dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 575 z 616
Pokaż wyniki od 11.481 do 11.500 z 12315
  1. #11481
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Widzę że wątek umiera... może trzeba go trochę rozruszać?

    Parę fotek z klejenia płyt G-K na klej gipsowy do ściany. By nie było że to wątek o poddaszach więc klejenie płyt odbyło się na poddaszu

    Klej nanosimy plackami na ścianę. Jak widać placki nie są duże ale "ostre" i są gęsto rozmieszczone



    Wstępnie przykładamy płytę i delikatnie ją przyklepujemy by się nie odkleiła



    Szybko to samo robimy z drugą płytą



    I teraz dwie płyty ustawiamy do pionu i płaszczyzny za pomocą młotka gumowego, kawałka drewnianej łaty, łaty murarskiej i poziomicy.



    Po ustaleniu płaszczyzny dalsze płyty możemy już kleić pojedynczo. Płaszczyznę "łapiemy" łatą 2,5m - również sprawdzamy przekątne!

    Więcej fotek na moim Facebooku - wystarczy kliknąć w ten link
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  2. #11482
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    A jak realizujesz w tym konkretnym przypadku laczenie scianki kolankowej ze skosem ?

  3. #11483

    Domyślnie

    Czy należy ścinać grzbiet płyty przy połączeniu płyta/ściana a następnie sfazować to miejsce? Czy mogę oryginalną krawędzią bez obcinania grzbietu połączyć ze ścianą?

  4. #11484

    Domyślnie

    Rom-Kon jak masz już ułożoną wełnę pomiędzy krokwiami (na twoich zdjęciach to widać) to jak potem mocujesz te grzybki do krokwi. Czy ta dość sztywna wełna Rockwoll da się odchylić tak aby można było przykręcić grzybka. I drugie pytanie to jak profilujesz skosy na lukarnach i koszach ( to też widać na zdjęciach) to mocujesz CD z UD i CD z CD i UD z UD na wkręty na sztywno, a dopiero później wpinasz i mocujesz grzybki. Czyli generalnie jest to też na sztywno, chyba, że potem po wstawienu grzybków usuwasz te wszyskie wkręty (pchełki, wkręty do metalu itp.). Czyli reasumując, te opinie na forum o tym, że nie wolno łączyć CD z UD na wkręty to tylko teoria i dotyczy chyba tylko i wyłacznie sufitu i nie łaczenie CD tych na suficie z UD przy ścianie. A cała reszta: skosy - sufit, ścianka kolankowa - skos, narożniki zewnętrzne na lukarnie, narożniki wewnętrzne na koszach i narożniki i obróbka okien połąciowych wszystko łaczymy na sztywno i wkręty i już. Czy dobrze myslę Rom-Kon, bo tak mi wychodzi jak przegladam twoje, zresztą bardzo pomocne za co dziękuję, fotki.

  5. #11485
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zeusrulez
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    za daleko . . .
    Posty
    981

    Domyślnie

    Cytat Napisał sruba014 Zobacz post
    Czy należy ścinać grzbiet płyty przy połączeniu płyta/ściana a następnie sfazować to miejsce? Czy mogę oryginalną krawędzią bez obcinania grzbietu połączyć ze ścianą?
    Nie musisz, ale jesli to zrobisz to bedzie Ci latwiej przy szpachlowaniu.
    Nie fazuj, odsun plyte troche od sciany

    Pozdrawiam

  6. #11486

    Domyślnie

    Witam, posiadam dom kostka z lat 70, wymiary 8x8. Chce ocieplić strop poddasza - w lecie panują temperatury nie do wytrzymania dla mieszkańców II kondygnacji w zimie ucieka ciepło.Strych będzie służył tylko i wyłącznie jako suszarnia prania, ale chodzić po tym trzeba.
    Skłaniam się jednak ku wełnie. Zrobiłbym podłogę na dwuteowniku Kronopol, takie belki, zamiast legarów zamawianych w tartaku miałbym gotowe rozwiązanie. Przykryłbym to płytami OSB na pióro - wpust też tej samej firmy.
    http://www.mdb.kronopol.pl/Belki-dwuteowe/Produkt
    na to wełna - tylko jaka grubość - 20 cm wystarczy? Czy jeszcze powinienem o czymś pamiętać? Czy między warstwą wełny a płytą OSB powinna być szpara, jeżeli tak to jaka? Czy od komina spalinowego powinienem zachować jakąś odległość?
    Czy na stropie położyć jakąś folię?
    Czym przymocować belki do stropu?
    Same belki stworzą mostki termiczne bo będą bezpośrednio na stropie czy pod te belki powinienem coś dać np. paski styropianu, czy poprawne będzie ułożenie wełny tylko pomiędzy belkami?
    Pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie tematem.

  7. #11487
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    W/g mnie najlepiej położyć styropian 20 cm.(podłoga) na piankę. Na to przyklej (też na piankę ) OSB Bez foli. . Bez mostków . Jan
    Po mnie nie ma poprawek

  8. #11488

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mis*n Zobacz post
    W/g mnie najlepiej położyć styropian 20 cm.(podłoga) na piankę. Na to przyklej (też na piankę ) OSB Bez foli. . Bez mostków . Jan
    Tak, rozważałem taką możliwość, ale podłoga ma dużo nierówności, jak to kiedyś wylewali strop na poddaszu, boję się, że jeżeli położę bezpośrednio na nią styropian ten popęka pod obciążeniem.

  9. #11489
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Cytat Napisał ctr_tomi Zobacz post
    Tak, rozważałem taką możliwość, ale podłoga ma dużo nierówności, jak to kiedyś wylewali strop na poddaszu, boję się, że jeżeli położę bezpośrednio na nią styropian ten popęka pod obciążeniem.
    Pianka , pianka umiejętnie zaaplikowana załatwi sprawę. Jan
    Po mnie nie ma poprawek

  10. #11490

    Domyślnie

    Cytat Napisał zeusrulez Zobacz post
    Nie musisz, ale jesli to zrobisz to bedzie Ci latwiej przy szpachlowaniu.
    Nie fazuj, odsun plyte troche od sciany

    Pozdrawiam
    Dzięki za odpowiedź!!

    Mam 2 pytania:

    1. Na suficie w jednym miejscu nie zeszły mi się płyty i jest delikatne bicie (przed przykręcaniem płyt wszystko było ok, może coś naruszyłem, nie wiem sam). Jedna płyta jest wyżej o ok 3mm od drugiej. Czy zostawić jak jest i szerzej zaciągnąć gładzią, żeby to zgubić czy odkręcać te 2 płyty i sprawdzać co jest?...

    2. Zamierzam na dniach kupić wszystko co potrzebne do spoinowania czyli taśmy, narożniki, gładzie itd. Znalazłem na forum zestawienia Wodza, które prezentuje się następująco:

    Taśma TT - 3 rolki (96zł) ....może być za mało
    Taśma midflex 2 rolki (172zł) ....przy dachu 2-spadowym może wystarczyć 1szt
    Taśma papierowa 1 rolka (17zł)
    Rigips Vario 25kg (110zł)
    Śnieżka akrylputz 17kg (40zł)
    Nida start 3x 25kg (114zł) ...jeśli będzie mało narożników AL to za dużo
    Semin ETS2 2x 15kg (120zł) ...za dużo ale nie opłaca się brać mniej
    Narożniki AL ~ 15szt (45zł)
    Farba perfekta 15l (110zł) ... za dużo ale nie opłaca się brać mniej
    Akryl w tubie 3szt (18zł)

    U mnie poddasze jest standardowe, dach 2 spadowy.

    Chciałbym spoinować płyty taśmą papierową (norgipsa z przetłoczeniem na środku http://allegro.pl/tasma-papierowa-75...139485883.html) ale obawiam się czy mi to wyjdzie bo po raz pierwszy będę to robić.

    Wszystkie narożniki wewnętrzne i zewnętrzne zrobić na midlflex tak? do spoinowania vario lub uniflot tak? a do łączenia płyt taśma tuff tape lub ta papierowa, którą zamierzałem działać, czy zgadza się?

    Zaznaczam, że nie szpachluję całych płyt tylko łączenia

  11. #11491
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zeusrulez
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    za daleko . . .
    Posty
    981

    Domyślnie

    Chyba to jest Twój pierwszy raz, więc lepiej wyszpachluj całe płyty, bo jeśli zdecydujesz się tylko na szpachlowanie spoin, przypuszczam, że po malowaniu, Żona nie będzie się do Ciebie odzywała parę dni
    Albo poszukaj szpachlarza, zapłać uczciwie, zresztą po boju z poddaszem będziesz wiedział, że to łatwa praca nie jest, on Ci machnie całość w parę dni a Ty nie będziesz miał problemu: kolejnego szpachlowania całego poddasza już po finalnym malowaniu

    Pozdrawiam

  12. #11492

    Domyślnie

    Cytat Napisał zeusrulez Zobacz post
    Chyba to jest Twój pierwszy raz, więc lepiej wyszpachluj całe płyty, bo jeśli zdecydujesz się tylko na szpachlowanie spoin, przypuszczam, że po malowaniu, Żona nie będzie się do Ciebie odzywała parę dni
    Albo poszukaj szpachlarza, zapłać uczciwie, zresztą po boju z poddaszem będziesz wiedział, że to łatwa praca nie jest, on Ci machnie całość w parę dni a Ty nie będziesz miał problemu: kolejnego szpachlowania całego poddasza już po finalnym malowaniu

    Pozdrawiam
    Wszystkiego da się nauczyć, zrobię i to skoro podołałem dociepleniu poddasza i zrobieniu stelaży

    Proszę o odpowiedź na moje zapytania

  13. #11493
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zeusrulez
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    za daleko . . .
    Posty
    981

    Domyślnie

    Cytat Napisał sruba014 Zobacz post
    Wszystkiego da się nauczyć, zrobię i to skoro podołałem dociepleniu poddasza i zrobieniu stelaży

    Proszę o odpowiedź na moje zapytania
    Na 99,9% drogo Cie będzie kosztowała ta nauka
    A jak myślisz dlaczego Wódz szpachluje całe płyty ?
    Łatwiej jest "schować" taśmy typu TT w szczególności na krótszych bokach pod szpachlem na całej płycie.
    Ale próbuj, jest to Twoj dom, Twoje pieniądze, zrobisz jak uważasz

    PS dla Wodza - wiem Wodzu, ze nie tylko dlatego szpachlujesz całe płyty.

    Pozdrawiam

  14. #11494

    Domyślnie

    Witam. Potrzebuje porady czym połączyć ze sobą stelaże w narożnikach ? Powpinać je w ud30 i poskręcać ? Chodzi mi o te co na zdjęciu oprócz tego górnego.


  15. #11495

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michaelo Zobacz post
    Witam. Potrzebuje porady czym połączyć ze sobą stelaże w narożnikach ? Powpinać je w ud30 i poskręcać ? Chodzi mi o te co na zdjęciu oprócz tego górnego.

    No to widac przecież na fotce że masz wpięte skręcone pchłami CD, a UD skręcić wkrętami do metalu.

  16. #11496

    Domyślnie

    Odnośnie mojego poprzedniego wpisu. Wklejam foto z płytowania sufitu. Jak widać na zdjęciu płyty w jednym miejscu nie licują się. Odkręciłem i ponownie przykręciłem płyty jednak nic to nie dało. Być może dostał się pod płytę jakiś kawałek płyty gk lub coś innego, sam nie wiem.

    Czy warto odkręcać płyty i sprawdzać co tam się dzieje czy nie przejmować się tym i bardzo szeroko zaszpachlować to miejsce? Proszę o pomoc.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-20150602-00546.jpg
Wyświetleń:	553
Rozmiar:	106,7 KB
ID:	319337Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-20150602-00547.jpg
Wyświetleń:	453
Rozmiar:	96,9 KB
ID:	319338Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-20150602-00548.jpg
Wyświetleń:	390
Rozmiar:	140,3 KB
ID:	319339Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-20150602-00549.jpg
Wyświetleń:	435
Rozmiar:	114,4 KB
ID:	319340Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-20150602-00550.jpg
Wyświetleń:	323
Rozmiar:	117,8 KB
ID:	319341

  17. #11497
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    mam dwa pytania odnośnie ocieplania - może ktoś pomoze
    1 folia paraizolacyjna aluminiowa to jest produkt godny polecenia czy tylko marketing ? Jak się ja mntuje, bo jakoby musi być jeszcze szczelina powietrzna miedzy nidą a ta folią ?
    2 Mam dach pokryty OSB i papą w tym momencie musi być szczelina wentylacyjna miedzy OSB a wełną - jest sens dawać od góry jakąś membranę wiatroizolacyjną ? Chcę to zrobić w ten sosób ze najpierw sznurek później ta membrana dołożona do sznurka i zamocowana zszywkami na zakładki do krokwi

  18. #11498
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zeusrulez
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    za daleko . . .
    Posty
    981

    Domyślnie

    Cytat Napisał grend Zobacz post
    mam dwa pytania odnośnie ocieplania - może ktoś pomoze
    1 folia paraizolacyjna aluminiowa to jest produkt godny polecenia czy tylko marketing ? Jak się ja mntuje, bo jakoby musi być jeszcze szczelina powietrzna miedzy nidą a ta folią ?
    2 Mam dach pokryty OSB i papą w tym momencie musi być szczelina wentylacyjna miedzy OSB a wełną - jest sens dawać od góry jakąś membranę wiatroizolacyjną ? Chcę to zrobić w ten sosób ze najpierw sznurek później ta membrana dołożona do sznurka i zamocowana zszywkami na zakładki do krokwi
    Ad.1 Nasz kolega Merkava już to liczył i wyszło mu, że szczelina 1,5cm (dokładnie już nie pamiętam) miedzy paroizolacją a płytą da to samo, szkoda przepłacać. Ale jak masz pieniądze - kto bogatemu zabroni
    Ad.2 Sznurek dość gęsto sprawę załatwia. Ale jeśli masz pieniądze - kto bogatemu zabroni.

    Pozdrawiam

  19. #11499
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    AD. 1 Szczelina wlasnie z ALU. Wtedy to dziala rownowaznie do ilus tam cm izolacji np z welny lub styro.

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Zrobienie pustki powietrznej na ruszczcie krzyżowym ... to jak splunąć .. można osiągnąć dodatkową izolację ...
    trzeba 1,5 cm pustki folię paroizolacyjną z dodatkiem alu.

  20. #11500
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Cytat Napisał zeusrulez Zobacz post
    Ad.1 Nasz kolega Merkava już to liczył i wyszło mu, że szczelina 1,5cm (dokładnie już nie pamiętam) miedzy paroizolacją a płytą da to samo, szkoda przepłacać. Ale jak masz pieniądze - kto bogatemu zabroni
    Ad.2 Sznurek dość gęsto sprawę załatwia. Ale jeśli masz pieniądze - kto bogatemu zabroni.

    Pozdrawiam
    To nie chodzi o bogactwo tylko powody wykonania czy niwelują jakies niedogodności. Raz ze alu kosztuje 115 pln za 75 m a ja tak naprawdę potrzebuje 40metrów na skosy a wypłaszczenie chce zrobić styropianem co zlikwiduje pylenie wełny i będę miał szczelna izolacje

Strona 575 z 616

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony