dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 366 z 616
Pokaż wyniki od 7.301 do 7.320 z 12315
  1. #7301
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar profi45
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    787

    Domyślnie

    Cytat Napisał evol1 Zobacz post
    wątku ale
    Czy ktoś mógłby mi pomóc i odpowiedzieć na moje pytania bo próbowałem odpowiedzi znaleźć w tym wątku ale przejrzenie ponad 350 stron sporo zajmuje
    Łączenia z otynkowana tu znajdziesz jak poszukasz www.profiltech.com.pl

  2. #7302

    Domyślnie

    Cytat Napisał Uzarex Zobacz post
    Ogranicz temat tylko do moich postów , znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania a dlaczego bo pytałem w większości o to samo . Jak skos ma 3 m to kup płyty 3 m mniej łączeń mniej problemów
    tylko jak je połączyć i jak zrobić stelaż pod nie?? stelaż krzyżowy w rozstawie profile bliżej krokwi co 60 i potem profile do których będzi przykręcana płyta K-g co 40?? dobrze kombinuję??

    i drugie pytanie stelaż lepiej montować na grzybkach czy ES-ach?
    Ostatnio edytowane przez evol1 ; 31-03-2013 o 17:02

  3. #7303

    Domyślnie

    tylko jak je połączyć i jak zrobić stelaż pod nie?? stelaż krzyżowy w rozstawie profile bliżej krokwi co 60 i potem profile do których będzi przykręcana płyta K-g co 40?? dobrze kombinuję??

    i drugie pytanie stelaż lepiej montować na grzybkach czy ES-ach?
    Tu odpowiem w ten sposób cytując wodza
    W tym jest wszystko... ale trzeba trochę poczytać
    Naprawdę warto !

  4. #7304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Uzarex Zobacz post
    Tu odpowiem w ten sposób cytując wodza

    Naprawdę warto !
    Wziąłem się za czytanie całego wątku ale to zajmie czas a potrzebowałbym tej odpowiedzi jak najszybciej mógłbyś mi pomóc??

  5. #7305

    Domyślnie

    Evol, wejdź na np stronę knauff.pl, tam wejdź w systemy potem w poddasza i masz wszystko rozrysowane co do milimetra.
    216m2 + garaż | pełne piętro | wszędzie ogrzewanie podłogowe, w łazienkach dodatkowo grzejniki | gaz miejski | ściany Silka + 30cm styro grafit | płyta fundamentowa + 30cm styroduru | poddasze 40cm celulozy Isofloc | okna Internorm + ciepły montaż + kotwy | kocioł Immergas Victrix 24kw + 160l zasobnik | zapotrzebowanie na ciepło 12kw (45kw/m2 a) | w planach: rekuperator [edit: jangaz i brink odpadły] Thessla Green AirPack 600;

  6. #7306

    Domyślnie

    Cytat Napisał pedronx Zobacz post
    Evol, wejdź na np stronę knauff.pl, tam wejdź w systemy potem w poddasza i masz wszystko rozrysowane co do milimetra.
    tylko że tam nie ma nic o montowaniu płyt na skosach pionowo i jaki najlepiej zrobić pod nie stelaż

  7. #7307

    Domyślnie

    Cytat Napisał evol1 Zobacz post
    tylko że tam nie ma nic o montowaniu płyt na skosach pionowao i jaki najlepiej zrobić pod nie stelaż
    Ale jest wsztstko o rozstawach profili...
    To co ustaliłeś z kierownikiem nijak się ma do tych katalogów (np. główne profile co 60cm...)
    Co do krzyżowego pojedyńczego to czytałem że jest sztywniejszy bo ma podparcie na każdej krawędzi. Jak dla mnie minusem jest cięcie profili nośnych na ok 120cm odcinki - a trochę tego jest...
    Ze skosem nie pomogę ale profi dał linka. Myślę że chodzi o Vprofil.
    Pozdro
    216m2 + garaż | pełne piętro | wszędzie ogrzewanie podłogowe, w łazienkach dodatkowo grzejniki | gaz miejski | ściany Silka + 30cm styro grafit | płyta fundamentowa + 30cm styroduru | poddasze 40cm celulozy Isofloc | okna Internorm + ciepły montaż + kotwy | kocioł Immergas Victrix 24kw + 160l zasobnik | zapotrzebowanie na ciepło 12kw (45kw/m2 a) | w planach: rekuperator [edit: jangaz i brink odpadły] Thessla Green AirPack 600;

  8. #7308

    Domyślnie

    Cytat Napisał pedronx Zobacz post
    Ale jest wsztstko o rozstawach profili...
    To co ustaliłeś z kierownikiem nijak się ma do tych katalogów (np. główne profile co 60cm...)
    Co do krzyżowego pojedyńczego to czytałem że jest sztywniejszy bo ma podparcie na każdej krawędzi. Jak dla mnie minusem jest cięcie profili nośnych na ok 120cm odcinki - a trochę tego jest...
    Ze skosem nie pomogę ale profi dał linka. Myślę że chodzi o Vprofil.
    Pozdro
    dzięki za odpowiedź tylko dla mnie teraz najważniejszym pytaniem jest czy jak robię stelaż w skosach i daje płyty pionowo to czy stelaż krzyżowy lepiej dać jednopoziomowy czy dwupoziomowy?

  9. #7309

    Domyślnie

    evol1 widzę że nie przeczytałeś nic w tym temacie , nie dobrze , mogłeś się chociaż postarać nie zawsze idzie wszystko zrozumieć ale tak minimum wysiłku

  10. #7310

    Domyślnie

    Cytat Napisał Uzarex Zobacz post
    evol1 widzę że nie przeczytałeś nic w tym temacie , nie dobrze , mogłeś się chociaż postarać nie zawsze idzie wszystko zrozumieć ale tak minimum wysiłku
    Uzarex właśnie trochę poczytałem i a propo mojego wcześniejszego pytania o grzybki kontra ES-y to już wiem że grzybki są lepsze, również za twoją radą przeczytałem twoje posty i trochę forum i nei umiem nigdzie znaleźć rady jak najlepiej zrobić stelaż pod płyty montowane pionowo na skosach bo co chwilę znajduję opinię na których jedna osoba twierdzi że lepszy stelaż jednopoziomowy a druga że dwupoziomowy i ja w końcu nie wiem który lepszy dlatego mam nadzieję że w końcu uda mi się znaleźć odpowiedzi na moje pytania lub ktoś z forumowiczów mi pomoże

  11. #7311

    Domyślnie

    co chwilę znajduję opinię na których jedna osoba twierdzi że lepszy stelaż jednopoziomowy a druga że dwupoziomowy
    Nic się nie martw ja czytałem dwa razy by coś zrozumieć a i tak potem miałem problemy z podjęciem decyzji co będzie lepsze
    Ale z pewnością temat ci pomoże
    Chcesz wykonać na skosach stelaż krzyżowy dwupoziomowy ?

  12. #7312

    Domyślnie

    Cytat Napisał Uzarex Zobacz post
    Nic się nie martw ja czytałem dwa razy by coś zrozumieć a i tak potem miałem problemy z podjęciem decyzji co będzie lepsze
    Ale z pewnością temat ci pomoże
    Chcesz wykonać na skosach stelaż krzyżowy dwupoziomowy ?
    tak jakieś przeciwskazania ??

  13. #7313
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Akrimka
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Dąbrówka Tczewska
    Posty
    709

    Domyślnie

    Naczytali się forum muratora... i teraz kombinują..
    JAk pod OSB to zrobiłbym na łatach..

  14. #7314

    Domyślnie

    jakieś przeciwskazania ??
    Hmmm jedno co mogę poradzić to warto zrobić notatki by później nie przeglądać niepotrzebnych postów a jest ich sporo , choć ostatnio zauważyć się da że czyjeś posty znikają i z dnia na dzień jest ich mniej

  15. #7315

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom-Kon Zobacz post
    Pedronx zamiast butylu pod profil może dać oryginalną taśmę akustyczną-wygłuszającą? Taśma wyglądem i strukturą przypomina otuliny kauczukowe w chłodnictwie. Dobrze uszczelnią profil i dodatkowo izolują akustycznie. Wydaje mi się że bedzie to rozwiązanie i tańsze i lepsze.
    Porównuję ceny na alledrogo i różnica w cenie nie zabija.
    Ciągle się zastanawiam czy dać taśmę (czy to butyl czy wygłuzsającą) między profil a ścianę, czy za Twoją Wodzu radą podklepić do ud30. Ta pierwsza opcja przekonuje mnie jakoś bardziej, bo taśma i folia są mechanicznie przyciśnięte przez ud30. W opcji z taśmą między profilem a płytą bojam się że taśma z czasem przestanie trzymać i zacznie wiaterek hulać.
    Przesadzam i problem wyolbrzymiam...?
    ps.
    fajny filmik o uszczelnianiu przebić przez kable etc
    https://www.youtube.com/watch?v=O20F2-ufvs0
    Pzodro
    216m2 + garaż | pełne piętro | wszędzie ogrzewanie podłogowe, w łazienkach dodatkowo grzejniki | gaz miejski | ściany Silka + 30cm styro grafit | płyta fundamentowa + 30cm styroduru | poddasze 40cm celulozy Isofloc | okna Internorm + ciepły montaż + kotwy | kocioł Immergas Victrix 24kw + 160l zasobnik | zapotrzebowanie na ciepło 12kw (45kw/m2 a) | w planach: rekuperator [edit: jangaz i brink odpadły] Thessla Green AirPack 600;

  16. #7316

    Domyślnie

    Cytat Napisał evol1 Zobacz post
    tak jakieś przeciwskazania ??
    od strony 15tej masz rysunki i rozstawy:
    http://www.siniat.pl/~/media/Files/S...wszystkie.ashx

    Spróbuj zaatakować Rafała. Pamiętam jak kiedyś dość mocno bronił takiego rozwiązania.

    pzdr
    216m2 + garaż | pełne piętro | wszędzie ogrzewanie podłogowe, w łazienkach dodatkowo grzejniki | gaz miejski | ściany Silka + 30cm styro grafit | płyta fundamentowa + 30cm styroduru | poddasze 40cm celulozy Isofloc | okna Internorm + ciepły montaż + kotwy | kocioł Immergas Victrix 24kw + 160l zasobnik | zapotrzebowanie na ciepło 12kw (45kw/m2 a) | w planach: rekuperator [edit: jangaz i brink odpadły] Thessla Green AirPack 600;

  17. #7317
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hubi2000

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-037
    Posty
    20

    Domyślnie

    mam pytanie odnosnie samego styku skosu z dachem
    dałem v-ke tasme typu tuf tape
    ale jak to wyszpachlowałem, to powiem szczeze ze takie małe fale wyszły. nie zadna tragedia ale jak słonce przez okno na to swieci to za profesjonalnie to nie wyglada.
    co teraz zrobic bo chciałbym to poprawic i czym czy sa jakies przyzady pomocnisze ?
    chciałbym to wyrównac
    pozdrawiam

  18. #7318
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał Akrimka Zobacz post
    (...)
    JAk pod OSB to zrobiłbym na łatach..
    Też jestem za takim rozwiązaniem bo płyta OSB+profile CD nie współgrają.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  19. #7319
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał hubi2000 Zobacz post
    mam pytanie odnosnie samego styku skosu z dachem
    dałem v-ke tasme typu tuf tape
    ale jak to wyszpachlowałem, to powiem szczeze ze takie małe fale wyszły. nie zadna tragedia ale jak słonce przez okno na to swieci to za profesjonalnie to nie wyglada.
    co teraz zrobic bo chciałbym to poprawic i czym czy sa jakies przyzady pomocnisze ?
    chciałbym to wyrównac
    pozdrawiam
    Ja na takim połączeniu nie daję tuff tape tylko właśnie midflex'a bo TT jest taśmą miękką i układa się w górki-pagórki a midflex jest sztywną i potrafi wyrównać fale. Oczywiście jak się chce to i midfexem można pofalować lub jak jest taka "kaszana" w narożniku to nawet midflex nie pomoże.

    Co teraz z tym zrobić? Można "wyciągnąć" szpachlówką z ręki... no mi po dwudziestu latach praktyki pewnie by to poszło... ale można również nakleić na to midflex i szpachlą odciągnąć dalej (30-50cm) by zniwelować "bułę". Jeśli będzie dobrze zrobione to nie powinno być widać.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  20. #7320
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał pedronx Zobacz post
    Porównuję ceny na alledrogo i różnica w cenie nie zabija.
    Ciągle się zastanawiam czy dać taśmę (czy to butyl czy wygłuzsającą) między profil a ścianę, czy za Twoją Wodzu radą podklepić do ud30. Ta pierwsza opcja przekonuje mnie jakoś bardziej, bo taśma i folia są mechanicznie przyciśnięte przez ud30. W opcji z taśmą między profilem a płytą bojam się że taśma z czasem przestanie trzymać i zacznie wiaterek hulać.
    Przesadzam i problem wyolbrzymiam...?
    ps.
    fajny filmik o uszczelnianiu przebić przez kable etc
    https://www.youtube.com/watch?v=O20F2-ufvs0
    Pzodro
    Podklejanie do UDeka tylko na dobrą taśmę czyli coromix. Dodatkowo jak będziesz robić na sztywno i przykręcisz płytę do UDeka to żaden wiater nie przeleci.... zresztą nawet nie dając paroizolacji wiater nie przeleci bo płyta jest wiatroizolacją!!! Folia to głównie paroizolacja! ...a ile tej pary przeleci jeśli gdzieś ta taśma puści? Najpierw muśli przejść przez płytę (no zgodzę się - mały opór) ale później szparką pomiędzy ścianą a folią (bo folia jest trochę zawinięta na ścianę) i w poziomie pomiędzy profilem UD i folię... no już nie przesadzajmy. Już wcześniej stwierdziłem że to wszystko guma na gumę (tak mawia mój obecny Inwestor). Dążymy do doskonałości ale jej nie osiągniemy nigdy. Dla tych resztek co może ewentualnie przelecieć nie ma co się spinać. Rockwool nawet w pomieszczeniach suchych nie zaleca paroizolacji...
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


Strona 366 z 616

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony