu, dlatego teraz się tak robi.

  2. #7022

    Domyślnie

    Sorry, że tak pytam ale okazało się, że zaczęło mi się nagle śpieszyć
    1. Czy warto dać wiatroizolację? Mam pełne deskowanie, papę i dachówkę ceramiczną.
    2. Czy jeśli nie dam wiatroizolacji to robić pajęczynkę ze sznurka żeby na pewno była szczelina wentylacyjna?
    3. Krokwie mam 16 cm a jako pierwszą warstwę chcę dać wełnę 15 cm w związku z czym zostaje tylko 1 cm na szczelinę - planuję więc nabić na krokwie deski calówki aby uzyskać dodatkowe 2,5 cm - będzie git? Czy tak się robi?
    4. Czy jeśli zdecyduję się na któryś system np. Metpol lub Knauf to grzybki też koniecznie systemowe czy lepiej Koelnera powszechnie polecane będą pasowały?
    Z góry dzięki za podpowiedzi.

  3. #7023

    Domyślnie

    Dwie strony wcześniej było o nadbijaniu.

    ...lepszy będzie sznurek niż wiatroizolacja.


    Jeżeli chodzi o grzybki to nie wiem, chodź wydaje się że system to system.

    Cytat Napisał skowronp Zobacz post
    Do poddasza używam razem z wieszakami koelnera i wszystko pasuje do siebie.
    Ostatnio edytowane przez rafał2011 ; 03-03-2013 o 21:09

  4. #7024
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Fo_

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    314

    Domyślnie

    1.Gdzie tą wiatroizolację zamierzasz wyprowadzić?
    2.Tak
    3.Tak
    4.Zastosuj rozwiązanie systemowe

  5. #7025

    Domyślnie

    1.Gdzie tą wiatroizolację zamierzasz wyprowadzić?
    2.Tak
    3.Tak
    4.Zastosuj rozwiązanie systemowe[/QUOTE]

    1. Między krokwie

  6. #7026
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dwoz

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Posty
    9

    Domyślnie

    Witam,
    1. Wyczytałem, że przed szpachlowaniem wzdłuż profili U przyklejać taśmę malarską, jaka do tego będzie najlepsza papierowa, czy PCV np. blue dolphin?
    2. Czy płyty które będą się stykały ze ścianą również frazuje się?

  7. #7027

    Domyślnie

    Ad.1 nie przyklejaj żadnej taśmy - po ich zdjeciu powstaną ząbki wzdłuż krawędzi taśmy, szpachlowanie powinno gładko przechodzić na płaszczyznę płyty.
    Ad 2 zależy jaki system szpachlowania połaczeń np z flizelina koniecznie, z siatką odwrotnie

  8. #7028
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dwoz

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Posty
    9

    Domyślnie

    Czy flizelina ma nachodzić na ścianę, tak jak na obrazku:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2zgvmo1.jpg
Wyświetleń:	76
Rozmiar:	4,2 KB
ID:	174312
    Czy ma być tylko na suficie i łączeniu?

  9. #7029

    Domyślnie

    Cytat Napisał dwoz Zobacz post
    Czy flizelina ma nachodzić na ścianę, tak jak na obrazku:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2zgvmo1.jpg
Wyświetleń:	76
Rozmiar:	4,2 KB
ID:	174312
    Czy ma być tylko na suficie i łączeniu?
    Jeśli ściana otynkowana, to nie wyjeżdżasz fizeliną. Ja u siebie w takiej sytuacji będę robił połączenie ślizgowe, czyli tam gdzie jest pionowy odcinek fizeliny (na Twoim rysunku) będzie taśma malarska (nie jestem pewny czy tak się nazywa, ale chodzi o to żeby była śliska od strony płyty), tylko że będzie dosunięta do profila UD. Potem szpachlulemy ten rowek i wycinamy wystającą część taśmy. Potem akrylujemy.

    Specem nie jestem ale tak wyczytałem.

    Do speców: Panowie, to na którym systemie się lepiej robi? Wybieram między Knaufem a Rigipsem.
    Pozdro
    216m2 + garaż | pełne piętro | wszędzie ogrzewanie podłogowe, w łazienkach dodatkowo grzejniki | gaz miejski | ściany Silka + 30cm styro grafit | płyta fundamentowa + 30cm styroduru | poddasze 40cm celulozy Isofloc | okna Internorm + ciepły montaż + kotwy | kocioł Immergas Victrix 24kw + 160l zasobnik | zapotrzebowanie na ciepło 12kw (45kw/m2 a) | w planach: rekuperator [edit: jangaz i brink odpadły] Thessla Green AirPack 600;

  10. #7030

    Domyślnie

    Cytat Napisał bor-suk Zobacz post
    Witam ponownie dostałem dobrą ofertę na wełnę URSA i mama teraz dylemat co wybrać Isover Super-Mata czy URSA DF 32 PLATINUM? Proszę fachowców o podpowiedź.
    Przed rokiem mialem podobny dylemat, wybralem welne URSA (stwierdzilem ze jezeli cena jest niemal identyczna nawet z lekka przewaga na dla URSY to wybiore welne o lepszych parametrach izolacyjnych). Niestety nie mam porownania do Super Maty Isovera. Przestrzen nieuzytkowa natomiast ocieplalem i URSA i ISOVEREM obie lambda 0,039 i nie widze roznicy pomiedzy nimi.

    Jezeli chodzi o welne URSA DF32 Platinum moge powiedziec, ze pyli mniej niz welny 0,039 (zarowno URSA jak i ISOVER). Przy ukladaniu pomiedzy krokwie w rozstawie do okolo 80 cm trzyma sie bez dodatkowego sznurowania, powyzej juz trzeba sie wspomagac sznurkiem.

  11. #7031
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał olo7olo Zobacz post
    Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie przykręcania płyt g/k. Mój wykonawca twierdzi, że zawsze przykręcał je poziomo wzdłuż profili CD tak, że krawędzie płyt łączyły się na profilu i były do niego przykręcone dzięki czemu tworzyły sztywną konstrukcję i nie było pęknięć na łączeniach. Z tego co się do tej pory naczytałem aktualnie wszelkie wytyczne mówią, żeby płyty przykręcać prostopadle do CD-ków. Teraz sam nie wiem czy zrobić tak jak mówi mój wykonawca czy upierać się przy drugim rozwiązaniu?
    Cytat Napisał rafał2011 Zobacz post
    Stara szkoła to kręcenie wzdłuż cd, teraz kręci się płyty prostopadle do profili.
    Cytat Napisał olo7olo Zobacz post
    No właśnie tyle już wiem, że to stara szkoła, ale on tylko tak jak do tej pory robił. Swoją drogą czy w związku z tym, że teraz kręci się prostopadle ten starszy sposób był w czymś wadliwy?
    Cytat Napisał rafał2011 Zobacz post
    Stary sposób nie jest zły , nowy jest prostszy i szybszy w montażu, dlatego teraz się tak robi.
    Stary sposób jest gorszy pod tym wzgledem że krawędź cięta (ze swej natury zawsze słabsza niż oryginalna) nie wypada na profilu (chyba że wstawka krzyżowa). Dodatkowo stelaż trzeba zrobić idealnie co 40cm bo płyty "zjadą" z profili i wtedy nawet krawędź oryginalna nie będzie podparta... większe prawdopodobieństwo że może coś pójść nie tak. Ale to Wykonawca daje gwarancje...
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  12. #7032

    Domyślnie

    Wykonawca jak wykonawca. Generalnie jest to mój kolega tyle tylko, że z pewnym doświadczeniem a ja w sumie zielony, jedynie uzbrojony w informacje z tego forum. Właśnie dlatego z nim dyskutuję na temat sposobu kręcenia płyt, ponieważ on robił do tej pory wg. tzw. starej szkoły, a ja się tu naczytałem żeby kręcić prostopadle. W sumie to jednak ja muszę podjąć decyzję czy robić "po staremu" czy "po waszemu". On sam stwierdził, że faktycznie tak jak on robi to trzeba znacznie dokładniej się przyłożyć do roboty, ale za to wg. niego nie ma prawa być pęknięć. Prostopadle nigdy nie robił, więc się nie wypowiada.
    Póki co sam nie wiem, którą wersję przyjąć - tym bardziej, że będę walczył razem z nim.

  13. #7033

    Domyślnie

    Masz problem jeżeli zdecydujesz się na kręcenie prostopadłe, polecam taśmę papierową sheetrock na spoiny
    Pozdrawiam.

  14. #7034

    Domyślnie

    Cytat Napisał pedronx Zobacz post
    Do speców: Panowie, to na którym systemie się lepiej robi? Wybieram między Knaufem a Rigipsem.
    Pozdro
    Podnoszę pytanko
    216m2 + garaż | pełne piętro | wszędzie ogrzewanie podłogowe, w łazienkach dodatkowo grzejniki | gaz miejski | ściany Silka + 30cm styro grafit | płyta fundamentowa + 30cm styroduru | poddasze 40cm celulozy Isofloc | okna Internorm + ciepły montaż + kotwy | kocioł Immergas Victrix 24kw + 160l zasobnik | zapotrzebowanie na ciepło 12kw (45kw/m2 a) | w planach: rekuperator [edit: jangaz i brink odpadły] Thessla Green AirPack 600;

  15. #7035
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ZygmuntRolicz
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Poznan, Poland, Poland
    Kod pocztowy
    60-124
    Dzielnica
    Grunwald
    Posty
    640

    Domyślnie

    Rigips. Ma pełny system i daje wieczną gwarancję.

    Cytat Napisał pedronx Zobacz post
    Podnoszę pytanko

  16. #7036

    Domyślnie

    Dziękuję za opinię. Robiłem już zabudowę (małą, przedpokój i kuchnia, głównie gzymsiki) na płytach rigipsa i fajnie się robiło - sztywne, mocne. Ale nie mam porównania do Knaufa.
    Czy profile też brać Rigipsa, czy inne noname też są dobre?

    Czy ktoś jeszcze mógłby się podzielić opinią?
    Pozdro
    216m2 + garaż | pełne piętro | wszędzie ogrzewanie podłogowe, w łazienkach dodatkowo grzejniki | gaz miejski | ściany Silka + 30cm styro grafit | płyta fundamentowa + 30cm styroduru | poddasze 40cm celulozy Isofloc | okna Internorm + ciepły montaż + kotwy | kocioł Immergas Victrix 24kw + 160l zasobnik | zapotrzebowanie na ciepło 12kw (45kw/m2 a) | w planach: rekuperator [edit: jangaz i brink odpadły] Thessla Green AirPack 600;

  17. #7037

    Domyślnie

    Cytat Napisał pedronx Zobacz post
    Robiłem już zabudowę (małą, przedpokój i kuchnia, głównie gzymsiki) na płytach rigipsa i fajnie się robiło - sztywne, mocne.
    Pozdro
    Przecież to są najmiększe płyty z wszystkich.

    Spróbuj knaufa lub nidy.

  18. #7038

    Domyślnie

    Zimowały mi raz płyty (rigipsa) na poddaszu bez ogrzewania, powiem że nie byłem pewny tego że dadzą rade, ale na szczęście nic im się nie stało. Knaufa zostawiałem kilka razy i nie martwiłem się, że coś im będzie, nawet o norgipsa nie bałem się tak jak o RIGIPSA_a moim zdaniem to najlepsza płyta do małych nitypowych zabudów i łuków, lecz na poddasza polecam inne płyty.

  19. #7039

    Domyślnie

    Powiem jeszcze że do klejenia (placki) na ścianę jest to najgorsza płyta którą w życiu robiłem.

  20. #7040
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dwoz

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Posty
    9

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Untitled-1.jpg
Wyświetleń:	78
Rozmiar:	13,8 KB
ID:	174487
    Czy w miejscach zaznaczonych na obrazku na czerwono daje się flizelinę? Chodzi o łączenie poddasza z ścianką okna dachowego, jeżeli tak to, czy flizelina ma nachodzić na ściankę okna dachowego, czy też ma być tylko na poddaszu?

Strona 352 z 616

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony