dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 541 z 616
Pokaż wyniki od 10.801 do 10.820 z 12315
  1. #10801
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ermua Zobacz post
    Dzięki. Tak myślałem. W fajnych warunkach człowiek żyje jak się tak nad tym zastanowić. Ciekawe jak nasze płuca wyglądają.


    Nie membrana nie zarosła. No mieszkamy, takie życie.
    To nie powietrze bo wełna sinieje od strony memebrany

  2. #10802
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ermua Zobacz post
    Dzięki. Tak myślałem. W fajnych warunkach człowiek żyje jak się tak nad tym zastanowić. Ciekawe jak nasze płuca wyglądają.


    Nie membrana nie zarosła. No mieszkamy, takie życie.
    Spokojnie, to nie grzyb. Jeśli wełna pierwszej warstwy jest przewiewana - a tak się zawsze dzieje jak się nie zamknie jej od środka wiatroizolacją - to po prostu filtruje kurz z powietrza. Ą że jest żółta to widać. Na skalnej też to występuje ale ze względu ma kolor wełny to tego nie widać. Miałem takie coś parę razy na budowie jak Inwestorzy sami kładli wełnę pomiędzy krokwie a ja dopiero po paru miesiącach wchodziłem na robotę.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  3. #10803
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar profi45
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    787

    Domyślnie

    Cytat Napisał chmurki333 Zobacz post
    Witam to mój pierwszy post na forum mimo ze sledze jego rożne działy od dłuższego czasu.

    Mam do wykonania za budowę poddasza i pomieszczenie z krokwią narożna czyli ze naprzeciwko ściany nie ma gdzie przykręcić UD, żeby wyznaczyć płaszczyznę dwóch skosów chce najpierw zrobis stelaż sufitu oraz ścianki kolankowej i miedzy nimi czy to sznurkiem czy lata wyznaczyć jak przykręcać grzybki. Ścianka kolankowa jest nie otynkowana, wysokość to około 50 cm i znajdują się na niej rury i kable w związku z czym chce przed nią zrobić stelaż do którego przykręcę płytę. ( pomieszczenie to 3 metry na 3 metry a wiec nie duże, powierzchnia sufitu wyjdzie około metr na metr) i tutaj nasuwają mi się pytania jak to najlepiej wykonać.

    1. Ja widzę to tak ze stelaż ścianki kolankowej wykona z profili CD i UD, CD przymocuje za pomocą Esów do kolankowej 2 esy na jeden CD co przy wysokości 50 cm da dobra sztywność i nie będę go łączył w ogóle z krokwiami zęby praca więźby nie miała na niego wpływu czyli nie będzie on połączony z profilami skosu i łączenie kolankowa skos wykonam ślizgowe - co Wy na to ? Jednak z drugiej strony myślę o przykręceniu do tego stelaża oraz do sufitu profilu V żeby ułatwić sobie wyznaczenie miedzy nimi płaszczyzny ale wtedy chcąc nie chcąc połączyłbym kolankowa - skos na sztywno bo przecież płyta była by przykręcona do V na kolankowej i czy wtedy połączenie ślizgowe ma sens ? czy możne porostu nie kręcić płyty do tego V na kolankowej ?

    2 Połączenie skos - sufit mam zamiar poskręcać stelaż razem i wykonać połączenie stale i wkleić taśmę papierowa. ale gdzie miałby się tutaj znalesc V ? tak zęby stelaż sufitu był połączony z stelażem skosu ?

    czy myślę dobrze ? a może wykonać to jeszcze inaczej ? proszę o odpowiedz ( zwłaszcza Rom i Profi bo macie inne szkoły wykonywania poddasza i fajnie byłoby dostać 2 rożne opinie )
    Kręć i nie zawracaj gitary jakimiś ślizgami w przypadku przed-ścianki z g-k. Taka przed-ścianka na ESach to nie jest nic sztywnego i ma się wszystko kupy trzymać a nie latać.

  4. #10804

    Domyślnie

    Cytat Napisał Radek.s69 Zobacz post
    Miro: poczytaj posty sprzed paru miesięcy. Pisaliśmy tam, jak poradzić sobie ze zbyt niską ścianką kolankową w stosunku do skosu. Przykro mi, ale taśma papierowa, to nie jest dobry pomysł. To dobrze, że kolega nie ma na razie pęknięć, ale niestety, to się zmieni (oby nie). Wpisz sobie w internet "profil V" i zobacz, co się wyświetli, może rozwiąże to twój problem i przy okazji zobaczysz, jak powinno być poprawnie.
    Post czytałem murłata jest obrobiona GK wg. Twoich zaleceń całkiem dobre rozwiązanie. Moje pytanie dotyczy połączenia skos-ściana kolanowa czy tam dawać jeszcze profil V , może zdjęcie coś rozjaśni. Pomiędzy CD-kiem a ścianą jest ok. 5cm. Na GK kolanowej będzie zacierka tynku CW, żeby się nie odznaczało.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie1753.jpg
Wyświetleń:	155
Rozmiar:	80,7 KB
ID:	291763  

  5. #10805

    Domyślnie

    Isover Vario DoubleFit wie ktoś może gdzie kupić w Warszawie lub niewielkiej okolicy?

  6. #10806
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar profi45
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    787

    Domyślnie

    Cytat Napisał miro_k Zobacz post
    Post czytałem murłata jest obrobiona GK wg. Twoich zaleceń całkiem dobre rozwiązanie. Moje pytanie dotyczy połączenia skos-ściana kolanowa czy tam dawać jeszcze profil V , może zdjęcie coś rozjaśni. Pomiędzy CD-kiem a ścianą jest ok. 5cm. Na GK kolanowej będzie zacierka tynku CW, żeby się nie odznaczało.
    Totalna lipa jak się dokleja kawałek płyty g-k na murłatę , 100% styk płyta -tynk tam popęka . Kto ci to doradzał ?

  7. #10807

    Domyślnie

    Gdzieś na początku czytałem poruszany problem jednej krokwi w skosie przy lukarnie. W przypadku podobnym jak na zdjęciu krokiew/krokwa od podłogi do sufitu zaczyna się 41cm od ściany, jest szeroka na 8cm za nią jeszcze 29cm profila CD będzie wisiało zakończone/wsunięte w UD skręcony równolegle do UD pionowej ścianki lukarny. Czy w podejściu optymalnym skos można zostawić na jednym wieszaku grzybkowym 41cm od ściany a na UD ściany zrobić zagięte nacięcia, które zapobiegną obsuwaniu się w dół CD podczas montażu? Czy może tak jak zaproponowano na ścianie tuż nad UD przykręcić łatę i do niej dodatkowy grzybek odsunięty 1cm od UD ściany? Można też po drugiej stronie krokwi czyli 49cm od ściany dać drugi grzybek, ale czy to nie będzie przesada? Proszę o opinię jak najlepiej/optymalnie to rozwiązać. Profile i grzybki, które będą zastosowane to Rigips Ultrastil 0,6. Czy w tym "szczególnym" przypadku należy usztywnić konstrukcję skręcając UD z CD? Więźba dosłownie wietrzyła się 3 lata.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_6653ms.jpg
Wyświetleń:	215
Rozmiar:	75,3 KB
ID:	291907  
    Ostatnio edytowane przez kudzu ; 30-11-2014 o 12:35

  8. #10808

    Domyślnie

    Cytat Napisał profi45 Zobacz post
    Kręć i nie zawracaj gitary jakimiś ślizgami w przypadku przed-ścianki z g-k. Taka przed-ścianka na ESach to nie jest nic sztywnego i ma się wszystko kupy trzymać a nie latać.
    a co jeżeli pokój jest większy niż te 3m na 3 m ? np 10 m na 10 m wtedy tez kręcić i wszystko łączyć na sztywno taśmami papierowymi ? to przecież grube metry GK połączone na sztywno wiec gdzie ma się odłożyć praca więźby dachowej ?

    wracając do tematu zrobienia stelażu kolankowej do którego będzie przykręcony profil V to czy ma merytoryczny sens przykręcenie do niego płyty skosu ale połączenie jej z płyta kolankowej ślizgiem ? chodzi mi o ogolona zasadę czy jest sens łączyć płyta (przykręcać ja do obydwu) stelaże dwóch płaszczyzn ale nie dawać sztywnego połączenia taśma tylko ślizgowe ? czy ślizg ma tylko sens gdzie dwie płaszczyzny nie są połączone ze sobą w żaden sposób ( ani płyta ani stelażem ) ??


    ROM czy możesz się ustosunkować do tego oraz poprzedniego mojego postu ?

  9. #10809
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar profi45
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    787

    Domyślnie

    Cytat Napisał chmurki333 Zobacz post
    a co jeżeli pokój jest większy niż te 3m na 3 m ? np 10 m na 10 m wtedy tez kręcić i wszystko łączyć na sztywno taśmami papierowymi ? to przecież grube metry GK połączone na sztywno wiec gdzie ma się odłożyć praca więźby dachowej ?

    wracając do tematu zrobienia stelażu kolankowej do którego będzie przykręcony profil V to czy ma merytoryczny sens przykręcenie do niego płyty skosu ale połączenie jej z płyta kolankowej ślizgiem ? chodzi mi o ogolona zasadę czy jest sens łączyć płyta (przykręcać ja do obydwu) stelaże dwóch płaszczyzn ale nie dawać sztywnego połączenia taśma tylko ślizgowe ? czy ślizg ma tylko sens gdzie dwie płaszczyzny nie są połączone ze sobą w żaden sposób ( ani płyta ani stelażem ) ??


    ROM czy możesz się ustosunkować do tego oraz poprzedniego mojego postu ?
    Dylatacje dla G-K stosujemy od 15mb . Ślizg jest dylatacją . I stosuje się ją najczęściej dla połączeń prostopadłych gdzie ma jej zastosowanie sens lub uzasadnienie, np w przypadku obróbek okien połaciowych.

  10. #10810

    Domyślnie

    Cytat Napisał profi45 Zobacz post
    Totalna lipa jak się dokleja kawałek płyty g-k na murłatę , 100% styk płyta -tynk tam popęka . Kto ci to doradzał ?
    profi45 : czyli co wywalić GK i dociągnąć tynk CW do linii skosu

  11. #10811
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar profi45
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    787

    Domyślnie

    Cytat Napisał miro_k Zobacz post
    profi45 : czyli co wywalić GK i dociągnąć tynk CW do linii skosu
    temat był tu wałkowany. Tynkowanie murłaty,przemurowanie,klejenie płyt. Pianą wypełnia się tylko na koniec przestrzeń pomiędzy pomiędzy murłatą, a prawidłowo przyklejoną płytą do kolankowej.

  12. #10812

    Domyślnie

    Czy podczas korygowania profili wpietych w grzybki nad drugą warstwą wełny ( więc ich za bardzo nie widać ) jest wielkie ryzyko że się wygną, wypną?

    Wyjaśnijcie mi proszę czy to możliwe, że grzybki jednej firmy nie pasuja do profili innej firmy?

    Grzybki nida z profilami norgips są latające, i na chwilę obecną nie kontynuuje pracy na nich.
    Ostatnio edytowane przez Ermua ; 08-12-2014 o 20:24

  13. #10813
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar profi45
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    787

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ermua Zobacz post
    Czy podczas korygowania profili wpietych w grzybki nad drugą warstwą wełny ( więc ich za bardzo nie widać ) jest wielkie ryzyko że się wygną, wypną?

    Wyjaśnijcie mi proszę czy to możliwe, że grzybki jednej firmy nie pasuja do profili innej firmy?

    Grzybki nida z profilami norgips są latające, i na chwilę obecną nie kontynuuje pracy na nich.
    Mamy jeden wielki śmietnik na rynku. To co było dobre wczesniej dzisiaj jest do dupy. Niby coś pasuje a jak robisz to można się zdziwić.Profil powinien się zatrzaskiwać w grzybku ale musisz to sam wyczuć czy siedzi zawsze możesz badziewny profil ścisnąć aby się nie rozkładał podczas wpinania.
    Nie czuje korygowania profili na grzybkach jak masz już wełnę, możesz mi wyjaśnić o co chodzi ?
    Ostatnio edytowane przez profi45 ; 09-12-2014 o 17:20

  14. #10814

    Domyślnie

    Cytat Napisał profi45 Zobacz post
    Mamy jeden wielki śmietnik na rynku. To co było dobre wczesniej dzisiaj jest do dupy. Niby coś pasuje a jak robisz to można się zdziwić.Profil powinien się zatrzaskiwać w grzybku ale musisz to sam wyczuć czy siedzi zawsze możesz badziewny profil ścisnąć aby się nie rozkładał podczas wpinania.
    Nie czuje korygowania profili na grzybkach jak masz już wełnę, możesz mi wyjaśnić o co chodzi ?
    W sumie już nie istotne
    Ale chodziło mi o przesunięcie profilu ( powiedzmy w prawo) wpiętego już w grzybki na skosie i lekkim skorygowaniu na UD w koszu ( dosunąć lekko, wcisnąc...) Nie mówie o szarpaniu na lewo i prawo, ale w przypadku kosza ( UD w nim ) to niestety ale czasem trzeba.

    Zrezygnowałem z zabawy na grzybkach nidy. Jakieś dno.

  15. #10815

    Domyślnie

    Witam,jestem tu nowa i pierwszy raz pisze,nawet nie iem czy w dobrym miejscu. Mam następujące pytanie dostaliśmy stary dom ściany są że szlaki (hasiu) grubość około pół metra,dol wyremontowlismy a teraz chcemy adaptowac poddasze. Moje pytanie brzmi jakie ściany na poddaszu muszę być w płyt gk czy mogą być z cienkich bloczków? Strop jest betonowy ale też stary. Mąż mówi że bezpieczniejsze będą ściany z płyt gk? Jakie jest wasze zdanie? Dziękuje za odpowiedzi

  16. #10816
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasia2014 Zobacz post
    Witam,jestem tu nowa i pierwszy raz pisze,nawet nie iem czy w dobrym miejscu. Mam następujące pytanie dostaliśmy stary dom ściany są że szlaki (hasiu) grubość około pół metra,dol wyremontowlismy a teraz chcemy adaptowac poddasze. Moje pytanie brzmi jakie ściany na poddaszu muszę być w płyt gk czy mogą być z cienkich bloczków? Strop jest betonowy ale też stary. Mąż mówi że bezpieczniejsze będą ściany z płyt gk? Jakie jest wasze zdanie? Dziękuje za odpowiedzi
    Ściany działowe z GK będą zdecydowanie lżejsze a więc mniej obciążą strop. Poza tym jeśli zastosujesz wypełnienie z wełny skalnej dodatkowo poprawisz sobie komfort akustyczny oraz bezpieczeństwo ppoż. http://www.rockwool.pl/produkty-rozw...odukty/rockton
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  17. #10817

    Domyślnie

    Tomek dziękuje,właśnie najbardziej boję się że nie wygluszymy ścian i będzie słychać każdy szmer w pokoju obok. A jak jest z zawieszeniem ewentualnych szafek,polek?
    Będzie problem z dodatkową wylewka? Bo chcemy jeszcze dać styropian na podłogę i nowa wylewka,myślicie że wytrzyma?

  18. #10818

    Domyślnie

    Witam
    Mieszkam na poddaszu w starej kamienicy , moje mieszkanie sąsiaduje z nieużywanym i nieocieplonym pomieszczeniem (struktura poszycia dachowego : dachówka , folia dachowa , pełne deskowanie )
    Planuje zbudować z nowych krokwi podwieszany sufit i docieplić go przy użyciu wełny mineralnej , folii paroizolacyjnej i płyt GK.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	poddasze.jpg
Wyświetleń:	47
Rozmiar:	23,7 KB
ID:	293649

    na rysunku po na zielono są zaznaczone obecne krokwie dachowe i stropowe,
    na czerwono krokwie, które planuje zamontować ,
    na żółto zaznaczona jest wełna pod krokwiami.

    Nowe krokwie mają stanowić jedynie rusztowanie dla sufitu w adaptowanej przestrzeni , będą miały od 2 do 3 m długości

    Mam teraz kilka wątpliwości :
    1. W tartaku dostępne są krokwie ze świeżego drewna i niczym nie zaimpregnowane czy można użyć takich elementów czy trzeba je najpierw zaimpregnować ?
    2. Jeśli trzeba zaimpregnować to najlepiej jaką metodą (krokwi jest 10 m bieżących) ?
    3. Czy można zamontować niezaimpregnowane krokwie a pod nimi na wieszakach dać rusztowanie pod wełnę mineralną?
    Czy takie krokwie nie zawilgocą wełny ?
    na rysunku wełna jest zaznaczona kolorem żółtym.

    Napiszcie co myślicie na ten temat.
    Może macie jakieś alternatywne pomysły .
    Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

  19. #10819
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Akrimka
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Dąbrówka Tczewska
    Posty
    709

    Domyślnie

    Cytat Napisał profi45 Zobacz post
    temat był tu wałkowany. Tynkowanie murłaty,przemurowanie,klejenie płyt. Pianą wypełnia się tylko na koniec przestrzeń pomiędzy pomiędzy murłatą, a prawidłowo przyklejoną płytą do kolankowej.
    Ja mam wklejony styopian na piane do murłaty i scianki kolankowej. Na to siatka elewacyja, pożniej wklejony papier i jest git, zero peknięcia.

  20. #10820
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar profi45
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    787

    Domyślnie

    Cytat Napisał Akrimka Zobacz post
    Ja mam wklejony styopian na piane do murłaty i scianki kolankowej. Na to siatka elewacyja, pożniej wklejony papier i jest git, zero peknięcia.
    No to niedługo zaczniemy stawiać ścianki ze styropianu i na to siatka . Skoro się twoja metoda sprawdzi

Strona 541 z 616

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony