dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 511 z 616
Pokaż wyniki od 10.201 do 10.220 z 12315
  1. #10201

    Domyślnie

    Cytat Napisał neko Zobacz post
    A ja mam pytanie jak poradzić sobie z poniższą sytuacją, która nie jest opisana w żadnym ze znanych mi materiów instruktażowych:

    a) mamy skos z oknem połaciowym wciśniętym ciasno między dwie krokwie, przy czym od jednej z tych krokwi (czyli de facto od krawędzi okna) do ściany szczytowej jest ok. 40-50 cm i nie ma żadnej innej krokwi między ścianą a oknem, tj. kolejna krowkiew jest poza budynkiem (jako fragment okapu)

    Czy tutaj jedynym rozwiązaniem jest skręcenie UD na ścianie szczytowej z profilami CD (które wzdłuż okna są wciśnięte w tylko jeden grzybek?
    Nie wiem czy jedynym, ale chyba dobrym bo katalogi przewidują takie rozwiązanie jako poprawne:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	knauf4.jpg
Wyświetleń:	140
Rozmiar:	44,1 KB
ID:	250840

    Wydaje mi się jednak że bardzo istotne tutaj (z resztą jak zawsze) będzie aby w całej płycie wyciąć otwór na okno, max. z dwóch płyt i zachować te min. 15 cm zakładu, a nie "składać" każdego boku okna na skosie z osobnych kawałków.

    A teraz pociągnę swoje tematy.

    Cytat Napisał Rom-Kon Zobacz post
    Ta taśma to zwykła "bednarka" perforowana.
    Taśma owszem, ale wyobrażałem sobie to jako połączenie taśmy i linki stalowej. Bo jeżeli jest tak jak mówisz trzeba byłoby zamontować to tak:

    Rzut z góryKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	001.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	21,4 KB
ID:	250851

    spowoduje to siły skręcające profil w poziomie. Może nie zaszkodzi, tylko po co?

    Ja myślałem o takim czymś:

    Też rzut z góryKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	002.jpg
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	20,8 KB
ID:	250853
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	002.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	20,7 KB
ID:	250852  
    Ostatnio edytowane przez bartus7 ; 26-03-2014 o 10:39 Powód: poprawa zdjęcia

  2. #10202
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar stibdom
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    124

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom-Kon Zobacz post

    Edit: doczytałem następny post i... po ptokach bo masz już folię i płyty. Ale może się będzie taśma trzymać.
    Ale sie wściekłem, człowiek tyle czasu spędza na czytaniu postów, a takie błędy popełnia. Swoja drogą to jest tak, jak ma się znienacka dwa dni wolne i wtedy hura, folia, płyty, a teraz się człowiek zastanawia jak wcisnąć taśmę miedzy płytę a ścianę No 'ok, a co jeśli klejenie taśmy będzie mało przyjemne lub nie wykonalne. Trzeba założyć że połączeniae ślizgowe na poddaszu powinny być zrobione, a sama folia paroizolacyjna do tego się nie nadaje?

  3. #10203

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom-Kon Zobacz post
    Ale się uparłeś na ten krzyżowy. Jak nie 2poziomowy to teraz 1poziomowy ale krzyżowy.
    Nie możesz zrobić normalnie? Czyli profile co 40cm na wieszakach "grzybkowych" a na to płyta w poprzek. Łączenia cięte płyt obowiązkowo na profilach. Na to porządna taśma pełna (ja zalecam TT ale Rafał woli papier) i jak się zaspoinuje zgodnie ze sztuką to nie ma prawa nic się stać. Po co jeszcze pakować dodatkowe profile. Przed położeniem folii już musisz dokładnie wiedzieć gdzie przypadnie płyta by wstawić "króciak". Po położeniu folii nie dasz rady przesunąć.

    Jakiej firmy zastosować łączniki poprzeczne do wstawiania i łączenia tych "króciaków"?

    Widzę na alledrogo łączniki Bud-Mat o grubości 0,8mm, są też koelnera ale nie napisali jaką mają grubość.
    Wykończyć dom.....to jest wyzwanie

  4. #10204
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Akrimka
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Dąbrówka Tczewska
    Posty
    709

    Domyślnie

    Cytat Napisał neko Zobacz post
    W jednym z wcześniejszych postów napisałeś:



    czyli - jak rozumiem - stosujesz rozwiązanie a la "wariant sztywny" Knauf-a o którym pisałem wyżej (przy dodatkowych założeniach: dobre taśmy, mała powierzchnia)? Czy to jest lepsze rozwiązanie dla inwestora czy może ułatwienie dla wykonawcy? A co wtedy z połączeniem ścianki kolankowej? Czy profil V jest konieczny czy można bez?
    Ja tyko na szytwno robiłem i nic nie pękło, wg mnie najłatwiesza technologia.
    Slizgowe na mam płatwi drewnianej zamaskowane akrylem

  5. #10205
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Rezo1405

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-159
    Posty
    3

    Domyślnie

    Panowie i Panie Krótkie pytanie - u mnie struktura dachu wygląda następująco (od wewnątrz, stojąc na poddaszu): krokwie, do krokwi przybite łaty, do łat przkręcona blachodachówka Czyli stojąc na poddaszu wiszę gołąblachę chciałem zabrac sie za ocieplanie poddasza i tutaj rodzi się szereg pytań. Nie ma całkowitego deskowania nie ma membrany Co powinienem zrobić? Nie chcę zwalać blachy - pewnie musiałbym kupic nową Czy mogę połozyć membrane między krokwie? co poradzicie?

  6. #10206

    Domyślnie



    1.Jak widzicie pojawiły mi się pęknięcia na płaszczyźnie skosu przy oknie.Płytowanie było zrobione z zakładką około 25cm.Czy to dlatego że nie wykonałem płytowania w tym miejscu z dwóch płyt (wykonane jest z 3).?
    Może wpływ na te pęknięcia ma też mała powierznia skosu, skos-kolankowa (12 cm),skos-sufit (8cm).Przy obróce 2 okna powiększyłem te płaszyzny do 20 i 25cm.
    Rysy pojawiły się we wszystkich 4 miejscach.
    2.Czy robicie w oknie jakieś połączenie ślizgowe?Jak widzicie ja skręciłem wszystkie cd w obrębie okna do UD przy ścianie pchełkami.
    3.Rom-kon pisałeś że łączeń płyt nie powinno się robić na multi-finish( zrobiłem sufit w łazience na pojedyczym stelażu,łączenia m-f + siatka i nie ma żadnych rys,jak na razie po 3 miesiącach,es montowane do stropu z porothermu),w tym miejscu mam wtopioną siatkę na m-f,jest to ściana kolankowa,płyta klejona na nidzie w ramkę po obwodzie,pianka montażowa na wysokości murłaty.Pęknięcie jak widzicie przesuneło się na brzeg wtopionej siatki.Zrobiłem tak 3 łączenia,reszta na papierowej lub fizelinie i vario,pęknięć brak.
    Napewno nie pomago to że sciana jest sklejką,w niektórych miejscach szlaka.
    Ostatnio edytowane przez jimhaumman ; 29-03-2014 o 08:22

  7. #10207
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zeusrulez
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    za daleko . . .
    Posty
    981

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rezo1405 Zobacz post
    Panowie i Panie Krótkie pytanie - u mnie struktura dachu wygląda następująco (od wewnątrz, stojąc na poddaszu): krokwie, do krokwi przybite łaty, do łat przkręcona blachodachówka Czyli stojąc na poddaszu wiszę gołąblachę chciałem zabrac sie za ocieplanie poddasza i tutaj rodzi się szereg pytań. Nie ma całkowitego deskowania nie ma membrany Co powinienem zrobić? Nie chcę zwalać blachy - pewnie musiałbym kupic nową Czy mogę połozyć membrane między krokwie? co poradzicie?
    Pan A. Wilhelmi odpowiedział już na to pytanie.
    Posłuchaj go i nie szukaj kogoś na siłę który Ci powie, że można to zrobić, bo on później nie zasponsoruje Ci kapitalnego remontu dachu i wykończenia.

  8. #10208
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zeusrulez
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    za daleko . . .
    Posty
    981

    Domyślnie

    Cytat Napisał jimhaumman Zobacz post

    1.Jak widzicie pojawiły mi się pęknięcia na płaszczyźnie skosu przy oknie.Płytowanie było zrobione z zakładką około 25cm.Czy to dlatego że nie wykonałem płytowania w tym miejscu z dwóch płyt (wykonane jest z 3).?
    Może wpływ na te pęknięcia ma też mała powierznia skosu, skos-kolankowa (12 cm),skos-sufit (8cm).Przy obróce 2 okna powiększyłem te płaszyzny do 20 i 25cm.
    Rysy pojawiły się we wszystkich 4 miejscach.
    2.Czy robicie w oknie jakieś połączenie ślizgowe?Jak widzicie ja skręciłem wszystkie cd w obrębie okna do UD przy ścianie pchełkami.
    3.Rom-kon pisałeś że łączeń płyt nie powinno się robić na multi-finish( zrobiłem sufit w łazience na pojedyczym stelażu,łączenia m-f + siatka i nie ma żadnych rys,jak na razie po 3 miesiącach,es montowane do stropu z porothermu),w tym miejscu mam wtopioną siatkę na m-f,jest to ściana kolankowa,płyta klejona na nidzie w ramkę po obwodzie,pianka montażowa na wysokości murłaty.Pęknięcie jak widzicie przesuneło się na brzeg wtopionej siatki.Zrobiłem tak 3 łączenia,reszta na papierowej lub fizelinie i vario,pęknięć brak.
    Napewno nie pomago to że sciana jest sklejką,w niektórych miejscach szlaka.
    stało się, nie przejmuj się. Przyczyn może być wiele, np. nacięcie płyty/ skaleczenie jej / i nie zauważenie, poszedł na to mf i pęknięcie masz gotowe.
    Jednak lepiej jest dawać zawsze papier a wówczas mf. Spoinowanie na siatkach z użyciem mf jest z czystego lenistwa.
    i tak Cię podziwiam, że zabrałeś się za tego mf. Jeśli masz jeszcze vario zrób fazę tak jak idą te pęknięcia. Wypełnij vario, odczekaj, wklej papier, rozciągnij gipsem szpachlowym, lub gotowym z wiaderka, wyszlifuj i gotowe.

  9. #10209

    Domyślnie

    witam,

    w weekend objeździłem lokalne składy budowlane w poszukiwaniu profili CD, UD. W ręku suwmiarka i w drogę ) W dwóch składach mieli profile marki Pruszyński. Grubość od 0,4 do 0,45 max. Jakość sam nie wiem ale chyba jakieś trochę wiotkie. W kolejnym składzie mieli profile noname o grubości chyba do 0,4. mialem w ręku profil 0,36mm. Kurcze zapomniałem wziąć ze sobą grzybka, żeby zobaczyć jak się wpina w te oferowane profile - trudno się mówi.

    Dziś odwiedziłem LM i jak wspomniełem kiedyś tam wcześniej mają w ofercie profile NORGIPS. Grubość też 0,43-0,5 max. Miałem ze sobą swojego grzybka koelnera i wsadziłem w ten profil....to wszystko jakoś latało tj było luźne i teraz nie wiem czy tak ma być i wszystko jest OK czy może jednak coś jest nie tak albo z profilami albo z grzybkami.

    Wziąłem też grzybka którego oferują w LM i po wożeniu w ich profil też to wszystko jakieś luźne jest. Fakt sam grzybek jest trochę sztywniejszy niż Koelnera ale cena zabija. Koelner ok 50gr za sztukę, wieszak z LM za 1,99 PLN.

    Pamiętam jak przymierzałem grzybka Koelnera w profil Ultrastil to po zamontowaniu wszystko było szttywne jak .....

    Jak prawidłowo powinno wyglądać takie połączenie grzybka z profilem - czy to musi być sztywne czy ma latać jak pijanego spodnie ?
    Wykończyć dom.....to jest wyzwanie

  10. #10210
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Akrimka
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Dąbrówka Tczewska
    Posty
    709

    Domyślnie

    Cytat Napisał buzzer11 Zobacz post

    Pamiętam jak przymierzałem grzybka Koelnera w profil Ultrastil to po zamontowaniu wszystko było szttywne jak .....

    Jak prawidłowo powinno wyglądać takie połączenie grzybka z profilem - czy to musi być sztywne czy ma latać jak pijanego spodnie ?
    Powinno być dość sztywne, ale.... w praktyce to miałem też lużne grzybki, używałem Koelnera, ale miałem różne profile, zapłytowałem i teraz nacisnę barkiem na płyty to słyszę takie jakby stuknięcia,czyli czuć ten luz.

  11. #10211

    Domyślnie

    Wodzu Rom, Rafał,zeusrulez i reszta znawców tematu mam dwa..no może trzy krótkie pytania bo już zgłupiałem


    1. Profil UD dajemy po całym obwodzie ścian, czy tylko tam gdzie progfil CD będzie wchodził w UD?

    2. Przy skosie z ścianą kolankową murowaną stosować profil V czy wystarczy jak ostatni profil CD odsunę od ściany o 1-2 cm i na to jak pójdzie płyta K-G to na końcu zrobię połączenie ślizgowe i zaszpachluje akrylem?

    3. W sobotę zaczynam swoje poddasze. Poziomowanie grzybków czas zacząć Z tego co już zauważyłem krokwie nie są idealnie w poziomie (np centymetr lub dwa krokwia jest niżej niż sąsiadująca krokiew) i tu moje pytanie: jak łapać grzybki na jakim poziomie? W krokwie 10cm pod 15cm wełny.
    Jeśli będę łapał się poziomu od krokwi tej co jest wyżej i np opuszczę grzyba na 18cm poniżej to przy tej krokwi trochę niżej położonej odległość grzybka będzie wynosić tylko 16cm a to już jest mało dla wełny 15-stki.

    Z drugiej strony jak zacznę się łapać od tej krokwi niżej położonej to na tej drugiej będę miał 20cm od czoła krokwi - za dużo jak na 15-stkę.

    Jak się to robi prawidłowo?

    Z góry dzięki za szybką odpowiedź - jutro jadę na zakupy i chcę to sobie wszystko policzyć
    Wykończyć dom.....to jest wyzwanie

  12. #10212
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zeusrulez
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    za daleko . . .
    Posty
    981

    Domyślnie

    Udany jestes
    odp na pierwsze pytanie. po calym obwodzie UD.
    na reszte pytan byly tu odpowiedzi. Kazdy ma z nas inny system i kazdy uwaza ze jego jest najlepszy.

    pozdrawiam.

  13. #10213

    Domyślnie

    Cytat Napisał zeusrulez Zobacz post
    Udany jestes
    odp na pierwsze pytanie. po calym obwodzie UD.
    na reszte pytan byly tu odpowiedzi. Kazdy ma z nas inny system i kazdy uwaza ze jego jest najlepszy.

    pozdrawiam.
    wiesz od tego czytania to się człowiek coraz głupszy robi czy jak )))
    im bliżej do rozpoczęcia prac tym większy mętlik w głowie )

    Jak ty robisz z tym poziomowaniem grzybków? Myślałem wstawić dwa skrajne grzybki, w to zapiąć profil a środkowe grzybki już poziomować razem z profilem...ale czy tak to się robi to właśnie nie wiem.

    Proszę dajcie mi znać jak to się powinno robić.
    Acha i jeszcze jedno bo mnie teraz tak naszło: jaką polecacie folię pod płyty gipsowe? Wiem że ISOVER Stopair jest Ok ale jeszcze jakieś inne może trochę tańsze a w miarę dobre by się znalazły

    z góry bardzo dziękuje za pomoc.
    pozdrawiam
    Wykończyć dom.....to jest wyzwanie

  14. #10214
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zeusrulez
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    za daleko . . .
    Posty
    981

    Domyślnie

    Cytat Napisał buzzer11 Zobacz post
    wiesz od tego czytania to się człowiek coraz głupszy robi czy jak )))
    im bliżej do rozpoczęcia prac tym większy mętlik w głowie )

    Jak ty robisz z tym poziomowaniem grzybków? Myślałem wstawić dwa skrajne grzybki, w to zapiąć profil a środkowe grzybki już poziomować razem z profilem...ale czy tak to się robi to właśnie nie wiem.

    Proszę dajcie mi znać jak to się powinno robić.
    Acha i jeszcze jedno bo mnie teraz tak naszło: jaką polecacie folię pod płyty gipsowe? Wiem że ISOVER Stopair jest Ok ale jeszcze jakieś inne może trochę tańsze a w miarę dobre by się znalazły

    z góry bardzo dziękuje za pomoc.
    pozdrawiam
    Masz.
    Bo pisać to samo co Rom (który pisał to już pewnie 6 razy) nie ma sensu.

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post4594175
    Ostatnio edytowane przez zeusrulez ; 01-04-2014 o 11:44

  15. #10215

    Domyślnie

    dziękuję

    Rom-Kon na twoim facebook`u piszesz, że dobre są pchełki WPF 4,2x16mm STALCO.

    Proszę daj mi znać czy nadają się do łączenia profili Ultrastil z racji większej grubości profila?

    Zakupiłem dziś jednak profile Ultrastil`a. Grzybek koelnera w profilu siedzi tak jak trzeba (przynajmniej tak mi się wydaje)
    Ostatnio edytowane przez buzzer11 ; 01-04-2014 o 20:17 Powód: dodano pytanie
    Wykończyć dom.....to jest wyzwanie

  16. #10216

    Domyślnie

    Właśnie zacząłem montować stelaż... oj, będę miał pewno mnóstwo pytań, ale teraz mam tylko jedno.
    Wypadałoby rozglądać się już za folią paroizolacyjną. Chciałem kupić folię aluminiową, ze względu na jej legendarną zdolność zawracania ciepła (wężykiem), a tak naprawdę ze względu na to że ma wysoki współczynnik Sd (rzędu 150m), czego nie zapewniają folie niemetalizowane (przynajmniej te które znalazłem). Ale gdzieś w sieci znalazłem informację, która ograniczyła mój entuzjazm do folii metalizowanych, że doskonale tłumią wszelkiego rodzaju fale elektromagnetyczne (a więc utrudniają korzystanie z GSM, GPS, WiFi). (link [mniej więcej od połowy wątku])

    Prawda li to? Spotkaliście się z takim skutkiem ubocznym stosowania paroizolacyjnych folii metalizowanych?
    Ostatnio edytowane przez pawelpiwowarczyk ; 02-04-2014 o 05:11

  17. #10217
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelpiwowarczyk Zobacz post
    Właśnie zacząłem montować stelaż... oj, będę miał pewno mnóstwo pytań, ale teraz mam tylko jedno.
    Wypadałoby rozglądać się już za folią paroizolacyjną. Chciałem kupić folię aluminiową, ze względu na jej legendarną zdolność zawracania ciepła (wężykiem), a tak naprawdę ze względu na to że ma wysoki współczynnik Sd (rzędu 150m), czego nie zapewniają folie niemetalizowane (przynajmniej te które znalazłem). Ale gdzieś w sieci znalazłem informację, która ograniczyła mój entuzjazm do folii metalizowanych, że doskonale tłumią wszelkiego rodzaju fale elektromagnetyczne (a więc utrudniają korzystanie z GSM, GPS, WiFi). (link [mniej więcej od połowy wątku])

    Prawda li to? Spotkaliście się z takim skutkiem ubocznym stosowania paroizolacyjnych folii metalizowanych?
    Jeśli masz 1-2 kreski zasięgu to zauważalnie spadnie ale jesli masz pełen zasięg sieci to nie zauważysz tego.

    Folia z napylonym aluminium ma 150cm szerokości a co za tym idzie jest więcej łączeń. Czyli większe zużycie taśm. O legendarnym odbijaniu promieniowania cieplnego można zapomnieć... jak piszesz jest to legendarne i trzeba głęboko w to wierzyć. Cena tej folii jest przystępna. We Folnecie można dostać dobrą cenę. W Lubkamie na Świątniczki też można się potargować.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  18. #10218
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał buzzer11 Zobacz post
    dziękuję

    Rom-Kon na twoim facebook`u piszesz, że dobre są pchełki WPF 4,2x16mm STALCO.

    Proszę daj mi znać czy nadają się do łączenia profili Ultrastil z racji większej grubości profila?

    Zakupiłem dziś jednak profile Ultrastil`a. Grzybek koelnera w profilu siedzi tak jak trzeba (przynajmniej tak mi się wydaje)
    Jeszcze nie łączyłem ale na pewno będzie trudniej. Ale blachowkręty z łbem poszerzonym występują również jako samowiercące.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  19. #10219

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom-Kon Zobacz post
    Jeszcze nie łączyłem ale na pewno będzie trudniej. Ale blachowkręty z łbem poszerzonym występują również jako samowiercące.
    Znalazłem Stalco WSPF 4,2x16. łeb poszerzony, samowiercący. Skoro powiadasz że takie będą dobre to takie też zakupie.

    Pozdrawiam
    Wykończyć dom.....to jest wyzwanie

  20. #10220
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał buzzer11 Zobacz post
    Znalazłem Stalco WSPF 4,2x16. łeb poszerzony, samowiercący. Skoro powiadasz że takie będą dobre to takie też zakupie.

    Pozdrawiam
    Jak znajdziesz krótsze to jeszcze lepiej.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


Strona 511 z 616

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony