dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 406 z 616
Pokaż wyniki od 8.101 do 8.120 z 12315
  1. #8101
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafał2011 Zobacz post
    To Ty na prawdę jesteś dobry, robisz 100m2 szpachlu z połową materiału! no no takiego fachowca warto wziąć do pracy.
    Z profilami i płytami też tak potrafisz?
    A kto powiedział że mam nakładać na palec grubo? I skąd wiesz że połową jak nawet nie znasz tego materiału. Nawet nie wiesz że profinish jest suchy w workach i że to zerówka... odpuść bo pogrążasz się...
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  2. #8102

    Domyślnie

    Udowodnij że się mylę to odpuszczę, ja uważam że te 80kg które napisałeś do szpachlowania 100m2 to zdecydowanie za mało wręcz połowa.

  3. #8103

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom-Kon Zobacz post
    Na 100m2 poddasza wychodzi około 30kg Vario i około 80-100kg Profinish(bliżej 80kg) lub akrylputz start-finisz(bliżej 100kg) - szpachlowanie po całości, do tego wiaderko 17kg akrylputz z wiaderka (wklejanie midflex'a i taśmy krawędziowej). Też poddasze połamane.
    Ten akryl putz to ten w woreczku?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	fot.-Acryl-Putz_ST10_Start_FS20_Finisz.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	48,7 KB
ID:	201186

  4. #8104
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafał2011 Zobacz post
    Udowodnij że się mylę to odpuszczę, ja uważam że te 80kg które napisałeś do szpachlowania 100m2 to zdecydowanie za mało wręcz połowa.
    Co innego ściana a co innego płyta. Rigips podaje że do szpachlowania samych spoin profinishem worek 25kg suchej masy wystarcza na... tu UWAGA!!! 500m² poddasza!
    Pewnie do uzyskania w warunkach laboratoryjnych ale chociaż połowę to już jest coś!
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  5. #8105
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafał2011 Zobacz post
    Ten akryl putz to ten w woreczku?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	fot.-Acryl-Putz_ST10_Start_FS20_Finisz.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	48,7 KB
ID:	201186
    Dokładnie ten sam... i wydajność około 100kg/100m² czyli 1kg/1mm/1m²
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  6. #8106

  7. #8107

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom-Kon Zobacz post
    Co innego ściana a co innego płyta. Rigips podaje że do szpachlowania samych spoin profinishem worek 25kg suchej masy wystarcza na... tu UWAGA!!! 500m² poddasza!
    Pewnie do uzyskania w warunkach laboratoryjnych ale chociaż połowę to już jest coś!

    Mógłbyś to wylinkować, chciałbym to zobaczyć?

  8. #8108

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom-Kon Zobacz post
    Dokładnie ten sam... i wydajność około 100kg/100m² czyli 1kg/1mm/1m²
    Czyli dobrze wyliczyłeś swoje zużycie na 100m2 ?

  9. #8109

    Domyślnie

    Te 500m2 z worka 25kg to absurd,
    Samego szpachlowania ciągłego będzie 350m2 o grubości 1mm czyli na 1m2 wychodzi 70g materiału.
    Pewnie do uzyskania w warunkach laboratoryjnych ale chociaż połowę to już jest coś!
    Nie ma szans!

  10. #8110
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack Zobacz post
    moj osobisty rekord spoin po vario to 1x25kg wiadro na 180m^ tylko, ze całej zabudowy z narożnikami i oknami.
    ale robiąc sheetrockiem zrobiłem blisko podobne powierzchnią poddasze z wiadra 20kg oba wiadra w tej samej cenie a ile mniej dzwigania :/ 5kg.
    A worek profinisha 25kg + woda 8kg i mamy 32kg z worka... więc spokojnie 250m2.

    Rafal jak znajdę ten link to zapodam. Kiedyś chodziłem po różnych stronach instruktażowych i akurat to mi się wbiło w oczy.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  11. #8111
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  12. #8112
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zeusrulez
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    za daleko . . .
    Posty
    981

    Domyślnie

    Witam, wtrącę swoje 3 grosze, może komuś się, przyda, jednak to trochę wprawy trza mieć (przynajmniej do pierwszej techniki).
    Mnie uczyło dwóch szpachlarzy. Jeden bardzo lubił twarde gipsy, nigdy nie używał gładzi szpachlowych, ewentualnie z wiaderka jak Klient nie chciał mieć szpachlowanych całych płyt. Pierwsza jego warstwa to dla mnie była męczarnia (dla mnie jako ucznia). Gips był cholernie gęsty i twardy i miało być "grubo, powtarzam ci GRUBO" tak zawsze mówił. Może to jego doświadczenie na starych blokach gdzie cokolwiek wyciągnąć to tragedia. Ciężko mi było się tego nauczyć dlatego kupiłem sobie marshalla 50cm, bo on to potrafił zrobić na standardowej pacy. Kolejną warstwę robił już rzadszym ale też grubo miało być, jednak sporo było szlifowania przy tym. Kolejny Majster robił tylko na nowych tynkach, gdzie wszystko było w miarę proste, wówczas każda warstwa była bardzo cienka, tak cienka, że jak zrobiłem kiedyś sufit z płyt u Klienta i używałem grubasów, wziął się Majster za szpachlowanie i po dwukrotnym szpachl. powiedział, że mam się uczyć od niego ... hmmm jakie było jego zdziwienie gdy przyszła farba a Klient prawie oszalał, wszystko było widać, każdą spoinę, pamiętam jak mój Tato wszedł na tą budowę i powiedział " Kto to szpachlował, k....wa tragedia" przypomnę majster z 30 letnim doświadczeniem. Wówczas, stwierdziłem, że połączę dwie te technologie, pierwsza warstwa grubo !! da się ładnie to zrobić, kolejna finiszowa, cieniutko, wierzcie mi, szlifowanie po tym to czysta przyjemność
    Może komuś to się przyda. Jednak trzeba dojść, metodą prób i błędów co znaczy "grubo!!!!"

    Pozdrawiam.
    Z

  13. #8113
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar profi45
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    787

    Domyślnie

    posty idealne na
    Spoinowanie, szpachlowanie GK - kompendium

  14. #8114

    Domyślnie

    podpowiedzcie jak wtapiać taśmy tuff tape -możecie napisać jak wtapiacie bo wczoraj zaczełem przygodę z tymi tasmami i mam wrażenie, że na krawedziach ciętych - wychdzi mi torchę grubo, na krawędziach fazowanych łądnie sie licują, a na cietych robię tak: fazuzję , gruntuje, potem nakładam vario w fazowanie jak podeschnie nakładam vario i wtapiam taśmę tuff tape szpachelekem 8 cm, potem jeszcze raz zaciągam szerszą pacą - jak sobie z tym poradzić - czy poprostu na ciętych krawędziach zawsze wychodzi grubiej i wtedy jak przyjdzie warstwa gładzi to zniweluje grubasa - czekam na wskazówki.
    ps, jeśli stosuje połaczenie ślizgowe na styku sufitt- ścianą tynkowaną to też dawć na styku ze ścianą taśmę tuff - tape - czy wystarczy np. fizelina?
    z góry dzx
    Ostatnio edytowane przez szymkas30 ; 18-07-2013 o 08:23 Powód: literówki

  15. #8115

    Domyślnie

    Witam i dziękuję za info.
    Nie jest tak że nie chce mi się szukać. Jestem stolarzem sam też w dziale wnętrza założyłem wątek z poradami dot. mebli i wnętrz. Myślałem że podrzucicie parę linków dotyczących meritum sprawy. Jak czytam 2-3 ostatnie strony to sami przyznacie że poza przepychankami nic nie wnoszą do tematu.
    Pozdrawiam



    Cytat Napisał Uzarex Zobacz post
    Niestety nic za darmo
    Ja czytałem dwa razy (przy okazji zapisując link do danej strony która mnie najbardziej interesowała) później i tak zadawałem pytania i przeglądałem wybrane strony. Znajdziesz też streszczenie , gdzieś ktoś zrobił , jak znajdę linka podrzucę , ale jeśli chcesz sporo wiedzieć zapraszam do lektury A tu http://plyty-gipsowe-porady-montera.pl/ bonus do tematu , taki mały prezencik , też można parę rzeczy się nauczyć.
    Jak się nazywa Japoński stolarz? PiłajajaMucharatała

  16. #8116

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom-Kon Zobacz post
    Jak można w takie coś wierzyć? prawie wszystkie masy mają zużycie na 1m2/ 1kg/ 1mm to co ta masa jest magiczna?

    Cytat Napisał Rom-Kon Zobacz post
    A worek profinisha 25kg + woda 8kg i mamy 32kg z worka... więc spokojnie 250m2.

    Rafal jak znajdę ten link to zapodam. Kiedyś chodziłem po różnych stronach instruktażowych i akurat to mi się wbiło w oczy.
    przy tych 32kg i 250m2 z czego łącznie spoiny 175m2 wychodzi 182g na 1m2 a innych wychodzi 1kg
    Jaka to logika?

  17. #8117

    Domyślnie

    Wstyd się przyznać ale myślałem że taśmy Tuff Tape to tylko na narożniki. A z tego co czytam na proste spoiny też się nadają. Czy to rzeczywiście taki cud techniki, że warto ponoć słono dopłacać?
    Pozdro
    216m2 + garaż | pełne piętro | wszędzie ogrzewanie podłogowe, w łazienkach dodatkowo grzejniki | gaz miejski | ściany Silka + 30cm styro grafit | płyta fundamentowa + 30cm styroduru | poddasze 40cm celulozy Isofloc | okna Internorm + ciepły montaż + kotwy | kocioł Immergas Victrix 24kw + 160l zasobnik | zapotrzebowanie na ciepło 12kw (45kw/m2 a) | w planach: rekuperator [edit: jangaz i brink odpadły] Thessla Green AirPack 600;

  18. #8118

    Domyślnie

    Cytat Napisał szymkas30 Zobacz post
    czy poprostu na ciętych krawędziach zawsze wychodzi grubiej i wtedy jak przyjdzie warstwa gładzi to zniweluje grubasa - czekam na wskazówki.
    Zawsze wyjdzie grubiej, jak dobrze poszpachlujesz nie będzie widać.

    ps, jeśli stosuje połaczenie ślizgowe na styku sufitt- ścianą tynkowaną to też dawć na styku ze ścianą taśmę tuff - tape - czy wystarczy np. fizelina?
    Nie pchałbym się w niepotrzebne koszty (tuff - tape) tylko użył zwykłej taśmy papierowej.

  19. #8119

    Domyślnie

    Cytat Napisał pedronx Zobacz post
    Wstyd się przyznać ale myślałem że taśmy Tuff Tape to tylko na narożniki. A z tego co czytam na proste spoiny też się nadają. Czy to rzeczywiście taki cud techniki, że warto ponoć słono dopłacać?
    Pozdro
    Jak ruszt jest dobrze zrobiony , moim zdaniem nie warto, na poprawki po kimś może i tak.

  20. #8120

    Domyślnie

    Dzięki.
    Kurcze, ponad 1,3zł za 1mb - drogawo!
    216m2 + garaż | pełne piętro | wszędzie ogrzewanie podłogowe, w łazienkach dodatkowo grzejniki | gaz miejski | ściany Silka + 30cm styro grafit | płyta fundamentowa + 30cm styroduru | poddasze 40cm celulozy Isofloc | okna Internorm + ciepły montaż + kotwy | kocioł Immergas Victrix 24kw + 160l zasobnik | zapotrzebowanie na ciepło 12kw (45kw/m2 a) | w planach: rekuperator [edit: jangaz i brink odpadły] Thessla Green AirPack 600;

Strona 406 z 616

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony