dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 454 z 616
Pokaż wyniki od 9.061 do 9.080 z 12315
  1. #9061

    Domyślnie

    A czy płyty które będą leżały (płasko) w nieogrzewanym domu to nie byłoby bezpieczniej jakby były Woda?

    O tej twardości jeszcze coś poczytam... (bardziej chodzi mi o powierzchiową, niż o sztywność całej płyty, choć to może być tożsame).

  2. #9062
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Akrimka
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Dąbrówka Tczewska
    Posty
    709

    Domyślnie

    Myśle że wogule płytom nic nie bedzie... jak jest w miare sucho...

  3. #9063

    Domyślnie

    Witam,

    Lada chwila biorę się za ocieplanie poddasza wełną i mam pytanko (pewnie nie ostatnie) do bardziej doświadczonych.

    Ostatnią krokiew przed ścianą szczytową mam od niej odsuniętą o około 1 metr i dalej już nie mam gdzie dać wieszaka.

    Czy dobrym/wystarczającym rozwiązaniem będzie przykręcenie do ściany szczytowej profilu obwodowego u30 ? tak aby w nim kończyły się profile CD60?

    Podobna sytuacja będzie na ściance działowej (jeszcze jej nie ma - będzie też z karton gipsu), która wypada centralnie na krokwi, w związku z czym teą najbliższe do niej krokwie będą o 1 metr od ścianki.

  4. #9064

    Domyślnie

    Na zdjęciu zaznaczyłem planowanie miejsce ścianki działowej - czerwone kreski.

    ps. przy ścianach szczytowych będzie nie 1 metr tylko około 50 cm. Ale przy działowej jest już metr do kolejnej krokwi.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1609.jpg
Wyświetleń:	110
Rozmiar:	49,8 KB
ID:	230985  
    Ostatnio edytowane przez MasterCheat ; 19-12-2013 o 14:13

  5. #9065
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Akrimka
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Dąbrówka Tczewska
    Posty
    709

    Domyślnie

    Koło działowej możesz dołożyć coś pomiędzy, do szcztowej przykręcił bym porzadnie UD wsunął CD-ki i też je zapchełkował i bedzie dobrze, 0.5m wytrzyma.

  6. #9066

    Domyślnie

    Cytat Napisał Akrimka Zobacz post
    Koło działowej możesz dołożyć coś pomiędzy, do szcztowej przykręcił bym porzadnie UD wsunął CD-ki i też je zapchełkował i bedzie dobrze, 0.5m wytrzyma.
    Tak sobie myślę, że może do tej krokwi przy ściance działowej z obu stron dokręcić jakąś kantówkę tak aby wystawała poza lico ścianki działowej i do tej kantówki przykręcić normalnie wieszak kotwowy.

  7. #9067

    Domyślnie

    ps. takie pytanko kwestii technicznej. Czy do profili CD60 określonej firmy trzeba kupować wieszaki tej samej firmy czy to obojętne.

    Kupiłem dziś profile nidy, ale niestety w hurtowni akurat brakło wieszaków i muszę kupić gdzieindziej...

  8. #9068
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar profi45
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    787

    Domyślnie

    Cytat Napisał MasterCheat Zobacz post
    Na zdjęciu zaznaczyłem planowanie miejsce ścianki działowej - czerwone kreski.

    ps. przy ścianach szczytowych będzie nie 1 metr tylko około 50 cm. Ale przy działowej jest już metr do kolejnej krokwi.
    Zrób skos i sufit najpierw ,a potem postawisz działówkę i masz po ptakach.

  9. #9069

    Domyślnie

    Jak ocieplacie przestrzeń wokół okna dachowego? U mnie fachowcy proponują wokół okna pomiędzy łaty powciskać paski styropianu. (dach pełne deskowanie z papą i dachówka). Czy tak może być? Nie mogę nic znaleźć w sieci na ten temat.

  10. #9070

    Domyślnie

    Proszę o pomoc.


    Na połączenie skos g-k - sufit g-k można dać tasmę TuffTape Czerwoną?

  11. #9071
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ermua Zobacz post
    Proszę o pomoc.


    Na połączenie skos g-k - sufit g-k można dać tasmę TuffTape Czerwoną?
    oczywiście że można ale są lepsze taśmy na to połączenie.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  12. #9072
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał wieczoor Zobacz post
    Jak ocieplacie przestrzeń wokół okna dachowego? U mnie fachowcy proponują wokół okna pomiędzy łaty powciskać paski styropianu. (dach pełne deskowanie z papą i dachówka). Czy tak może być? Nie mogę nic znaleźć w sieci na ten temat.
    może spójrz w mojego fotosika - link w mojej stopce
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  13. #9073
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał MasterCheat Zobacz post
    ps. takie pytanko kwestii technicznej. Czy do profili CD60 określonej firmy trzeba kupować wieszaki tej samej firmy czy to obojętne.

    Kupiłem dziś profile nidy, ale niestety w hurtowni akurat brakło wieszaków i muszę kupić gdzieindziej...
    jeśli nie zamierzasz sypać 60cm granulatu wełny na płyty to większość dostępnych na rynku wieszaków wytrzyma. Oczywiście lepsze są markowe - systemowe. oczywiście wieszaki rigipsa pasują do profili kanufa itp.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  14. #9074
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał MasterCheat Zobacz post
    Tak sobie myślę, że może do tej krokwi przy ściance działowej z obu stron dokręcić jakąś kantówkę tak aby wystawała poza lico ścianki działowej i do tej kantówki przykręcić normalnie wieszak kotwowy.
    jeśli pierwsza krokiew jest daleko można tak zrobić. Ale profil UD przykręcony mocno do ściany też przenosi obciążenia.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  15. #9075
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzeniu666 Zobacz post
    A czy płyty które będą leżały (płasko) w nieogrzewanym domu to nie byłoby bezpieczniej jakby były Woda?

    O tej twardości jeszcze coś poczytam... (bardziej chodzi mi o powierzchiową, niż o sztywność całej płyty, choć to może być tożsame).
    Spokojnie możesz składowac płyty (wszystkie) w pomieszczeniach bez ogrzewania. W hurtowniach też nie przechowują w cieple. na posadzkę połóż folię i dopiero na to płyty. płyty muszą leżeć na równej powierzchni.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  16. #9076

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom-Kon Zobacz post
    oczywiście że można ale są lepsze taśmy na to połączenie.
    Jak możesz przyjacielu napisać jakie to będę wdzięczny.

    I jeszcze jedno pytanie bo już za przeproszeniem pierdolca dostałem w głowie, bo starym stwierdzeniu z tematu o szpachlowaniu :
    "...A teraz zasadnicza i bezwzględna reguła!
    By mieć 99% pewności że połączenie nie pęknie pod takim łączeniem MUSI być profil! Takie łączenie musi zawsze wypadać na profilu!"

    Czy tu nie może być krawędź cięta?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	plyty gk.JPG
Wyświetleń:	79
Rozmiar:	24,1 KB
ID:	231292

    czy tez tylko taka sytuacja jest prawidlowa?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	plyty 2.JPG
Wyświetleń:	67
Rozmiar:	10,7 KB
ID:	231293

    mam nadzieję że względnie jasno postawiłem problem

  17. #9077
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzeniu666 Zobacz post
    Czy płyta ogień jest twardsza od zwykłej (chodzi o suche tynki)?

    Czy mogę przetrzymać przez zimę płyty GK na budowie (nieogrzewane)? Płyta fundamentowa lana była 2 lata temu, strop nad parterem półtora, dach nad piętrem od roku, brak stropu piętra (GK+ocieplenie).
    płyty "ogień" mają rdzeń gipsowy zbrojony włóknem szklanym - przez to są bardziej wytrzymałe mechanicznie i trochę cięższe. Ale wadą jest to że zwykłe wkręty do płyt w profilach 0.5mm nie trzymają tak jak powinny. Łby ciężko wchodzą - zagłębiają się w papier i zrywają gwint. Lepsze są wkręty z gwintem do drewna - mają grubszy gwint i lepiej trzyma w cienkiej blasze.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  18. #9078
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom-Kon Zobacz post
    na posadzkę połóż folię i dopiero na to płyty.
    Z tym to radził bym ostrożnie. Lepiej kilka palet i na tym poukładać.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  19. #9079
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ermua Zobacz post
    Jak możesz przyjacielu napisać jakie to będę wdzięczny.

    I jeszcze jedno pytanie bo już za przeproszeniem pierdolca dostałem w głowie, bo starym stwierdzeniu z tematu o szpachlowaniu :
    "...A teraz zasadnicza i bezwzględna reguła!
    By mieć 99% pewności że połączenie nie pęknie pod takim łączeniem MUSI być profil! Takie łączenie musi zawsze wypadać na profilu!"

    Czy tu nie może być krawędź cięta?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	plyty gk.JPG
Wyświetleń:	79
Rozmiar:	24,1 KB
ID:	231292

    czy tez tylko taka sytuacja jest prawidlowa?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	plyty 2.JPG
Wyświetleń:	67
Rozmiar:	10,7 KB
ID:	231293

    mam nadzieję że względnie jasno postawiłem problem
    Taśmy TT dobre są na spoiny. Do narożników lepsze są następne w kolejności czyli oryginal, Medium, Uno beat, Midflex, Wideflex i ekstremalna - też pod wzgledem ceny - Ultraflex Rigipsa.

    Unika się krawędzi ciętych pomiedzy profilami... ale to raczej już przeszłość i dmuchanie na zimne bo w przypadku taśm pełnych typu TT to prędzej serce pęknie niż dobrze zaszpachlowana taśma. Ale lepiej dmuchac na zimne niż jeździć 350km na poprawki jeśli spoinuje się na siatkach to oczywiście takie łączenie to zbrodnia.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  20. #9080
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Z tym to radził bym ostrożnie. Lepiej kilka palet i na tym poukładać.
    lepiej na posadzce... kiedyś miałem płyty z palet (nie oryginalnych do płyt) i nie wiedziałem co z nimi zrobić bo się w środku "wygły". tragedia. A miało być tak dobrze. Folia byle dobra- gruba budowlana- i prosta posadzka o niebo lepsze.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


Strona 454 z 616

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony