dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 357 z 616
Pokaż wyniki od 7.121 do 7.140 z 12315
  1. #7121

    Domyślnie

    Cytat Napisał sewerynslowi Zobacz post
    co za pacan pisał ten artykuł ! ? ! ?
    Dlaczego tak uważasz?

  2. #7122
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar marmur7
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Los Grabos
    Dzielnica
    UnIted States of Wielkopolska
    Posty
    795
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Ponieważ wątek dotyczy ocieplania poddasza, pozwolę sobie zadać pytanie bo w necie trudno mi znaleźć jednoznaczną odpowiedź.
    Zaczynam właśnie prace związane z ocieplaniem. Ocieplam wełną mineralną. Na dachu skośnym mam w kolejności :
    -blachodachówkę na łatach i kontrłatach
    - deskowanie pokryte papą
    Wiadomo, że w takim przypadku między deskowaniem a pierwszą warstwą ocieplenia powinna być szczelina dylatacyjna. Spotykam się jednak dość często z informacją, że warto dodatkowo w owej szczelinie zastosować warstwę folii wysoko paroprzepuszczalnej.
    W tej sytuacji kolejność wyglądałaby tak
    - blachodachówka
    - deskowanie z papą
    - szczelina dylatacyjna
    - folia paroprzepuszczalna
    - pierwsza warstwa wełny stykająca się z folią paroprzepuszczalną

    Pytanie brzmi - czy warto stosować dodatkowo wspomnianą warstwę folii paroprzepuszczalnej, jaką ona spełnia rolę ( czy to jest tylko fizyczna ochrona wełny przed zanieczyszczeniem ?) i jaki rodzaj folii zastosować - czy to w praktyce jest jakis rodzaj paroprzepuszczalnej folii przeciwwietrznej, czy też rodzaj membrany ?
    Z góry dziekuję za odpowiedź.
    Ostatnio edytowane przez marmur7 ; 13-03-2013 o 12:31

  3. #7123
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafał2011 Zobacz post
    Dlaczego tak uważasz?
    ...spójrz na fotkę i przeanalizuj co widzisz
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  4. #7124
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał skowronp Zobacz post
    (...)
    Jeszcze jedno pytanko: są jakieś przeciwskazania do kładzenia folii pionowo a nie poziomo?
    Żadnych przeciwskazań nie widzę... ale sprawdź jak bedzie łatwiej, mniej łączeń i odpadów.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  5. #7125
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał marmur7 Zobacz post
    Ponieważ wątek dotyczy ocieplania poddasza, pozwolę sobie zadać pytanie bo w necie trudno mi znaleźć jednoznaczną odpowiedź.
    Zaczynam właśnie prace związane z ocieplaniem. Ocieplam wełną mineralną. Na dachu skośnym mam w kolejności :
    -blachodachówkę na łatach i kontrłatach
    - deskowanie pokryte papą
    Wiadomo, że w takim przypadku między deskowaniem a pierwszą warstwą ocieplenia powinna być szczelina dylatacyjna. Spotykam się jednak dość często z informacją, że warto dodatkowo w owej szczelinie zastosować warstwę folii wysoko paroprzepuszczalnej.
    W tej sytuacji kolejność wyglądałaby tak
    - blachodachówka
    - deskowanie z papą
    - szczelina dylatacyjna
    - folia paroprzepuszczalna
    - pierwsza warstwa wełny stykająca się z folią paroprzepuszczalną

    Pytanie brzmi - czy warto stosować dodatkowo wspomnianą warstwę folii paroprzepuszczalnej, jaką ona spełnia rolę ( czy to jest tylko fizyczna ochrona wełny przed zanieczyszczeniem ?) i jaki rodzaj folii zastosować - czy to w praktyce jest jakis rodzaj paroprzepuszczalnej folii przeciwwietrznej, czy też rodzaj membrany ?
    Z góry dziekuję za odpowiedź.
    Można dać membranę wysokoparoprzepuszczalną. Będzie robić za wiatroizolację. Nie jest to wymagane. Czy jest opłacalne? ...nie wnikam. Można wyjść ze założenia że lepsze jest wrogiem dobrego.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  6. #7126
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar marmur7
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Los Grabos
    Dzielnica
    UnIted States of Wielkopolska
    Posty
    795
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Opłacalność nie jest w tym przypadku czynnikiem decydującym. Chcę mieć to zrobione dobrze ale nie przedobrzone. Interesuje mnie głównie to czy dodatkowa warstwa folii nie zakłóci jednak przepływu pary wodnej i dla odmiany, czy wełna pozbawiona ochronnej folii nie ulegnie szybciej degradacji.
    Gdybym zastosował folię, chciałem użyć podobnej do tej, która została mi po budowie domu i jest też paroprzepuszczalna: http://folnet.pl/towar/wiatroizolacja-eurovent-wall-protect-3
    Ostatnio edytowane przez marmur7 ; 13-03-2013 o 13:12

  7. #7127

    Domyślnie

    Cytat Napisał marmur7 Zobacz post
    Opłacalność nie jest w tym przypadku czynnikiem decydującym. Chcę mieć to zrobione dobrze ale nie przedobrzone. Interesuje mnie głównie to czy dodatkowa warstwa folii nie zakłóci jednak przepływu pary wodnej i dla odmiany, czy wełna pozbawiona ochronnej folii nie ulegnie szybciej degradacji.
    Gdybym zastosował folię, chciałem użyć tego Tyveka, który został mi po budowie domu i jest też paroprzepuszczalny : http://folnet.pl/towar/wiatroizolacja-tyvek-housewrap

    Skąd pomysł na folię, gdzie jest źródło tego pomysłu?

  8. #7128
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar marmur7
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Los Grabos
    Dzielnica
    UnIted States of Wielkopolska
    Posty
    795
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    To rozwiązanie jest obecne w wielu publikacjach. Pierwsze z brzegu - poradnik Isoveru:
    http://www.youtube.com/watch?v=vbGH6T3jpsE
    Ostatnio edytowane przez marmur7 ; 13-03-2013 o 13:53

  9. #7129

    Domyślnie

    marmur7 oglądałem ten film i miałem ten sam problem. skonaktowałem się z isoverem i udzielono mi odpowiedzi, że jeśli dach jest na pełnym deskowaniu i opapowany nie ma potrzeby dawać dodatkowej wiatroizolacji.

    Napisz/zadzwoń do nich a otrzymasz tą samą odpowiedź (mam nadzieję)
    „Bądź wierny sobie i realizuj własny program na życie”

  10. #7130
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar marmur7
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Los Grabos
    Dzielnica
    UnIted States of Wielkopolska
    Posty
    795
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    jeremy - a tłumaczyli, dlaczego ją polecają na filmie ? Bo na dobrą sprawę, jeśli chodzi o wiatroszczelność to kwestia deskowania i papy nie ma większego znaczenia - wiatr i tak hula sobie pod deskowaniem w szczelinie dylatacyjnej. Sam zastanawiałem się nad tą folią z trzech względów:
    - własnie jako dodatkowej izolacji choć akurat ten powód ma najmniejsze znaczenie
    - ochrony wełny przed zanieczyszczeniami ( drobiny asfaltu z papy lecą mi na potęgę)
    - leciutkie utrudnienie dla stworów lubiących robić gniazda w wełnie ( wyloty szczelin dylatacyjnych mam zabezpieczone metalową siatką, ale zakładam, że dla małych gryzoni buszujących u mnie od parteru do piętra, nie ma rzeczy niemozliwych ; )

  11. #7131
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaremy Zobacz post
    marmur7 oglądałem ten film i miałem ten sam problem. skonaktowałem się z isoverem i udzielono mi odpowiedzi, że jeśli dach jest na pełnym deskowaniu i opapowany nie ma potrzeby dawać dodatkowej wiatroizolacji.

    Napisz/zadzwoń do nich a otrzymasz tą samą odpowiedź (mam nadzieję)
    Nie ma potrzeby ale wtedy brak lub bardzo ogranicza przewiewanie wełny co poprawia izolacyjność termiczną. Jednocześnie to przewiewanie chociaż są straty na termice dobrze wpływa przy skomplikowanym dachu gdzie nie ma możliwości dobrego zwentylowania miejsc przy koszach i narożach (przy kulawkach czyli krokwiach skróconych) czyli parę groszy się traci na ogrzewaniu (ile? raczej niewiele) a unika się zagrzybienia i gnicia deskowania i krokwi. Nie wiem czy zauważyliście że na wszystkich filmach instruktażowych dachy są dwuspadowe... żadnych koszy, naroży, lukarn czy okien połaciowych... żadnych szczegółów obróbki tych trudnych miejsc. Nic na temat poprawnego wentylowania dachów czterospadowych... gdzie zrobić ujście powietrza jeśli nie ma kalenicy tylko naroże? Gdzie zrobić nawiew w koszu? Oczywiście są sposoby na to ale to rola dekarzy a nie nas - poddaszowców. My tego już poprawnie zrobić nie możemy.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  12. #7132
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar marmur7
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Los Grabos
    Dzielnica
    UnIted States of Wielkopolska
    Posty
    795
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    To jeszcze jedna kwestia - ściany szczytowe mam wykonane w technologii szkieletu ( dom z bali). Kolejność jest tu następująca:
    - konstrukcja szkieletu
    - płyta osb przymocowana do szkieletu
    - na płycie folia przeciwietrzna Tyvek
    - na to przybite sa łaty
    - na łatach deski elewacyjne

    I teraz przy ocieplaniu wewnętrznym takiej ściany - czy wełna może dotykać płyty osb w sytuacji gdy na zewnątrz jest dylatacja w postaci łat na których zamocowane sa deski elewacyjne ?
    Ostatnio edytowane przez marmur7 ; 13-03-2013 o 15:32

  13. #7133

    Domyślnie

    Ciekawy jestem ile zbiera się tej skropliny na wiatroizolacji, Rom wiesz coś o tym?

  14. #7134

    Domyślnie

    Fajny artykuł! http://muratordom.pl/budowa/tynki-i-...ml?cpage=2#clc

    ...może jakieś komenty?
    "Nasz" temat lepszą kopalnią wiedzy

  15. #7135
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafał2011 Zobacz post
    Ciekawy jestem ile zbiera się tej skropliny na wiatroizolacji, Rom wiesz coś o tym?
    Nic mi na ten temat nie wiadomo. Jeśli jest dobrze zrobiona paroizolacja to tej wilgoci jest niewiele wiec skroplin też niewiele może nawet wcale bo folia jest paroprzepuszczalna i może nadążyć z odprowadzaniem. Takie zjawisko występuje również przy dachu foliowanym - folia też "wytrąca" skropliny...
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  16. #7136

    Domyślnie

    Reklama
    Ostatnio edytowane przez Uzarex ; 13-03-2013 o 18:34

  17. #7137

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom-Kon Zobacz post
    Nic mi na ten temat nie wiadomo. Jeśli jest dobrze zrobiona paroizolacja to tej wilgoci jest niewiele wiec skroplin też niewiele może nawet wcale bo folia jest paroprzepuszczalna i może nadążyć z odprowadzaniem. Takie zjawisko występuje również przy dachu foliowanym - folia też "wytrąca" skropliny...
    To znaczy że wilgoć która odparowuje z wełny zatrzymuje się na foli paroprzepuszczalnej aby przez nią się przedostać, prawda?

  18. #7138

    Domyślnie

    tak, dokładnie tak.
    ja tez pod deskowaniem mam folię paroprzepuszczalną (po to aby były mniejsze przedmuchy wiatru w wełnie).
    Płyty kładłem po roku czasu i nie zauważyłem żeby folia była w jakimś miejscu mokra, sprawdzałem.

  19. #7139

    Domyślnie

    Drogie te taśmy o których wspomina Rom-Kon 40zł za 30mb, tak więc wolałbym jeśli się już na nie zdecyduje nie przestrzelić z ilością, jak to przeliczyć na m2?

  20. #7140

    Domyślnie

    Cytat Napisał marmur7 Zobacz post
    jeremy - a tłumaczyli, dlaczego ją polecają na filmie ? Bo na dobrą sprawę, jeśli chodzi o wiatroszczelność to kwestia deskowania i papy nie ma większego znaczenia - wiatr i tak hula sobie pod deskowaniem w szczelinie dylatacyjnej. Sam zastanawiałem się nad tą folią z trzech względów:
    - własnie jako dodatkowej izolacji choć akurat ten powód ma najmniejsze znaczenie
    - ochrony wełny przed zanieczyszczeniami ( drobiny asfaltu z papy lecą mi na potęgę)
    - leciutkie utrudnienie dla stworów lubiących robić gniazda w wełnie ( wyloty szczelin dylatacyjnych mam zabezpieczone metalową siatką, ale zakładam, że dla małych gryzoni buszujących u mnie od parteru do piętra, nie ma rzeczy niemozliwych ; )
    Nie tłumaczyli, ale jakbyś się dowiedział coś więcej daj znać - bo też się zastanawiałem nad wiatroizolacją
    „Bądź wierny sobie i realizuj własny program na życie”

Strona 357 z 616

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony