dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 561 z 616
Pokaż wyniki od 11.201 do 11.220 z 12315
  1. #11201

    Domyślnie

    Profil kapeluszowy (układany poziomo) jest jak najbardziej używany przy konstrukcji ścian, są to tak zwane systemy specjalne, na przykład ściana kinowa.
    W Twoim przypadku chodziło mi tylko o zbyt duży rozstaw słupów. Generalnie dla ścian stosuje się rozstawy 60cm przy szkielecie stalowym.
    Ostatnio edytowane przez kkkk-kp ; 06-03-2015 o 23:12

  2. #11202

    Domyślnie

    Jeśli jętki są w odległości 90 cm od sufitu podwieszanego to problem stelażu i skrzynki od włazu już wyjaśniliśmy, za co wielkie dzięki.
    A jak zamocować górne UW od ścianki działowej przy takiej odległości ?

  3. #11203
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    Cytat Napisał MasterCheat Zobacz post
    Z ciekawości chciałem jeszcze wrócić do tego.
    Czy jest jakieś uzasadnienie niemożliwości użycia profili kapeluszowych?
    Myślę tu o profilach mocowanych w poziomie.
    Pod ruszt oczywiście możesz użyć profili kapeluszowych, do tego one są.

  4. #11204

    Domyślnie

    Jeszcze pociągnę temat tej ścianki kolankowej. Czy mozna stelaż takiej ścianki wykonac z profiku cd60? To znaczy do podłogi ud u góry ud a pionowo co 40 lub co 60 cm profile cd60. ?
    Wysokość ścianki niecaly metr.
    Pytam bo zostało mi troche profili cd. Szkoda je wywalac. A ta scianka i tak ma poszyci. Plytami tylko z jednej strony.

  5. #11205
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    Cytat Napisał MasterCheat Zobacz post
    Jeszcze pociągnę temat tej ścianki kolankowej. Czy mozna stelaż takiej ścianki wykonac z profiku cd60? To znaczy do podłogi ud u góry ud a pionowo co 40 lub co 60 cm profile cd60. ?
    Wysokość ścianki niecaly metr.
    Pytam bo zostało mi troche profili cd. Szkoda je wywalac. A ta scianka i tak ma poszyci. Plytami tylko z jednej strony.
    Dziwię się, że nie zamocowałeś wieszaków grzybkowych tak jak do krokwi

  6. #11206

    Domyślnie

    Cytat Napisał MasterCheat Zobacz post
    Czy mozna stelaż takiej ścianki wykonac z profiku cd60? To znaczy do podłogi ud u góry ud a pionowo co 40 lub co 60 cm profile cd60. ?
    Możesz wykonać ścinkę kolankową z w/w profili. Odstęp max. 60 cm.

  7. #11207

    Domyślnie

    Możesz też zagospodarować tę przestrzeń na przykład w ten sposób.

    edit: sorry za jakość zdjęcia.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	schowek1.JPG
Wyświetleń:	93
Rozmiar:	64,0 KB
ID:	307602  

  8. #11208

    Domyślnie

    w zasadzie to planuję coś podobnego. ale nie pomiędzy tymi belkami, bo by był straszny kłopot zrobić tam paroizolację i do tego kupa obudowywania.
    Ścianka, którą będę stawiał będzie plecami szafek a z przodu (przesunięte w stronę pomieszczeń o jakieś 50 cm) chcę zrobić drzwi przesuwne.
    coś ja na tych obrazkach.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	66
Rozmiar:	4,6 KB
ID:	307632   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	59
Rozmiar:	4,8 KB
ID:	307633   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zabudowy69galeria.jpg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	43,3 KB
ID:	307634  

  9. #11209

    Domyślnie

    Witam ponownie. Jakiś czas temu pytałem o obróbkę okien dachowych i niestety nikt nie potrafił pomóc. Tak więc wynająłem inną ekipę od dachów niż ta co wykonywała dach, która rozebrała mi prawie cały dach (kryty blachą) by na nowo obrobić okna. Na dzień dzisiejszy mam pytanie do Rom-Kona. Oglądałem Twoje zdjęcia dot. obróbki okien. Przy jakiej "grubości" bocznego glifu od krokwi robisz obróbkę na piankę a od jakiej grubości na wełnę. U mnie glify okna do krokwi będą miały od 2 do 5 cm. I dlatego się zastanawiam czym to obrobić aby nie było niepotrzebnego przemarzania boków okien. Dodatkowo dół okna na wysokość murłaty od wewnątrz pomieszczeń obrobiony mam styropianem + tynk CW i taka obróbka jak u Ciebie na zdjęciach jest trochę ... Umieszczenie obróbki dolnej części okna pod kątem prostym do futryny będzie kończyło mi się jakieś 5-10 cm nad tym styropianem a z odróbką nie chcę wychodzić do środka pomieszczenia i nie chcę "przykrywać" kaloryfera. Czy masz jakieś inne zdjęcia "trudnych obróbek" z których można by było coś wykorzystać w moim przypadku? Myślałem o wycięciu fragmentu tynku ze styropianu i wklejeniu w tym miejscu kawałka płyty g-k na zasadnie V-profila. Czy może lepiej od strony okna wkleić płytę na profile CW a w pionie po ścianie po prostu "dotynkować" te 5-10 cm do załamania z profilem CW i płytą. Nadmieniam, że obróbka dołu okna jest trochę utrudniona ponieważ okna są dosyć nisko obsadzone w stosunku do murłaty a odległości futryny do krokwi są znikome tj. 2 -5 cm.

  10. #11210

    Domyślnie

    Cytat Napisał Henryka1 Zobacz post
    Jeśli jętki są w odległości 90 cm od sufitu podwieszanego to problem stelażu i skrzynki od włazu już wyjaśniliśmy, za co wielkie dzięki.
    A jak zamocować górne UW od ścianki działowej przy takiej odległości ?
    Czy mam ciągnąć profile CW i UW aż do jętek ( 90 cm ponad sufit na stelażu krzyżowym) czy jest może jakiś inny sposób np. najpierw sufit podwieszany a potem UW do sufitu mocować, ale czy to będzie stabilne.

  11. #11211

    Domyślnie

    W jakiej odległości dajecie ostatni profil CD od ściany równoległej do ściany kolankowej??? Bo rozumiem że na ścianę równoległą do ściany kolankowej nie dajecie już profilu UD bo i po co (no chyba że o czymś nie wiem ????)

  12. #11212

    Domyślnie

    Jak łączycie profile CD w przypadku gdy pomieszczenie ma np 4,5 m szerokości, czy używacie tylko łączników wzdłużnych do profili czy macie jakieś inne sposoby. O czym należy pamiętać przy łączeniu profili??? czy samo przesunięcie wystarczy tzn. aby łączenie profili CD nie były w jednej lini ??? czy coś jeszcze?????

  13. #11213

    Domyślnie

    Do łączenia profili służy łącznik wzdłużny, nie ma innego sposobu (tzn. są, bo sam widziałem taki "patent" - porażka). Łącznik wzdłużny to groszowy wydatek.
    W suchych zabudowach jest zasada przesunięć elementów łączonych.

  14. #11214

    Domyślnie

    Pracę mają się ku końcowi
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CAM00256.jpg
Wyświetleń:	108
Rozmiar:	79,3 KB
ID:	307845   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CAM00259.jpg
Wyświetleń:	97
Rozmiar:	74,6 KB
ID:	307846   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CAM00262.jpg
Wyświetleń:	95
Rozmiar:	67,5 KB
ID:	307847   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CAM00430.jpg
Wyświetleń:	99
Rozmiar:	69,2 KB
ID:	307848   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CAM00436.jpg
Wyświetleń:	98
Rozmiar:	67,7 KB
ID:	307849  


  15. #11215

    Domyślnie

    dokończyć płytowanie 2-giego skosu. Dalej konstrukcja i płytowanie kolankowej, opłytować ściany szczytowe. Konstrukcja ścianki działowej i jej płytowanie i będzie można myśleć o gipsówkach.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CAM00440.jpg
Wyświetleń:	83
Rozmiar:	86,7 KB
ID:	307850   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CAM00444.jpg
Wyświetleń:	75
Rozmiar:	75,3 KB
ID:	307851  

  16. #11216

    Domyślnie

    Wykonałeś kawał solidnej roboty.

  17. #11217
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zibi146 Zobacz post
    Witam ponownie. Jakiś czas temu pytałem o obróbkę okien dachowych i niestety nikt nie potrafił pomóc. Tak więc wynająłem inną ekipę od dachów niż ta co wykonywała dach, która rozebrała mi prawie cały dach (kryty blachą) by na nowo obrobić okna. Na dzień dzisiejszy mam pytanie do Rom-Kona. Oglądałem Twoje zdjęcia dot. obróbki okien. Przy jakiej "grubości" bocznego glifu od krokwi robisz obróbkę na piankę a od jakiej grubości na wełnę. U mnie glify okna do krokwi będą miały od 2 do 5 cm. I dlatego się zastanawiam czym to obrobić aby nie było niepotrzebnego przemarzania boków okien. Dodatkowo dół okna na wysokość murłaty od wewnątrz pomieszczeń obrobiony mam styropianem + tynk CW i taka obróbka jak u Ciebie na zdjęciach jest trochę ... Umieszczenie obróbki dolnej części okna pod kątem prostym do futryny będzie kończyło mi się jakieś 5-10 cm nad tym styropianem a z odróbką nie chcę wychodzić do środka pomieszczenia i nie chcę "przykrywać" kaloryfera. Czy masz jakieś inne zdjęcia "trudnych obróbek" z których można by było coś wykorzystać w moim przypadku? Myślałem o wycięciu fragmentu tynku ze styropianu i wklejeniu w tym miejscu kawałka płyty g-k na zasadnie V-profila. Czy może lepiej od strony okna wkleić płytę na profile CW a w pionie po ścianie po prostu "dotynkować" te 5-10 cm do załamania z profilem CW i płytą. Nadmieniam, że obróbka dołu okna jest trochę utrudniona ponieważ okna są dosyć nisko obsadzone w stosunku do murłaty a odległości futryny do krokwi są znikome tj. 2 -5 cm.
    Jeśli chodzi o glif okna to 2cm to pianka - można też nakleić na krokiew płytę z pianki PIR lub PUR i doszlifować tak by nie wystawała i nie kolidowała z płytą glifu. 5cm to już spokojnie wełna. Ale może być również płyta PIR-PUR

    Jeśli chodzi o drugą część to... sorry ale nie rozumiem o co chodzi. Jakoś nie widzę tego. Ten dół okna...
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  18. #11218
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej & Grażyna Zobacz post
    W jakiej odległości dajecie ostatni profil CD od ściany równoległej do ściany kolankowej??? Bo rozumiem że na ścianę równoległą do ściany kolankowej nie dajecie już profilu UD bo i po co (no chyba że o czymś nie wiem ????)
    UD dajemy na wszystkie ściany. Na ścianach równoległych do profili też. Jeśli profil UD służy do przykręcana płyty to pierwszy profil CD daję na 40cm. Jeśli do UD nie kręcimy płyty to pierwszy profil nie dalej niż 15cm. Ale praktycznie wszędzie się kręci do UD.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  19. #11219
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej & Grażyna Zobacz post
    Jak łączycie profile CD w przypadku gdy pomieszczenie ma np 4,5 m szerokości, czy używacie tylko łączników wzdłużnych do profili czy macie jakieś inne sposoby. O czym należy pamiętać przy łączeniu profili??? czy samo przesunięcie wystarczy tzn. aby łączenie profili CD nie były w jednej lini ??? czy coś jeszcze?????
    Do łączenia profili służą łączniki wzdłużne. Łączony kawałek powinien wisieć na wieszaku. Robi się przesunięcia łączeń.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  20. #11220
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał MasterCheat Zobacz post
    Pracę mają się ku końcowi
    Trzeba pochwalić. Co prawda na fotkach nie widać czy to wszystko trzyma linie ale pewnie tak. Mogę się przyczepić tylko do tego że pierwsze profile ze skosu i sufitu są albo za mało rozsunięte albo za dużo - zależy od techniki wykończenia tego elementu. Ale porządne spoinowanie powinno załatwić sprawę.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


Strona 561 z 616

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony