dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 455 z 616
Pokaż wyniki od 9.081 do 9.100 z 12315
  1. #9081

    Domyślnie

    @Plus, @Rom, @Akrimka, dzięki za rady!

    Cholera wiedziałem o tej folii ale zapomniałem dziś przy samym rozładunku! Ona to od wilgoci czy dla czystości? Układałem na paletach, no możemy przerzucić te 100 płyt jeszcze raz tam i z powrotem i podłożyć folię, jeśli trzeba...

    Układałem na paletach, dwa stosy po około 50 płyt, starałem się te palety spoziomować pod łatą 2.5, ale mi jakoś nie wyszło, jak przyłożyłem łatę już na stosie płyt, to pod środkiem mam 1cm pustki. W sensie łuk. Jeden stos idzie na sufity podwieszane, drugi stos na tynk (kleił będę pacą po całości, ściany równe). Czy może zostać czy może przerzucać i korygować (przy okazji podłożyłbym folię ). Jakby kto pytał, nie mam szczególnej radochy w przerzucaniu płyt.

    Pogodnych Świąt!

  2. #9082
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzeniu666 Zobacz post
    @Plus, @Rom, @Akrimka, dzięki za rady!

    Cholera wiedziałem o tej folii ale zapomniałem dziś przy samym rozładunku! Ona to od wilgoci czy dla czystości? Układałem na paletach, no możemy przerzucić te 100 płyt jeszcze raz tam i z powrotem i podłożyć folię, jeśli trzeba...

    Układałem na paletach, dwa stosy po około 50 płyt, starałem się te palety spoziomować pod łatą 2.5, ale mi jakoś nie wyszło, jak przyłożyłem łatę już na stosie płyt, to pod środkiem mam 1cm pustki. W sensie łuk. Jeden stos idzie na sufity podwieszane, drugi stos na tynk (kleił będę pacą po całości, ściany równe). Czy może zostać czy może przerzucać i korygować (przy okazji podłożyłbym folię ). Jakby kto pytał, nie mam szczególnej radochy w przerzucaniu płyt.

    Pogodnych Świąt!
    Przerzuć wszystkie na posadzkę ale nie zapomnij o folii. Jesli już bardzo chcesz palety to tylko te od płyt.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  3. #9083

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom-Kon Zobacz post
    Przerzuć wszystkie na posadzkę ale nie zapomnij o folii. Jesli już bardzo chcesz palety to tylko te od płyt.
    Kurcze, chyba zapomniałem dodać, u mnie jeszcze nie ma posadzki (z mixa) tylko jest nieco nierówna płyta betonowa (wiem, kolejność słaba). Układałem palety (bo bloczka silikatowych) 75x100, 3 sztuki pod płytę 2.6x1.2. Źle?

  4. #9084

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom-Kon Zobacz post
    może spójrz w mojego fotosika - link w mojej stopce
    OK. Wszystko jasne. Dzięki.

  5. #9085

    Domyślnie

    Cytat Napisał profi45 Zobacz post
    Zrób skos i sufit najpierw ,a potem postawisz działówkę i masz po ptakach.
    Kórcze, myślałem że najpierw trzeba działowe... jak w instrukcji np. Rigipsa.
    Jesli najpierw zrobie skosy i sufit to jak ta działowa będzie sie trzymała przykręcona tylko do płyt z kartongipsu ?

    Ps. Czy ścianke działową mozna zrobic z UW 75? Bo akurat zostalo mi troche tego. Czy lepiej kupic UW100?
    No i czy do ścianki z profili 75 uda sie wcisnąć wełne 100 mm?

    W skosach bedzie 15cm miedzy krokwiami i 10 cm na krokwiach. Wszystko 0,033.

    Ile muszą wystawiac wieszaki za krokwie przy wełnie 100mm? 100 czy 130 ?

  6. #9086

    Domyślnie

    Co do wciskania to setka w 75 to nie za bardzo, możesz nakręcić pasek płyty z jednej i drugiej strony na profil i będzie akurat

  7. #9087
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar profi45
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    787

    Domyślnie

    Cytat Napisał MasterCheat Zobacz post
    Kórcze, myślałem że najpierw trzeba działowe... jak w instrukcji np. Rigipsa.
    Jesli najpierw zrobie skosy i sufit to jak ta działowa będzie sie trzymała przykręcona tylko do płyt z kartongipsu ?

    Ps. Czy ścianke działową mozna zrobic z UW 75? Bo akurat zostalo mi troche tego. Czy lepiej kupic UW100?
    No i czy do ścianki z profili 75 uda sie wcisnąć wełne 100 mm?

    W skosach bedzie 15cm miedzy krokwiami i 10 cm na krokwiach. Wszystko 0,033.

    Ile muszą wystawiac wieszaki za krokwie przy wełnie 100mm? 100 czy 130 ?
    Jak zrobisz skos i sufit to twoja ścianka będzie się trzymała nie płyty a profili i nie będziesz musiał tyle tańczyć nad przepaścią
    Ostatnio edytowane przez profi45 ; 22-12-2013 o 19:44

  8. #9088

    Domyślnie

    Cytat Napisał profi45 Zobacz post
    Jak zrobisz skos i sufit to twoja ścianka będzie się trzymała nie płyty a profili i nie będziesz musiał tyle tańczyć nad przepaścią
    i zawsze mniej mostków

  9. #9089
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zeusrulez
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    za daleko . . .
    Posty
    981

    Domyślnie

    Kto jak kto Panowie, ale Wy takich rzeczy nie powinniście pisać . . .
    Fakt, że umiejscowienie tej ściany działowej wypada w nie najlepszym miejscu ale . . . , nie zwalnia to Was od błędów . . . A w szczególności iż pracujecie jako monterzy suchej zabudowy.

  10. #9090
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar profi45
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    787

    Domyślnie

    Cytat Napisał zeusrulez Zobacz post
    Kto jak kto Panowie, ale Wy takich rzeczy nie powinniście pisać . . .
    Fakt, że umiejscowienie tej ściany działowej wypada w nie najlepszym miejscu ale . . . , nie zwalnia to Was od błędów . . . A w szczególności iż pracujecie jako monterzy suchej zabudowy.
    Zacytujesz mi rigipsa ?

  11. #9091
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zeusrulez
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    za daleko . . .
    Posty
    981

    Domyślnie

    Nie, mogę Flash'a który też ma rację ale akurat mowa była o czymś innym.

  12. #9092
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar profi45
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    787

    Domyślnie

    Cytat Napisał zeusrulez Zobacz post
    Nie, mogę Flash'a który też ma rację ale akurat mowa była o czymś innym.
    To daj Flasha i pogadamy,albo flash wrzuć coś od siebie.
    Ostatnio edytowane przez profi45 ; 23-12-2013 o 22:16

  13. #9093
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar profi45
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    787

    Domyślnie

    [I] żebym cie więcej nie widział na tym forum z twoim rigipsem bo zrobię z ciebie polską parówke

  14. #9094
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zeusrulez
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    za daleko . . .
    Posty
    981

    Domyślnie

    Cytat Napisał profi45 Zobacz post
    To daj Flasha i pogadamy,albo flash wrzuć coś od siebie.
    Masz:

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-do-ko%C5%84ca

    A drugie to akustyka . . . Tyle buczałeś, że Rom pudła rezonansowe robi bla bla bla

  15. #9095
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zeusrulez
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    za daleko . . .
    Posty
    981

    Domyślnie

    Cytat Napisał profi45 Zobacz post
    [I] żebym cie więcej nie widział na tym forum z twoim rigipsem bo zrobię z ciebie polską parówke
    Nie strasz, od straszenia to są duchy

  16. #9096
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zeusrulez
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    za daleko . . .
    Posty
    981

    Domyślnie

    Przy okazji, życzę wszystkim zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia . . . !!

    Pozdrawiam
    Z.

  17. #9097

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ermua Zobacz post
    Jak możesz przyjacielu napisać jakie to będę wdzięczny.

    I jeszcze jedno pytanie bo już za przeproszeniem pierdolca dostałem w głowie, bo starym stwierdzeniu z tematu o szpachlowaniu :
    "...A teraz zasadnicza i bezwzględna reguła!
    By mieć 99% pewności że połączenie nie pęknie pod takim łączeniem MUSI być profil! Takie łączenie musi zawsze wypadać na profilu!"

    Czy tu nie może być krawędź cięta?
    Załącznik 231292

    czy tez tylko taka sytuacja jest prawidlowa?
    Załącznik 231293

    mam nadzieję że względnie jasno postawiłem problem
    czyli to co zaznaczylem na rysunku pierwszym czyli cietą krawędź to robimy tylko na TT? a np. na fizelinie nie można? Piszesz że na siatce to grzech. Jesli mam byc szczery to z tego co widze na zdjeciach internetowych to 99 procent sytuacji w dachach sprawia ze nie wchodza pieknie plyty cale albo krawedz oryginalna i za nic nie uwierze ze ludzie akurat w tych miejscach daja TT

  18. #9098
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie



    Zdrowych i Wesołych Świąt!

    życzy

    Crazy Horse... czyli tu Rom-Kon

    I by Manitou wyprostował wszystkie wasze ścieżki!
    Howgh!
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  19. #9099

    Domyślnie

    Rom ładnie wyszedłeś na tej fotce

    ...to chyba stare zdjęcie jak byłeś jeszcze młody?
    Ostatnio edytowane przez rafał2011 ; 24-12-2013 o 10:39

  20. #9100
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ermua Zobacz post
    czyli to co zaznaczylem na rysunku pierwszym czyli cietą krawędź to robimy tylko na TT? a np. na fizelinie nie można? Piszesz że na siatce to grzech. Jesli mam byc szczery to z tego co widze na zdjeciach internetowych to 99 procent sytuacji w dachach sprawia ze nie wchodza pieknie plyty cale albo krawedz oryginalna i za nic nie uwierze ze ludzie akurat w tych miejscach daja TT
    Autentyczne słowa: "ekipę miałem dobrą, w niewielu miejscach popękało" i mam nadzieję że u siebie też dobrze zrobisz i w niewielu miejscach popęka
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


Strona 455 z 616

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony