dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 364 z 616
Pokaż wyniki od 7.261 do 7.280 z 12315
  1. #7261

    Domyślnie

    o rany, że co, że teraz Rigips lipa?
    Czemu lipa ?

  2. #7262

    Domyślnie

    "nawet kolega slusar miał gdzieś fotkę porównująca profile Rigips kiedyś a dziś"

    Zabrzmialo jakby cos sie pozmienialo na zle...

  3. #7263

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom-Kon Zobacz post
    W Termo IB (Michałów-Reginów) też nie mają. A w Chemko mają dobre ceny na płyty G-K
    Rolka 100m2 kosztuje 202zł od ręki, nie wiem skąd masz takie informacje

  4. #7264
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafał2011 Zobacz post
    Rolka 100m2 kosztuje 202zł od ręki, nie wiem skąd masz takie informacje
    Tak. Masz rację. Teraz jest i to w dobrej cenie. Ale na początku roku nie było nigdzie w okolicach Legionowa. A taśm coromix i corofix nadal w tej części podWarszawy nie wiem gdzie kupić.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  5. #7265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom-Kon Zobacz post
    Tak. Masz rację. Teraz jest i to w dobrej cenie. Ale na początku roku nie było nigdzie w okolicach Legionowa. A taśm coromix i corofix nadal w tej części podWarszawy nie wiem gdzie kupić.
    Folia zawsze tam była!

  6. #7266
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    No to w takim razie może akurat tą hurtownię ominąłem dzwoniąc za folią? ...chociaż raczej wątpię bo pamiętam że wtedy telefon mi się mocno zagrzał od dzwonienia. I dałem za wygraną... usiadłem do kompa i zamówiłem przez internet... z dostawą chyba poniżej 2,30zł/m2
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  7. #7267

    Domyślnie

    Brałem z tego składu dość długi czas (5lat) więc wiem jak jest wyposażona.

    ...musiałeś słabo dzwonić, teraz wsiadam w samochód i założę się że 5 składów w okolicy będzie miało stopair i miało ją na początku roku. Wchodzisz w to o litra?

  8. #7268

    Domyślnie

    Czy takie zestawienie jest ok wg Was:
    1. folia paroszczelna - Isover Stopair
    2. taśma do klejenia folii z profilem - Coromix
    3. taśma do klejenie folii z folią na zakład - też Coromix?
    4a. taśma do klejenia folii z murem - Corofix
    4b. taśma do klejenia folii z murem - wersja hiperszczelna - Corobutyl + taśma przekładkowa/poślizgowa (jaka?)

    Wodzu, do czego używasz tej taśmy 2stronnej smart wykładzinowej? Możesz dać przykładowego linka? I jakby Ci się jeszcze chciało to byłbym wdzięczny za link do taśmy przekładkowej.

    Załączam rysunki do połączeń z murem 4a i 4b z tym że zakładam że 4a jest zwalone, bo nie wiem gdzie wsadzić tę taśmę przekładkową? Prośba o nakierowanie.

    Edit: nie upieram się przy produktach Corotopu, więc jak macie coś lepszego to walcie.
    Tu jest zaje...sty sklep http://folnet.pl/grupa/tasmy/tasmy-do-paroizolacji

    Dzięki i pozdro
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4a.jpg
Wyświetleń:	104
Rozmiar:	96,9 KB
ID:	179464   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4b.jpg
Wyświetleń:	107
Rozmiar:	40,0 KB
ID:	179465  
    Ostatnio edytowane przez pedronx ; 27-03-2013 o 09:27
    216m2 + garaż | pełne piętro | wszędzie ogrzewanie podłogowe, w łazienkach dodatkowo grzejniki | gaz miejski | ściany Silka + 30cm styro grafit | płyta fundamentowa + 30cm styroduru | poddasze 40cm celulozy Isofloc | okna Internorm + ciepły montaż + kotwy | kocioł Immergas Victrix 24kw + 160l zasobnik | zapotrzebowanie na ciepło 12kw (45kw/m2 a) | w planach: rekuperator [edit: jangaz i brink odpadły] Thessla Green AirPack 600;

  9. #7269

    Domyślnie

    czy wg. Was warto kupić stelaże RIGIPA ULTRASTIL - pracował ktoś z Was na nich i może się wypowiedzieć - czy warte tej ceny ,czy wystarczą np RIGIPSA - rigistal, czy np. norgipsa?

  10. #7270

    Domyślnie

    Patrzę właśnie na 2 wyceny z hurtowni (obie netto po rabacie):
    1. profil CD60 4mb noname - 7,12 zł (Minox Warszawa)
    2. profil CD60 4mb Rigips Ultrastill - 8,76 (Wodan Marki)
    Przy 1000mb tego profila różnica w cenie to 410pln netto.
    Sam się zastanawiam.
    Pzdr
    Ostatnio edytowane przez pedronx ; 27-03-2013 o 10:26
    216m2 + garaż | pełne piętro | wszędzie ogrzewanie podłogowe, w łazienkach dodatkowo grzejniki | gaz miejski | ściany Silka + 30cm styro grafit | płyta fundamentowa + 30cm styroduru | poddasze 40cm celulozy Isofloc | okna Internorm + ciepły montaż + kotwy | kocioł Immergas Victrix 24kw + 160l zasobnik | zapotrzebowanie na ciepło 12kw (45kw/m2 a) | w planach: rekuperator [edit: jangaz i brink odpadły] Thessla Green AirPack 600;

  11. #7271
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafał2011 Zobacz post
    Brałem z tego składu dość długi czas (5lat) więc wiem jak jest wyposażona.

    ...musiałeś słabo dzwonić, teraz wsiadam w samochód i założę się że 5 składów w okolicy będzie miało stopair i miało ją na początku roku. Wchodzisz w to o litra?
    Ty jesteś miejscowy ja byłem przejazdem więc nie ma porównania. "Moje" hurtownie to południe i zachód wawy. A w Legionowie jest dobre piwo wileńskie - ciemne z przyprawami korzennymi... i to tyle w temacie
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  12. #7272
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał pedronx Zobacz post
    Czy takie zestawienie jest ok wg Was:
    1. folia paroszczelna - Isover Stopair
    2. taśma do klejenia folii z profilem - Coromix
    3. taśma do klejenie folii z folią na zakład - też Coromix?
    4a. taśma do klejenia folii z murem - Corofix
    4b. taśma do klejenia folii z murem - wersja hiperszczelna - Corobutyl + taśma przekładkowa/poślizgowa (jaka?)

    Wodzu, do czego używasz tej taśmy 2stronnej smart wykładzinowej? Możesz dać przykładowego linka? I jakby Ci się jeszcze chciało to byłbym wdzięczny za link do taśmy przekładkowej.

    Załączam rysunki do połączeń z murem 4a i 4b z tym że zakładam że 4a jest zwalone, bo nie wiem gdzie wsadzić tę taśmę przekładkową? Prośba o nakierowanie.

    Edit: nie upieram się przy produktach Corotopu, więc jak macie coś lepszego to walcie.
    Tu jest zaje...sty sklep http://folnet.pl/grupa/tasmy/tasmy-do-paroizolacji

    Dzięki i pozdro
    1) ok. to dobra folia

    Możesz skorygować technologię z drugiego rysunku. zamiast podwijać folię pod profil lepiej profil uszczelnić do ściany butylem lub taśmą akustyczną a folię przykleić do UDeka coromixem. Szczelność jest zapewniona tak samo jak wywijając folię.

    Pierwszy rysunek - co z taśmą na tynku??? tak się nie robi.

    Folia z folią na łączeniach brytów - taśma 1-stronna corofix

    Folia na obwodzie do profila UD - taśma 2-stronna coromix

    Folia do profili CD - taśma pocięta na listki (w przypadku profili ultrastil większe bo się nie trzyma) wzmocniona do wykładzin... polecam smart lub jeszcze lepsza scley 774 (mogłem pokręcić oznaczenia)

    coro jest drogą firmą. Pewnie konkurencja nie śpi i są już tańsze odpowiedniki ale czy jakościowo też odpowiedniki? tego nie wiem.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  13. #7273

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom-Kon Zobacz post
    1) ok. to dobra folia
    A która jest lepsza?

    Cytat Napisał Rom-Kon Zobacz post
    Możesz skorygować technologię z drugiego rysunku. zamiast podwijać folię pod profil lepiej profil uszczelnić do ściany butylem lub taśmą akustyczną a folię przykleić do UDeka coromixem. Szczelność jest zapewniona tak samo jak wywijając folię.
    Poprawiłem rysunki. W tym co proponujesz widzę jeden minus: idzie więcej tasmy (coromix). Przy tym pierszym dajemy tylko butylową.

    Cytat Napisał Rom-Kon Zobacz post
    Pierwszy rysunek - co z taśmą na tynku??? tak się nie robi.
    Poprawiłem. Jest ok teraz?

    Cytat Napisał Rom-Kon Zobacz post
    Folia do profili CD - taśma pocięta na listki (w przypadku profili ultrastil większe bo się nie trzyma) wzmocniona do wykładzin... polecam smart lub jeszcze lepsza scley 774 (mogłem pokręcić oznaczenia)
    http://www.budujiremontuj.pl/product...Scley-774.html

    Cytat Napisał Rom-Kon Zobacz post
    coro jest drogą firmą. Pewnie konkurencja nie śpi i są już tańsze odpowiedniki ale czy jakościowo też odpowiedniki? tego nie wiem.
    A Dorkena lub Tyveka używałeś? Lub czy są jakieś które z miejsca lepiej omijać?

    Dziękuję i pozdro
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4a_v2.jpg
Wyświetleń:	111
Rozmiar:	38,7 KB
ID:	179521   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4b_v2.jpg
Wyświetleń:	103
Rozmiar:	42,1 KB
ID:	179522  
    216m2 + garaż | pełne piętro | wszędzie ogrzewanie podłogowe, w łazienkach dodatkowo grzejniki | gaz miejski | ściany Silka + 30cm styro grafit | płyta fundamentowa + 30cm styroduru | poddasze 40cm celulozy Isofloc | okna Internorm + ciepły montaż + kotwy | kocioł Immergas Victrix 24kw + 160l zasobnik | zapotrzebowanie na ciepło 12kw (45kw/m2 a) | w planach: rekuperator [edit: jangaz i brink odpadły] Thessla Green AirPack 600;

  14. #7274

    Domyślnie

    Cytat Napisał pedronx Zobacz post
    "nawet kolega slusar miał gdzieś fotkę porównująca profile Rigips kiedyś a dziś"

    Zabrzmialo jakby cos sie pozmienialo na zle...
    U kolegi slusar rzeczywiście tak wyglądało , ale może trafił na wadliwą serię lub podróbę ! ale pojawiło się tam sporo odpowiedzi dotyczących właśnie różnego rodzaju firm produkujących profile , warto wrócić , przeczytać , ja za to z profili rigips-a byłem bardzo zadowolony

    Folia stopair isovera bardzo dobra szczególnie porównując ją z zwykłą żółtą paroizolacją
    Taśmę coromix polecił mi kiedyś Rom świetna , droga dwuwarstwowa trzymała stopair tylko chwilę , natomiast na coromix-ie wisiała miesiąc i nie spadła
    Ostatnio edytowane przez Uzarex ; 27-03-2013 o 15:31

  15. #7275
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    mp_krk

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    539
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    Panowie,

    a w przypadku połączenia ślizgowego sufitu gk z ścianą....fazować płytę przy ścianie. Położyłem płyty bez fazowania, część dolega do ściany, przy części jest szczelina (największa ok 5-7mm, ale tylko miejscowo)

    Czy płytę dolegającą do ściany kolankowej (tutaj "faza" jest od wewnatrz wiec nie sa sie zrobić od str pomieszczenia) skrócić delikatnie by powstała szczelina którą wypełnię uniflotem?

  16. #7276

    Domyślnie

    fazować trzeba, tak jak na moim rysunku kilka postów wyżej.
    pytanie, czy mogę dojechać do ściany krawędzią płyty z fabrycznie spłaszczoną krawędzią?
    pzdr
    216m2 + garaż | pełne piętro | wszędzie ogrzewanie podłogowe, w łazienkach dodatkowo grzejniki | gaz miejski | ściany Silka + 30cm styro grafit | płyta fundamentowa + 30cm styroduru | poddasze 40cm celulozy Isofloc | okna Internorm + ciepły montaż + kotwy | kocioł Immergas Victrix 24kw + 160l zasobnik | zapotrzebowanie na ciepło 12kw (45kw/m2 a) | w planach: rekuperator [edit: jangaz i brink odpadły] Thessla Green AirPack 600;

  17. #7277

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom-Kon Zobacz post
    Możesz skorygować technologię z drugiego rysunku. zamiast podwijać folię pod profil lepiej profil uszczelnić do ściany butylem lub taśmą akustyczną a folię przykleić do UDeka coromixem. Szczelność jest zapewniona tak samo jak wywijając folię.
    Cytat Napisał pedronx Zobacz post
    Poprawiłem rysunki. W tym co proponujesz widzę jeden minus: idzie więcej tasmy (coromix). Przy tym pierszym dajemy tylko butylową.
    Wodzu, teraz do mnie dotarło, że masz rację
    W jednym (paroizolacja wywinięta za ud + butyl) i w drugim (paroizolacja podklejona do ud + butyl) pójdzie tyle samo taśmy, bo wiszące zakłady folii trzeba będzie przecież czymś przykleić do paroizolacji.
    Pozdro
    216m2 + garaż | pełne piętro | wszędzie ogrzewanie podłogowe, w łazienkach dodatkowo grzejniki | gaz miejski | ściany Silka + 30cm styro grafit | płyta fundamentowa + 30cm styroduru | poddasze 40cm celulozy Isofloc | okna Internorm + ciepły montaż + kotwy | kocioł Immergas Victrix 24kw + 160l zasobnik | zapotrzebowanie na ciepło 12kw (45kw/m2 a) | w planach: rekuperator [edit: jangaz i brink odpadły] Thessla Green AirPack 600;

  18. #7278
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał pedronx Zobacz post
    fazować trzeba, tak jak na moim rysunku kilka postów wyżej.
    pytanie, czy mogę dojechać do ściany krawędzią płyty z fabrycznie spłaszczoną krawędzią?
    pzdr
    Ja nie fazuję. Ale daję taśmę papierową do samego brzegu. Oczywiście szczeline wypełniam vario.

  19. #7279
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Pedronx zamiast butylu pod profil może dać oryginalną taśmę akustyczną-wygłuszającą? Taśma wyglądem i strukturą przypomina otuliny kauczukowe w chłodnictwie. Dobrze uszczelnią profil i dodatkowo izolują akustycznie. Wydaje mi się że bedzie to rozwiązanie i tańsze i lepsze.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  20. #7280

    Domyślnie

    Wodzu, przeliczę propozycję Dzięki za tip.
    Z tym niefazowaniem to mnie zastrzeliles - byłem przekonany, że fazowanie to mus...
    A co z oryginalną krawędzią na styku ze ścianą? Stosujesz czy unikasz?
    Pozdro

Strona 364 z 616

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony