dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 558 z 616
Pokaż wyniki od 11.141 do 11.160 z 12315
  1. #11141
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał Henryka1 Zobacz post
    Panowie wy się grzecznie sprzeczacie, a ja i podejrzewam wielu innych chcemy się coś nauczyć, czyli (proszę o potwierdzenie albo zaprzeczenie):
    1. nie skręca się CD z UD,
    2. nie skręca się CU z UW na ściankach działowych,
    3. nie skręca sie płyty gk z UD przy ścianie,
    4. nie skręca się płyty gk z UW przy ściance działowej,
    5. nie skręca się płyty gk z UA (profil drzwiowy w ściance).
    Lub skręca się wszystko to co wyżej wymieniłem wtych 5-ciu punktach, ale jak uważa kolega Rom-Kon na powierzchniach niewielkich tj. do 20 m2. Nie wmawiajcie Rom-Konowi, że on zawsze skręca, przeczytalem przez 7 dni wszystkie strony tego postu i wiem, ż eon zaleca skręcanie tylko na małych powierzchniach.
    No ale dobra podsumujcie Panowie czy tak ma być jak w tych 5-ciu punktach.
    Są tacy co skręcaj wszystko i są tacy co nie skręcają nic. Ja jestem pośrodku. Przy dzisiejszych materiałach i technologii spoinowania to trzeba naprawdę katastrofy budowlanej by na płytach coś pękło. Jak wyrzuciliśmy ze swojego "jadłospisu" siatki przyklejane bezpośrednio do płyty (a nie wtapiane) to nie ma prawa nic pękać.

    Jeszcze raz. Skręcać tam gdzie jest potrzeba, gdzie nie ma potrzeby to po co? Myśleć przy konstrukcji. Czy jak nie dam pchełki to profil się przesunie? A jak się przesunie to co? Wypadnie? To dać! Nie wypadnie? To po co? Jak się wysunie i zmieni mi wymiar np. przy oknie to dać ale jak się tylko przesunie i nic się nie będzie działo to po co ta pchełka? Tak na sztukę by Inwestor widział że się staram? ...no czasem tak trzeba Lepiej wkręcić pięć niepotrzebnych pchełek niż później tłumaczyć dwie godziny dlaczego akurat tam się nie dało... tak już bywa
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  2. #11142

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack Zobacz post
    nie wiem dlaczego ciebie to interesuje? możesz coś więcej skrobnąć.
    Powiem to,co mówię każdemu młodemu ruszt jest do tego by zapewnić wymaganą nośność, a płyta nadaje sztywność.
    Inaczej nie przepłacaj płytą 12,5mm tylko stosuj płytę 9-9,5mm
    Dziękuję za odpowiedź, teraz jest już wszystko jasne, odpowiedź jest w jednym poście, a było to wszystko porozrzucane i trochę zagatwane.
    Dodam tylko bo wcześniej zapomniałem napisać, że nie sręca się też płyty gk tej w glifie w połączeniu z oknem dachowym, tam gdzie wchodzi w ten rowek.
    I chyba też nie skręca się ( ale tutaj mogę się mylić) tymi pchełkami połaczenia profili nośnych z głównymi na łaczniku krzyżowym (tylko łącznik i bez pchełek )
    Interesowało mnie to bo chcę mieć dobrze zrobione, innych też pewnie interesuje.

  3. #11143
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar profi45
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    787

    Domyślnie

    Cytat Napisał kkkk-kp Zobacz post
    Kto tak uczy w naszym pięknym kraju nad Wisłą? Jeden wykonawca drugiego... i tak to się jakoś toczy. Rzecz w tym że to nie chodzi o "jakoś" tylko o jakość - tak to jest; wykonawca mówi szeptem; jakoś to będzie, a inwestor rozumie; jakość będzie!. Problem z akcentem. Chętnie zobaczę film producenta systemu który uczy Celtów usztywniania konstrukcji na poddaszach. Wymienieni przez Ciebie Irlandczycy rzadko stosują stelaże stalowe, dominuje szkielet drewniany ale jeżeli już stelaż stalowy, to też go nie usztywniają.
    Mamy się uczyć od szkockich i irlandzkich cieśli ?

  4. #11144
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    Cytat Napisał Henryka1 Zobacz post
    Dziękuję za odpowiedź, teraz jest już wszystko jasne, odpowiedź jest w jednym poście, a było to wszystko porozrzucane i trochę zagatwane.
    Dodam tylko bo wcześniej zapomniałem napisać, że nie sręca się też płyty gk tej w glifie w połączeniu z oknem dachowym, tam gdzie wchodzi w ten rowek.
    I chyba też nie skręca się ( ale tutaj mogę się mylić) tymi pchełkami połaczenia profili nośnych z głównymi na łaczniku krzyżowym (tylko łącznik i bez pchełek )
    Interesowało mnie to bo chcę mieć dobrze zrobione, innych też pewnie interesuje.
    płyta tylko w felc nic więcej przy oknie, krzyżowy w suficie nie skręca.

  5. #11145

    Domyślnie

    Cytat Napisał zeusrulez Zobacz post
    kkkk-kp prosze wpisz sobie np gyproc ceiling na YT, zdziwisz sie, ze marka Saint-Gobain, ma rozne technologie w innych krajach.
    Co do Irlandczyków, moze byles i widziales tylko pana carpentera ktory cale zycie jedzie na drewnie i robi male kilku metrowe powierzchnie.
    Wieksze firmy jada tylko na profilach bo nie maja czasu na drewno, jest to stara i za droga technologia dla nich.

    Pozdrawiam
    Saint-Gobain to nie firma, tylko grupa firm działająca w sektorze budownictwa.
    Masz rację; prace montażowe GK na konstrukcjach drewnianych wykonują najczęściej cieśle, prace na profilach stalowych firmy monterskie. Powierzchnie ich dachów dwuspadowych + lukarny i okna połaciowe (one występują najczęściej) są takie jak w Polsce.
    Nie masz racji; konstrukcje na szkieletach drewnianych są zdecydowanie szybsze w wykonaniu niż na szkielecie metalowym.
    Masz rację; konstrukcje drewniane są droższe (materiał) niż profil stalowy.
    Irlandczycy w pracują tak samo z systemami jak Polacy, Niemcy czy na przykład Węgrzy.
    To jaki szkielet tam teraz dominuje, nie wiem, wyjechałem z Irlandii ponad 15 lat temu.

  6. #11146

    Domyślnie

    Czytam wasze wypowiedzi i chyba rozumiem gdzie tkwi błąd. Wrzuciliście wszystkie systemy i firmy które te systemy opracowały, potrząsnęliście tym workiem. Teraz próbujecie znaleźć jedno lub dwa rozwiązania uniwersalne. Nie ma uniwersalnych rozwiązań. W XXI wieku chcąc profesjonalnie zajmować się montażem suchej zabudowy trzeba posiadać nie tylko praktykę, warsztat pracy ale i na bieżąco uzupełniać wiedzę, co niestety kosztuje. Pominięcie jednego z tych elementów nie doprowadzi nas do sukcesu.

    Romku,materiały którymi teraz pracujemy przy spoinowaniu płyt, ułatwiają nam pracę, czyli sprawiają, że praca jest lżejsza, szybsza i przyjemniejsza. Ale przy niefachowym montażu ( broń Boże, nie odnoszę się teraz do Ciebie), nawet taśmy rodem z USA nie pomogą.

  7. #11147

    Domyślnie

    w jakich odstępach daje się wkręty na suficie a w jakich na skosach?

    na suficie profile cd mam co 35 cm na skosach średnio do 40 cm

  8. #11148

    Domyślnie

    Sufity i skosy max.15 cm. Wpierw płyta do sufitu, a potem do skosu/ów. Na suficie masz za mały rozstaw profili. Płytę przykręcisz, ale będziesz miał sporo odpadów. Rozstawa 40 lub 50 (i sufity i skosy) w zależności od systemu i kierunku montażu płyt. Najkorzystniejszy na skosach jest montaż prostopadły płyt GK (ze względu na ich naprężenia) do kierunku profili.

  9. #11149
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał kkkk-kp Zobacz post
    Czytam wasze wypowiedzi i chyba rozumiem gdzie tkwi błąd. Wrzuciliście wszystkie systemy i firmy które te systemy opracowały, potrząsnęliście tym workiem. Teraz próbujecie znaleźć jedno lub dwa rozwiązania uniwersalne. Nie ma uniwersalnych rozwiązań. W XXI wieku chcąc profesjonalnie zajmować się montażem suchej zabudowy trzeba posiadać nie tylko praktykę, warsztat pracy ale i na bieżąco uzupełniać wiedzę, co niestety kosztuje. Pominięcie jednego z tych elementów nie doprowadzi nas do sukcesu.

    Romku,materiały którymi teraz pracujemy przy spoinowaniu płyt, ułatwiają nam pracę, czyli sprawiają, że praca jest lżejsza, szybsza i przyjemniejsza. Ale przy niefachowym montażu ( broń Boże, nie odnoszę się teraz do Ciebie), nawet taśmy rodem z USA nie pomogą.
    Tyle że my mamy tylko jeden system na profilach CD, UD, CW i UW. System jest jeden tylko producentów wielu.

    A jeśli chodzi o spoinowanie to właśnie kiedyś ułatwili nam życie i wyprodukowali samoprzylepną siatkę która właśnie przez to że była samoprzylepna była tragiczna w skutkach. gdyby nie miała kleju byłoby o wiele lepiej. Mój system - stary system z podwójną siatką zdawał egzamin właśnie z powodu że druga siatka była wtapiana. Taśmy pełne - obojętnie czy zwykły papier czy flizelina czy też amerykańska - wkleja się wolniej bo trzeba je wtapiać. Siatkę się przykleiło do płyty i na to szpachla.

    A jeśli chodzi o zdanie że spoinowanie może nie uratować tego co się spieprzyło pod płytą to masz całkowitą rację. Ale wiem z doświadczenia że poddasza całkowicie spieprzone właśnie ratują porządne taśmy. W grudniu miałem takie poddasze które Inwestor sam zrobił - tragedia! Jeszcze tyle Vario, jeszcze tyle taśm na żadnym poddaszu (o podobnym metrażu) mi nie poszło! Oczywiście krzywizn tak do końca nie wyprostowaliśmy ale wynik naszych prac nawet mi się podobał - a u mnie o to trudno bo moje zdanie jest że zawsze coś lepiej mogło być
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  10. #11150

    Domyślnie

    Cytat Napisał kkkk-kp Zobacz post
    Sufity i skosy max.15 cm. Wpierw płyta do sufitu, a potem do skosu/ów. Na suficie masz za mały rozstaw profili. Płytę przykręcisz, ale będziesz miał sporo odpadów. Rozstawa 40 lub 50 (i sufity i skosy) w zależności od systemu i kierunku montażu płyt. Najkorzystniejszy na skosach jest montaż prostopadły płyt GK (ze względu na ich naprężenia) do kierunku profili.
    odpadów nie będzie za dużo
    mam prosty dach 2 spadowy
    na sufit wchodzi mi od skosu do skosu jedna płyta przycięta do 240cm

    na skosy też po jednej płycie w pionie skróconej na 255 cm

    PS. czy łączenie płyt na skosach przesunąć względem łączeń na suficie?
    Ostatnio edytowane przez MasterCheat ; 02-03-2015 o 08:51

  11. #11151

    Domyślnie

    Pojawiły mi się pęknięcia na nadmurowanej i wytynkowanej ściance kolankowej w miejscu spodu murłaty, dlatego chciałbym nakleić na ściankę kolankową płytę KG jak to najbezpieczniej kleić na grzebień czy na placki?
    - planuję kleić klejem gipsowym będzie OK czy polecacie coś innego???
    - czy jakoś dodatkowo trzeba te pęknięcia zabezpieczyć żeby nie pojawiło się pęknięcie na płycie KG???

  12. #11152
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej & Grażyna Zobacz post
    Pojawiły mi się pęknięcia na nadmurowanej i wytynkowanej ściance kolankowej w miejscu spodu murłaty, dlatego chciałbym nakleić na ściankę kolankową płytę KG jak to najbezpieczniej kleić na grzebień czy na placki?
    - planuję kleić klejem gipsowym będzie OK czy polecacie coś innego???
    - czy jakoś dodatkowo trzeba te pęknięcia zabezpieczyć żeby nie pojawiło się pęknięcie na płycie KG???
    jak ścianka kolankowa równa to spokojnie na grzebień a jeśli ma odchyłki to lepiej na placki - lepiej się równa ale więcej zabiera miejsca. Jest po prostu grubiej. Jeśli chodzi o pęknięcia to na płycie już nie wyjdą. Ogólnie płyta pomiędzy łączeniami nie pęka. Jest tylko jedna możliwość że płyta pęknie na płaszczyźnie - papier jest nacięty nożykiem. ktoś źle coś wymierzył, naciął a później poprawił w innym miejscu. Płyta choć nie złamana to w miejscu nacięcia pojawi się pęknięcie. W innym wypadku płyty na płaszczyźnie nie pękają.

    ...jest jeszcze jedna możliwość pęknięcia na płaszczyźnie płyty. Katastrofa budowlana. Ale w takim przypadku to pęknięci będzie najmniejszym problemem Inwestora
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  13. #11153

    Domyślnie

    Ponawiam pytanie. Czy robic przesunięcia miedzy płytami sufitu a płytami skosu.

    Sufit zacząłem os płyty odsunietej od ściany o 60 cm. Skos pasowalo by chyba od całej...?

  14. #11154

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom-Kon Zobacz post
    jak ścianka kolankowa równa to spokojnie na grzebień a jeśli ma odchyłki to lepiej na placki - lepiej się równa ale więcej zabiera miejsca. Jest po prostu grubiej. Jeśli chodzi o pęknięcia to na płycie już nie wyjdą. Ogólnie płyta pomiędzy łączeniami nie pęka. Jest tylko jedna możliwość że płyta pęknie na płaszczyźnie - papier jest nacięty nożykiem. ktoś źle coś wymierzył, naciął a później poprawił w innym miejscu. Płyta choć nie złamana to w miejscu nacięcia pojawi się pęknięcie. W innym wypadku płyty na płaszczyźnie nie pękają.

    ...jest jeszcze jedna możliwość pęknięcia na płaszczyźnie płyty. Katastrofa budowlana. Ale w takim przypadku to pęknięci będzie najmniejszym problemem Inwestora

    Rozumiem, na tą płytę KG na ściance kolankowej planuję przykręcić profil V i w jakiej odległości powinien być pierwszy profil CD (mocowany na grzybkach do krokwi) od tego V ??? Jakie masz opinie o tym profilu w moim przypadku ROM.
    Ostatnio edytowane przez Andrzej & Grażyna ; 02-03-2015 o 13:54

  15. #11155
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej & Grażyna Zobacz post
    Rozumiem, na tą płytę KG na ściance kolankowej planuję przykręcić profil V i w jakiej odległości powinien być pierwszy profil CD (mocowany na grzybkach do krokwi) od tego V ??? Jakie masz opinie o tym profilu w moim przypadku ROM.
    Im dalej tym lepiej. Rozmierzanie można zacząć od V-profila jako 0 i dalsze profile (CD) co 40cm. Albo zacząć od pierwszego górnego i na końcu wymanewrować profilami tak by nie było więcej niż 40cm. jak trzeba to parę profili zawęzić lub rozszerzyć by ostanie nie wypadły np. 15cm od siebie. Profile rozmieszcza się co 40-50cm więc w tych granicach można manewrować. Ostatni przed V-profilem lepiej dać nie bliżej niż 25-30cm.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  16. #11156
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał MasterCheat Zobacz post
    Ponawiam pytanie. Czy robic przesunięcia miedzy płytami sufitu a płytami skosu.

    Sufit zacząłem os płyty odsunietej od ściany o 60 cm. Skos pasowalo by chyba od całej...?
    Dla świętego spokoju ja też robię przesunięcie. Jest to u mnie regułą ale jak od każdej reguły są wyjątki. Wyjątkiem może być że szkoda mi płyty bo robi się za duży odpad. Ale że spoinuję na taśmach - tych wyśmiewanych - z USA wiec spokojnie na to daję gwarancję. Powiem więcej ostatnio nawet musiałem zrobić krzyże - do niedawna przestępstwo a nie odstępstwo od sztuki - no i zrobiłem ten krzyż w pełni świadomie bo mi lepiej pasowała płyta z wyłazem na stryszek. Dałem TeTetkę i mogę zapomnieć o tym. No chyba że cały sufit runie ale to wtedy będę miał inne zmartwienia
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  17. #11157

    Domyślnie

    Cytat Napisał MasterCheat Zobacz post
    Ponawiam pytanie. Czy robic przesunięcia miedzy płytami sufitu a płytami skosu.

    Sufit zacząłem os płyty odsunietej od ściany o 60 cm. Skos pasowalo by chyba od całej...?
    Nie zrobienie przesunięcia przy układaniu płyt prostopadle do profili nie jest błędem, ale nasze realia budowlane są inne, więc lepiej je zrobić; czyli rób przesunięcie.
    ps. Osobiście nigdy nie zaczynam i nie kończę układania całą płytą, ale nie wynika to z technologii, tylko z doświadczenia.

  18. #11158
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Najlepiej zaczynać płytą od środka. Ściany najczęściej nie są prostopadłe wiec pierwsza płyta najczęściej idzie z klina. Jeśli się ma drugą płytę to ten klin można łatwo wyliczyć. Ale to już jest taki niuans który ułatwia pracę.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  19. #11159

    Domyślnie

    Sufit podwieszany na 0,9 m prętach i wieszakach obrotowych, bo nie ma niżej płatwi, legarów itp.,
    To czy skrzynka schodów rozkładanych 60x120 też ma być podwieszona na tych prętach i po bokach przykręcona do wieszaków ? Nie będzie ona zbyt mocno pływająca, za luźna.
    Bo wiem, że z konstrukcją krzyżową CD jej łaczyć kategorycznie nie wolno, tak piszecie.

  20. #11160
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał Henryka1 Zobacz post
    Sufit podwieszany na 0,9 m prętach i wieszakach obrotowych, bo nie ma niżej płatwi, legarów itp.,
    To czy skrzynka schodów rozkładanych 60x120 też ma być podwieszona na tych prętach i po bokach przykręcona do wieszaków ? Nie będzie ona zbyt mocno pływająca, za luźna.
    Bo wiem, że z konstrukcją krzyżową CD jej łaczyć kategorycznie nie wolno, tak piszecie.
    Skrzynka musi być stabinie przytwierdzona do jętek czy innego drewna. Trzeba zrobić taką konstrukcję by było to stabilne. Skrzynki wyłazu nie łączy się ze syfitem - stelażem podwieszanym. 0,9m to rzeczywiście wysoko i trzeba pomyśleć też na uzupełnieniem schodków.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


Strona 558 z 616

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony