dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 365 z 616
Pokaż wyniki od 7.281 do 7.300 z 12315
  1. #7281
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał pedronx Zobacz post
    (...)
    A co z oryginalną krawędzią na styku ze ścianą? Stosujesz czy unikasz?
    Pozdro
    Unikam ale jeśli już musi być to nie ma problemu. Tak samo się to wyrabia jak ciętą.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  2. #7282

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom-Kon Zobacz post
    Mam tylko jedno zastrzeżenie... obróbka lukarny. lepiej jest obrobić w taki kształt :







    Dziękuję Rom-Kon i Rafał2011 za rzut okiem na moją robotę. Teraz jestem trochę spokojniejszy, że nie jest najgorzej, a z tą lukarną to właśnie stanęliśmy z robotą i sami nie wiemy co dalej, ale myślę, że skorzystam z waszych sugestii. Jakoś będzie - pochwalę się jak już ogarniemy temat.
    Pozdrawiam

  3. #7283
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    szimipl

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Inowrocław
    Kod pocztowy
    88-100
    Posty
    6

    Domyślnie

    koledzy potrzebuje odp na krótkie pytanko-czy między dwiema warstwami waty(tą miedzy krokwiami a tą na stelażu) może byc kilka cm przerwy? czy moze tego uniknąć...prosze o szybką odpowiedz

  4. #7284

    Domyślnie

    Lepiej jak jej nie ma , jak masz miejsce pakuj wełnę będzie cieplej , ciszej

  5. #7285
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    szimipl

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Inowrocław
    Kod pocztowy
    88-100
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Uzarex Zobacz post
    Lepiej jak jej nie ma , jak masz miejsce pakuj wełnę będzie cieplej , ciszej
    i dużo drożej to moze jeszcze jedno pytanie gdzie ta przerwa bedzie mniej szkodliwa-miedzy 2 warstwami wełny czy miedzy stelażem a wełnami?bo i tak nam gdzies musi wypaść.
    Musimy opuścic sufit o ok 17-20 cm a wełnę pod krokwie mamy 10cm i już ułożona 15 miedzy krokwiami. fachowcy radzcie proszę

  6. #7286
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Akrimka
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Dąbrówka Tczewska
    Posty
    709

    Domyślnie

    Cytat Napisał szimipl Zobacz post
    i dużo drożej to moze jeszcze jedno pytanie gdzie ta przerwa bedzie mniej szkodliwa-miedzy 2 warstwami wełny czy miedzy stelażem a wełnami?bo i tak nam gdzies musi wypaść
    Musimy opuścic sufit o ok 17-20 cm a wełnę pod krokwie mamy 10cm i już ułożona 15 miedzy krokwiami. fachowcy radzcie proszę
    Dołóż kolejną warstwę wełny choćby taniej zwykłej, powietrze jest ok ale jak nie ma ruchu a w tym przypadku będzie sobie hulaće t
    A jak nie to wycofajaj wełnę z krokiew, żeby 15cm zachodziło 5c, na krokwach dołóż paski 10cm wełny, a później normalną pełną 10cm.

  7. #7287

    Domyślnie

    i dużo drożej
    Wiem , ale uwierz , naprawdę warto , gdyby tylko u mnie było miejsce napchałbym jej jak najwięcej

  8. #7288

    Domyślnie

    Witam

    Zacząłem samodzielnie ocieplać poddasze domu i mam kilka pytań na które próbuję znaleźć jednoznaczne odpowiedzi i mam problem dlatego pytam. Krokwie mam 20cm i między nie daję tyle samo wełny dodatkowo planuję dać na skosy jeszcze 10 cm. Na sufit jeszcze też 30 (2 x15cm pomiędzy jętki i na jętki pomiędzy deski postawione na sztorc, dach dwuspadowy i tu moje pytania:

    1. Po naradach z kierownikiem budowy ustaliliśmy że na skosach które mają 3m będe dawał profile w jednym kierunku co 40cm poziomo, płyty mam zamiar montować standardowe 2,6m gr. 12,5 i tu mam problem jak wykończyć połączenie płyty z otynkowaną ścianką kolankową, której nie chcę zabudować? Jeśli ktoś ma jakiś schemat lub opis to bardzo proszę
    2. profile na poddaszu montuje przy użyciu wieszaków do poddasza jak niżej i nie wiem jak przymocować końcówkę płyty do skosu bo płyta od miejsca styka ze ścianką kolankową do pierwszego profilu zamontowanego na tym wieszaku ma jakieś 20cm

    3. Po konsultacji z kierownikiem budowy ustaliliśmy że będę montować profile na skosach co 40cm tylko poziomo a na sufity krzyżowo co 60 i tu mam pytanie co o tym sadzicie i dodatkowo czy stelaż krzyżowo lepiej montować w jednym poziomie czy w dwóch poziomach? i jakich najlepiej użyć wieszaków
    4. Jak wykończyć styk skosu z sufitem
    5. Czy kable z zasilaniem prowadzić w pustce pomiędzy wełną a płytami kg na sufitach "luźno" czy lepiej je wyciągnąć na strych prze wełnę i w odpowiednich miejscach spuścić je też przez wełnę do otworów

    Z góry wielkie dzięki za pomoc i odpowiedzi na pytania

    P.S. Założyłem też dzisiaj nowy wątek w tej sprawie ale jeśli dostanę tu u was odpowiedź najpierw a tak zapewne będzie to wątek usunę

  9. #7289
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    ...i po co było zakładać nowy wątek? W tym jest wszystko... ale trzeba trochę poczytać
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  10. #7290

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom-Kon Zobacz post
    ...i po co było zakładać nowy wątek? W tym jest wszystko... ale trzeba trochę poczytać
    Ok wodzu wątek usunę a mógłbyś mi pomóc i udzielić odpowiedzi na moje pytania??

  11. #7291
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar marmur7
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Los Grabos
    Dzielnica
    UnIted States of Wielkopolska
    Posty
    795
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    A ja mam pytanko świąteczne do wodza - prawdopodobnie będę zmuszony dać podwójną warstwę płyt na poddasze. Pierwszą warstwą będzie płyta osb i do niej dopiero kręcona gk. Czy standardowy rozstaw grzybków lub esów co 40 cm wystarczy żeby wytrzymać obciążenie , czy lepiej zrobić np co 30 cm ? ( płyta osb 12 lub 15 mm).

  12. #7292
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Fo_

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    314

    Domyślnie

    Po co ci osb?

  13. #7293
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał marmur7 Zobacz post
    A ja mam pytanko świąteczne do wodza - prawdopodobnie będę zmuszony dać podwójną warstwę płyt na poddasze. Pierwszą warstwą będzie płyta osb i do niej dopiero kręcona gk. Czy standardowy rozstaw grzybków lub esów co 40 cm wystarczy żeby wytrzymać obciążenie , czy lepiej zrobić np co 30 cm ? ( płyta osb 12 lub 15 mm).
    Żaden system - żadna technologia tego nie przewiduje. owszem możesz dać coś takiego na ściany (pod płytki) ale na profilach UA. Jakimi wkrętami chcesz przykręcić OSB do profili CD?

    I jeszcze jedno: co Cię zmusza do takiego dziwactwa? To tak trochę jak guma na gumę i jeszcze spirala że o pigułce nie wspomnę.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  14. #7294
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar marmur7
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Los Grabos
    Dzielnica
    UnIted States of Wielkopolska
    Posty
    795
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    1) Nie mam pojęcia jakich użyję wkrętów, mogę jedynie podpytać tych , którzy robili to przede mną.
    2) To nie dziwactwo - nieco inna technologia budowy . Dom z bali nietoczonych - cechą charakterystyczną dla tej technologii jest spore osiadanie budynku - w moim przypadku dokładnie 13 cm. Inaczej mówiąc sufit na parterze w ciągu kilku lat znajdzie się niżej o w/w wartość ) Wszystkie rozwiązania konstrukcyjne przewidują i są przystosowane do takiego osiadania. Niestety nie jest to osiadanie równomierne ( u mnie w pierwszym roku jedna strona osiadła 6 cm a druga 4,5 cm ) Przy takiej pracy drewna, płytę gk montuje się zwykle nie wczesniej niż po 2 latach od postawienia konstrukcji. Mimo to przy pojedyńczej warstwie płyty pękają aż miło. Jedyną skuteczna metodą by zminimalizować to zjawisko jest zastosowanie najpierw warstwy osb a dopiero później gk. Zwiedzałem sporo podobnych do mojego domów i wszędzie było podobnie - pojedyńcza warstwa to mnóstwo spękań, podwójna (w tym osb) powodowała niemalże idealny stan łączeń. Nie zapytałem jednak nigdy o rodzaj i rozstaw wieszaków.
    3) Mimo trudności w montażu płyt gk, chętnie się je w takich domach wykorzystuje, mając również na względzie ich niepalność. Parter domu wykonywany z bali o grubości ok 35-40 cm jest uważany za praktycznie niepalny ( ze wzgl na grubość bali), poddasze jest natomiast wykonane w technologii szkieletowej, stąd chęć użycia jak największej ilości materiałów stanowiących przegrodę ppoż ( bo przecież najłatwiej i bezproblemowo można byłoby całość zabudować drewnem)
    4) Nie zamieniłbym tego domu na żaden inny, jednocześnie zdając sobie sprawę, że przede mną sporo wyzwań . Kiedy trafiłem na ten wątek ucieszyłem się, że jest tu ktoś tak fachowy jak Ron-Kon i że w sprawie poddasza wykonam mały kroczek do przodu
    Ostatnio edytowane przez marmur7 ; 30-03-2013 o 23:50

  15. #7295
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar profi45
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    787

    Domyślnie

    Cytat Napisał marmur7 Zobacz post
    1) Nie mam pojęcia jakich użyję wkrętów, mogę jedynie podpytać tych , którzy robili to przede mną.
    2) To nie dziwactwo - nieco inna technologia budowy . Dom z bali nietoczonych - cechą charakterystyczną dla tej technologii jest spore osiadanie budynku - w moim przypadku dokładnie 13 cm. Inaczej mówiąc sufit na parterze w ciągu kilku lat znajdzie się niżej o w/w wartość ) Wszystkie rozwiązania konstrukcyjne przewidują i są przystosowane do takiego osiadania. Niestety nie jest to osiadanie równomierne ( u mnie w pierwszym roku jedna strona osiadła 6 cm a druga 4,5 cm ) Przy takiej pracy drewna, płytę gk montuje się zwykle nie wczesniej niż po 2 latach od postawienia konstrukcji. Mimo to przy pojedyńczej warstwie płyty pękają aż miło. Jedyną skuteczna metodą by zminimalizować to zjawisko jest zastosowanie najpierw warstwy osb a dopiero później gk. Zwiedzałem sporo podobnych do mojego domów i wszędzie było podobnie - pojedyńcza warstwa to mnóstwo spękań, podwójna (w tym osb) powodowała niemalże idealny stan łączeń. Nie zapytałem jednak nigdy o rodzaj i rozstaw wieszaków.
    3) Mimo trudności w montażu płyt gk, chętnie się je w takich domach wykorzystuje, mając również na względzie ich niepalność. Parter domu wykonywany z bali o grubości ok 35-40 cm jest uważany za praktycznie niepalny ( ze wzgl na grubość bali), poddasze jest natomiast wykonane w technologii szkieletowej, stąd chęć użycia jak największej ilości materiałów stanowiących przegrodę ppoż ( bo przecież najłatwiej i bezproblemowo można byłoby całość zabudować drewnem)
    4) Nie zamieniłbym tego domu na żaden inny, jednocześnie zdając sobie sprawę, że przede mną sporo wyzwań . Kiedy trafiłem na ten wątek ucieszyłem się, że jest tu ktoś tak fachowy jak Ron-Kon i że w sprawie poddasza wykonam mały kroczek do przodu
    Nie raz robiliśmy podkład z OSB pod G-K. najczęściej ścianki. Problem ze wkręty nie dociągają i nie chowają łba w osb a często popuszczają stosując nawet gruby profil. Konieczne było docinanie pasków płyty osb na wąskie paski i wpuszczanie ich w profile . Dopiero wtedy wkręty trzymały. Montaż cały OSB i G-K wyłącznie na wkrętach do drewna.
    Ostatnio edytowane przez profi45 ; 31-03-2013 o 08:07

  16. #7296
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał profi45 Zobacz post
    Nie raz robiliśmy podkład z OSB pod G-K. najczęściej ścianki. Problem ze wkręty nie dociągają i nie chowają łba w osb a często popuszczają stosując nawet gruby profil. Konieczne było docinanie pasków płyty osb na wąskie paski i wpuszczanie ich w profile . Dopiero wtedy wkręty trzymały. Montaż cały OSB i G-K wyłącznie na wkrętach do drewna.
    I o to chodzi. Na ściankach ok. bo obciązenia idą na ścinanie wkrętów. W dół ich się nie wyrwie ale na suficie to wszystko pracuje na wyrywanie. Dodatkowo jak pisze profi wkręty się nie chowają i mają tendencję do zrywania gwintu więc jeszcz bardziej się to osłabia. Taka konstrukcja ma prawo runąć na głowę. Na taką technologię gwarancji nie daję.

    Jeśli chcesz OSB to na łatach drewnianych ale nie na CD60.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  17. #7297
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Nie mam doświadczenia w domach z bali. Ale idąc za ciosem wejdź w technologię na drewnianym ruszcie. U nas niestety nielubiana (również przeze mnie) bo nie mamy dobrego drewna ale praktycznie cała Skandynawia i połowa zachodu i sporo USA robi na drewnie. Tak że rozważ czy nie lepiej na drewnianym ruszcie.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  18. #7298
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar marmur7
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Los Grabos
    Dzielnica
    UnIted States of Wielkopolska
    Posty
    795
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Dziękuję Wam za info - nad rusztem drewnianym zastanawiam się od początku. Rzeczywiście, w większości krajów, gdzie ta technologia jest popularna, wykonawcy stosują prawie wyłącznie ruszty drewniane. Niestety, jak pisał Ron-Kon, jakość drewna, a właściwie jego obróbki, jest u nas tragiczna. Trudno też o profesjonalne i znormalizowane łączniki do określonych przekrojów ( u nas dostępne w zasadzie wyłącznie typowe ciesielskie) Chcę ukryć w ruszcie dodatkową warstwę wełny a mb drewna dobrze wysuszonego o przekroju, który mnie interesuje to koszt 6-8 zł :/

  19. #7299

    Domyślnie

    Cytat Napisał evol1 Zobacz post
    Witam

    Zacząłem samodzielnie ocieplać poddasze domu i mam kilka pytań na które próbuję znaleźć jednoznaczne odpowiedzi i mam problem dlatego pytam. Krokwie mam 20cm i między nie daję tyle samo wełny dodatkowo planuję dać na skosy jeszcze 10 cm. Na sufit jeszcze też 30 (2 x15cm pomiędzy jętki i na jętki pomiędzy deski postawione na sztorc, dach dwuspadowy i tu moje pytania:

    1. Po naradach z kierownikiem budowy ustaliliśmy że na skosach które mają 3m będe dawał profile w jednym kierunku co 40cm poziomo, płyty mam zamiar montować standardowe 2,6m gr. 12,5 i tu mam problem jak wykończyć połączenie płyty z otynkowaną ścianką kolankową, której nie chcę zabudować? Jeśli ktoś ma jakiś schemat lub opis to bardzo proszę
    2. profile na poddaszu montuje przy użyciu wieszaków do poddasza jak niżej i nie wiem jak przymocować końcówkę płyty do skosu bo płyta od miejsca styka ze ścianką kolankową do pierwszego profilu zamontowanego na tym wieszaku ma jakieś 20cm

    3. Po konsultacji z kierownikiem budowy ustaliliśmy że będę montować profile na skosach co 40cm tylko poziomo a na sufity krzyżowo co 60 i tu mam pytanie co o tym sadzicie i dodatkowo czy stelaż krzyżowo lepiej montować w jednym poziomie czy w dwóch poziomach? i jakich najlepiej użyć wieszaków
    4. Jak wykończyć styk skosu z sufitem
    5. Czy kable z zasilaniem prowadzić w pustce pomiędzy wełną a płytami kg na sufitach "luźno" czy lepiej je wyciągnąć na strych prze wełnę i w odpowiednich miejscach spuścić je też przez wełnę do otworów

    Z góry wielkie dzięki za pomoc i odpowiedzi na pytania

    P.S. Założyłem też dzisiaj nowy wątek w tej sprawie ale jeśli dostanę tu u was odpowiedź najpierw a tak zapewne będzie to wątek usunę
    wątku ale
    Czy ktoś mógłby mi pomóc i odpowiedzieć na moje pytania bo próbowałem odpowiedzi znaleźć w tym wątku ale przejrzenie ponad 350 stron sporo zajmuje

  20. #7300

    Domyślnie

    Czy ktoś mógłby mi pomóc i odpowiedzieć na moje pytania bo próbowałem odpowiedzi znaleźć w tym wątku ale przejrzenie ponad 350 stron sporo zajmuje
    Ogranicz temat tylko do moich postów , znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania a dlaczego bo pytałem w większości o to samo . Jak skos ma 3 m to kup płyty 3 m mniej łączeń mniej problemów

Strona 365 z 616

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony