dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 356 z 616
Pokaż wyniki od 7.101 do 7.120 z 12315
  1. #7101
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beata&Slawek Zobacz post
    (...)


    Czy w moim przypadku oprócz opcji Rom-Kon można zastosować prolil v?
    Można ale i tak trzeba przesunąć profil.

    Cytat Napisał Beata&Slawek Zobacz post
    (...)
    P.S.

    Tego odcinka robót to wam nie zadroszczę, watę kładliśmy w ubiegłoroczne upały teraz na sam kolor mam alergie. Pierwsze 2 dni były ok ale potem na 15 minut pracy pół godziny przerwy, tak więc w pewnym sensie zgadzam się że pewne rzeczy muszą kosztować.
    No nie jest tak źle Można się przyzwyczaić


    ...ściemniam - NIE MOŻNA SIĘ PRZYZWYCZAIĆ!
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  2. #7102

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack Zobacz post
    a spales juz kiedys w takiej klitce?
    Nie sadze, że sypialnia 17.5 m2 to klitka a na pewno nie przestanie nią być jak podniosę sufit o 5 cm, może wolałbym wiecej ale tutaj nawalił kierownik i budowlańcy. Możesz rozwinąć jak to wpływa na samopoczucie bo według moich obiczeń 5 cm to 2% kubatury.

    W skandynawii to wszystkie pomieszczenia na poddaszach masz mniej więcej tej wysokości, jakoś żyją. A w Polsce musi być 3m bo Polska weglem stoi?

    Poza tym samopoczucie w pozycji leżącej raczej bedzie zależało od wentylacji, moge zrozumieć, że przebywając na codzień w takim pomieszczeniu w pozycji stojącej można odczuwać jakiś dyskomfort.

    Zresztą nie wykłócam się prawda jest taka, że jest nisko a wchodzić teraz w koszty dla 5 cm wysokosci uważam za bezsens.
    Ostatnio edytowane przez Beata&Slawek ; 11-03-2013 o 19:11

  3. #7103

    Domyślnie

    po obejrzeniu zdjęć stwierdzam iż nie warto rozbierać tego w jakimkolwiek celu..
    na połączeniu skosu z sufitem jesli by się uprzeć można dać profile V - choć widzę że nie wszędzie je zmieści..
    u mnie mam skręcone do siebie - jak to ktoś wspomniał
    jestem w trakcie kończenia docieplenia poddasza, profile CD 0,55 montowane na grzybkach, pominąłem izolację akustyczną przy ścianach, nie widziałem też potrzeby dawania stelaża krzyżowego - jak to robią najlepsi fachowcy (dwie warstwy G-K czy płyty więcej dadzą)
    nie dawałem równiez wszędzie profili U - bo nie widzę sensu montować go gdy grzybek jest 7cm od ściany
    pozatym jest tak wiele zmiennych iż wróżeniem jest stwierdzenie że popęka lub nie..
    dobre materiały i prostota wykonania to podstawa sukcesu

    wełna między krokwie, długie pasy na krokwie (mam 2 x 15cm), zółta folia i G-K
    foli nie sklejam chyba że wychodzi zakładka poniżej 30cm
    profile mam co 40cm, G-K przykręcany 9-cioma wkrętami na całej szerokości płyty
    płyty niedocinane od 1mm do 3 odstępu, przycinane od 3 do 5mm (rogi ścinane na 45 st. by miało co trzymać płytę i taśmę)

    widzę jednak ostro zawełnione okno..
    góra okna u mnie jest równoległa do podłogi a dół jest prostopadły, zlicowany ze ścianą
    zalecam, by ciepło opływało całe okno bo inaczej okno w połowie będzie mokre a w połowie suche
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mura-5962.jpg
Wyświetleń:	146
Rozmiar:	19,2 KB
ID:	175895  

  4. #7104
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beata&Slawek Zobacz post
    Nie sadze, że sypialnia 17.5 m2 to klitka a na pewno nie przestanie nią być jak podniosę sufit o 5 cm, może wolałbym wiecej ale tutaj nawalił kierownik i budowlańcy. Możesz rozwinąć jak to wpływa na samopoczucie bo według moich obiczeń 5 cm to 2% kubatury.

    W skandynawii to wszystkie pomieszczenia na poddaszach masz mniej więcej tej wysokości, jakoś żyją. A w Polsce musi być 3m bo Polska weglem stoi?

    Poza tym samopoczucie w pozycji leżącej raczej bedzie zależało od wentylacji, moge zrozumieć, że przebywając na codzień w takim pomieszczeniu w pozycji stojącej można odczuwać jakiś dyskomfort.

    Zresztą nie wykłócam się prawda jest taka, że jest nisko a wchodzić teraz w koszty dla 5 cm wysokosci uważam za bezsens.
    nie wnikam - Twój wybór. Ale z tego co piszesz istnieje techniczna możliwość podniesienia sufitu nawet więcej niż 5cm. Dobra wentylacja mechaniczna (grawitacyjna nie istnieje!) i komfort będzie.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  5. #7105

    Domyślnie

    Okna to wiadomo przy obróbce się dotnie póki co dałem z zapasem bo dom był dogrzewany.

    Dużo wiecej nie 15 cm brałem od jetki przy ścianie, która była najwyżej, po środku leci jętka niżej o min 3 cm jak nie więcej o te 5 min trzeba opuścić, w tym wypadku od tej najniższej bo inaczej grzybek wejdzie na jętkę, wychodzi max 7cm.

    Jest skopane przez kierownika i on to wie bo ostatnio wyjechał z gadką o przepisach, że min jest 220 cm. Mozna było podnieść ścianę kolankową o jedną silkę i byłoby ok.

    Zresztą co tu dużo pisać słup który słabo widać po prawej stronie w sypialni z podwójnymi drzwiami po przyjeździe z Angli stał w świetle drzwi tak w jednej trzeciej szerokości tak, że drzwi do środka nie mogłby sie otworzyć i nikt jakoś tego nie zauważył, w drzwi z przedsionka do korytarza ledwo sie mieszczę bo są niższe niż pozostałe, szkoda wogóle się rozpisywać.
    Ostatnio edytowane przez Beata&Slawek ; 11-03-2013 o 20:14

  6. #7106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom-Kon Zobacz post
    Sporadycznie. Jeśli Inwestorowi zależy na "systemach akustycznych" to się ją stosuje. Ale główny "telefon" pomiędzy pomieszczeniami to...
    wentylacja mechaniczna na rurach spiro.
    Dzięki Wodzu za obie odpowiedzi!
    U mnie wentylacja będzie na flexach (harmonijka aluminiowa) - mam nadzieję że będzie cicho...
    Pozdro
    216m2 + garaż | pełne piętro | wszędzie ogrzewanie podłogowe, w łazienkach dodatkowo grzejniki | gaz miejski | ściany Silka + 30cm styro grafit | płyta fundamentowa + 30cm styroduru | poddasze 40cm celulozy Isofloc | okna Internorm + ciepły montaż + kotwy | kocioł Immergas Victrix 24kw + 160l zasobnik | zapotrzebowanie na ciepło 12kw (45kw/m2 a) | w planach: rekuperator [edit: jangaz i brink odpadły] Thessla Green AirPack 600;

  7. #7107

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom-Kon Zobacz post
    ...arystokracja forumowa ma 55-60cm wełny i płyty Fermacell
    Wodzu, zbytkujesz z tym fermacelem? Rozważam ten materiał, ale nie wiem czy warto. Masz jakieś doświadczenia?
    Pozdro

  8. #7108
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    to dużo
    arystokracja pieprzona

    mam problem z przenoszeniem niskich dzwiękow od tir]droga na zachód od domu 400m]
    od dolu przy ścianach zewn zrobiłem dodatkowy suficik na 18cm wysokości i 50 cm szerokości=
    muszę jeszcze poprawić montaż w warstie ocieplenia[wokół okien wytne styro i zastąpie wełną]
    okna 3 szybowe
    oczywiście jak nie ma zachodniego wiatru to cisza absolutna
    aha śnieg świetnie tłumi dzwięki
    czyli idzie ziemią[przy niej]
    a może powód jest prozaiczny
    mam podwojną plyte farmacela
    a na to 50-70cm celulozy
    na poddaszu nieużytkowym na środku podlogi ocieplilem 30cm wełny i farmacelem i tu jest cisza]strych ma 130m2 a stryszek tylko 45m2
    czy na ten farmacel rozłożyć zwykłą welnę?
    czy może dosypać z 20 -30 cm i będzie ok?
    aha teraz olalbym 25 cm styro na ścianie i polożył 20cm wełny
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  9. #7109
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar skowronp
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-923
    Posty
    109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Apropo arystokracji

    Poddasze klasycznie ocieplone od murłaty do kalenicy (wełna, stelarz, folia klejona na gluta / corofix). Przedścianka wysunięta od murłaty na 1,5m.

    I teraz pytanie czy przestrzeń od murłaty do przedscianki opłytować?

  10. #7110

    Domyślnie

    Możesz, kawałkami które Tobie zostaną z płytowania.

  11. #7111
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał pedronx Zobacz post
    Dzięki Wodzu za obie odpowiedzi!
    U mnie wentylacja będzie na flexach (harmonijka aluminiowa) - mam nadzieję że będzie cicho...
    Pozdro
    Cicho będzie... ale jak puścisz bąka to w pomieszczeniu obok może być słychać . Efekt telefonu najbardziej jest słyszalny w sztywnych rurach spiro bo to instalacja na trójnikach i czasem jest 2m rury pomiędzy pomieszczeniami i to średnicy Ø120 (końcowe) i główne Ø200!!!! A tłumiki zakładają tylko po to by wyciszyć reku. Lepszym rozwiązaniem jest instalacja na "wężach" Blue Sky firmy Vallox lub tańszych zamiennikach. Węże Ø75 idą z rozdzielaczy (puszki rozprężne do każdego pomieszczenia (2-3 sztuki zaleznie od potrzebnej wydajności) i przed anemostatem wlotowym (wylotowym) łączą się też puszką (sprężną) więc dźwięk musi przejść przez puszkę z anemostatem, rozdzielić się na 2-3 węże,lecieć parę metrów i wpaść do puszki rozdzielaczowej (rozprężnej lub sprężnej-zależy czy na zasilaniu czy na wyrzucie) i wrócić wężami też przez puszkę do następnego pomieszczenia. Jest to fizyczną niemożliwością!!! Więc ten system jest najlepszy.... niestety nie najtańszy. Ogólnie kwestia wentylacji jest dosyć skomplikowana. Można tak zaprojektować rozkład ciśnień że powietrze przepływa tak jak my chcemy np. tworząc strefy podciśnienia w kuchni by zapachy nie uciekały na salon (to normalne) ale jednocześnie by powietrze z salonu nie przechodziło przez sypialnie - tu już bardziej skomplikowane... że nie wspomnę o wyczuwalnych przeciągach Regulację takiego ustrojstwa robi się balometrem...

    Hehe to że do Rom-Kon'a przylgnęła łatka "poddaszowca" to nie znaczy że zajmuje się tylko i wyłącznie wełną, płytą czy szpachlowaniem
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  12. #7112
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał pedronx Zobacz post
    Wodzu, zbytkujesz z tym fermacelem? Rozważam ten materiał, ale nie wiem czy warto. Masz jakieś doświadczenia?
    Pozdro
    Fermacell dobra płyta... rzekłbym bardzo dobra! Cudowna na zabudowy łazienkach itp...ale czy każdy musi mieć mercedesa klasy S w swojej stajni? Fermacell cudownie sprawdza się - jak już wspomniałem- przy zabudowach w łazience ale czy w sypialni jest tak bardzo potrzebne? Czy zwykłe płyty G-K nie spełniają swego zadania? ...takie pytania zostawiam do rozważania Inwestorom...
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  13. #7113
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał skowronp Zobacz post
    Apropo arystokracji

    Poddasze klasycznie ocieplone od murłaty do kalenicy (wełna, stelarz, folia klejona na gluta / corofix). Przedścianka wysunięta od murłaty na 1,5m.

    I teraz pytanie czy przestrzeń od murłaty do przedscianki opłytować?
    Jak wpomniał Rafał możesz kawałkami - po prostu by folia była trwale przymocowana do profili. Chyba że folia biegnie po profilach i spada po ściance kolankowej do posadzki - to wtedy nie trzeba. Profile za ścianką daje się tyko po to by wełna się trzymała.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  14. #7114
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał malux20 Zobacz post
    to dużo
    arystokracja pieprzona

    mam problem z przenoszeniem niskich dzwiękow od tir]droga na zachód od domu 400m]
    od dolu przy ścianach zewn zrobiłem dodatkowy suficik na 18cm wysokości i 50 cm szerokości=
    muszę jeszcze poprawić montaż w warstie ocieplenia[wokół okien wytne styro i zastąpie wełną]
    okna 3 szybowe
    oczywiście jak nie ma zachodniego wiatru to cisza absolutna
    aha śnieg świetnie tłumi dzwięki
    czyli idzie ziemią[przy niej]
    a może powód jest prozaiczny
    mam podwojną plyte farmacela
    a na to 50-70cm celulozy
    na poddaszu nieużytkowym na środku podlogi ocieplilem 30cm wełny i farmacelem i tu jest cisza]strych ma 130m2 a stryszek tylko 45m2
    czy na ten farmacel rozłożyć zwykłą welnę?
    czy może dosypać z 20 -30 cm i będzie ok?
    aha teraz olalbym 25 cm styro na ścianie i polożył 20cm wełny
    No dobra... ale o co chodzi??? Jaki problem???
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  15. #7115
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Fajny artykuł! http://muratordom.pl/budowa/tynki-i-...ml?cpage=2#clc

    ...może jakieś komenty?
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  16. #7116

    Domyślnie

    Jeszcze tylko jedno pytanie tak abym mógł trzymać rękę na pulsie w trakcie montażu. Płyty GK przy takim stelaży jak mój przykręca się wzdłuż czy poprzek profili?

  17. #7117

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom-Kon Zobacz post
    Fajny artykuł! http://muratordom.pl/budowa/tynki-i-...ml?cpage=2#clc

    ...może jakieś komenty?
    Nie bardzo rozumiem dlaczego krzyżowy jednopoziomowy nada sie do wąskich pomieszczeń lub korytarzy. Na moją wyczytaną wiedzę jest wręcz lepszy od krzyżowego dwupoziomowego bo każda krawędź płyty leży na profilu i jest do niego przykręcona dziękj czmu kknstrukcja jest sztywniejszs.
    Pozdro
    Ps. Wodzu jeszcze raz dzięki za odpowiedzi.

  18. #7118
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beata&Slawek Zobacz post
    Jeszcze tylko jedno pytanie tak abym mógł trzymać rękę na pulsie w trakcie montażu. Płyty GK przy takim stelaży jak mój przykręca się wzdłuż czy poprzek profili?
    W poprzek. Wszystkie krawędzie cięte podparte na profilach.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  19. #7119
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar skowronp
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-923
    Posty
    109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom-Kon Zobacz post
    Jak wpomniał Rafał możesz kawałkami - po prostu by folia była trwale przymocowana do profili. Chyba że folia biegnie po profilach i spada po ściance kolankowej do posadzki - to wtedy nie trzeba. Profile za ścianką daje się tyko po to by wełna się trzymała.
    Dziękować.

    Dokładnie ruszt jest tylko po to by wełne trzymać. Folia przyklejona do rusztu a potem wywinięta na murłatę (docisnę ją chyba kawałkiem płyty lub UDekiem). A pytałem bo musze to zrobić zanim zaczne płytować przedścianke - potem fizycznie byłoby to dość skomplikowane ...

    Jeszcze jedno pytanko: są jakieś przeciwskazania do kładzenia folii pionowo a nie poziomo?

  20. #7120

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom-Kon Zobacz post
    Fajny artykuł! http://muratordom.pl/budowa/tynki-i-...ml?cpage=2#clc

    ...może jakieś komenty?
    co za pacan pisał ten artykuł ! ? ! ?

Strona 356 z 616

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony